ساعدنیوز
ساعدنیوز

معجزه زنده ماندن 40 روزه 4 کودک در آمازون/گرنگهدار من آنست که من می دانم... +عکس

  شنبه، 20 خرداد 1402   کد خبر 343480
معجزه زنده ماندن 40 روزه 4 کودک در آمازون/گرنگهدار من آنست که من می دانم... +عکس
ساعد نیوز: زنده ماندن 40 روزه این 4 کودک 1 تا 13 ساله در شرایط اقلیمی دشوار جنگل های آمازون بیشتر به یک معجزه شبیه است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از عصر ایران، :4 کودک کلمبیایی گمشده در پی یک سانحه هوایی در جنگل های آمازون، پس از 40 روز زنده پیدا شدند.

به نقل از نیویورک تایمز، امدادگران از زمان یک سانحه هوایی در 40 روز پیش به دنبال پیدا کردن زنده یا مرده این کودکان بودند و گمان می رفت به احتمال زیاد آنها مرده باشند.

اما در یک رویداد که به معجزه بیشتر شباهت دارد، پس از 40 روز جستجوی این کودکان 13، 9، 4 و 1 ساله در نهایت آنها را زنده پیدا کردند.

در جریان سانحه سقوط هواپیما در روز 1 می گذشته، 3 سرنشین بزرگسال این هواپیما کشته شدند اما هیچ اثری از این 4 کودک پیدا نشد و امدادگران همچنان طی هفته های گذشته به دنبال یافتن زنده یا مرده آنها بودند.

"گوستاوو پترو" رییس جمهوری کلمبیا جمعه شب درباره زنده پیدا شدن این 4 کودک در یک کنفرانس خبری گفت، نام این کودکان به عنوان نمادی از دوام و بقا در تاریخ ثبت خواهد شد.

او گفت که بچه ها به لحاط قوای جسمانی "ضعیف" بوده و تحت مراقبت های پزشکی هستند.

هنگامی که امدادگران ماه گذشته به محل لاشه هواپیما رسیدند، جسد 3 بزرگسال را در هواپیما پیدا کردند، اما هیچ نشانه ای از 4 کودک که در هواپیما بودند وجود نداشت.

از آن زمان گروه امداد و نجات ارتش کلمبیا به همراه جوامع بومی محلی جنگل آمازون به دنبال پیدا کردن این 4 کودک بسیج شدند.

وزارت دفاع کلمبیا نیز پس از پیدا شدن این 4 کودک در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کودکان در ابتدا توسط پزشکان نیروهای عملیات ویژه ارتش معاینه و درمان اولیه شدند و سپس به یک پایگاه نظامی در شهر "سن خوزه دل گواویار" منتقل شدند.

وزارت دفاع کلمبیا افزود که وضعیت این کودکان پایدار بوده و آنها روز شنبه (امروز) برای بهبودی و مداوای کامل به یک بیمارستان نظامی در بوگوتا (پایتخت) منتقل خواهند شد.

"ایوان ولاسکوز" وزیر دفاع کلمبیا با انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی گفت: ما می خواهیم شادی خود را با همه مردم کلمبیا، با این معجزه واقعی که امشب شاهد آن بودیم تقسیم کنیم.

جزئیات در مورد اینکه چه کسی این کودکان را پیدا کرد و چگونه آنها توانستند در این مدت 40 روزه در جنگلی انبوه، مستعد باران های شدید و دارای حیوانات وحشی و خطرناک همچون پلنگ و مارهای سمی، زنده بمانند، نامشخص است.

"پدرو آرناس" یک فعال حقوق بشر کلمبیایی درباره این حادثه به نیویورک تایمز گفت: "این یک معجزه واقعی است و همچنان تا سال ها یک سوژه خبری باقی خواهد ماند. بعد از 40 روز، این خبر کاملا باورنکردنی است. بنابراین شادی زیادی وجود دارد، واقعا همه خوشحالیم."

این کودکان که از اعضای جامعه بومی "هویتوتو" کلمبیا بودند در روز سانحه سقوط هواپیمایشان به همراه مادرشان و یک رهبر بومی از جامعه کوچک بومیان آراراکوارا آمازون در حال سفر به شهر کوچک "سن خوزه دل گواویار" در مرکز کلمبیا در امتداد رودخانه گواویار بودند.

در این پرواز خلبان از نقص موتور هواپیما خبر داد و قبل از ناپدید شدن هواپیما از رادار در حدود ساعت 7:30 صبح روز 1 می، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

نیروی هوایی کلمبیا و سایر نیروهای ارتش بلافاصله پس از دریافت پیام اضطراری خلبان هواپیما، با استفاده از هواپیماها و بالگردهای جستجو و نجات و همچنین تیم های زمینی جستجو به عملیات جستجو و نجات مبادرت کردند و در این راه جوامع بومی منطقه نیز به این تلاش پیوستند.

آنها با استفاده از یک بلندگو که صدایی به اندازه کافی بلند تولید می کند تا در شعاع تقریبا یک مایلی شنیده شود، صدای ضبط شده ای را که توسط مادربزرگ بچه های گمشده به زبان مادری هویتوتو ساخته شده بود پخش کردند که به بچه ها می گفت که در یک مکان بمانند و مردم به دنبال آنها هستند.

طی 40 روز گذشته انتشار شایعات و خبرهای متناقض در مورد این حادثه بسیاری از کلمبیایی ها را سردرگم و عصبانی کرده بود.

در روز 17 می گذشته رییس جمهوری کلمبیا در پیامی توییتری اعلام کرد که بچه ها زنده پیدا شده اند، و سپس روز بعد این خبر خوب را پس گرفت و گفت که آژانس رفاه کودکان کشور"موسسه رفاه خانواده کلمبیا" اطلاعات نادرستی دریافت کرده است.

زنده پیدا شدن 4 کودک 1 تا 13 ساله پس از 40 روز از سانحه سقوط هواپیما در جنگل های آمازون

زنده پیدا شدن 4 کودک 1 تا 13 ساله پس از 40 روز از سانحه سقوط هواپیما در جنگل های آمازون

نقشه کلمبیا

سگ جستجوگر

هواپیمای سقوط کرده

زنده پیدا شدن 4 کودک 1 تا 13 ساله پس از 40 روز از سانحه سقوط هواپیما در جنگل های آمازون

زنده پیدا شدن 4 کودک 1 تا 13 ساله پس از 40 روز از سانحه سقوط هواپیما در جنگل های آمازون

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (544 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (272 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (266 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (260 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (135 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (128 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (104 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (97 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (84 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (79 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (69 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (59 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (56 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (51 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (40 نظر)
منتخب روز   
شاهکار رقص شاد داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک 90 درصد از اقتصاد استان آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند بازداشت قاتل مدیر حوزه علمیه قیدار + جزییات هک اکانت ادمین اینترنشنال و افشای هویت کاربران خائن به وطن +فیلم (ویدئو) آویزان شدن خانم مهندس ایرانی از یک جرثقیل برای دید زدن ساختمان نیمه کاره/ حتی حجابشم کامله😂 (ویدئو) ابی مورد حمله عاشقان وحشی اش قرار گرفت/ تکه پاره شدن ناگهانی ابی هنگام خواندن آهنگ وقتی دلگیری و تنهااا 😂
تیتر امروز   
داماد شدن پدر به جای پسر برسر سفره ی عقد!! اولین عکس از همسر دوم پژمان بازغی / مو نارنجی و زیبا عین حنا دختری در مزرعه عاشقانه زیبای “دانیال حکیمی” و همسر جوانش+ عکس ناصرالدین‌شاه: خودش شبیه یک عنتر سفید بود اما دو دختر بسیار خوشگل داشت! استایل جالب ملکه سالخورده انگلیس به سبک باربی +عکس کشف سرزمین مردگان در یک زیرزمین مخوف! +عکس مرگ کارگر جوان کرمانشاهی در پی سقوط از ارتفاع پیام تبریک رییس جمهور ایران به پادشاه و ولیعهد عربستان رونمایی از سوغاتی متفاوت رئیسی از آمریکا /3506 لوح مصادره‌ شده توسط آمریکا به ایران بازگشت رقص بی شرمانه فرح پهلوی جلوی چشمان شاه بی غیرت/ ماجرای رابطه غیراخلاقی فرح با دوست قدیمی اش اولین کاریکاتور تاریخی مطبوعات ایران که شاه را نشانه گرفت+عکس آتش سوزی مهیب در یکی از انبارهای باتری سازی وابسته به وزارت دفاع کشف شگفت انگیز یک تابوت مهر و موم شده در چاه؛ مومیایی 4300 ساله ای که با طلا پوشانده شده است! الواح هخامنشی استردادی از آمریکا در حال حاضر کجا هستند؟ درگذشت ناگهانی یک مقام امنیتی در کاشان+عکس