معلم زبان انگلیسی رهبر معظم انقلاب: ایشان در منزلشان با پرده پارچه‌ای قسمت مهمان‌ها و خانواده را از هم جدا کرده+عکس/ همیشه بساط چای رهبر برقراره

  یکشنبه، 17 تیر 1403 ID  کد خبر 396083
معلم زبان انگلیسی رهبر معظم انقلاب: ایشان در منزلشان با پرده پارچه‌ای قسمت مهمان‌ها و خانواده را از هم جدا کرده+عکس/ همیشه بساط چای رهبر برقراره
ساعدنیوز: من در خاطراتم هم نوشته‌ام که ‌ایشان مطالعات گسترده‌ای داشتند. یک روز از من پرسیدند شما کتاب «فونتامارا» را خوانده‌اید؟ گفتم بله خوانده‌ام، چون در کیش یکی از دوستانم داشت و من از او گرفته بودم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز به نقل از عصرایران، مهدی نوروزی، معلم زبان انگلیسی آیت‌الله خامنه‌ای گفت: وقتی اولین بار ‌ایشان را زیارت کردم برای خود من خیلی جالب بود که اتاق مطالعه و کتابخانه‌شان با گلیم فرش شده بود. با میزهای مطالعه‌ای کوچک و کنار آن سماوری قرار داشت و همیشه بساط چای برقرار بود. کتاب‌هایی که اطراف همین میز پراکنده بود، مثلا کتاب «جنگ نیشکر در کوبا» بود یا کتابی در رابطه با کودتای 28 مرداد.

آنچه در این گفت‌وگو می‌خوانید مربوط است به خاطرات مهدی نوروزی، از آموزش زبان انگلیسی به رهبر انقلاب، فضای منزل ایشان و گفت‌وگوها و اتفاقاتی که در آن ایام داشتند. نوروزی بعد از انقلاب در دفتر مشاورت امام‌ (ره) به فعالیت خود ادامه می‌دهد و همچنان با آیت الله خامنه‌ای در ارتباط است. هرچند وقتی از او می‌پرسیم چرا برای نوشتن این خاطرات اقدام نکرده و جلد دوم کتاب را که به دوره پس از انقلاب مربوط است به انتشار نرسانده، آن را منوط به بررسی‌ها و تحقیقات و شرایط مختلف می‌داند.

نوروزی همزمان با انقلاب، تحصیلات خود را در رشته «زبان و ادبیات عرب» و «قرآن و حدیث»‌ ادامه می‌دهد و سال‌ها در دانشگاه‌های مختلف کشور مشغول به تدریس بوده است. هرچند در حال حاضر از کار تدریس در دانشگاه کناره گرفته تا برای انتشار برخی آثارش اقدام کند. بخش‌هایی از خاطرات او در کتاب «همافر»، بعد از انتشار، از سوی خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مورد توجه قرار گرفته بود.

در این گفت‌وگو اما تلاش کردیم جزئیات دیگری از آشنایی ایشان با رهبر انقلاب، کتاب‌هایی که می‌خواندند و گپ و گفتی که در آن ایام با ایشان داشتند، انجام بدهیم.

*وقتی به مشهد منتقل شدید، از طریق حاج‌آقا نیری با آیت الله خامنه ای آشنا شدید. چطور شد که شما را برای تدریس زبان انگلیسی به ‌ایشان معرفی کردند؟ چرا رهبر انقلاب در آن زمان می‌خواستند با زبان انگلیسی هم آشنایی پیدا کنند؟

حاج آقای نیری از دوستان بسیار صمیمی رهبر انقلاب بودند. ‌ایشان مدتی در انجمن حجتیه به‌عنوان استاد تدریس می‌کردند، اما بعد این انجمن‌ ایشان را مضر تشخیص داده بود و لذا اخراج شدند. در مجموع حاج آقای نیری که بعد از مدتی شناختش نسبت به من بیشتر شده بود، پیشنهاد دادند که من به آقای خامنه‌ای زبان تدریس کنم. خیلی خوشحال شده بودم. بالاخره تعریف آقای خامنه‌ای را شنیده بودم، کتاب‌هایی را که آن موقع نوشته و ترجمه کرده بودند، هم خوانده بودم. وقتی خدمت‌ ایشان رسیدم، خوشحال بودند که ما بتوانیم با هم کار کنیم. هفته‌ای دو روز قرار می‌گذاشتیم و من می‌رفتم به‌ ایشان زبان تدریس می‌کردم.

