ساعدنیوز
ساعدنیوز

نکات طلایی برای موفقیت در مصاحبه دکتری

  شنبه، 20 دی 1399   زمان مطالعه 11 دقیقه
نکات طلایی برای موفقیت در مصاحبه دکتری
جلسه مصاحبه دکتری یکی از سرنوشت سازترین مراحل زندگی یک دانشجو میباشد و باید بتوانند در این جلسه امتیازات لازم برای موفقیت کسب کنند در این مطلب نکات طلایی برای موفقیت در مصاحبه دکتری را برای شما آموزش خواهیم داد.

ضمن عرض تبریک به دانشجویان عزیز دوره دکتری که در آزمون کتبی موفق به کسب کافی شده اند در این مطلب برای شما نکات طلایی موفقیت در مصاحبه را آموزش خواهیم داد با توجه به شرایط موجود حداقل 50 درصد از امتیاز موفقیت در دکتری به مصاحبه تعلق میابد لازم است نکات طلایی موفقیت در مصاحبه دکتری را بشناسید تا موفق شوید.

داشتن برخورد مودبانه در عین حال خونسرد و آرام بودن

داشتن حالت خونسردی و رعایت ادب در هنگام ورود به جلسه از مهمترین عوامل موثر در موفقیت است. زمانی که شما قدم به سالن مصاحبه میگذارید تا لحظه ی خروج ، کاملا زیر ذربین اساتید ارزیاب قرار دارید و نباید سست و ضعیف باشید ، قوی باشید و عادی رفتار کنید ، در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش زیادی داشته باشید. قبل از ورود با احترام در بزنید و در اولین برخورد نظر آن ها را جلب کنید. معمولا اساتید از دو منظر پتانسیل آموزشی و پتانسیل پژوهشی دانشجو را ارزیابی میکنند. برای درک بهتر این جلسه گاها خود را جای اساتید فرض کنید تا دیدگاه آنها را نسبت به خودتان ارزیابی کنید. عیب های کوچک خود را بزرگ ببینید و برا برطرف کردن آنها کوشا باشید

داشتن شناخت از اساتید مصاحبه کننده

درباره اساتیدی که قرار است شما را ارزیابی کنند تحقیق کنید تا به یک شناخت کلی از آنها برسید. میتوانید این کار را از طریق دانشجویان آنها، سرچ از طریق سایت دانشگاه و حتی مطالعه رزومه تمامی اعضا شرکت کننده در مصاحبه دکتری انجام دهید تا کمک بزرگی برای شناخت آنها به شما بدهد. از کتاب ها و مقاله های نوشته شده توسط آنها آگاه شوید و با این کار از سلیقه و علایق اساتید آگاه شوید.

داشتن یک ایده عالی در ارتباط با رساله دکتری

پس از قبولی، مرحله بسیار مهم را در پیش دارید به نام رساله دکتری که حتما باید یک موضوع پژوهش برای آن داشته باشید. در این مسیر میتوانید با دوستان نخبه و اساتید دوره ی کارشناسی ارشد خود مشورت کنید. بهتر است موضوع انتخابی در حوزه علایق یکی از اساتید همان گروه آموزشی باشد. توجه داشته باشید شانس قبولی شما در شرایطی بالا می ورد که موضوع شما در تخصص و علایق اساتید باشد.

آشنا شدن با دانشجویان دکتری هم دوره

یکی از مواری که میتواند کمک بزرگی برای شما باشد آشنایی با دانشجویان دکتری هم رشته که در ترم های بالاتر مشغول به تحصیل هستند، است؛ به ویژه اگر دانشگاهی که دعوت به مصاحبه دکتری شده اید، با دانشگاهی که مقطع ارشد را در آن گذرانده اید ، متفاوت است ، سعی کنید برای یک بار هم که شده ، قبل از جلسه مصاحبه به دانشکده سر بزنید و از دانشجویانی که ترم اول یا دوم دکتری هستند، درباره فضای آکادمیک ، زمینه های مورد علاقه و مواردی که از نظر گروه آموزشی آن دانشکده با اهمیت است ، تحقیق کنید و آشنایی سطحی با محیط پیدا کنید.

تسلط به زبان انگلیسی یک امتیاز با ارزش

اگر میخواهید یک قدم با ارزش از رقبای خود پیش باشید باید مسلط به زبان انگلیسی باشید و حداقل در یکی آزمون های بین المللی مانند آیلتس ، تافل و ...نمره قبولی گرفته باشید. این مدارک امتیاز ویژه ای در آزمون دکتری دارند و در واقع نقطه ی قوت رزومه علمی شما را شامل میشوند و تاثیر مثبتی روی نظر اساتید ارزیاب ، خواهد گذاشت. این امکان وجود دارد که با چند سوال انگلیسی مواجه شوید و اگر با تسلط کامل به آنها پاسخ دهید در گرفتن نمره قبولی شانس بیشتری خواهید داشت.

مستند صحبت کنید

برای هر ادعایی که دارید، از جمله: حضور در همایش ها ، کنفرانس ها ، نمره زبان ، سوابق تدریس ، ریز نمرات مقاطع قبلی ، جوایز ، اختراعات ، تقدیر نامه ها و تمام مواردی که میتوانند در این آزمون به شما کمک کنند، حتما سند آن را به همراه داشته باشید.

مطالعه کتب مرجع در رشته خود

برای داشتن تسلط در صحبت کردن و شرح دادن کتاب های مرجع و جریان ساز در حوزه رشته خود، قبل از آنکه وارد جلسه شوید کامل آنها را مطالعه کنید و با این کار قدرت بیان خود را بالا ببرید.

از زیاده گویی بپرهیزید

توضیحات اضافه و استفاده از کلماتی که از معانی علمی آنها اطلاع چندانی ندارید به هیچ وجه استفاده نکنید. همیشه جمله ای را به کار ببرید که اگر از آن جمله ، سوالی از شما پرسیده شود بتوانید توضیحات لازم را به اساتید ارائه دهید.

بعد از جلسه آزمون مصاحبه پیگیر باشید

فرایند ارزیابی و جمع بندی به چند هفته ای زمان نیاز دارد. این فرصت طلایی برای شما محسوب می شود تا مدارک ناقص خود را به مدیر گروه ایمیل کنید یا با مراجعه حضوری به استادان و صحبت درخصوص علاقه مندی های پژوهشی و به ویژه موضوع رساله نیز می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد. باید توجه داشته باشید که این کار را به درستی انجام دهید و زمان که میبینید از توانمندی شما خارج است با مشورت با استادان قبلی خود در مقاطع قبلی این راه را برای خود سهولت بخشید.

تصویر

نکات مهم و طلائی در جلسه مصاحبه دکتری سراسری به شرح زیر اند :

1. دستاورد های شما برای مصاحبه کنندگان مهم است ، نه آرزو های شما پس آنچه در رزومه خود دارید ارائه دهید .
2. توان پژوهشی و سطح علمی شما جز یکی از مهم ترین عامل های انتخاب است .
3. صداقت داشتن خوب است ، اما بهتر است در روز مصاحبه دکتری هیچگاه از ضعف های خود نگویید .
4. تدریس و سوابق تدریس می تواند رزومه ای قوی برای شما باشد .
5. هر چقدر هم که مدرک داشته باشید و دوره های مختلف را گذرانده باشد نمی تواند ضعف امتیاز پژوهشی را بپوشاند .
6. پوشیدن لباس مناسب و آراسته بودن را در اولویت قرار دهید .
7. سعی کنید رشته دکتری خود را متناسب با رشته و پایان نامه خود انتخاب کنید تا برای سوال " چرا این رشته را انتخاب کردید؟ " پاسخ مناسب تری داشته باشید .
8. اشتغال می تواند در پذیرش شما تاثیر منفی داشته باشد پس اگر در آن لحظه شاغل هستید ، بازگو نکنید .
9. ضعف های خود را از مصاحبه کنندگان پنهان نگه دارید .
10. معدل بالا و عدم توان پاسخ گویی به سوالات مصاحبه کنندگان باعث ایجاد ابهام در توانایی های شما می شود پس بهتر است کمی مطالعه در زمینه دروس خود داشته باشید .
11. پایان نامه شما می تواند نقطه قوتی در مصاحبه باشد ، بر مطالب آن مسلط باشید و حتی الامکان از آن مقاله ای علمی تهیه نمایید. از استادان خود توصیه نامه ای قوی تهیه کنید . وجود توصیه نامه تاثیر مثبتی در نمره مصاحبه خواهد داشت .
12. مقاله بنویسید ! داشتن مقاله مهارت شما در موضوع تحصیلی را مشخص می کند .
13. در انتخاب مجله جهت انتشارات مقالات خود دقت کنید . مجلات معتبر برابر است با رزومه قوی تر و نمره بهتر .
14. در کنفرانس های معتبر مقاله ارائه نمایید . البته چاپ مقاله در مجله معتبر دارای امتیاز بالاتری نسبت به چاپ مقاله در کنفرانس معتبر دارد .
15. کتاب تالیف کنید . داشتن کتاب نیز تاثیر به سزایی در نمره مصاحبه دارد .
16. تحقیقات خود را در یک زمینه خاص دنبال کنید و شاخه به شاخه نپرید . متمرکز بودن روی یک موضوع می تواند اطلاعات شما را قوی تر کند .
17. مدرک تسلط کافی بر زبان انگلیسی و یا سایر زبان ها را داشته باشید وبهتر است در با آن زبان ها مقاله بنویسید .
18. عدم توانایی خود را توجیه نکنید .
19. شکست در مصاحبه پایان همه چیز نیست ! تلاش خود را ادامه دهید ، رزومه سازی کنید و سال های بعد دوباره شانس خود را آزمایش کنید .
20. در هر شرایط تحصیلی اعتماد به نفس داشته باشید .
21. دقایق اول مصاحبه ، مهمترین لحظات هستند . از قبل خود را برای اولین دقایق آماده کنید زیرا مصاحبه کنندگان شما را تنها در دقایق اول ارزیابی خواهند کرد .

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری سراسری به شرح زیر است :

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری سراسری توضیحات
كپی مدرک و ریز نمرات كارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) و یا اصل گواهی تائید شده توسط دانشگاه مختص دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای
اصل مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارنامه ریز نمرات
اصل مدرک کاردانی مختص دانشجویان فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته
اصل و كپی شناسنامه و كارت ملی
اصل گواهی مبنی بر اینكه داوطلب عضو هیئت علمی رسمی - قطعی یا رسمی - آزمایشی وزارت متبوع بوده كه به تأیید بالاترین مقام مسئول رسیده باشد . برای آن دسته از معرفی شدگانی كه مایل به استفاده از سهمیه مربیان می باشند .
تمامی مستندات مربوط به سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی
سایر مدارک و مستنداتی که از سوی دانشگاه ها اعلام می گردد .
مدارک درخواست شده توسط دانشگاه ها توضیحات
مدرک زبان انگلیسی در صورتی که داوطلب دارای یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی داخلی یا خارجی باشد برای وی امتیاز خاصی در نظر گرفته خواهد شد .
گواهی ثبت اختراع و عناوین علمی کتاب های تالیف و یا ترجمه شده توسط داوطلب
گواهی سابقه تدریس در دانشگاه ها
رزومه رزومه ای که بیانگر مشخصات فردی ، تحصیلی ، شغلی و ... باشد و گاهی باید به صورت اینترنتی در سایت دانشگاه تکمیل شود .
کتاب های تالیف و یا ترجمه شده توسط داوطلب
فرم طرح واره برای داوطلبان دکتری پژوهش محور
فرم مشخصات فردی این فرم در سایت دانشگاه پذیرفته شده موجود است .
مدركی كه وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را مشخص كند . برای داوطلبان ذکور
توصیه نامه از دو نفر از اساتید
پایان نامه كارشناسی ارشد
اصل گواهی شركت در آزمون های ملی و بین المللی كه در آن نمره زبان اخذ شده مشخص باشد . در صورت وجود
متن كامل مقالات چاپ شده در مجلات یا ارائه شده در همایش ها و سمینارها . در صورت وجود
اصل و کپی فیش واریزی هزینه مصاحبه دکتری سراسری
مدركی كه نشانگر وضعیت استفاده از سهمیه رزمندگان باشد . برای آن دسته از معرفی شدگانی كه مایل به استفاده از سهمیه رزمندگان می باشند

مدارک زبان انگلیسی در مصاحبه دکتری

آزمون های زبان تافل (TOEFL)، تولیمو (TOLIMO)، آیلتس (IELTS)، MSRT، MHLE، UTEPT و EPT جزء آزمون های معتبر از نگاه دانشگاه ها به شمار می رود و داوطلبان باید کارنامه خود را در هر یک از این آزمون ها هنگام مصاحبه علمی ارائه دهند؛ با این حال ذکر این نکته ضروری است که آزمون EPT ویژه داوطلبانی است که خواهان تحصیل در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی هستند، از این رو در ذیل نگاهی داریم به آزمون های مختلف زبان انگلیسی.

اگر بخواهیم آزمون های زبان انگلیسی را براساس درجه اعتبار آنها معرفی کنیم، باید بگوییم MSRT در رده اول آزمون های زبان انگلیسی از لحاظ معتبر بودن قرار دارد. این آزمون که پیش تر با نام MCHE شناخته می شد، در چهار بخش شنیداری، درک مطلب، ساختار و لغت است و آزمون آن نیز به صورت ماهانه برگزار می شود و دانشجویی که می خواهد در آن آزمون نمره قبولی را کسب کند، باید نمره بیشتر از 50 بگیرد، با این حال نمره قبولی در این آزمون در برخی دانشگاه ها 45 و در برخی دیگر 75 است.

تولیمو (TOLIMO) از دیگر آزمون هایی است که مدرک آن مورد تایید دانشگاه ها است؛ آزمونی که از سوی سازمان سنجش کشور برگزار می شود و در حقیقت بیشترین متقاضیان آن نیز همان داوطلبان دکتری هستند، آزمونی که دامنه نمرات آن از 310 تا 677 است، ولی اگر داوطلبی نمره کمتر از 479 را در آن کسب کند، جزء داوطلبان ضعیف به شمار می رود.

عوامل موفقیت در مصاحبه دکتری

  • توصیه می کنیم با ظاهری آراسته و مرتب در جلسه مصاحبه حضور یابید و از عطر ملایم استفاده کنید.
  • هنگام برخورد با اساتید با اعتماد به نفس کامل احوال پرسی کنید، لبخند را فراموش نکنید و از برقراری ارتباط چشمی نیز غافل نشوید.
  • هنگام پاسخ به سوالات از شتابزدگی بپرهیزید سعی کنید در کمال آرامش و اعتماد به نفس به سوالات پاسخ دهید. ضمنا سعی کنید در جواب سوالات اساتید پاسخ های کوتاه، مختصر و مفید ارائه دهید و از دادن پاسخ های طولانی و اغراق آمیز پرهیز کنید.
  • اکیدا توصیه می کنیم اگر پاسخ سوالی را نمی دانید به جای حاشیه رفتن با صداقت بگویید که حضور ذهن ندارید. چرا که پاسخ اشتباه و اغراق آمیز شما تاثیر منفی در ذهن اساتید برجای خواهد گذاشت. در کل بهتر است در جلسه مصاحبه هرگز در مورد چیزی که نمی دانید اظهار نظر نکنید.
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (782 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (520 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (514 نظر) حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (497 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (338 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (276 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (238 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (234 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (209 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (187 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (181 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (170 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اردبیل برای حمایت از حیوانات+عکس/ واقعا دست مریزاد داره! (162 نظر) سفری شیرین به گذشته ها، زندگی تو دهه 60 این مدلی بود/ حس زندگی رو آدم قشنگ میگیره + فیلم (143 نظر) (عکس) گریه های تلخ همسر پردیس افکاری در روز تشییع پیکرش/ روحش شاد و یادش گرامی (141 نظر)
دیگران می‌خوانند   
وقتی حامد آهنگی خیلی خوب ادای انگلیسی زبان ها رو درمیاره+ویدئو/ این بشر استعدادش توی خندوندن بی نظیره😂 اختلاف سنی 32 ساله پوتین با عشق چشم رنگی و 39 ساله‌اش+عکس/علاقه آقای رئیس جمهور به زنان باربی‌گونه! فال انبیاء روزانه پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 معرفی شهاب حسینی به عنوان عامل طلاق این کارگردان از نامزدش+ویدئو/ الان این خوشحاله یا ناراحت؟؟ (فیلم) جملات قصار امیرعلی نبویان درباره سوسی و مورچه/ تو این زمینه امیرعلی بهترینه و رو دستش نمیاد طالع بینی: یک کلید انتخاب کنید و ببینید برای رسیدن به عشقت چه چیزی را از دست می دهید؟ آیا می دانستید مصرف چای روند پیری را به تاخیر می اندازد؟! / فواید جالب چای تصاویر خنده دار و دیدنی از جنگ جهانی / جنگ بود یا سیرک؟!!🤣 قیمه نثار پختن به سبک علیرضا جانبخش، ستاره تیم ملی+عکس/ با این مقدار خورشت میشه یه غذای یه شهر رو تامین کرد🤣 حضور یکتا ناصر و سوفیا، دختر منوچهر هادی در پشت صحنه سریال دلدادگان+عکس/ سوفیا بغل فرزانه ست دیدین؟ سرانجام زن روسی که ادعا می کرد همسر سردار آزمون است و از او یک دختر دارد چه شد؟ ایده ای عجیب و خلاقانه شهرداری؛ اینترنت رایگان در ازای دریافت مدفوع سگ+ویدئو/ به حق چیزای ندیده🙄 رختکن پرسپولیس در محاصره طلسم و جادو+ عکس/ پیدا کردن دست نوشته های عجیب و غریب توسط بازیکنان خلاقیت جالب و منحصربفرد یک رستوران در سرگرم کردن مشتریان تا آماده شدن غذا+ویدئو/یعنی ذهن خلاق سازنده این رو باید طلا گرفت👌 ویدئو قدیمی و دیده نشده از حدیث میرامینی، روشنک "دلنوازان" و زانیار خسروی/ مطمئنم قبلا هیچوقت ندیدینش دیگه موقع شستن ظروف این اشتباها را انجام نده آریا آرسی، فروشگاه تخصصی تجهیزات پرواز و سرگرمی فال شمع پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 فال روزانه امروز پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 خلاقیت عجیب و خنده دار یک خانواده ایرانی در جمع شدن بر سر قبر عزیزشان+عکس/ معلوم نیست مزاره یا میدون تره بار فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 صفر تا صد مهاجرت تحصیلی/ شناخت بهترین کشورهای مقصد فال حافظ با تفسیر پنجشنبه 10 اسفند 1402 + فیلم کشف شی مار مانند عجیب و مرموز در ساحل مصر+عکس تمام بازیگران فوت شده سریال دلنوازان که خیلی زود از دنیا رفتند/ علت مرگشان چه بود؟+عکس سکانس خنده دار برنامه جوکر: وقتی مهران غفوریان از حامد آهنگی میپرسه چرا به جوراب سه ربع نمیگن جوراب 45 دیقه🤣+ویدیو/فقط جوابش! فال ابجد روزانه پنجشنبه 10 اسفند 1402 پیروانی در بیمارستان بستری شد فداکاری بامزه و تحسین برانگیز پسر جوان ایرانی حین برف بازی با برادر کوچکترش/ چه کیفی میکنه+ویدیو (ویدئو) جشن تولد فوق العاده لاکچری و مجلل بازیکن ملی پوش و قهرمان استقلال،مهدی قائدی برای همسرش/ سورپرایز کردن به این میگن😍 ایده شیک و منحصر به فرد شهرداری قزوین در نصب المان های نوروزی/ این منظره زیبا فقط متعلق به ایرانه+عکس بیوگرافی و زندگی خصوصی روزبه چشمی زننده و همسرش سوپر گل استقلال+ فیلم و تصاویر دیدنی ترفندی شگفت انگیز و آسان برای سم زدایی از بدن فقط در عرض 2 روز+ویدئو/ این روش امتحانشو پس داده👌 خلاقیت جالب روحانی مسجد برای گیرانداختن دزدهای محله/ چرا «شیخ علی» با ابوعلی سینا مقایسه شد؟+عکس (ویدئو) پشت صحنه اولین اجرای شهاب حسینی، حامد تهرانی "گناه فرشته"، 25 سال قبل/ میخواین بدونین چی شد که مجری شد؟ صورت شفاف و صاف با پوست پرتقال/ تا زمستون تموم نشده این راهکار رو انجام بده! (عکس) گریه های تلخ همسر کم سن و سال حسن جوهرچی در روز تشییع پیکرش/ روحش شاد و یادش گرامی خراب کاری بامزه و لاک زدن خنده دار پسر کوچولوی محسن تنابنده، نقی معمولی سریال پایتخت/ چقدر گوگولی و نازه😍 مدل مانتوهای ترند سال 1403 تصویری از انگشتر نامزدی شیک و زیبا ستاره سادات قطبی و شهرام شکیبا+ فیلم مراسم عقدشان
تیتر امروز   
طالع بینی: یک کلید انتخاب کنید و ببینید برای رسیدن به عشقت چه چیزی را از دست می دهید؟ آیا می دانستید مصرف چای روند پیری را به تاخیر می اندازد؟! / فواید جالب چای اختلاف سنی 32 ساله پوتین با عشق چشم رنگی و 39 ساله‌اش+عکس/علاقه آقای رئیس جمهور به زنان باربی‌گونه! سرانجام زن روسی که ادعا می کرد همسر سردار آزمون است و از او یک دختر دارد چه شد؟ فال شمع پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 فال روزانه امروز پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 صفر تا صد مهاجرت تحصیلی/ شناخت بهترین کشورهای مقصد فال حافظ با تفسیر پنجشنبه 10 اسفند 1402 + فیلم فال انبیاء روزانه پنجشنبه 10 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه پنجشنبه 10 اسفند 1402 پیروانی در بیمارستان بستری شد صورت شفاف و صاف با پوست پرتقال/ تا زمستون تموم نشده این راهکار رو انجام بده! خلاقیت جالب روحانی مسجد برای گیرانداختن دزدهای محله/ چرا «شیخ علی» با ابوعلی سینا مقایسه شد؟+عکس این عوامل زیبایی پوست خانم ها را از بین می برد / اگه میخای همیشه زیبا و جوان بمونی حتما این کارهارو انجام نده