پرسودترین بازیافت

  چهارشنبه، 10 اسفند 1401 ID  کد خبر 332215
پرسودترین بازیافت
ساعدنیوز :پرسودترین بازیافت کدامند؟ پرسودترین بازیافت همواره به عنوان یکی از با ارزش ترین صنایع در جهان شناخته شده است که مزایای فراوانی برای انسان ها و طبیعت به همراه دارد.

پرسودترین بازیافت کدامند؟

پرسودترین بازیافت همواره به عنوان یکی از با ارزش ترین صنایع در جهان شناخته شده است که مزایای فراوانی برای انسان ها و طبیعت به همراه دارد.

طی چند دهه اخیر جمعیت جهان روند افزایشی داشته است و در مقایسه با پنجاه سال قبل، این جمعیت چندین برابر شده است. افزایش جمعیت، سبب افزایش مصرف منابع کره زمین و به دنبال آن موجب افزایش تولید ضایعات می شود.

در گذشته میزان مصرف مواد اولیه و تولید ضایعات به حدی نبود که ایجاد بحران کند اما امروزه شرایط تغییر کرده است. جمعیت به گونه ای افزایش یافته که اگر فقط از منابع کره زمین برای تامین نیازهای این جمعیت استفاده شود، طولی نخواهد کشید که تمامی کشورها با فاجعه ای بزرگ روبرو خواهند شد. از طرفی دیگر، حجم تولید ضایعات توسط این جمعیت به حدی زیاد است که ورود آن به طبیعت یک بحران زیست محیطی عظیم را رقم خواهد زد.

موارد فوق چالش هایی بود که مسئولان کشور ها با آن روبرو بودند. چاره ای که برای این کار اندیشیده شد، صنعت بازیافت بود. صنعت بازیافت نه تنها از ورود حجم عظیم ضایعات به طبیعت جلوگیری می کرد، بلکه موجب حفظ منابع محدود انرژی کره زمین نیز می شد.

بازیافت

ترویج فرهنگ بازیافت

مهمترین عاملی که سبب رونق صنعت بازیافت شد، همکاری مردم بود. پس از پی بردن مسئولان کشور های مختلف به اهمیت صنعت بازیافت، تبلیغات گسترده ای در این زمینه صورت گرفت. آشنایی مردم با این صنعت و اطلاع از مزایای آن موجب ترویج فرهنگ بازیافت گردید.

یکی دیگر از اتفاقات مهم در صنعت بازیافت، تفکیک در مبدا بود. مواد ضایعاتی قبل از بازیافت باید از همدیگر تفکیک شوند. این تفکیک در ابتدای تاسیس کارخانه های بازیافتی، در محل کارخانه ها انجام می گرفت. فرآیند تفکیک دارای سختی های خاص خود است و زمان بسیاری صرف آن می شود. به همین دلیل سیاستی در اغلب کشور ها اجرا گردید که طی آن، سطل های زباله مخصوصِ یک نوع خاص از ضایعات در سطح شهر قرار گرفت. اجرای این سیاست سبب شد تا به نوعی تفکیک نه در محل کارخانه، بلکه در مبدا انجام گردد.

صنعت بازیافت در ایران

در ایران نیز همگام با سایر کشورها صنعت بازیافت پیشرفت کرد. مردم به تدریج با این صنعت آشنا شدند و از مزایای آن اطلاع یافتند. به همین دلیل بسیاری از مردم اقدام به همکاری در صنعت بازیافت کردند.

تفکیک ضایعات در مبدا نقشی موثر در تسریع فرآیند بازیافت دارد.

نقش بنگاه های ضایعاتی در صنعت بازیافت

یکی از اتفاقات مهم در صنعت بازیافت، تاسیس بنگاه های ضایعاتی بود. بنگاه های ضایعاتی در واقع رابطی میان مردم و کارخانه های بازیافتی هستند. آنچه نقش بنگاه های ضایعاتی را برجسته می کند، خرید ضایعات از مردم است.

خرید ضایعات از مردم سبب شد تا بسیاری از افراد علاقمند به جمع آوری ضایعات خود و تفکیک آنها شوند تا بتوانند این ضایعات را به بنگاه های ضایعاتی بفروشند. این اقدام بنگاه های ضایعاتی نقشی بسیار موثر در ترویج صنعت بازیافت داشت.

در این بین چالشی برای مردم در هنگام فروش ضایعات وجود داشت. متاسفانه بعضی از بنگاه ها اقدام به خرید زیر قیمت ضایعات می کردند و علت آن نیز عدم آگاهی مردم از قیمت روز ضایعات بود. قیمت برخی از اقلام بازیافتی مانند ضایعات فلزی به صورت روزانه تغییر می کند و طبیعی است که مردم از این تغییر قیمت آگاه نباشند.

موارد فوق سبب ایجاد چالشی برای پیدا کردن بنگاه ضایعاتی مناسب، در فروشنده های اقلام بازیافتی گردید.

بنگاه آرمین ضایعات

یکی از محدود بنگاه هایی که ضایعات را با توجه به قیمت روز بازار خریداری می نماید، بنگاه آرمین ضایعات است. بنگاه آرمین ضایعات بهترین خریدار ضایعات در تهران میباشد و شما می توانید با خیال راحت ضایعات خود را در این بنگاه به فروش برسانید.