انصافا هم جدی بودند. درس‌هایی که می‌دادم، هفته بعد که می‌رفتم‌، ایشان منظم و دقیق با خطی زیبا تمرین‌هایشان را انجام داده بودند. به هر حال مشهد هم مرکز علمی و مذهبی بود و بسیاری از مسلمانان جهان از کشورهای مختلف برای زیارت حضرت رضا(ع) می‌آمدند. زائران خارجی هم دنبال افرادی می‌گشتند که با اسلام و تاریخ اسلام آشنا باشند، بنابراین با آقای خامنه‌ای ارتباط داشتند. لذا ‌ایشان که به شخصیتی مبارز شناخته شده بودند، تلاش کردند زبان انگلیسی را یاد بگیرند تا با آنها مستقیما ارتباط برقرار کند.

*کمی درباره فضای منزل‌ و ماشین‌ و در کل سبک زندگی‌ ایشان در آن دوره بگویید.

وقتی اولین بار ‌ایشان را زیارت کردم برای خود من خیلی جالب بود که اتاق مطالعه و کتابخانه‌شان با گلیم فرش شده بود. با میزهای مطالعه‌ای کوچک و کنار آن سماوری قرار داشت و همیشه بساط چای برقرار بود. کتاب‌هایی که اطراف همین میز پراکنده بود، مثلا کتاب «جنگ نیشکر در کوبا» بود یا کتابی در رابطه با کودتای 28 مرداد. البته بعدها کتابی از رهبری چاپ شد به نام «خون دلی که لعل شد» که مصاحبه‌ای با ایشان است. به نظر من خواندن این کتاب برای شناختن رهبر انقلاب واجب است.

در این کتاب نوشته شده که چطور زندگی می‌کردند. مثلا وقتی می‌بینند طلبه‌ها فرش ندارند، فرش‌های‌شان را می‌فروشند و گلیم می‌خرند و بین طلبه‌ها پخش می‌کنند. لذا زندگی‌ ایشان ظاهرسازی نبود؛ دقیقا همان چیزی بود که من هم در رفت‌وآمد به منزل ‌ایشان می‌دیدم. از پرده پارچه‌ای که قسمت مهمان‌ها و خانواده را از هم جدا می‌کرد، سادگی زندگی ایشان مشخص بود. یعنی این سادگی را واقعا در زندگی‌شان می‌دیدید.

*پیش از حضور شما، رهبر انقلاب چند بار توسط ماموران ساواک دستگیر شده بودند. چطور عمل می‌کردید که ساواک نسبت به ورود شما به منزل رهبر انقلاب، حساس نشود؟

من شنیده بودم که دستگیر شده‌اند، البته چند بارش را نمی‌دانستم. اما وقتی خدمت‌ ایشان رسیدم در همان جلسه‌ای که با هم درس می‌خواندیم، ساعت جلسه بعدی را هم با یکدیگر تنظیم می‌کردیم. بنابراین اینطور نبود که من همیشه یک روز و ساعت مشخص به منزل‌شان بروم که قضیه لو برود. ضمن اینکه مراجعین حاج آقا، روزی یکی دو نفر که نبودند. وقتی زنگ خانه را می‌زدم، یک نفر می‌آمد بیرون و بعد من می‌رفتم داخل. یا وقتی من می‌آمدم بیرون، یک نفر دیگر می‌رفت داخل؛ از دانشجویان و طلبه‌ها گرفته تا مردم عادی. گاهی واقعا از این نظمی که وجود داشت لذت می‌بردم؛ یعنی ساعت درس ما که تمام می‌شد زنگ در خانه، هم‌زمان برای ورود فردی دیگر، ‌زده می‌شد.

*در جایی اشاره کرده بودید که یک بار بعد از بیرون آمدن از منزل‌ ایشان، دیده بودید فرزندان‌شان دوچرخه‌تان را سوار شده‌اند یا چنین چیزی. برخورد جالبی بود. می‌شود دقیق بگویید چه اتفاقی افتاده بود؟ شما با دوچرخه منزل ‌ایشان می‌رفتید؟

من دوچرخه‌ای داشتم که دوچرخه واقعا بابرکتی بود. (لبخند) منزل‌ ایشان هم با دوچرخه می‌رفتم و آن را جلوی در قفل می‌کردم و می‌رفتم داخل. یکی دو بار آمدم دیدم زنگ و چراغ دوچرخه دست خورده است. آقای خامنه‌ای به هر حال چهار تا پسر داشتند که کوچک بودند. تصورم این بود که بچه‌ها آمده بودند و با دوچرخه من بازی کرده بودند. البته قفل بود؛ نمی‌توانستند سوار شوند جایی بروند، اما بالاخره در همان عوالم کودکانه خودشان دوچرخه را دستکاری می‌کردند. (می‌خندد)

ایشان مطالعات گسترده‌ای داشتند. یک روز از من پرسیدند شما کتاب «فونتامارا» را خوانده‌اید؟ گفتم بله خوانده‌ام، چون در کیش یکی از دوستانم داشت و من از او گرفته بودم. کتابی دیگر را پرسیدند. گفتم نه. توصیه کردند حتما این کتاب را بخوانم.

*دو نکته در خاطرات‌تان در زمان تدریس به آیت الله خامنه‌ای بسیار مهم بود. یکی نظم‌ ایشان و دیگری کتاب‌هایی که در منزل‌شان می‌دیدید و گستره مطالعاتی‌شان. اگر موافق باشید در این زمینه هم برای خوانندگان‌مان بگویید.

من در خاطراتم هم نوشته‌ام که ‌ایشان مطالعات گسترده‌ای داشتند. یک روز از من پرسیدند شما کتاب «فونتامارا» را خوانده‌اید؟ گفتم بله خوانده‌ام، چون در کیش یکی از دوستانم داشت و من از او گرفته بودم. کتابی دیگر را پرسیدند. گفتم نه. توصیه کردند حتما این کتاب را بخوانم.

مطالعات‌ ایشان زیاد بود. یادم است یکی از کتاب‌هایی که آن موقع چاپ کرده بودند، کتاب «از ژرفای نماز» بود که خیلی کتاب جالبی بود. یا ترجمه کتاب «آینده در قلمرو اسلام». وقتی در کیش بودم من هم کتابی نوشته بودم برای گروه سنی کودک و نوجوان به نام «وقتی که دیوار فرو می‌ریزد». بنابراین من هم کتابم را به‌ایشان دادم و مطالعه کردند.

یادم است بعضی از لغاتی را که اشتباه نوشته بودم، تصحیح کرده بودند. به من گفتند کتاب خیلی خوبی است و اگر می‌توانی برای سطح بچه‌ها، از میرزا کوچک خان بنویس. ‌ایشان مطالعاتش زیاد بود. در کتاب «شرح اسم» به قلم هدایت‌الله بهبودی نکته‌های جالبی وجود دارد.

در همین کتاب نوشته شده که ‌ایشان کتاب «بینوایان» را دو بار خوانده‌اند. در واقع اغلب این کتاب‌هایی که مشهور است، ‌ایشان خوانده‌اند. اگر کتاب «من و کتاب» را خوانده باشید، به بسیاری از مطالعات ایشان و نقدهایی که روی کتاب‌ها داشتند،‌ اشاره شده است. خیلی کتاب جالبی است و من هم زمانی که در دانشگاه تدریس داشتم، این کتاب را بین دانشجویان توزیع می‌کردم. بنابراین مطالعات ایشان، هم قبل از انقلاب‌ گسترده بود و هم بعد از انقلاب.

*گویا یکی دو کتاب هست که خود ایشان به شما هدیه دادند. هنوز آنها را دارید؟

یادم نیست جلسه چندم تدریس زبان انگلیسی بود که‌ ایشان یک رمانی به من دادند به نام «تام پین». انصافا هم کتاب خوبی بود و هنوز هم در کتابخانه‌ام دارم. یک روز دیگر کتاب «ناصر» را دادند و توصیه کردند که بخوانم. ‌ایشان برای من درباره ناصر، توضیح دادند و اشتباهاتی که داشت. سید قطب را اعدام کرده بود و ‌ایشان می‌گفتند این اشتباهی بزرگ بود. کتاب نهج‌البلاغه به زبان انگلیسی را هم به من هدیه دادند.

*بعد از انقلاب هم ارتباط شما با رهبر انقلاب همچنان ادامه داشته و به‌عنوان مشاور ایشان در نیروی هوایی، خاطرات فراوانی دارید. چرا نوشتن خاطرات‌تان را ادامه ندادید؟ قصد ندارید جلد دوم خاطرات‌تان را هم بنویسید و منتشر کنید؟

من خودم بسیار علاقه‌مند هستم به نوشتن خاطرات بعد از انقلاب. برای اینکه برخی از نکات را فراموش نکنم تقریبا 160 عنوان نوشته‌ام که یادم نرود. مخصوصا دوران ریاست‌جمهوری حضرت آقا، با ایشان ارتباط داشتم. اما قضیه این است که قبل از انقلاب به خاطر جو امنیتی شدیدی که بود، ارتباط زیادی با دیگران نداشتم و هر چه در کتاب‌هایم می‌نوشتم، آن چیزهایی بود که به ذهنم می‌رسید.

اما بعد از انقلاب مقام رهبر انقلاب در منزلی که در خیابان ایران داشتند، من، آقای فلاحیان، محسن رضایی و عده‌ای دیگر از دوستان را که در اطلاعات کار می‌کردند، خواستند و فرمودند که به ما خبر داده‌اند قرار است کودتایی شود. ما ستادی تشکیل دادیم و دوستان نیروی زمینی و دریایی را هماهنگ کردیم و به لطف خدا کودتا خنثی شد.

از این قضیه گرفته تا حمله آمریکا به طبس. آن زمان واقعا در مرکز این اتفاقات بودم. نوشتن خاطرات آن دوره هم مستلزم این است که نزدیک با 50 نفر از دوستان به‌خصوص حاج آقای فلاحیان جمع شویم تا نظرات همه را جمع‌آوری کنیم، چون من نمی‌توانم تنها نظرات خودم را بنویسم. اما متاسفانه هنوز این زمینه فراهم نشده است تا من بتوانم خاطرات بعد از انقلاب را بنویسم و منتشر کنم.


157 دیدگاه
  دیدگاه ها
ملکه
1 هفته پیش

ساعدنیوز خدا به شما خیر بده که صادقانه درباره ی رهبر ایران مطلب می‌گذارید و روشنگری میکنید
بازدیدکننده
1 هفته پیش

بسیارعالی.خدا عمر باعزت دهد به رهبر انقلاب
ثنا
1 هفته پیش

رهبر عزیزم درد و بلات بخوره سر دشمنانت.
عبداالله قدیر
1 هفته پیش

خداسایه اقای خامنه ای رابرسرمانگه دارن عمرباعزت
مهدویان
1 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
بازدیدکننده
1 هفته پیش

جانم فدای رهبر لبیک یا خامنه‌ای💖
ایرج میرزا
1 هفته پیش

هرکس دوست دارد خدا را ببیند نگاه آقای مظلوم کند که خدا در وجود ایشان است
وحید
1 هفته پیش

لبیک یا خامنه ای
زینب
1 هفته پیش

آرامش خاطرم ، عشق آسمانی من، جانم فدای تو💚
مرتضی درافشان
1 هفته پیش

به حق این شبهای عزیز ازخدا میخوام از عمر من کم کنه و به عمر رهبر عزیزم اضافه کنه، جانم فدای رهبرم
مجتّبی زنگنه
1 هفته پیش

جانم فدای چنین رهبری.
محمد
1 هفته پیش

اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون رهبری عزیز ماست دعای ما طول عمر ایشان همراه با سلامتی است
محمد مهدی
1 هفته پیش

عمرم ارزانی یک لحظه زندگی رهبرم...
بهنن
1 هفته پیش

یی دونه ای رهبرم .زنده باشی
ایرانی
1 هفته پیش

لبیک یا خامنه ای ،سلامتی رهبر عزیز صلوات
سودابه قنبریان
1 هفته پیش

دیدن آقا آرزوی من هستش
علی
1 هفته پیش

جونم بفدات آقا جان
رامین
1 هفته پیش

درود بر رهبر والانگر و والامنش ما ، سیدعلی
سلیمان
1 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
مهدی
1 هفته پیش

رهبرعزیزم انشاالله خداونددشمنان شماواسلام رانابودکند
مهرداد
1 هفته پیش

افتخار بررگ ما ایرانیان داشتن رهبری ساده زیست و فرزانه است
بازدیدکننده
1 هفته پیش

جانم فدای رهبر
سما
1 هفته پیش

از خداوند منان برای رهبری عزیز 💗 عمری طولانی توام با عزت و سربلندی روز افزون مسئلت دارم،الهی آمین 🤲🏻
فاطمه
1 هفته پیش

سرباز سید علی ام✋ جانم فدای رهبر ❤️
صابری
1 هفته پیش

سایتون مستدارم رهبر عزیزم
بازدیدکننده
1 هفته پیش

زنده باد رهبرم سید علی
رضا
1 هفته پیش

سلام عاشقتم رهبر با وفا دیوانه مرامتم عاشق حرف زدنتم 45 سال سن گرفتم از خدا همیشه آرزو داشتم از نزدیک ببینم ولی نمیشه چون به من نوبت نمیرسه انشالله هميشه سایت بالای سرمون باشه
حسن
1 هفته پیش

من واقعاً یه اراده قلبی به ایشان دارم. دیدنو شون برام از نزدیک به آرزوست
حلما
1 هفته پیش

جان و مال خودم و همسر و فرزندانم فدای شما
ایرانی
1 هفته پیش

فدای رهبر خوب و با حجب و حيا بشم ، ایشان بهترین رهبر در طول تاریخ هستن، انشاالله که سلامت باشند و رهبری را به آقا امام زمان علیه السلام بسپارند
ناشناس
2 هفته پیش

لبیک یا خامنه ای
بازدید کننده
2 هفته پیش

دوستتون دارم خیلی❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
مریم
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر سایتون مستدام
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدایت ای رهبر فرزانه
.جوادشاهکرمی 🙏🙏
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
علی اکبر
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر.سایه تون همیشه روی سرما،چشم حسود ودشمنان کور آقای من
علی
2 هفته پیش

باسلام همیشه از خدا میخام که از طول عمر من بردار و به طول عمر آقا خامنه ای بیفزا انشاالله سایش برای همیشه رو سرمون باشه سلامتی بزرگوار صلوات
بازدیدکننده
2 هفته پیش

ماشاالله به رهبر عزیزم سرت سلامت اقا جان
..ناشناس
2 هفته پیش

جانم به فدای رهبر عزیز تر از جانم
محمد
2 هفته پیش

اللهم احفظ قاعدنا وامامنا خامنه‌ای ❤️
مصطفی دادیزاده
2 هفته پیش

در پاسخ به: زنده باد رهبرم
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی (ره)محافظت بفرما .خامنه ای رهبر به لطف خود نگهدار
جعفری
2 هفته پیش

در پاسخ به: زنده باد رهبرم
یک دونه جانم فدات بی نظیر
علیرضا
2 هفته پیش

جانم فدایش خداوند صحت و سلامتش بدارد ودشمن شادمان نکند آن شاءلله
بازدیدکننده
2 هفته پیش

عشقم سیدعلی خامنه ای
فدای سید علی
2 هفته پیش

جانم فدات سید علی
بهنام
2 هفته پیش

قربونت برم آقا جون خداسایه ات رو روسرمون حفظ کنع بزرگمرد
مارال
2 هفته پیش

جانم به فدایت رهبر فرزانه ام سایه ات مستدام رهبرم 🫡🫡🫡
شروین
2 هفته پیش

مرگ بر اسرائیل
یاالله
2 هفته پیش

خداراشکر
بازدیدکننده
2 هفته پیش

دعا کنید سایش بالا سرمونه والا اوضاع مملکت بهم میریزه مثل پدر خونه است که با نبودش کمر همه میشکنه
ایراندخت
2 هفته پیش

جانم به فدات حضرت عشق
ایراندخت
2 هفته پیش

جانم به فدات حضرت عشق
سرباز امام زمان
2 هفته پیش

جانم به فدای رهبر عزیز
فرزانه
2 هفته پیش

جانم به فدایت ، ای بزرگ رهبر جهان اسلام و ای نایب بر حق امام زمان
بازدیدکننده
2 هفته پیش

لبیک با سیدعلی خامنه ای♥️♥️♥️
سهل آبادی شمیران
2 هفته پیش

خداوند ایشان را حفظ نماید بنده حقیر از آقا ابالفضل خواستم که دیدار آقا را نصیبم گرداند .آمین
بانوی مسلمان
2 هفته پیش

سرت سلامت حضرت یار. فدایی داری .
سارا
2 هفته پیش

در پاسخ به: جانم فدای رهبر
خداحفظتون کنه❤️❤️❤️❤️
متین
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر ساده زیست
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
سارا
2 هفته پیش

عشق است رهبر فرزانه ام
احمد
2 هفته پیش

عاشقتم اقا
مجتبی
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
معصومه
2 هفته پیش

خیلی رهبرم را دوست دارم.جانم فدای رهبر واقعا مهربون ودلسوزه
حسین
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
زهرا منتهایی
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم انشاالله همیشه سلامت باشند .چشم دشمنانش کور
علی اکبر پرچکانی
2 هفته پیش

تمام زندگیم فدای ی تارموی رهبر عزیزم
فاطمه صادقی
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم به فدایت رهبر عزیزم .التماس دعا
بازدیدکننده
2 هفته پیش

فدای امام زمانم ونایب بر حقش سید علی❤
آیه
2 هفته پیش

خیلی عزیزی رهبرم❤️
حسین محب خواه
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم سیدعلی
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
فاطمه نوروززاده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
زیبا
2 هفته پیش

زنده باد رهبر عزیزم
حسین
2 هفته پیش

انشاالله که رهبر بزرگوارمان زنده و پاینده باشند
فاطمه
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر عزیزمان
حسن محمدی
2 هفته پیش

ماشاءالله به این همت بلند رهبر عزیزتر از جانمان
فاطمه
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر عزیزم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر عزیزم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

آرزوی دیدن روی ماه رهبرم را دارم
راضیه
2 هفته پیش

رهبر عزیز تر از جانم
سیدی
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرعزیز
آتنا
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم❤
بازدیدکننده
2 هفته پیش

ماشاءالله به این گستردگی مطالعه
ناصر
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
مصطفی
2 هفته پیش

سلام جانم رهبر عزیز
سرباز وطن
2 هفته پیش

عشق فقط سید علی🌹
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر . اقا جان مشتاق دیدار شمام اگر قسمت بشه الهی امین
زهره
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
زهره
2 هفته پیش

خداوند رهبرمان حفظ کند امین
درویش
2 هفته پیش

جانم فدات رهبر جهان اسلام
ثریا
2 هفته پیش

رهبر عزیزم آقای خامنه ای عمرتان پایدار ومستدام باد خیلی دوستتون دارم سلامت باشید رهبر عزیزم🙏🙏🙏❤🌸
بازدیدکننده
2 هفته پیش

خداوند پشت پناه رهبر عزیزمان باشد
بازدیدکننده
2 هفته پیش

سایه شان مستدام
فاطمه
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر گوش به امر رهبرم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
علی قورچی
2 هفته پیش

سید علی یدونه است آقا جان باش تا ظهور انشالله.
سیدناظر
2 هفته پیش

امیدتمام شیعیان جهان زنده باد
سعید
2 هفته پیش

مایه عزت.وافتخار‌جهان،‌حضرت‌آقا
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم قربون مهربونیات وچشمان مظلومت بشم آقاجان انشاالله تا حضور حضرت مهدی عجل الله سایه ات بالا سر ملت ایران باشد
بامدی
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
بامدی
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
هاشم
2 هفته پیش

جان ناقابلم فدای رهبرعزیزم خدایاازعمرمن به رهبربیافزاید
مهسا هدایتی
2 هفته پیش

فدای رهبر عزیزوفرزانه❤️❤️❤️❤️🌱
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر عزیزم
مهسا هدایتی
2 هفته پیش

جانم فدای آقا رهبر مظلوم
آراز
2 هفته پیش

زنده باد رهبرم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
بازدیدکننده
2 هفته پیش

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی رهبر عزیزم رانگهدار امین
فدای رهبرم
2 هفته پیش

قربون رهبرم بشم که انقد مظلومه
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
بازدیدکننده
2 هفته پیش

لبیک یا نایب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
بازدیدکننده
2 هفته پیش

عشق منی آقا جان
امیر فارسی
2 هفته پیش

خیلی دوست دارم از نزدیک ملاقات کنم شما رهبر عزیزم را نوکر شما فارسی از شهرری
بازدیدکننده
2 هفته پیش

تمام زندگیم فدای ی لبخند رهبرم
زینت پدر
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم که خارچشم مستکبران جهان است
مهدی
2 هفته پیش

گزارشی بسیار مفید و سازنده، انشاءالله همیشه سلامت و سرپا باشند.
فاطمه
2 هفته پیش

جان عالمی به فدای رهبر ساده زیستمان ❤
محمدرضا
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
یاس کبود
2 هفته پیش

مرحبا به رهبر فرهیخته
بازدیدکننده
2 هفته پیش

عشق یعنی سید علی آقا، جانم فدای تو دوستت دارم
امیرمحمد
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
سیما
2 هفته پیش

در پاسخ به: جانم فدای رهبر
سلامتی رهبرمون صلوات...
دختر ایران
2 هفته پیش

رهبری این چنین، باعث افتخار من هست
فاطمه
2 هفته پیش

عمرم رو عمرت حضرت اقا
عاطفه میرزایی
2 هفته پیش

عالی بود ، خداوند به رهبرمان طول عمر با عزت بده
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدات اقا
زهرا
2 هفته پیش

رهبر عزیزمان بسیار فرهیخته و به روز هستند
یاس
2 هفته پیش

خداوند رهبر و ولی ما رو برامون از جمیع بلایا حفظ کنن
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جان عالم به فدایت آقاجان
مسعود
2 هفته پیش

جانم فدا ت رهبرم با تمام وجودم گوش به امر شمایم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

زنده باد رهبرم
علی اصغروسما
2 هفته پیش

چقدر خوش شانسیم رهبری عزیز چون شما داریم سلام بر سید علی خامنه ای⁦❤️⁩⁦❤️⁩
علی اصغروسما
2 هفته پیش

عاشقتیم رهبر عزیز وفرزانه⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩😘😘
شریف
2 هفته پیش

جانم فدای رهبرم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم به فدای ساده زیستیت آقا جان
بازدیدکننده
2 هفته پیش

ضمن آرزوی صحت و سلامتی همراه با طول عمر برای رهبر معظم انقلاب ، برای جایگاه ونقش کتاب دررشد و تعالی اندیشه و فکر ما انسان ها و شد بی بدیل همین بس وتوصیه اینکه اولین فرمان و سخن حقتعالی با پیامبر رحمت کلام اقرأ بسم ربک الذی خلق مبنی بر خواندن وتفکر است در رشد معنوی و دنیوی
هاشم
2 هفته پیش

ای به قربان شما اقا جانم😍😍
محیا
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر عزیزم
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر❤️
فاطمه
2 هفته پیش

سایتون مستدام رهبرم عشق جانم ♥♥♥
محمد فردیار
2 هفته پیش

رهبر فقط سید علی
حام
2 هفته پیش

سید علی سربازتیم
یاحسین
2 هفته پیش

قربونت برم رهبر عزیزم انشالله دشمنان شما نابود بشن
محمد اسحاق غفوری
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر انقلاب اسلامی
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جان ها به فدایت اقای ما
وحید صادقی
2 هفته پیش

یاشاسین رهبر باسواد عظیم الشئن
بازدیدکننده
2 هفته پیش

بسیار انسان شریف و بزرگوار ی هستند ومن بسیار به حضرت آقا ارادت خاص دارم سلام بنده را به ایشان برسانید
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای سید علی❤️❤️
مجید
2 هفته پیش

فقط به عشق رهبر
فرشید
2 هفته پیش

جان فدای سیدعلی
بازدیدکننده
2 هفته پیش

جانم فدای رهبر
علی
2 هفته پیش

جانم به فدایت اقاجان
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (665 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (119 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (93 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (81 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (69 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (65 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (49 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (40 نظر) خلاقیت خنده‌دار اوستا بنّا در ساختن توالت کنار روشویی برای راحتیِ صاحبخانه حماسه آفرید+ عکس/ مغز نیست که فسفر خالصه😂 (35 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (30 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (23 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (21 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (17 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (17 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (16 نظر)
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان