ساعدنیوز
ساعدنیوز

مرگ عجیب کودک ۷ ساله/ پزشک در سرُم کودک بیمار چه چیزی تزریق کرده بود؟

  چهارشنبه، 19 بهمن 1401   کد خبر 241455
مرگ عجیب کودک ۷ ساله/ پزشک در سرُم کودک بیمار چه چیزی تزریق کرده بود؟
ساعدنیوز: پسربچه ۷ ساله‌ای که به علت تب به یک درمانگاه برده شده بود، حین تزریق آمپول به سرُمش بدحال و به بیمارستان منتقل شد اما جانش را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از همشهری آنلاین، خانواده پسر ۷ ساله دزفولی از مرگ فرزندشان پس از مراجعه به درمانگاهی در این شهر حین درمان خبر دادند. محمد پدر این کودک در تشریح ماجرا گفت: روز ۱۵ بهمن فرزندم به علت تب به همراه دایی و مادر خود به درمانگاهی در شهرک مدرس دزفول مراجعه و پزشک معالج برای فرزندم دارو تجویز می کند. حین تزریق سرم و آمپول هایی که در سرم تزریق می شود، از دهان فرزندم کف بیرون می زند و پزشک به سرعت اقدام به خارج کردن سرم از بدن او می کند.

وی افزود: هر لحظه حال فرزندم بدتر می شود و کادر درمان و پزشک به خانواده من می گویند که باید او را به بیمارستان منتقل کنند. در وضعیتی که فرزند من در زمان طلایی به مراقبت ویژه نیاز دارد، او را بدون آمبولانس به دست همسرم می دهند تا به بیمارستانی ببرند که با مکان حادثه و با توجه به ترافیک موجود فاصله بسیار دارد.

تصویر

این پدر داغدیده ادامه داد: خانواده من با وانت بار اقدام به انتقال فرزند بدحالم می کنند. در بیمارستان مورد نظر هر چقدر با همان درمانگاه برای دریافت اطلاعات دارویی و مراحل درمانی که منجر به بدحالی فرزندم شده است، تماس گرفته می شود کسی پاسخ نمی دهد. خانواده من در مراجعه دوباره به درمانگاه متوجه می شوند که پزشک معالج نیم ساعت زودتر از پایان زمان شیفت خود محل کارش را ترک کرده و به تماس های مکرر پاسخ نمی دهد. وی گفت: در حال حاضر، با توجه به وضعیت روحی خانواده، برای فرزندم گواهی موقت دفن صادر شده است. فهم حقیقت ماجرا برای ما بسیار مهم است. ما از مراجع قانونی، نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و پزشکی قانونی درخواست داریم کنار خانواده داغدار ما باشند و در رسیدگی به این پرونده کوتاهی نکنند.

در همین خصوص و در ادامه بررسی های صورت گرفته، علی رضا خسروپناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول گفت: در جریان موضوع هستیم و با توجه به اتفاق رخ داده، باید روال قانونی پرونده طی شود. کارشناسان ما برای بررسی این اتفاق به محل درمانگاه اعزام شده اند و به زودی با در نظر گرفتن فیلم دوربین های درمانگاه، مستندات مراجعه بیمار، مراحل ثبت، داروهای تجویزشده و تکمیل پرونده و ورود پزشکی قانونی و کالبدشکافی، روند نهایی پرونده مرگ این کودک را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: ما منتظر دریافت پاسخ پزشکی قانونی هستیم، کما اینکه خانواده این کودک باید با مراجعه به مراجع قانونی، نظام پزشکی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول مراحل ثبت شکایت خود را انجام دهند تا پرونده با مستندات کامل تری پیگیری شود.

در همین خصوص، مهرداد کلانتریان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: کارهای تحقیقاتی اولیه مرگ و بررسی های محلی و میدانی در خصوص تکمیل پرونده این کودک انجام شده است و درخصوص بررسی ابعاد و دلایل رخ دادن این حادثه جلسه «بررسی علل خطا» برگزار می شود که موضوعات مختلفی مانند انتقال بیمار بدحال با وانت بار و سلسله خطاهایی را که به این حادثه منجر شده است دربر می گیرد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
سفره هفت سین فوق العاده لاکچری ساره بیات با ظروف آنتیک (3 نظر) سرنوشت کاخ‌های «صدام حسین» دیکتاتور عراق چه شد؟ + فیلم (2 نظر) عکس سفره هفت سین لاکچری الهام حمیدی (2 نظر) نحسیِ سال 1401 باز هم گریبان خانم بازیگر را گرفت (2 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (1 نظر) مانتو عید مزونی و فوق العاده خاص الهام حمیدی چش فک فامیلو در آورد! (1 نظر) رقص جذاب محمود شهریاری با تیکه جانانه ای به الهام چرخنده فضای مجازی رو ترکوند + فیلم (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) گوشواره های گران قیمت مونا کرمی با سنگ یاقوتش چشم همرو به خودش خیره کرد (1 نظر) بوی بهار می آید... (1 نظر) سرقت از گردشگران به سبک یک تمساح!+ فیلم (1 نظر) تبریک نوروزی محمدرضا گلزار (1 نظر) فیلم غافلگیری در آنتن زنده شبکه 3 هنگام تحویل سال نو (1 نظر) مدلینگ ادا اجه (بازیگر زیبای سریال سیب ممنوعه) با بلوز سفید بینظیرش (1 نظر) فیلم رقص آذری احسان علیخانی با گروه رقصنده در خوی (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/