ساعدنیوز
ساعدنیوز

پرستار سالمندان سارق از آب درآمد

  یکشنبه، 04 اردیبهشت 1401   کد خبر 202454
پرستار سالمندان سارق از آب درآمد
ساعدنیوز: رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زنی که در پوشش پرستار سالمندان اقدام به سرقت از منازل آنان کرده بود، خبر داد.

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز به نقل از صدآنلاین، سرهنگ جلیل موقوفه ای به تشریح برخی از اقدامات اخیر پلیس پیشگیری در سطح تهران پرداخت و گفت: مأموران پلیس پیشگیری روزانه صدها عملیات و ماموریت را برای تامین نظم و امنیت شهروندان انجام می دهند. یکی از این ماموریت ها مربوط به دستگیری زنی است که در پوشش پرستار سالمندان اقدام به سرقت از آنان کرده بود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این موضوع روز گذشته در دستورکار ماموران کلانتری قلهک قرار گرفت، افزود: درپی اعلام این خبر بلافاصله مأاموران در محل حاضر شده و تحقیقات میدانی خود را آغاز کردند که در جریان آن مشخص شد خانمی تحت عنوان پرستار سالمند مدتی است در حال کار در منزل مذکور است. این فرد اقدام به سرقت لوازم منزل و انباری کرده و هنگام خروج از منزل توسط مالک مورد شناسایی قرار گرفته و موضوع به پلیس اطلاع داده شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: متهم ۲۹ ساله در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی و سرقت مقداری طلا و لوازم از منزل مالباخته به ارزش بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کرد. این فرد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شد.

وی همچنین از دستگیری فردی که اقدام به سرقت از خانه همسایه اش در محله شهرک ولیعصر کرده بود، خبر داد و گفت: روز گذشته و درپی اعلام یک فقره سرقت از منزل در محله شهرک ولیعصر مأموران عملیات کلانتری شهرک ولیعصر(عج) برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند. در جریان تحقیقات مأموران مشخص شد سارق یا سارقان پس از آنکه متوجه شدند ساکنان برای مراسم خاکسپاری یکی از اقوام خود اقدام به ترک منزل کرده اند، وارد خانه شده و اقدام به سرقت طلا و اشیاء قیمتی داخل خانه کرده اند.

موقوفه ای با بیان اینکه همین موضوع موجب برانگیخته شدن شک ماموران مبنی بر ارتکاب سرقت از سوی فرد یا افراد آشنا شد، گفت: ماموران با استفاده از پی جویی های انتظامی و شیوه های پلیسی هویت و مخفیگاه یکی از سارقان را که از اهالی همان کوچه بود مورد شناسایی قرار داده و این فرد را دستگیر کردند. با دستگیری این فرد که حدود ۵۰ سال سن داشت، مقادیری طلا و لوازم قیمتی مسروقه نیز کشف شد. این فرد هم که چاره ای جز اعتراف نداشت به جرم خود اعتراف کرده و سه همدست دیگرش را هم معرفی کرد.

به گفته رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، چهار متهم در مجموع بیش از یک و نیم میلیارد ریال از منزل همسایه شان سرقت کرده بودند. برای این افراد پرونده ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

موقوفه ای از دستگیری سارق خودرو، ساعاتی پس از ارتکاب سرقت نیز خبر داد و گفت: این پرونده در حوزه کلانتری شهدا مورد رسیدگی قرار گرفت. ماموران کلانتری در حال گشت زنی در خیابان کرمان بودند که به یک دستگاه خودروی سواری که به صورت غیر معمولی در حال حرکت بوده مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند. اما راننده خودرو به محض مشاهده ماموران با سرعت از محل متواری شد و به همین دلیل نیز تعقیب و گریز میان پلیس و متهم آغاز شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: در ادامه خودرو با یک درخت برخورد کرده و متوقف شد، اما راننده با پیاده شدن از آن با پای پیاده پا به فرار گذاشت که دقایقی بعد این فرد از سوی ماموران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

به گفته وی، با دستگیری متهم مشخص شد که این فرد خودروی مذکور را از شرق تهران به سرقت برده و پیش از این نیز به دلیل ارتکاب جرائم مشابه در زندان بوده است. برای این فرد پرونده ای تشکیل شد و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

سرقت با اسلحه کمری

موقوفه ای همچنین از رسیدگی به پرونده مشابه دیگری از محله انقلاب خبر داد و گفت: در این عملیات که روز گذشته به اجرا درآمد، ماموران سارقان مسلح لوازم خودرو در محله انقلاب را دستگیر کردند. رسیدگی به این پرونده از اینجا شروع شد که روز گذشته تیم عملیاتی ضربت سرکلانتری سوم حین گشت زنی در محله انقلاب به دو مرد که داخل خودروی پراید حضور داشته و مدت زیادی در محل توقف داشتند مشکوک شده و برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. ماموران این دو نفر را تحت نظر قرار داده و مدتی بعد مشاهده کردند که این افراد از خودرو پیاده شده و با پنهان کردن سلاح کمری در زیر لباس به یک خودرو نزدیک شدند که بلافاصله ماموران وارد عمل شده و این افراد را دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: در بررسی اولیه از متهمان یک قبضه سلاح کلت کمری و ۹ فشنگ جنگی کشف شد. همچنین از داخل خودروی متهمان نیز مقادیری مواد مخدر کشف و ضبط شد. با انتقال متهمان به مقر انتظامی آنان تحت بازجویی قرار گرفته و به سرقت مسلحانه از داخل خودروها اعتراف کردند. این افراد که ۵۰ و ۴۰ سال سن داشتند پس از اعتراف به دست کم پنج فقره سرقت مسلحانه با پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری یک سارق موتورسیکلت در حین تکه تکه کردن آن خبر داد و گفت: در پی افزایش سرقت موتورسیکلت در محله سنائی رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان بر عهده تیمی از ماموران کلانتری سنائی قرار گرفت. در جریان تحقیقات صورت گرفته هویت و مخفیگاه متهم سابقه دار مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران با اخذ مجوز قضائی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را که در مخفیگاهش در حال خرد کردن موتورسیکلت بود دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی افزود: متهم ۴۸ ساله که از سابقه داران در امر سرقت بوده در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت موتورسیکلت از محله سنائی و ۳ فقره سرقت مشابه معترف شد که مالباختگان آن نیز شناسایی شدند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (887 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (574 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (521 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (287 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (276 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (251 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (175 نظر) کودکی که با سوال هوشمندانه خود انگشتر رهبر معظم انقلاب را هدیه گرفت+ویدئو/ماشاءالله... (173 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اردبیل برای حمایت از حیوانات+عکس/ واقعا دست مریزاد داره! (164 نظر) (عکس) گریه های تلخ همسر پردیس افکاری در روز تشییع پیکرش/ روحش شاد و یادش گرامی (148 نظر) محسن تنابنده، نقیِ پایتخت با انتشار این عکس از فوت پدرش خبر داد+عکس/ روحشون شاد چقد پدر و پسری شبیه هم بودن (148 نظر) سفری شیرین به گذشته ها، زندگی تو دهه 60 این مدلی بود/ حس زندگی رو آدم قشنگ میگیره + فیلم (145 نظر) تفنگی که صدام حسین عاشق آن بود سر از تهران درآورد+عکس/ شروع 8 سال جنگ با شلیک این تفنگ نحس بود (124 نظر) تاج عروس و دسته گل فوق العاده خاص مریم مومن در شب عروسی اش/ مثل فرشته ها شده+عکس (100 نظر) بیوگرافی و زندگی خصوصی پردیس افکاری بازیگر تازه درگذشته و همسرش+ تصاویر دیدنی (86 نظر)
دیگران می‌خوانند   
رونمایی از مادر واقعی شبنم قلی خانی+عکس/مادر و دختر یکی از یکی زیباتر! حماسه دختر مازندرانی با موتورسیکلت در راه مدرسه+ویدئو/ به سن و سال نیست که به جربزه اس! (عکس) تغییر قیافه بسیار زیاد علی ضیا،مجری سابق تلویزیون، حتی خواهرزادش هم نتونست بشناستش (تصاویر) 8 خانه جهان که معماری منحصربفردی دارند و به شیکترین خانه ها معروفند رونمایی از همسر قدبلند و کم سن و سالِ بانو جانگِ سریال دونگی+عکس مزاحمی که مه لقا باقری اسمش را منتشر کرد + عکس جشن سالگرد ازدواج عاشقانه امیرعلی نبویان و همسرش روی آنتن زنده/ ایشالا به پای هم پیر بشین+ویدیو (تصاویر) رتبه کنکور 5 سلبریتی معروف / باورتون میشه اینقدر بچه های درسخوانی بوده باشن ساده ترین و سریع ترین ترفند رفع افتادگی پوست در خانه/ دیگر داشتن پوست جوان و صاف کار سختی نیست فال ابجد روزانه جمعه 11 اسفند 1402 فال شمع جمعه 11 اسفند ماه 1402 طرح فاضلاب شهری بخش میمه چه سرانجامی دارد؟! (ویدئو) آموزش ساخت شیشه شور ضد یخ خانگی برای خودرو (ویدئو) راحت ترین و سریع ترین روش پارک دوبله خودرو (ویدئو) سیم کلاچ خودرو را به راحتی عوض کنید ! (ویدئو) اگر سیم کلاچ ماشین برید چکار کنیم؟آموزش تعویض دنده بدون کلاچ ! (ویدئو) چگونه به راحتی فیلتر روغن ماشین را عوض کنیم؟ علت جرم گرفتن درب رادیاتور خودرو چیست؟ علت سیاه شدن آب رادیاتور خودرو چیست؟ علت قهوه ای شدن آب رادیاتور ماشین چیست؟ علت عوض شدن رنگ آب رادیاتور چیست؟ (ویدئو) نشانه های تمام شدن صفحه کلاچ خودرو ! تنظیم نبودن تسمه تایم خودرو را چگونه تشخیص دهیم؟ (ویدئو) تسمه دینام پراید را چگونه عوض کنیم؟ راحت ترین روش برای افزایش عمر تسمه تایم خودرو زمان تعویض تسمه تایم در انواع خودروها (پراید، پژو و...) (ویدئو) شمع موتور اصل و اورجینال را چگونه تشخیص دهیم؟ (ویدئو) روش تشخیص دیسک و صفحه اصل و اورجینال از تقلبی !!! (ویدئو) از کجا بفهمیم کویل خودرو خراب است؟! (ویدئو) علائم خرابی و زمان تعویض تسمه دینام خودرو (ویدئو) مهمترین علت لرزش خودرو و راه حل آن ! (ویدئو) اصول حمل بار با خودروی سواری (ویدئو) نحوه تعویض اصولی ترموستات در خانه ! (ویدئو) ABS ترمز را قطع کنیم یا نه؟ (ویدئو) نحوه نصب شلنگ و آبپاش بر روی برف پاک کن پراید (ویدئو) راحت ترین روش برای تعویض تیغه برف پاک کن خودرو (ویدئو) ماشینم استارت میخوره ولی روشن نمیشه ! چی کار کنم؟ (ویدئو) علت ساده کم شدن آب رادیاتور خودرو ! (ویدئو) نحوه صحیح چک کردن آب و روغن خودرو (ویدئو) روش اصولی شستن موتور خودرو !
تیتر امروز   
ساده ترین و سریع ترین ترفند رفع افتادگی پوست در خانه/ دیگر داشتن پوست جوان و صاف کار سختی نیست ترفند کاربردی برای برق انداختن یخچال فقط در چند دقیقه کشف بستانی کوزۀ پر از طلا و سکّه در ویرانه‌های «تپۀ مردگان»+عکس فال روزانه امروز جمعه 11 اسفند ماه 1402 بیوگرافی و زندگی خصوصی سانیا سالاری، ارغوان سریال دلدادگان و همسرش+تصاویر جذاب و دیدنی فال شمع جمعه 11 اسفند ماه 1402 این دکوری ها رو کنار تلویزیون نچین!/ بدترین چیدمان فضای اطراف تلویزیون اختراع بی نظیر سومریان باستان، نخستین تمدن در جهان، که مزین کننده ی خانه های امروزیست+ عکس تبریز زیباترین شهر توسعه یافته جهان اسلام با 800 خانه تاریخی + تصاویر مشارکت در انتخابات، تنها راه عقلانی در نبرد برای اصلاح امور و تغییر وضعیت موجود است فال ابجد روزانه جمعه 11 اسفند 1402 4 نوع نوشیدنی که قدرت باروری مردان را از بین می برد / مردان به هیچ عنوان این نوشیدنی ها رو نخورند متولدین این ماه ها در عشق خوش شانس ترین اند / ببین تو هم خوش شانسی یا نه؟! وحشت‌آفرینی یک خون‌آشام در مشهد ؛ گاز گرفتن مامور پلیس و اورژانس تا خواهر و برادر+عکس صحبت های دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد از بازگشت قریب الوقوع معین به ایران!
منتخب روز   
(عکس) تصویری از اولین روز پدربزرگ شدن سید حسن خمینی، نوه حضرت امام (ره) / خوشحالی جالب سید حسن از دیدن ایران خانم (عکس) استایل کژوال امید عالیشاه در مراسم عروسیش در یک تالار مجلل با ترکیب جالب کت و شلوار با تی شرت / کاپیتان باس خوشتیپ باشه❤❤❤ پشت صحنه خنده دار برنامه اسکار مهران مدیری: وقتی فرناز رهنما با لبخند به نیما شعبان نژاد میگه ایکبیری تا از غلظت توهینش کم کنه🤣 (فیلم) تشویق بازیکن قطری پرسپولیس در اصفهان به سبک آهنگ معروف بندری / حسن، حسن، یا حسن، حسن عبدالکریم ... واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی پسر مغرور رونالدو جلوی چشم همه پدرش رو سنگ روی یخ کرد/ چشم غره رفتن کریس برای پسرش+ویدئو (فیلم) وضعیت ترسناک متروی تهران با حضور نمایشی داعش و واکنش مردم! شکار اتفاقی دورهمی مجردی خرس‌های قطبیِ نَر در یک ایستگاه هواشناسی متروکه در روسیه دور از چشم خانم بچه‌ها! + تصاویر باغبانی رهبر معظم انقلاب در باغچه حیاط باصفا و دلباز خانه اش +عکس