مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت: در حال تبدیل شدن به یک امپراطوری هستیم/رییسی با خبرنگار معلوم الحال به خاطر عدم رعایت حجاب مصاحبه نکرد

  پنجشنبه، 06 مهر 1402 ID  کد خبر 357799
مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت: در حال تبدیل شدن به یک امپراطوری هستیم/رییسی با خبرنگار معلوم الحال به خاطر عدم رعایت حجاب مصاحبه نکرد
ابوالقاسم دولابی، نماینده مجلس خبرگان رهبری: در برخی دولت ها که به نگاه امامین انقلاب نزدیک بوده اند، این حرکت شتاب بیشتری یافته است. اما در برخی دولت های دیگر به دلیل تردید در آرمان های انقلاب و فراموشی امداد الهی در مواقع مختلف، تلاش برای حرکتی بر خلاف جهت حرکت انقلاب آغاز گردید .

به گزارش ساعدنیوز به نقل از دیده بان ایران، حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی؛ نماینده زنجان در مجلس خبرگان رهبری در نطق پیش از دستور خود در روز اول دوازدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم گفت: انقلاب اسلامی ایران که بزرگ ترین تحول اجتماعی دوران معاصر به شمار می رود، بر پایه عبودیت، تقوای الهی و تکیه بر ذات لایزال و قدرت بی نهایت او و نیز تکیه بر توان امت اسلامی شکل گرفت و بر اساس وعده الهی که فرمود: «و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب»، به افق هایی غیر قابل باور برای اهل دنیا دست یافت تا جایی که نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس، ایران را به دلیل اینکه از نگاه او در حال تبدیل شدن به یک امپراتوری بزرگ است، بزرگ ترین کابوس خود برشمرد. وی افزود: انقلاب اسلامی توانست با پیمودن مسیر «من یتق الله»، وعده الهی مبنی بر باز شدن درهای بسته را محقق کند و آنچه را در دوران طاغوت از دست داده بود و بلکه بسیار بهتر از آن را به حکم «و یرزقه من حیث لا یحتسب» به دست آورد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری، عزت و استقلال سیاسی، قدرت اقتصادی و هویت مستقل ایران اسلامی را گمشده اصلی مردم در دوران حکومت طاغوت دانست و گفت: وابستگی به قدرتهای استکباری و فقدان قدرت تصمیم گیری در مسائل کلان ملی، تورم 200 و 300 درصدی کالاهای اساسی در سالهای پایانی حکومت طاغوت و گسترش فساد اخلاقی و فرهنگی، رهآورد رژیمی بود که بجای تکیه بر قدرت الهی، دل به قدرتهای پوشالی بسته بود. تا اینکه خداوند بر این ملت منت نهاد و خورشیدی را برای هدایت امت فرستاد و مُجَّدِدِ اسلام در قرن حاضر؛ یعنی امام خمینی«ره»، موسای زمان شد و آیه «و لقد اوحینا الی موسی ان اسر بعبادی فاضرب طریقاً فی البحر یبسا لاتخاف درکاً و لاتخشی» را عینیت بخشید. اگر روزی پادشاه این کشور برای گوش‌دادن به رادیو باید از انگلیس اجازه می‌گرفت؛ امروز، رهبر انقلاب خطاب به فرستاده ویژه رئیس‌جمهور وقت آمریکا می‌گوید: «من ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم.»

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی، رتبه 10 دنیا از نظر طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره، رتبه6 دنیا، در قدرت توپخانه ای، رتبه 5 دنیا و برحسب تعداد زیردریایی، رتبه 7 دنیا را تنها بخشی از پیشرفت هایی برشمرد که ایران را به کابوس مستکبران تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کشوری که در ابتدای پیروزی انقلاب، حتی جزء 30 کشور اول دنیا بر اساس تعداد اختراعات ثبت‌شده نبود، امروز هفتمین کشور دنیا در این حوزه است. و در تولید گاز طبیعی، رتبه سوم دنیا و در تولید انرژی الکتریکی، رتبه سیزدهم دنیا را کسب کرده است. کشوری که زمان دفاع مقدس، حتی اجازه واردات سیم‌خاردار نداشت، امروز مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی مانند پهپاد، زیردریایی، ناوشکن، موشک‌های رادارگریز کروز، بالستیک و... است.

نماینده زنجان، حرکت کلی انقلاب اسلامی در طول سالیان پس از انقلاب را همراه با فراز و نشیب­ هایی دانست و افزود: در برخی دولت ها که به نگاه امامین انقلاب نزدیک بوده اند، این حرکت شتاب بیشتری یافته است. اما در برخی دولت های دیگر به دلیل تردید در آرمان های انقلاب و فراموشی امداد الهی در مواقع مختلف، تلاش برای حرکتی بر خلاف جهت حرکت انقلاب آغاز گردید که اگر هدایت های رهبر انقلاب و تیزبینی و درایت ایشان نبود خسارات بسیاری به انقلاب اسلامی وارد می شد. او ادامه داد: در عرصه سیاسی تلاش شد تا کشور به پیمانهای استکباری که توسط نظام سلطه طراحی شده است ملحق گردد و در عرصه اقتصادی با چرخش نگاه انقلاب اسلامی از اتکاء به درون به التماس به مستکبران و از اعتماد به نخبگان به اعتماد به امضای فلان شخص غربی، و در عرصه فرهنگی با رها کردن فضای مجازی و

کوتاهی در حمایت از فرهنگ دینی، حرکتی رو به عقب آغاز شد و خسارات چشمگیری به کشور وارد شد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی، نتیجه قهری این رویکرد را کسری بودجه فراوان، تعطیلی گسترده کارخانجات و مراکز تولیدی، وضعیت بحرانی ذخائر استراتژیک کشور، ناترازی در بخش های مختلف مانند انرژی و مسکن و کاهش بی سابقه فروش نفت، استقراض گسترده از بانک مرکزی و رکورد شکنی تورم تا حدود 60 درصد بوده است برشمرد و افزود: اما بار دیگر لطف الهی شامل حال ملت گشت و دولت سیزدهم که گفتمانش گفتمان امامین انقلاب و حرکتش در چارچوب انقلاب است بر سر کار آمد تا همان حرکت بر مدار «و من یتق الله یجعل له مخرجاً» که مبنای نظری انقلاب بود بار دیگر تکرار شود و این دولت توانست در مدت کوتاهی بسیاری از کاستی های گذشته را جبران نماید و درهای بسته را به روی ملت باز کند.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت و حوزه های علمیه در ادامه به اهم دستاوردهای دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: کاهش چشمگیر نرخ بیکاری تا حدود 8.2 درصد که در 17 سال اخیر بی سابقه بوده است و جهش صادرات نفت تا یک نیم میلیون بشکه در روز، رکورد شکنی صادرات غیر نفتی تا 53 میلیارد و 200 میلیون دلار، جهش در رشد اقتصادی از متوسط سالیانه شش دهم درصد به 4 درصد در سال 1401 و کاهش چشمگیر نقدینگی از 42/8درصد به 29 درصد، رشد سرمایه گذاری در کشور به میزان بیش از سه برابر دوره اجرای برجام، پرداخت بدهی های سنگین بجا مانده از دولت قبل، افزایش ده برابری یارانه ها و توسعه زیر ساخت های حمل و نقل.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ این نماینده خبرگان رهبری سپس ادعا کرد: اگر روحیه انقلابی بیاید بدون پیوستن به «اف ای تی اف» و «پالرمو» و سایر پیمانها و سازمانهای استعماری می توان دو برابر کل مبلغی که بواسطه برجام به کشور آمد را آزاد کرد، در سازمان ملل و پیش چشم مردم جهان قرآن و تصویر شهید راه قرآن را بالای سر می بری و در همان جلسه، نماینده رژیم صهیونیستی با فضاحت از جلسه اخراج می گردد. با خبرنگار معلوم الحال بخاطر عدم التزام به حجاب شرعی، مصاحبه نمیکنی، اما در مقابل، سخنرانی ات در «یوتیوب» چند برابر بیشتر از سخنرانی رئیس جمهور آمریکا دیده می شود. حتی در دفاع از ارزشهای ملی نیز موفق تر خواهی بود و الواح واقعی ایرانی را به کشور بازمی گردانی. بجای سه فروند هواپیما، 60 فروند هواپیما و در سکوت خبری به ظرفیت ناوگان هوایی اضافه میکنی و بجای اصرار بر عضویت در سازمانهای استعماری، به عضویت سازمان شانگهای و پیمان بریکس در می آیی که سالهای سال اجازه عضویتت را نمی دادند. بر خلاف تصور دشمن که به دنبال انزوای شماست، تبدیل به شاهراه تجاری برای ترانزیت کالا از شمال به جنوب می شوی و در منطقه و جهان، بازیگر اصلی می شوی و معادلات منطقه به دست شما رقم می خورد و حتی کشوری مانند عربستان به سوی شما متمایل می شود و کشوری مانند مصر که همپیمان دیرینه آمریکا و اسرائیل است، مرتباً سیگنال تقاضای روابط برایت می فرستد.

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی در خاتمه افزود: حرکت دولت سیزدهم در راستای حرکت اصیل انقلاب است که توفیقاتش هم در امتداد توفیقات روحیه انقلابی است. وی افزود: این روحیه، که ستون فقرات انقلاب اسلامی است باید به عنوان خط قرمز و چارچوب اصلی هر فعالیت سیاسی در کشور به شمار رود و نباید اجازه داد که رقابت بین احزاب و گروه های سیاسی بر سر این امهات انقلاب اسلامی رخ بدهد. او تأکید کرد: اعضای خبرگان و همه کسانی که نقشی در طراحی و برپایی نظام سیاسی کشور دارند نباید اجازه دهند جریانها و اشخاصی که در خطوط اصلی حرکت انقلاب تردید دارند در مراکز قدرت نفوذ کنند و کشور را سالها به عقب برانند.


2 دیدگاه
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (682 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (199 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (69 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (59 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (34 نظر) بنز آخرین مدلی که رهبر معظم انقلاب آن را رد کرد: ببرید اینها را بفروشید! (24 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (22 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (20 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (19 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز مغازه دار یزدی در ایام محرم/آدم حظ میکنه از اینهمه درک و شعور+فیلم (15 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (14 نظر) پارسا پیروزفر سَرَش را از ته تراشید؛ تغییر چهره آقای بازیگر قابل شناسایی نیست (12 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (10 نظر) (ویدئو) آخرین لحظات ثبت شده بازیگران فوت شده در کنار همسر و فرزندانشان/ یادی کنیم از هنرمندانی که در بین ما نیستند، روحشان شاد😢 ماهچهره خلیلی، حسام محمودی ، حسن جوهرچی و .. (10 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (10 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
از اهدای چفیه رهبری به عزاداران حسینی تا رونمایی تراکتور از بیرانوند در حواشی داغ ام
ظریف در گفتگوی ویژه خبری نحوه انتخاب وزرا در دولت چهاردهم را تشریح کرد
(فیلم) عزاداری امیر قلعه نویی، سام درخشانی و محمدحسین میثاقی در کنار وحید شمسایی در مجلس سلبریتی ها در شب تاسوعا
لباس های مزونی المیرا شریفی مقدم با مانتوی بلند تزئین شده کاردست و روسری نگین دار زیبا/ رعایت کامل حجاب در عین داشتن استایلی جذاب +عکس
بورس دانشجویان سال آخر دکتری برای تأمین نیاز هیئت علمی دانشگاه‌ها
جزئیات تماس تلفنی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با مسعود پزشکیان
استایل همسر راجر فدرر قهرمان مسابقات تنیس با لباسی متشکل از پَر/ فکر کنم این حجم از پَر توی دوخت لباس اوج هنرنمایی طراح باشه +عکس
کلید اولیه سوالات نوبت دوم کنکور 1403 منتشر شد
استایل پولداری همسر علی دایی در کنار مولتی میلیاردر فوتبال ایران / مانتو جلو باز با طرح چهارخونه و کیف پر زرق و برق بانو فرخ آذر دیدن داره !
ویدیو/ خلاقیت حیرت‌انگیز در ساخت کلبۀ جنگلی با چوب درخت بامبو با طرح کلبه‌های اسکیمویی/ سقف سانروف هم گذاشته برای تماشای مهتاب
تیپ و استایل ورزشی محمدرضا گلزار راکت به دست در حضور جمعی از دوستان / به نظرتون قد آقای گلزار کوتاه نیست ؟!
خطای دید/ حتی افرادی با ضریب هوشی بالا نمی‌توانند در 4 ثانیه "جوجه کوچولو" را در میان "گوسفندان" پیدا کنند
مدل موی انتخابی ساده زهرا گونش در هر موقعیت و با هر استایلی/ حدس میزنید چی باشه؟ این سبک رو هر دختر اسپرتی میپسنده +عکس
ویدیو/ 10 اختراع دوران باستان با ظاهر متفاوت امروزی/ آپدیت ورژن جدید از اختراعات بشر اولیه
استایل کردن مونا نیکی همسر علیرضا نیکبخت با دامن بلند جین و کت کوتاه/ خانوم های خاص توی تابستون اینطوری تیپ میزنن +عکس
منتخب روز   
(فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان