ساعدنیوز
ساعدنیوز

پرسودترین بازیافت

  چهارشنبه، 10 اسفند 1401   کد خبر 332215
پرسودترین بازیافت
ساعدنیوز :پرسودترین بازیافت کدامند؟ پرسودترین بازیافت همواره به عنوان یکی از با ارزش ترین صنایع در جهان شناخته شده است که مزایای فراوانی برای انسان ها و طبیعت به همراه دارد.

پرسودترین بازیافت کدامند؟

پرسودترین بازیافت همواره به عنوان یکی از با ارزش ترین صنایع در جهان شناخته شده است که مزایای فراوانی برای انسان ها و طبیعت به همراه دارد.

طی چند دهه اخیر جمعیت جهان روند افزایشی داشته است و در مقایسه با پنجاه سال قبل، این جمعیت چندین برابر شده است. افزایش جمعیت، سبب افزایش مصرف منابع کره زمین و به دنبال آن موجب افزایش تولید ضایعات می شود.

در گذشته میزان مصرف مواد اولیه و تولید ضایعات به حدی نبود که ایجاد بحران کند اما امروزه شرایط تغییر کرده است. جمعیت به گونه ای افزایش یافته که اگر فقط از منابع کره زمین برای تامین نیازهای این جمعیت استفاده شود، طولی نخواهد کشید که تمامی کشورها با فاجعه ای بزرگ روبرو خواهند شد. از طرفی دیگر، حجم تولید ضایعات توسط این جمعیت به حدی زیاد است که ورود آن به طبیعت یک بحران زیست محیطی عظیم را رقم خواهد زد.

موارد فوق چالش هایی بود که مسئولان کشور ها با آن روبرو بودند. چاره ای که برای این کار اندیشیده شد، صنعت بازیافت بود. صنعت بازیافت نه تنها از ورود حجم عظیم ضایعات به طبیعت جلوگیری می کرد، بلکه موجب حفظ منابع محدود انرژی کره زمین نیز می شد.

بازیافت

ترویج فرهنگ بازیافت

مهمترین عاملی که سبب رونق صنعت بازیافت شد، همکاری مردم بود. پس از پی بردن مسئولان کشور های مختلف به اهمیت صنعت بازیافت، تبلیغات گسترده ای در این زمینه صورت گرفت. آشنایی مردم با این صنعت و اطلاع از مزایای آن موجب ترویج فرهنگ بازیافت گردید.

یکی دیگر از اتفاقات مهم در صنعت بازیافت، تفکیک در مبدا بود. مواد ضایعاتی قبل از بازیافت باید از همدیگر تفکیک شوند. این تفکیک در ابتدای تاسیس کارخانه های بازیافتی، در محل کارخانه ها انجام می گرفت. فرآیند تفکیک دارای سختی های خاص خود است و زمان بسیاری صرف آن می شود. به همین دلیل سیاستی در اغلب کشور ها اجرا گردید که طی آن، سطل های زباله مخصوصِ یک نوع خاص از ضایعات در سطح شهر قرار گرفت. اجرای این سیاست سبب شد تا به نوعی تفکیک نه در محل کارخانه، بلکه در مبدا انجام گردد.

صنعت بازیافت در ایران

در ایران نیز همگام با سایر کشورها صنعت بازیافت پیشرفت کرد. مردم به تدریج با این صنعت آشنا شدند و از مزایای آن اطلاع یافتند. به همین دلیل بسیاری از مردم اقدام به همکاری در صنعت بازیافت کردند.

تفکیک ضایعات در مبدا نقشی موثر در تسریع فرآیند بازیافت دارد.

نقش بنگاه های ضایعاتی در صنعت بازیافت

یکی از اتفاقات مهم در صنعت بازیافت، تاسیس بنگاه های ضایعاتی بود. بنگاه های ضایعاتی در واقع رابطی میان مردم و کارخانه های بازیافتی هستند. آنچه نقش بنگاه های ضایعاتی را برجسته می کند، خرید ضایعات از مردم است.

خرید ضایعات از مردم سبب شد تا بسیاری از افراد علاقمند به جمع آوری ضایعات خود و تفکیک آنها شوند تا بتوانند این ضایعات را به بنگاه های ضایعاتی بفروشند. این اقدام بنگاه های ضایعاتی نقشی بسیار موثر در ترویج صنعت بازیافت داشت.

در این بین چالشی برای مردم در هنگام فروش ضایعات وجود داشت. متاسفانه بعضی از بنگاه ها اقدام به خرید زیر قیمت ضایعات می کردند و علت آن نیز عدم آگاهی مردم از قیمت روز ضایعات بود. قیمت برخی از اقلام بازیافتی مانند ضایعات فلزی به صورت روزانه تغییر می کند و طبیعی است که مردم از این تغییر قیمت آگاه نباشند.

موارد فوق سبب ایجاد چالشی برای پیدا کردن بنگاه ضایعاتی مناسب، در فروشنده های اقلام بازیافتی گردید.

بنگاه آرمین ضایعات

یکی از محدود بنگاه هایی که ضایعات را با توجه به قیمت روز بازار خریداری می نماید، بنگاه آرمین ضایعات است. بنگاه آرمین ضایعات بهترین خریدار ضایعات در تهران میباشد و شما می توانید با خیال راحت ضایعات خود را در این بنگاه به فروش برسانید.

برای فروش ضایعات تنها کافی است یک تماس با بنگاه آرمین ضایعات بگیرید. پرسنل این بنگاه در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما مراجعه کرده و اقدام به جمع آوری ضایعات خواهند کرد. تسویه حساب بنگاه آرمین ضایعات به صورت نقدی و در محل جمع آوری ضایعات خواهد بود.

ضایعات فلزات

بنگاه آرمین ضایعات در تهران، ضایعات شما را با قیمت بالاتری نسبت به باقی بنگاه های ضایعاتی خریداری می کند.

سخن پایانی

در جهان امروز جمعیت روز به روز در حال افزایش است. این عامل سبب افزایش مصرف منابع کره زمین و افزایش حجم ضایعات تولیدی می شود. از آنجایی که منابع کره زمین محدود است، ادامه این روند سبب ایجاد بحرانی جدی خواهد شد. از طرفی دیگر افزایش جمعیت کره زمین، میزان تولید پسماند ها را نیز افزایش می دهد و ورود این ضایعات به طبیعت نیز می تواند موجب فاجعه ای زیست محیطی شود.

صنعت بازیافت هر دو مشکل فوق را حل کرده است. این صنعت نه تنها از ورود پسماند های خطرناک به طبیعت جلوگیری می کند، بلکه منابع محدود انرژی کره زمین را نیز حفظ می نماید.

در ایران بنگاه های ضایعاتی اقدام به خرید مواد بازیافتی از مردم کردند. این اتفاق موجب ترویج فرهنگ بازیافت گردید و این صنعت در ایران بسیار پر رونق شد.

بنگاه آرمین ضایعات در تهران، یکی از اندک بنگاه هایی است که ضایعات را با قیمت بالاتری نسبت به سایر بنگاه ها خریداری می نماید. تنها کافی است یک تماس با این بنگاه بگیرید. پرسنل بنگاه آرمین ضایعات در زمانی کوتاه به محل شما مراجعه و ضایعات را از شما خریداری خواهند کرد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1734 نظر) بی ادبی فجیع و شنیع یک دانش آموز به معلم+عکس (475 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (240 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (223 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (172 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (158 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (156 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (154 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (121 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (115 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (112 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (95 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (93 نظر) (فیلم) افشای خاطره شهربانو و خواهران منصوریان از حضورشان در خانه کریس رونالدو/ دعوتشون کرده بود باغ!😐 (78 نظر) فروش کودک ایرانی هوادار رونالدو در سایت دیوار +عکس (69 نظر)
منتخب روز   
(فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂 خواستگاری حامد آهنگی از نعیمه نظام دوست، تو باید عروس ننم بشی +فیلم (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله ای که تخم می گذارد!😐 غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم
تیتر امروز   
(تصاویر) کشف یک «یخچال» دو هزار ساله با لولۀ آب سرد! زنی که 11 شوهر خود را کشته، جنون دارد؟ عکس متفاوت شادی مختاری در خارج از ایران ! / خانم بازیگر زیبا زود مشهور شد ! بنر جالب شهرداری برای دانش‌آموزان در سطح شهر/ بهتر از این نمیشه به دانش آموز انگیز داد تبعه افغان، 9 نفر را در جنوب تهران به آتش کشید! ادعای باورنکردنی شهربانو منصوریان درباره حضورش در خانه رونالدو+ فیلم شگفتی سازی بزرگ؛ تنیس باز آذرشهری قهرمان جهان شد+عکس واکنش جالب عادل فردوسی‌پور به نحوه استقبال از رونالدو در ایران+ فیلم فرح پهلوی و پسرش سیاهپوش عزت از دست رفته شان شدند!+ عکس برای خرید گوشت به محله آقای کرباسچی بروید/ گوشت آنجا ارزان تر از همه جا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 مشخص شد کارشناس صدا و سیما: آقای رئیس‌جمهور مسابقات بدنسازی را تعطیل کنید! +ویدیو ترفند لو رفته امیر تتلوی بد دهن برای کاسبی کردن از مردم/ 75میلیارد در یک ساعت! اطلاعیه دفتر رهبرانقلاب: نقل قول مطالب غیر مستند از آیت الله خامنه‌ای ممنوع بیگی: ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس جوک است