برای فروش ضایعات تنها کافی است یک تماس با بنگاه آرمین ضایعات بگیرید. پرسنل این بنگاه در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما مراجعه کرده و اقدام به جمع آوری ضایعات خواهند کرد. تسویه حساب بنگاه آرمین ضایعات به صورت نقدی و در محل جمع آوری ضایعات خواهد بود.

ضایعات فلزات

بنگاه آرمین ضایعات در تهران، ضایعات شما را با قیمت بالاتری نسبت به باقی بنگاه های ضایعاتی خریداری می کند.

سخن پایانی

در جهان امروز جمعیت روز به روز در حال افزایش است. این عامل سبب افزایش مصرف منابع کره زمین و افزایش حجم ضایعات تولیدی می شود. از آنجایی که منابع کره زمین محدود است، ادامه این روند سبب ایجاد بحرانی جدی خواهد شد. از طرفی دیگر افزایش جمعیت کره زمین، میزان تولید پسماند ها را نیز افزایش می دهد و ورود این ضایعات به طبیعت نیز می تواند موجب فاجعه ای زیست محیطی شود.

صنعت بازیافت هر دو مشکل فوق را حل کرده است. این صنعت نه تنها از ورود پسماند های خطرناک به طبیعت جلوگیری می کند، بلکه منابع محدود انرژی کره زمین را نیز حفظ می نماید.

در ایران بنگاه های ضایعاتی اقدام به خرید مواد بازیافتی از مردم کردند. این اتفاق موجب ترویج فرهنگ بازیافت گردید و این صنعت در ایران بسیار پر رونق شد.

بنگاه آرمین ضایعات در تهران، یکی از اندک بنگاه هایی است که ضایعات را با قیمت بالاتری نسبت به سایر بنگاه ها خریداری می نماید. تنها کافی است یک تماس با این بنگاه بگیرید. پرسنل بنگاه آرمین ضایعات در زمانی کوتاه به محل شما مراجعه و ضایعات را از شما خریداری خواهند کرد.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (688 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (199 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (69 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (61 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (34 نظر) بنز آخرین مدلی که رهبر معظم انقلاب آن را رد کرد: ببرید اینها را بفروشید! (24 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (24 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (22 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (19 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز مغازه دار یزدی در ایام محرم/آدم حظ میکنه از اینهمه درک و شعور+فیلم (15 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (14 نظر) پارسا پیروزفر سَرَش را از ته تراشید؛ تغییر چهره آقای بازیگر قابل شناسایی نیست (12 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (10 نظر) (ویدئو) آخرین لحظات ثبت شده بازیگران فوت شده در کنار همسر و فرزندانشان/ یادی کنیم از هنرمندانی که در بین ما نیستند، روحشان شاد😢 ماهچهره خلیلی، حسام محمودی ، حسن جوهرچی و .. (10 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (10 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
مسمومیت حدود 800 نفر در گلوگاه / یک مقام مسئول: علت مسمومیت نوشیدن آب یا شربت توزیع شده است
شریعتمداری: ظریف جایگاه رسمی ندارد، نباید به صدا و سیما دعوت می‌شد!
از اهدای چفیه رهبری به عزاداران حسینی تا رونمایی تراکتور از بیرانوند در حواشی داغ امروز پنجشنبه 28 تیر 1403
ظریف در گفتگوی ویژه خبری نحوه انتخاب وزرا در دولت چهاردهم را تشریح کرد
(فیلم) عزاداری امیر قلعه نویی، سام درخشانی و محمدحسین میثاقی در کنار وحید شمسایی در مجلس سلبریتی ها در شب تاسوعا
لباس های مزونی المیرا شریفی مقدم با مانتوی بلند تزئین شده کاردست و روسری نگین دار زیبا/ رعایت کامل حجاب در عین داشتن استایلی جذاب +عکس
بورس دانشجویان سال آخر دکتری برای تأمین نیاز هیئت علمی دانشگاه‌ها
جزئیات تماس تلفنی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با مسعود پزشکیان
استایل همسر راجر فدرر قهرمان مسابقات تنیس با لباسی متشکل از پَر/ فکر کنم این حجم از پَر توی دوخت لباس اوج هنرنمایی طراح باشه +عکس
کلید اولیه سوالات نوبت دوم کنکور 1403 منتشر شد
استایل پولداری همسر علی دایی در کنار مولتی میلیاردر فوتبال ایران / مانتو جلو باز با طرح چهارخونه و کیف پر زرق و برق بانو فرخ آذر دیدن داره !
ویدیو/ خلاقیت حیرت‌انگیز در ساخت کلبۀ جنگلی با چوب درخت بامبو با طرح کلبه‌های اسکیمویی/ سقف سانروف هم گذاشته برای تماشای مهتاب
تیپ و استایل ورزشی محمدرضا گلزار راکت به دست در حضور جمعی از دوستان / به نظرتون قد آقای گلزار کوتاه نیست ؟!
خطای دید/ حتی افرادی با ضریب هوشی بالا نمی‌توانند در 4 ثانیه "جوجه کوچولو" را در میان "گوسفندان" پیدا کنند
مدل موی انتخابی ساده زهرا گونش در هر موقعیت و با هر استایلی/ حدس میزنید چی باشه؟ این سبک رو هر دختر اسپرتی میپسنده +عکس
منتخب روز   
(فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان