ساعدنیوز
ساعدنیوز

مشارکت حداکثری و انتخاب دولت فسادستیز، کلید حل مشکلات امروز کشور

  یکشنبه، 23 خرداد 1400   زمان مطالعه 7 دقیقه
محمد وحدتی هلان : مشارکت حداکثری و انتخاب دولت فسادستیز، کلید حل مشکلات امروز کشور
جمهوریت نظام اسلامی بر پایه "انتخابات و رأی مردم" بنا نهاده شده است. جمهوریت شکل و قالب نظام ایران و اسلام محتوای آن است. حضور مردم در پای صندوق رأی و انتخاب فردی شایسته می تواند زمینه ساز تداوم اسلامیت نظام و برپایی قسط و عدل و آزادی باشد. بنابراین، هر ایرانی موظف است که از حق انتخاب خود پاسداری کند و آن را به نحو شایسته به کار برد.

امروز شرایط کشور به گونه ای است که دشمنان قسم خورده خارجی و زخم خورده جمهوری اسلامی ایران با دشمنان داخلی و شکست خوردگان سیاسی هم پیمان شده اند تا مردم را از حضور در پای صندوق رأی مأیوس سازند. این دو گروه خیرخواه ملت ایران نیستند. آنها به دنبال تأمین منافع خودشان هستند. طبیعتاً دشمن خارجی که زخم خورده از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و بیداری ملت های منطقه و شکست های پی در پی از سپاه اسلام و تلاش ها و مجاهدت های شهدای بزرگی چون حاج قاسم سلیمانی است، تمام تلاش اش را می کند تا مردم در پای صندوق های رأی حاضر نشوند. هدف دشمن تاراج ملت است. گرفتن استقلال و به یغما بردن ثروت کشور. ایران اسلامی با مجاهدت های خالصانه امام امت (ره) و شهدای گلگون کفن و با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، همیشه سدی بزرگ و دست نیافتنی در برابر جبهه استکبار بوده است. ایران قوی و مقتدر مورد علاقه هیچ یک از قدرت های دنیا نیست. قوت و قدرت ایران به حضور مردم در صحنه بستگی دارد و حمایت های مردم در تمام مقاطع حساس تاریخ معاصر کشور خصوصاً در چهل و دو سال گذشته، درستی این مدعا را به اثبات رسانده است. تکلیف دشمن مشخص است. اما با کسانی که نان و نمک ملت را خورده اند و امروز نمکدان می شکنند چه کنیم؟ کسانی که خود عامل اصلی مشکلات موجود در جامعه هستند امروز سردمدار تحریم انتخابات شده اند! این افراد خود نمود کامل درستی این سخن حکیمانه است که "رئیس جمهور باید در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی بکوشد و در این زمینه توجه به خط اصلی انقلاب و رهبری آن که مورد پذیرش تمام توده های میلیونی کشور است، حائز اهمیت فراوان است. کفایت سیاسی رئیس جمهور در درک صحیح پایه های رهبری و حرکت در جهت رهنمودهای آن تجلی می کند." به بیان دیگر، هرکس این ویژگی ها را ندارد، شایسته حضور در میدان رقابت نیست. طبیعتاً پیروی از هوای نفس و زیر پا نهادن آرمان های انقلاب از مقدمات این رویکرد خصمانه نسبت به انتخابات این میراث بزرگ امام و شهدا است. ولی تجربه نشان داده است که ملت، همیشه پشتیبان ولایت و رهبری و آرمان های انقلاب اسلامی است و در 28 خرداد، یک بار دیگر، حقیقت و درستی این مطلب را به اثبات خواهد رساند. ساعد نیوز در گفتگو با آقای دکتر محمد وحدتی هلان نماینده مردم بستان آباد و تیکمه داش در مجلس دهم به بررسی نتایج مشارکت حداکثری در انتخابات پرداخته است:

تصویر

ساعد نیوز: چرا حضور حداکثری مردم در انتخابات مهم است و این حضور چه نتایجی می تواند در پی داشته باشد؟

محمد وحدتی هلان: انتخابات برای کشور بسیار اهمیت دارد خصوصاً انتخابات ریاست جمهوری انتخابات سرنوشت سازی است. رئیس جمهوری قرار است نماینده کل ملت در کشور بلکه در کل جهان باشد آن هم در همه حوزه ها! هرکس به این نکته توجه کند، اهمیت موضوع را به خوبی درک خواهد کرد. به همین دلیل مشارکت حداکثری و حضور آحاد مردم در پای صندوق رأی از اهمیت بالایی برخوردار است. حضور در انتخابات سرمایه اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران است. طبیعتاً هیچ ایرانی مایل به ضعیف شدن کشور نیست و به همین دلیل همه در انتخابات شرکت می کنیم. طبیعی است در کشور مشکلات فرآوان اقتصادی وجود دارد، رانت هست، فساد اقتصادی هست، قاچاق هست، نابرابری هست، بی عدالتی هست؛ ولی علاج این مشکلات به هیچ وجه پشت کردن به صندوق رأی نیست. برعکس، راه حل این مشکلات حضور در پای صندوق رأی و انتخاب کسی است که مخالف فساد، رانت، قاچاق، نابرابری، بی عدالتی و پارتی بازی است. باید ریشه مشکلات را در خودمان جستجو کنیم. ما همه حق رأی داریم. استفاده درست از حق رأی و انتخاب اصلح می تواند ما را از این وضعیت نجات دهد.

تصویر

ساعد نیوز: رسانه های خارجی و دشمنان ایران از ماه ها قبل با سؤاستفاده از فضای به وجود آمده، به ترغیب مردم جهت تحریم انتخابات می پردازند. اما مسأله اصلی، همصدایی برخی کنشگران سیاسی با سابقه مدیریتی در عالیترین جایگاه های اجرایی و قانونگذاری کشور با دشمن است. همین افراد زمانی از طریق همین صندوق های رأی به قدرت رسیدند و امروز شاهد آن هستیم که به دلیل عدم احراز صلاحیت شان مردم را به تحریم انتخابات تشویق می کنند. نظرتان در این خصوص چیست؟

محمد وحدتی هلان: این یقیناً بداخلاقی سیاسی است که بیائید بگوئید که انتخابات تا وقتی مشروع است که من هستم! این منطق درستی نیست. مرجع احراز صلاحیت ها نامزدها نیستند بلکه موازین قانونی و مرجع قانونی برای این کار در قانون اساسی دیده شده است. این افراد به هیچ وجه دلسوز مردم نیستند و خودشان هم می دانند که دیگر جایگاهی در بین مردم ندارند. اینها به فکر ملت و اسلام و خون شهدا و خط ولایت و رهبری نیستند. این افراد خودشان منشأ مشکلات امروز کشورند و چون در زمان تصدیگری شان منافع خود و نزدیکانشان را بر منافع ملت و اسلام و کشور ترجیح دادند، کشور به این روز افتاده است. بنابراین مردم به حرف این افراد گوش نخواهند داد و راه خودشان که همان راه امام و شهدا و رهبری است و شرکت در انتخابات جزوی از این راه است را ادامه خواهند داد. چرا که همین انتخابات علاج مشکلات کشور است.

تصویر

ساعد نیوز: با توجه به سوابق حضرتعالی و حضور در سطح عالی مدیریت کشور در زمینه قانونگذاری و اطلاع از مسائل اجرایی، به نظرتان چه دولتی می تواند تا حدودی به این نابسامانی های اقتصادی که گریبان ملت را گرفته است سامان دهد؟

محمد وحدتی هلان: متأسفانه امروز مشکل اصلی کشور نبود مدیر و سیاستمدار شجاع است. کسی می تواند به این وضعیت سر و سامان دهد که با کسی تعارف ندارد. سیاستمدار شجاع کسی است که در دفاع از اهداف انقلاب اسلامی و مواضع شهدا و رهبری قاطعیت تام دارد. امروز کشور دچار سندروم مدیران نالایق و ناکارآمد شده است. البته هستند مدیرانی که از این جرگه بیرونند ولی تأسف برانگیز است که خیل عظیمی از این مدیران ناکارآمد هستند. ریشه تمام این مشکلات مدیریتی است که بر پارتی بازی، رانت خواری، فساداقتصادی و قاچاق تکیه دارد. این بی ملاحظگی ها و بی مبالاتی های مدیریتی باعث شده است که مشکلات عدیده ای به وجود بیاید. توصیه من به مردم عزیز این است که به کسی رأی دهند که به فکر منافع خودش و دوستانش نیست؛ اطرافیانش فاسد نیستند؛ سابقه مبارزه با فساد دارد؛ در مبارزه با فساد با کسی تعارف ندارد؛ فردی درستکار و راستگو است. اگر به این فرد و به این فکر رأی دادیم، طبیعتاً مشکلات تدریجاً کمتر خواهد شد. اساساً جمهوری اسلامی ایران بر اساس همین اعتقاد به راستی، درستی و عدل پایه گذاری شده است. شهدا برای برقراری این آرمان ها در خون خودشان غلطیده اند. این راهی است که رهبری زعامت آن را بر عهده دارند. کسی که مورد تأئید رهبری است و فرد درستی است لایق کسوت ریاست جمهوری است و هموست که می تواند مشکلات کشور را حل کند.

تصویر

ساعد نیوز: عده ای از مردم به دلیل مشکلات موجود از حضور در پای صندوق رأی منصرف شده اند یا به هر دلیلی تصمیم ندارند که در این انتخابات شرکت کنند. پیام حضرتعالی برای این افراد چیست؟ چرا شرکت در انتخابات مهم است؟

محمد وحدتی هلان: به عنوان یکی از خادمین این ملت بزرگ و یک شهروند ایرانی از آحاد مردم می خواهم که تحقیق کنند و فردی را انتخاب کنند که مخالف فساد و رانت است. راه حل مشکلات امروز کشور این است. اگر از صندوق ما قهر کنیم افراد فاسد فرصت خواهند یافت که وضعیت را دشوارتر کنند. شما ببینید چه کسی با فساد مخالف است و در مبارزه با فساد پیشگام است، به همان فرد رأی دهید و مطمئن باشید وضعیت بهتر خواهد شد. مطمئنم که مردم ایران روشن تر از آن هستند که نیازی به توصیه باشد. و در روز 28 خرداد با شور و شعور در پای صندوق رأی حاضر خواهند شد و به مبارزه با فساد و رانت رأی خواهند داد. به کسی رأی خواهند داد که مشهور به پاکدستی است و مسائل کشور را می شناسد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
تذکر جدی رهبر انقلاب به عکاسان خبری در کرمانشاه/ با کفش وارد نشوید+عکس (449 نظر) گریم سخت و سنگین شازده مفخم سریال "گیلدخت"، صالح میرزاآقایی، برای بازی در نقش امام خمینی/ بنظرتون شبیه ایشون شدن؟ (59 نظر) دیدار بازیگران معروف و محبوب ایرانی با رهبر انقلاب/ از شاهرخ استخری تا مصطفی زمانی و عموپورنگ+عکس (58 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای دوخت کاپشن با پتو پلنگی حماسه آفرید/ ایرانی پنجه طلا از هر انگشتش هنر میباره😂 (50 نظر) مراسم عقد ساده و بدون تجملات نوه آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور نوه امام خمینی/ چه منزل باصفا و دلبازی+عکس (46 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده مشهدی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (43 نظر) نگاهی به کیک تولد 5 سالگی هانا دختر مهران غفوریان با دیزاین خاص/مبارکا باشه +عکس (38 نظر) تصویر دیده نشده و قدیمی از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در کنار دریا با کاپشن و کلاه +عکس (33 نظر) خلاقیت خنده دار اُوستا بَنّا در مقاوم سازی پی ساختمان/به این باید دکتری افتخاری بدن! +عکس (30 نظر) خلاقیت خنده دار شهرداری در نصب بنر برای تبریک تولد یک آقا به خانومش+عکس/ماشالله استعداد🤣 (28 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی در ابداع توالت خیلی عمومی در هوای آزاد/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂+عکس (27 نظر) مراسم تولد جگرسوز علی انصاریان در خانه ابدی اش و گریه های دلخراش ننه علی/ روحش شاد+ عکس (27 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز یک بقال تبریزی برای کودکان حماسه ساز شد/ درک و شعور ایشون ستودنیه+عکس (25 نظر) خلاقیت و هوش بالای نصاب در وصل کردن سینک ظرفشویی حماسه ساز شد +عکس/ اُستاد، برای نکات ریز جزوه میدین یا خودمون بنویسیم؟🤣 (23 نظر) واکنش ایران به درخواست عجیب آمریکا برای حمله نمادین اسرائیل (23 نظر)
دیگران می‌خوانند   
عکس آتلیه‌ای جالب حامد آهنگی با همسر و پسرش به سبک خانواده قاجاری/ خلاقیتشون تو ژست گرفتن خیلی باحاله+عکس مادرانه های عاشقانه یکتا ناصر و دخترش سوفیا در کنسرت علیرضا طلیسچی+عکس خلاقیت منحصر به فرد و بانمک همسر شاهرخ استخری برای عکاسی از دخترش در نوزادی/ کل آتلیه های شهر زیر سوال رفت😍+عکس فوتبال بازی کردن سردار آزمون با نوا، دختر ناز و خوشگلش در خانه‌اش+ویدیو/ چقدر بابا بودن به سردار میاد😍 سلام خاص و ویژه فرمانده عملیات بزرگ علیه اسرائیل به رهبر معظم انقلاب و لبخند رضایت رهبر از کهنه سربازش‎+عکس خداحافظی خلاقانه و با دور تند حامد آهنگی با مهمان برنامه اش+ویدیو/ با دیدنش از خنده روده بر میشین😂 خلاقیت منحصربفرد و متفاوت صاحب ساندویچی در نحوه خواستگاری از مشتری حماسه آفرید+ عکس/ لامصب اگه اونو قورت داده بود چی!؟🤣 پذیرایی ساده و بدون تجملات از رهبر معظم انقلاب در جلسه با فرماندهان ارتش+عکس/ طالبی قاچ شده در بشقابهایی از جنس استیل! رونمایی نفیسه روشن از مبلمان سلطنتی و باکلاسش با خودنمایی صندلی مخصوص پنبه خانم، گربه خونگیش+ویدیو/ خونه‌اش چه ویو خوشگلی داره تیپ قجری حامد آهنگی و همسر و پسرش که همه رو شگفت زده کرد+عکس/ فقط سیبیلهای حامد که شبیه پهلوونای قدیمی شده😂 خلاقیت خنده دار پدر ایرانی در ساخت کالسکه نوزادش با مقوا و آبکش حماسه آفرید+عکس/ انیشتین هم مغز اینو نداشت😂 تصویری از اولین روز پدر شدن حسن جوهرچی و ثبت این قاب 3 نفره و دلنشین+عکس/ روحش شاد چقد توی این لحظه خوشحاله💔 عکسی دلنشین و نوستالژیک از جشن تولد 1 سالگی شقایق فراهانی در کنار پدرش/ چقد ناز بوده، چه خنده های دلبری هم میکنه با این 6 نکته کلیدی سابسکرایب یوتیوب خود را افزایش دهید!!! تهدید هوش مصنوعی: بازار طراحی گرافیک بعد از هوش مصنوعی در 1403 رونمایی مریم کاویانی، مرضیه سریال "فاصله ها" از پسر جوان و رشیدش/ بهش میاد پسری به این سن و سال داشته باشه؟ تصاویری از خانۀ بهترین مهندس معمار تهران/ کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد! فال شمع روزانه امروز پنج شنبه 30 فروردین 1403 فال روزانه امروز پنج شنبه 30 فروردین ماه 1403 فال قهوه با نشان روز پنج شنبه 30 فروردین ماه 1403 فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 30 فروردین 1403 فال حافظ با تفسیر امروز پنج شنبه 30 فروردین 1403 + فیلم فال انبیاء روزانه پنج‌شنبه 30 فروردین ماه 1403 عاشقانه های جذاب و ناب نوید محمدزاده و فرشته حسینی در سریال جدید جنگل آسفالت/ کاش اولین بارم تو اورژانس می‌دیدمت...+ویدیو سکانس خنده دار و جنجالی سوسک پرتاب کردن حامد آهنگی روی بازیگر زن معروف/ این چه شوخی بود آخه؟+ویدیو افشاگری خنده دار و هوش پَران شیرین سریال نون خ/ تو زندگی واقعیش هم خواستگارهای مدل سلمان و فریبرز داره!+ویدیو خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای تعمیر سیفون توالت حماسه ساز شد/ آدم از اینهمه هنر هاج و واج میمونه!😂+عکس نظریۀ باورنکردنی محققان/ سن لپ‌تاپ برابر با 100 سال قبل از میلاد مسیح بیوگرافی و زندگی خصوصی ندا قاسمی، شیرین سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی مصاحبه امام جمعه محبوب تبریز با سی ان ان ترکیه / نگران نیستیم و همیشه از لحاظ نظامی آماده ایم+فیلم قسمت هایی از کارتون تام و جری که با الهام از رفتار واقعی سگ و گربه ساخته شده+ویدیو/ عجیب اما واقعی! (ویدیو) آموزش هوش‌مالی با انیمیشن محبوب زوتوپیا عکس جالب از پشت صحنه کلیپ عروسی محمدرضا گلزار که خواهر زاده اش رونمایی کرد/ چه دایی خوشتیپی😍👌 چگونه در خوابگاه دانشجویی زنده بمانیم؟/ 6 نکته مهم برای زندگی در خوابگاه مراسم عقد شیک و منحصربفرد برادرزاده سامان صفاری، امیر سریال دلدادگان/ ایشالا عروسی خودت+عکس واکنش خنده دار و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب به خواندن شعری با موضوع زن ذلیلی توسط شاعر معروف+ویدیو گوشه ای از دکوراسیون و تزیینات اتاق خواب دنیز دایی دختر خارج نشین علی دایی با گل های خوشگل+عکس ساختمان چیست بهمراه توضیحات معماری و عمران قاب صمیمی از مریم کاویانی، مرضیه سریال "فاصله ها"، در کنار خانواده/ چه پدر و مادر خوش لباس و باکلاسی! خلاقیت منحصر به فرد و بی‌نظیر دو برادر یزدی با ساختن یک خودروی دست ساز لوکس با استفاده از موتور پراید/ مغزشون رو باید طلا گرفت+ویدیو
تیتر امروز   
فال شمع روزانه امروز پنج شنبه 30 فروردین 1403 فال روزانه امروز پنج شنبه 30 فروردین ماه 1403 فال قهوه با نشان روز پنج شنبه 30 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز پنج شنبه 30 فروردین 1403 + فیلم فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 30 فروردین 1403 فال انبیاء روزانه پنج‌شنبه 30 فروردین ماه 1403 بیوگرافی و زندگی خصوصی ندا قاسمی، شیرین سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی مصاحبه امام جمعه محبوب تبریز با سی ان ان ترکیه / نگران نیستیم و همیشه از لحاظ نظامی آماده ایم+فیلم روایتی از عشق و علاقه احمدی نژاد به مشایی و بقایی؛ از سر زدن هر هفته ایِ رئیس جمهور سابق به خانه هر 2 همسر بقایی تا رفتن به رامسر برای دیدن مشایی! همسرم با ازدواج دوم من مخالف بود؛ دستهایش را به صندلی بستم و او را خفه کردم نخستین سوگلی ناصرالدین شاه که به اروپا سفر کرد+عکس/ پشت قباله چهره محبوب شاه قاجار کجاست؟ واکنش ایران به درخواست عجیب آمریکا برای حمله نمادین اسرائیل شکنجه اسب زبون بسته که به "فرح پهلوی" سواری نداد/ بخت بد اسب اصیل ایرانی که به دستور شاه پهلوی اخته شد!+عکس وحشتناک ترین آزمایش غیر انسانی ممکن!!!/حقایقی تکان دهنده از آزمایش خواب روسی که شما نمیدانستید!! ثبت‌نام برای جاماندگان کنکور سراسری آغاز شد/ جزئیات