مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت: در حال تبدیل شدن به یک امپراطوری هستیم/رییسی با خبرنگار معلوم الحال به خاطر عدم رعایت حجاب مصاحبه نکرد

  پنجشنبه، 06 مهر 1402   کد خبر 357799
مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت: در حال تبدیل شدن به یک امپراطوری هستیم/رییسی با خبرنگار معلوم الحال به خاطر عدم رعایت حجاب مصاحبه نکرد
ابوالقاسم دولابی، نماینده مجلس خبرگان رهبری: در برخی دولت ها که به نگاه امامین انقلاب نزدیک بوده اند، این حرکت شتاب بیشتری یافته است. اما در برخی دولت های دیگر به دلیل تردید در آرمان های انقلاب و فراموشی امداد الهی در مواقع مختلف، تلاش برای حرکتی بر خلاف جهت حرکت انقلاب آغاز گردید .

به گزارش ساعدنیوز به نقل از دیده بان ایران، حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی؛ نماینده زنجان در مجلس خبرگان رهبری در نطق پیش از دستور خود در روز اول دوازدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم گفت: انقلاب اسلامی ایران که بزرگ ترین تحول اجتماعی دوران معاصر به شمار می رود، بر پایه عبودیت، تقوای الهی و تکیه بر ذات لایزال و قدرت بی نهایت او و نیز تکیه بر توان امت اسلامی شکل گرفت و بر اساس وعده الهی که فرمود: «و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب»، به افق هایی غیر قابل باور برای اهل دنیا دست یافت تا جایی که نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس، ایران را به دلیل اینکه از نگاه او در حال تبدیل شدن به یک امپراتوری بزرگ است، بزرگ ترین کابوس خود برشمرد. وی افزود: انقلاب اسلامی توانست با پیمودن مسیر «من یتق الله»، وعده الهی مبنی بر باز شدن درهای بسته را محقق کند و آنچه را در دوران طاغوت از دست داده بود و بلکه بسیار بهتر از آن را به حکم «و یرزقه من حیث لا یحتسب» به دست آورد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری، عزت و استقلال سیاسی، قدرت اقتصادی و هویت مستقل ایران اسلامی را گمشده اصلی مردم در دوران حکومت طاغوت دانست و گفت: وابستگی به قدرتهای استکباری و فقدان قدرت تصمیم گیری در مسائل کلان ملی، تورم 200 و 300 درصدی کالاهای اساسی در سالهای پایانی حکومت طاغوت و گسترش فساد اخلاقی و فرهنگی، رهآورد رژیمی بود که بجای تکیه بر قدرت الهی، دل به قدرتهای پوشالی بسته بود. تا اینکه خداوند بر این ملت منت نهاد و خورشیدی را برای هدایت امت فرستاد و مُجَّدِدِ اسلام در قرن حاضر؛ یعنی امام خمینی«ره»، موسای زمان شد و آیه «و لقد اوحینا الی موسی ان اسر بعبادی فاضرب طریقاً فی البحر یبسا لاتخاف درکاً و لاتخشی» را عینیت بخشید. اگر روزی پادشاه این کشور برای گوش‌دادن به رادیو باید از انگلیس اجازه می‌گرفت؛ امروز، رهبر انقلاب خطاب به فرستاده ویژه رئیس‌جمهور وقت آمریکا می‌گوید: «من ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم.»

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی، رتبه 10 دنیا از نظر طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره، رتبه6 دنیا، در قدرت توپخانه ای، رتبه 5 دنیا و برحسب تعداد زیردریایی، رتبه 7 دنیا را تنها بخشی از پیشرفت هایی برشمرد که ایران را به کابوس مستکبران تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کشوری که در ابتدای پیروزی انقلاب، حتی جزء 30 کشور اول دنیا بر اساس تعداد اختراعات ثبت‌شده نبود، امروز هفتمین کشور دنیا در این حوزه است. و در تولید گاز طبیعی، رتبه سوم دنیا و در تولید انرژی الکتریکی، رتبه سیزدهم دنیا را کسب کرده است. کشوری که زمان دفاع مقدس، حتی اجازه واردات سیم‌خاردار نداشت، امروز مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی مانند پهپاد، زیردریایی، ناوشکن، موشک‌های رادارگریز کروز، بالستیک و... است.

نماینده زنجان، حرکت کلی انقلاب اسلامی در طول سالیان پس از انقلاب را همراه با فراز و نشیب­ هایی دانست و افزود: در برخی دولت ها که به نگاه امامین انقلاب نزدیک بوده اند، این حرکت شتاب بیشتری یافته است. اما در برخی دولت های دیگر به دلیل تردید در آرمان های انقلاب و فراموشی امداد الهی در مواقع مختلف، تلاش برای حرکتی بر خلاف جهت حرکت انقلاب آغاز گردید که اگر هدایت های رهبر انقلاب و تیزبینی و درایت ایشان نبود خسارات بسیاری به انقلاب اسلامی وارد می شد. او ادامه داد: در عرصه سیاسی تلاش شد تا کشور به پیمانهای استکباری که توسط نظام سلطه طراحی شده است ملحق گردد و در عرصه اقتصادی با چرخش نگاه انقلاب اسلامی از اتکاء به درون به التماس به مستکبران و از اعتماد به نخبگان به اعتماد به امضای فلان شخص غربی، و در عرصه فرهنگی با رها کردن فضای مجازی و

کوتاهی در حمایت از فرهنگ دینی، حرکتی رو به عقب آغاز شد و خسارات چشمگیری به کشور وارد شد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی، نتیجه قهری این رویکرد را کسری بودجه فراوان، تعطیلی گسترده کارخانجات و مراکز تولیدی، وضعیت بحرانی ذخائر استراتژیک کشور، ناترازی در بخش های مختلف مانند انرژی و مسکن و کاهش بی سابقه فروش نفت، استقراض گسترده از بانک مرکزی و رکورد شکنی تورم تا حدود 60 درصد بوده است برشمرد و افزود: اما بار دیگر لطف الهی شامل حال ملت گشت و دولت سیزدهم که گفتمانش گفتمان امامین انقلاب و حرکتش در چارچوب انقلاب است بر سر کار آمد تا همان حرکت بر مدار «و من یتق الله یجعل له مخرجاً» که مبنای نظری انقلاب بود بار دیگر تکرار شود و این دولت توانست در مدت کوتاهی بسیاری از کاستی های گذشته را جبران نماید و درهای بسته را به روی ملت باز کند.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت و حوزه های علمیه در ادامه به اهم دستاوردهای دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: کاهش چشمگیر نرخ بیکاری تا حدود 8.2 درصد که در 17 سال اخیر بی سابقه بوده است و جهش صادرات نفت تا یک نیم میلیون بشکه در روز، رکورد شکنی صادرات غیر نفتی تا 53 میلیارد و 200 میلیون دلار، جهش در رشد اقتصادی از متوسط سالیانه شش دهم درصد به 4 درصد در سال 1401 و کاهش چشمگیر نقدینگی از 42/8درصد به 29 درصد، رشد سرمایه گذاری در کشور به میزان بیش از سه برابر دوره اجرای برجام، پرداخت بدهی های سنگین بجا مانده از دولت قبل، افزایش ده برابری یارانه ها و توسعه زیر ساخت های حمل و نقل.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ این نماینده خبرگان رهبری سپس ادعا کرد: اگر روحیه انقلابی بیاید بدون پیوستن به «اف ای تی اف» و «پالرمو» و سایر پیمانها و سازمانهای استعماری می توان دو برابر کل مبلغی که بواسطه برجام به کشور آمد را آزاد کرد، در سازمان ملل و پیش چشم مردم جهان قرآن و تصویر شهید راه قرآن را بالای سر می بری و در همان جلسه، نماینده رژیم صهیونیستی با فضاحت از جلسه اخراج می گردد. با خبرنگار معلوم الحال بخاطر عدم التزام به حجاب شرعی، مصاحبه نمیکنی، اما در مقابل، سخنرانی ات در «یوتیوب» چند برابر بیشتر از سخنرانی رئیس جمهور آمریکا دیده می شود. حتی در دفاع از ارزشهای ملی نیز موفق تر خواهی بود و الواح واقعی ایرانی را به کشور بازمی گردانی. بجای سه فروند هواپیما، 60 فروند هواپیما و در سکوت خبری به ظرفیت ناوگان هوایی اضافه میکنی و بجای اصرار بر عضویت در سازمانهای استعماری، به عضویت سازمان شانگهای و پیمان بریکس در می آیی که سالهای سال اجازه عضویتت را نمی دادند. بر خلاف تصور دشمن که به دنبال انزوای شماست، تبدیل به شاهراه تجاری برای ترانزیت کالا از شمال به جنوب می شوی و در منطقه و جهان، بازیگر اصلی می شوی و معادلات منطقه به دست شما رقم می خورد و حتی کشوری مانند عربستان به سوی شما متمایل می شود و کشوری مانند مصر که همپیمان دیرینه آمریکا و اسرائیل است، مرتباً سیگنال تقاضای روابط برایت می فرستد.

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی در خاتمه افزود: حرکت دولت سیزدهم در راستای حرکت اصیل انقلاب است که توفیقاتش هم در امتداد توفیقات روحیه انقلابی است. وی افزود: این روحیه، که ستون فقرات انقلاب اسلامی است باید به عنوان خط قرمز و چارچوب اصلی هر فعالیت سیاسی در کشور به شمار رود و نباید اجازه داد که رقابت بین احزاب و گروه های سیاسی بر سر این امهات انقلاب اسلامی رخ بدهد. او تأکید کرد: اعضای خبرگان و همه کسانی که نقشی در طراحی و برپایی نظام سیاسی کشور دارند نباید اجازه دهند جریانها و اشخاصی که در خطوط اصلی حرکت انقلاب تردید دارند در مراکز قدرت نفوذ کنند و کشور را سالها به عقب برانند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

2 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (631 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (602 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (415 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (384 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (299 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (244 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (207 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (196 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (183 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (174 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (165 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (156 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (151 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (148 نظر)
دیگران می‌خوانند   
فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 13 آذر ماه 1402 نحوه جالب آشنایی رهبر معظم انقلاب با استاد شهریار/ اولین باری که ایشان شعر علی ای همای رحمت را شنیدند+ویدیو کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس پر کردن دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟ کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس شگفت انگیزترین دریای دنیا که دو رنگ دارد/ زیبایی های الهی انتها نداره+ویدیو (ویدئو)191 امین تولد پیرترین حیوان دنیا!/ چند مدت بعد مرگ ناپلئون به دنیا اومده😮 یخ زدن کامل دهان، چشم‌ها و گوش‌های یک گوزن+فیلم راهنمایی برای ایجاد یک خط تولید انعطاف‌ پذیر در سر تراشی سی ان سی نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو در چیست؟ دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست ؟(ویژگی، امکانات و قیمت) نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری روستایی که همه اهالی اش پرسپولیسی هستند و یا پرسپولیسی به دنیا می‌آیند!+فیلم رونمایی از چهره خوشگل گدای میلیونر بعد از تعقیب +فیلم/ با چهره زشت و پاهای فلج چجوری مردم و گول میزد😐 حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟ نحوه ی ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته هر آنچه باید درباره تخته شیشه ای وایت برد بدانید احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC نحوه ی ثبت نام و ورود سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری (ویدئو) آموزش ساختن هواپیما در یک دقیقه؛ کاردستی هواپیما با چوب بستنی😍 ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم چگونه روند پیری را معکوس کنیم و هر روز جوان تر شویم؟ (ویدئو)تصادف وحشتناک تریلی با قطار و نجات معجزه آسای راننده/راننده واقعا خوش شانس بود که تونست جون سالم به در ببره خلاقیت خنده دار پسر ایرانی برای سوار شدن به الاغ حماسه آفرید +فیلم/ لعنتی الاغ قطع نخاع شد🤣 زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد بنر جالب شهرداری برای راننده ها در سطح شهر +عکس/ بهتر از این نمیشد واقعا متقاعدشون کرد... لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (عکس) خلاقیت زیبا و جالب در طراحی بیلبورد برای تبلیغات جاروبرقی راز وجود لپ تاب در مجسمه 2 هزار ساله! + عکس (ویدئو) تبلیغ خلاقانه و منحصربفرد قهوه در خیابان استقلال ترکیه! سکانسی از سریال عاشقانه شهرزاد: وقتی قباد برای شهرزاد غریبه شد +فیلم سکانس خنده دار سریال خانه به دوش: وقتی علی صادقی لج مریم امیرجلالی رو درمیاره +فیلم🤣 نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری (عکس)برخلاف قانون طبیعت جنس نر این حیوان باردار می شوند! (ویدیو) حرکت عجیب و غیر قابل پیش‌بینی یک مار گاتر سوژه شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری
تیتر امروز   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ بانوان هم تماشاگر داربی می‌شوند غوغای عکس زیبای 2 نفره از مریم مومن و مادرش +عکس /مادر زیباتر از دختر... دانشجوی نخبه فلسطینی در اسارت مدرک کارشناسی خود را گرفت حکم اعدام برای کارگردان جوان به جرم آزار جنسی دختران دانش‌آموز خبر بد برای پرشورها: آتا سنتر زنوزی با سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی به خاطر کارشکنی شهرداری تبریز کأن لم یکن شد؟ جنجال حضور الهام چرخنده و نوید محمدزاده در آهنگ +18 «برادران لیلا»/ تیر ساسی اینبار به سنگ خورد زنان جایی در شهرآورد پایتخت نخواهند داشت! ادعای ناو آیزنهاور آمریکا : پهپاد ایرانی را ساقط کردیم کیهان گاف داد /آذری جهرمی چطور با 7 سال سن به جبهه می رفت؟!
منتخب روز   
(ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد