راهنمای جامع خرید ارز دیجیتال

  سه شنبه، 09 خرداد 1402   زمان مطالعه 9 دقیقه
راهنمای جامع خرید ارز دیجیتال
امروزه به دلیل وجود نرخ بالای تورم موجود در کشور، دستیابی به یک منبع درآمد دلاری به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است و حال تصور کنید که شما قادر باشید با سرمایه اندکی به یک بازار مالی جهانی ورود نمایید که قادر است فرصت‌های سودآوری بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهد، چه احساسی پیدا می‌کنید؟!

امروزه به دلیل وجود نرخ بالای تورم موجود در کشور، دستیابی به یک منبع درآمد دلاری به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است و حال تصور کنید که شما قادر باشید با سرمایه اندکی به یک بازار مالی جهانی ورود نمایید که قادر است فرصت‌های سودآوری بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهد، چه احساسی پیدا می‌کنید؟! مسلما اولین چیزی که ذهن شما را در این ارتباط به خود مشغول می‌سازد، این است که نام این بازار مالی چیست و در چه حوزه‌ای فعالیت دارد؟! پاسخ به این سوال ساده است، بازار مالی مورد نظر ما بازار ارز دیجیتال نام دارد که کلیه افراد با هر نوع سرمایه اولیه‌ای قادر هستند به آن وارد شده، تجربه کسب کرده و به سودهای نجومی دست پیدا کنند.

حدودا در دهه اخیر محبوبیت استفاده از ارزهای دیجیتالی در میان جوامع بشری رشد قابل توجهی داشته است؛ به طوری که در حال حاضر کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که به اینترنت دسترسی داشته باشد ولی چیزی در ارتباط با ارزهای دیجیتال و سودآوری این رمزارزها نشنیده باشد. عامل اصلی که سبب شده تا این بازار به یک بستر معاملاتی پر سود بدل شود، وجود نوسانات قیمتی بسیار بالای موجود در آن است. اما چگونه باید به عنوان یک تریدر ایرانی به این بازار ورود نماییم؟ آیا کاربران ایرانی هم قادر هستند از این بستر سودآور، استفاده نمایند؟

با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال در دنیای امروز، ما این مطلب را به آموزش جامع خرید ارز دیجیتال به وسیله تریدرهای ایرانی اختصاص داده‌ایم؛ اگر شما هم در این زمینه کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

موانع خرید ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی

اگر دانش کافی در حوزه ترید داشته باشید، مسلما در یک بازه زمانی کوتاه قادر خواهید بود سرمایه اولیه خود را چند برابر کنید و این گفته ما اصلا یک وعده یا ادعای شعاری نیست و کاملا همه چیز به استراتژی‌ها و سرعت عمل شما بستگی خواهد داشت؛ اما شما برای آن که بتوانید به این بازار نوظهور وارد شوید و ترید خود را شروع کنید، به یک بستر و پلتفرم معاملاتی نیاز خواهید داشت که از این پلتفرم معاملاتی تحت عنوان صرافی‌های رمزارزی یاد می‌شود. از صرافی‌های معروف و معتبر بین‌المللی می‌توان به مواردی همچون صرافی بایننس (Binance)، صرافی کیف پول من (Kifpool.me)، صرافی کوکوین (Kucoin)، صرافی کراکن (Kraken)، صرافی هیوبی (Huobi) و غیره اشاره کرد.

شاید تا اینجای ماجرا همه چیز عالی به نظر برسد؛ اما متاسفانه تریدرهای ارز دیجیتال ایرانی مانند بسیاری از تریدرهای ایرانی فعال در سایر بازارهای مالی با مانعی به نام تحریم مواجه هستند. عموما با توجه به جدید بودن ماهیت ترید ارز دیجیتال و همچنین پتانسیل صرافی‌ها و کیف پول‌ها برای انتقال وجه در مبالغ بسیار بالا که آن‌ها را به بستری مساعد برای انجام جرایم مالی نظیر پولشویی تبدیل کرده است، غالب این صرافی‌ها برای آن که مغضوب جوامع بین‌المللی نباشند، مرحله احراز هویت را برای کاربران خویش الزامی کرده‌اند. نکته بسیار بد ماجرا به تبعیت این صرافی‌ها از قوانین مالی FATF برمی‌گردد که کشور ایران در لیست سیاه آن قرار دارد.

به همین علت، این صرافی‌ها هیچگونه خدمات مالی به کاربران ساکن در ایران ارائه نمی‌کنند و در صورتی که متوجه هویت ایرانی کاربری گردند، حساب وی را مسدود کرده و دارایی‌های موجود در آن را بلوکه می‌کنند. احتمالا خاطره تلخ مسدود شدن حساب‌های کاربران ایرانی در صرافی بایننس را به خاطر دارید. این مشکل موجب شده تا بسیاری از تریدرها به سراغ صرافی‌های خارجی بروند که احراز هویت را برای کاربران خویش الزامی نکرده‌اند. به خاطر داشته باشید که غالب این صرافی‌ها دارای اعتبار کافی نبوده و متاسفانه ماهیت جعلی دارند؛ یعنی همان طور که یک شبه ایجاد شده‌اند، یک شبه نیز ناپدید می‌شوند و سرمایه شما را به یغما خواهند برد.

از سوی دیگر هیچ تضمینی نیز وجود ندارد که صرافی‌های معتبری که در حال حاضر احراز هویت را الزامی نمی‌دانند، در آینده به دلیل تبعیت از قوانین FATF، تجربه تلخ صرافی بایننس را برای کاربران ایرانی تکرار نکنند. به عنوان مثال صرافی بای بیت (Bybit) که قبلا احراز هویت را الزامی نمی‌دانست، از تاریخ 8 می 2023 (18 اردیبهشت 1402) این روند را تغییر داده است و با این تغییر روند همان مشکلاتی که کاربران به هنگام استفاده از بایننس داشتند، مجددا برای آن‌ها تکرار شد. شاید تا این قسمت از ماجرا چنین تصور کنید که به دلیل وجود این موانع، ورود سرمایه‌گذاران ایرانی به دنیای ارزهای دیجیتال به یک بن بست لاینحل برخورد کرده است؛ اما چنین تصوری درست نبوده و در حال حاضر صرافی داخلی کیف پول من توانسته است این مشکل را کاملا برطرف نماید.

معرفی صرافی رمزارزی کیف پول من

بهترین صرافی برای فروش و خرید ارز دیجیتال در ایران | کیف پول من

مسلما یافتن یک صرافی معتبر که دارای سابقه شفافی بوده و توانسته است تعداد کاربران بسیار بالایی را به سمت خود جذب نماید، یک موهبت بزرگ برای آن دسته از تریدرهای ایرانی محسوب می‌شود که به دنبال راهی برای ورود به این دنیای سودآور هستند. خوشبختانه صرافی ارز دیجیتال کیف پول من نه تنها دارای سابقه درخشانی است، بلکه با داشتن دفتر مدیریتی مشخص، فراهم کردن امکانات کم‌نظیر که توان رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند و همچنین در نظر گرفتن کارمزد حداقلی توانسته است نظر مثبت بیش از 1 میلیون تریدر فعال ایرانی را نسبت به خود جلب نماید.

از آن جایی که این صرافی کاملا ایرانی است، هیچگونه تحریم بین‌المللی در آن تاثیر نداشته و شما بدون مواجهه با هیچگونه مشکل خاصی قادر خواهید بود مطابق با استراتژی‌های معاملاتی خویش، نسبت به خرید و فروش رمزارزها اقدام نمایید. جالب است بدانید که این صرافی منحصرا مشکل مسدود شدن حساب‌ها و بلوکه دارایی‌ها را حل نکرده است، بلکه کاربران ایرانی را از مشکلاتی که در استفاده از پلتفرم‌های پرداخت بین‌المللی داشتند نیز نجات داده است؛ چراکه تریدرها بدون نیاز به داشتن کارت‌های اعتباری بین‌المللی نظیر مسترکارت یا داشتن حساب کاربری در پی پال که برای کاربران ایرانی تحریم هستند، می‌توانند مستقیما با حساب بانکی ریالی خود، حساب کاربری خویش را شارژ کرده و سپس به ترید بپردازند.

مطلب پیشنهادی: کسب درآمد از بیت کوین

این صرافی دارای کیف پول اختصاصی نیز می‌باشد که برای تامین امنیت آن از به روزترین الگوریتم‌های امنیتی کمک گرفته است؛ در نتیجه شما پس از خرید ارزهای دیجیتالی خویش به راحتی می‌توانید آن‌ها را در این بستر امن نگهداری کنید، بی‌آن که نیاز باشد مبلغی را بابت آن پرداخت کنید. جالب است بدانید که این صرافی از بیش از 1500 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و به همین علت در میان 10 صرافی برتر جهانی به لحاظ تعداد ارز دیجیتال قرار گرفته است. این صرافی با جذب میلیونی تریدرهای ایرانی توانسته است عنوان اولین صرافی معتبر ایرانی ارز دیجیتال را به خود اختصاص دهد.

نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی کیف پول من

حال که با اولین و معتبرترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی آشنا شدید، احتمالا این سوال ذهن شما را به خود مشغول می‌سازد که نحوه خرید ارز دیجیتال از این صرافی محبوب به چه صورت است؟ پاسخ به این سوال در سه بخش ایجاد حساب کاربری، احراز هویت و خرید ارز دیجیتال خلاصه شده است که در ادامه به بررسی تفصیلی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم:

ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی کیف پول من

صرافی ارز دیجیتال ایرانی بدون احراز هویت | کیف پول من

قدم اول برای خرید ارز دیجیتال، ایجاد حساب کاربری در صرافی کیف پول من است؛ برای این کار صرفا کافی است به وب‌سایت صرافی کیف پول من به آدرس kifpool.me مراجعه کرده و در منوی سمت راست آن گزینه ثبت نام را انتخاب کنید تا به تب ایجاد حساب کاربری هدایت شوید. در فرم ثبت نامی اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شمار تلفن همراه از شما خواسته می‌شود که در وارد کردن آن‌ها باید نهایت دقت را به خرج دهید. به خاطر داشته باشید که حتما باید از شماره تلفنی استفاده کنید که همراه شماست؛ چراکه پس از تکمیل فرم، یک کد فعالسازی به این شماره تلفن ارسال خواهد شد. پس از انتخاب رمز عبور، حساب کاربری شما در این مجموعه ایجاد شده و می‌توانید وارد حساب خود شوید.

نحوه احراز هویت در صرافی کیف پول من

برای آن که بتوانید در صرافی کیف پول من به ترید و خرید ارز دیجیتال بپردازید، لازم است که مقدمتا حساب کاربری خود را وریفای نمایید. همان طور که گفته شد، این صرافی داخلی بوده و به همین علت هیچگونه خطر مسدود شدن حساب کاربری و بلوکه شدن سرمایه در آن وجود ندارد. این صرافی همچون صرافی‌های بین‌المللی دارای فعالیت قانونی بوده و به همین علت رویکرد ضد پولشویی دارد. لازم به ذکر است که احراز هویت این مجموعه کاملا مجازی بوده و نهایتا 20 دقیقه از زمان شما را به خود اختصاص خواهد داد و پس از وریفای حساب، شما هیچگونه محدودیتی به لحاظ سقف انتقال نخواهید داشت. احراز هویت این صرافی دارای دو مرحله ارسال مدارک هویتی و ثبت اطلاعات بانکی است:

ارسال مدارک هویتی

در فرم وریفای اطلاعات هویتی نظیر نام، نام خانوادگی، نام پدر، جنسیت، شماره شناسنامه، کد ملی، تاریخ تولد، شماره تلفن ثابت و مواردی از این دست از شما اخذ شده و از شما درخواست می‌شود که اولا تصویر کارت ملی خود را در کادر در نظر گرفته شده بارگذاری نمایید و سپس یک عکس سلفی با شرایط خاص (در یک دست کارت ملی، در دست دیگر یک صفحه که شامل نام کیف پول من، تاریخ آن روز و همچنین آدرس وب‌سایت این مجموعه است) ارسال کنید.

ثبت اطلاعات بانکی

پس از تکمیل مرحله فوق باید اطلاعات حساب بانکی که قصد استفاده از آن برای واریز و برداشت دارید را وارد نمایید. برای این کار کافیست بر روی گزینه افزودن حساب جدید کلیک کرده تا به تب ثبت اطلاعات بانکی هدایت شوید؛ در این تب اطلاعاتی همچون شماره کارت، نام صاحب حساب و شماره شبا از شما درخواست می‌شود. لازم به ذکر است که حساب بانکی اضافه شده باید دارای نام یکسانی با فردی که حساب کاربری را ایجاد کرده است داشته باشد در غیر اینصورت عملا امکان استفاده از این حساب را نخواهید داشت.

خرید ارز دیجیتال در صرافی کیف پول من

پس از گذراندن مراحل فوق، نوبت به شارژ ریالی حساب کاربری می‌رسد. برای این کار صرفا کافیست بر روی گزینه واریز کلیک کرده و مبلغ مدنظر خود را وارد کنید تا به درگاه بانکی هدایت شوید و پس از تکمیل فرآیند پرداخت به حساب کاربری خود مراجعه کنید. حال در بخش بازار در برابر هر کدام از ارزهای دیجیتالی قیمت تومانی آن نوشته شده است که به صورت کاملا لحظه‌ای به روز می‌شوند و می‌توانید با انتخاب هر کدام از آن‌ها و وارد کردن مقدار مورد نظر، ارز دیجیتال را خریداری نمایید. در این مرحله شما به راحتی امکان خرید هر ارزی را دارید؛ از خرید تتر بگیرید تا خرید شت کوین هایی که کمتر کسی به گوشش خورده!

صرافی کیف پول من؛ بهترین راهکار برای ورود به دنیای رمزارزها

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، امروزه بسیاری از کاربران ایرانی برای آن که از قافله پر سود دنیای کریپتوکارنسی جا نمانند به دنبال راه‌حلی برای ورود به آن هستند و با توجه به وجود تحریم‌های مالی نمی‌توانند به خواسته خویش جامه عمل بپوشانند. خوشبختانه این مشکل با افتتاح و فعالیت چندین ساله صرافی معتبر کیف پول من کاملا برطرف شده است و شما می‌توانید با ایجاد حساب کاربری و وریفای آن، به راحتی به ترید ارز دیجیتال بپردازید. از مزایای استفاده از خدمات صرافی کیف پول من می‌توان به مواردی همچون تعداد بالای ارزهای دیجیتال، برخورداری از تیم پشتیبانی قدرتمند، امنیت بسیار بالا و کارمزد حداقلی آن اشاره کرد. ناگفته نماند که اگر به دنبال تجربه یک سرمایه‌گذاری امن در دنیای کریپتو هستید، به شما توصیه می‌کنیم که به وب‌سایت کیف پول من سر زده و از خدمات منحصربه‌فرد آن‌ها بهره ببرید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
فوری؛ لحظه اعلام خبر شهادت ابراهیم رئیسی در شبکه خبر (2 نظر) اعتراف چندش و عجیب اهالی قبیله آدم‌خوارها: من گوشت یک مرد و یک زن را خورده‌ام!+ویدیو (1 نظر) واکنش فرزاد حسنی به شهادت شهدای خدمت: درود بر ابراهیم، نیکوکاران را چنین پاداش می دهیم، در حقیقت او از بندگان با ایمان ما بود (1 نظر) محمدرضا گلزار در استوری قلب عاشقانه نشان داد/ مخاطب این حرکت عاشقانه کیست؟ (1 نظر) ایرانی ربوده شده توسط امریکایی ها در عراق به حبس ابد محکوم شد! + فیلم (1 نظر) لوازم آرایش یک خانم شاغل که همیشه باید با خود داشته باشد (1 نظر) فرح پهلوی در چه شرایطی برای سگ سالومه مجری منوتو گریست؟ + ویدئو (1 نظر) کیک تولد شیک و باکلاس 43 سالگی بهنوش طباطبایی با قلب های صورتی/مبارکا باشه +عکس (1 نظر) واکنش ها به شهادت آیت الله رئیسی و همراهان/رهبر معظم انقلاب: اینجانب پنج روز عزای عمومی اعلام می‌کنم (1 نظر) فیلمی پربازدید از رئیسی: من زندگی خودم را مرهون حضرت رضا علیه‌السلام می‌دانم... (1 نظر) (فیلم) روضه خوانی سید ابراهیم رئیسی در شب قدر ؛ همه کاره در دو عالم حسین است / الهی بالحسین .... (1 نظر) انا لله و انا الیه راجعون / مرد خدمت آسمانی شد ... (1 نظر) شهید آیت الله آل هاشم: تنها شهری که دو امام جمعه سید شهید داره تبریزه، ان شاءالله سومی هم به اونها ملحق بشه +ویدئو (1 نظر) لحظه باورنکردنی شکار یک عقاب توسط خرس گرسنه در نوک درخت!+ فیلم پرچم گنبد حرم رضوی به رنگ سیاه درآمد+عکس
دیگران می‌خوانند   
خاطره دردناک و شنیدنی احمد نجفی از سیدابراهیم رئیسی فال انبیاء روزانه سه شنبه 1 خرداد 1403 دوئل عشقی دو مرد بر سر زن صیغه‌ای/ قتل مرد 40 ساله با شلیک 2 گلوله ترکی صحبت کردن جالب سیدابراهیم رئیسی با لهجه ای شیرین و دلنشین در بین مردم اردبیل+ویدیو پوشش متفاوت و رسمی ابراهیم رئیسی در دوران جوانی+عکس کدام دولتمردان بزرگ جهان با سانحه هوایی درگذشتند؟+عکس کشف راز قدیمی‌ترین تتوی جهان روی بدن «اوتسی مرد یخی» آخرین دیدار سید ابراهیم رئیسی با پهلوان مازندرانی پیش از شهادت+عکس نگاهی به دیدارهای مردمی استاندار جوان و شهید آذربایجان شرقی/ روحشان شاد+ویدیو عرض ارادت سرتیم حفاظت سیدابراهیم رئیسی به رهبر معظم انقلاب+عکس/ بادیگاردی که تا آخرین لحظه کنار رئیس جمهوری بود! لحظه اعلام خبر شهادت سید ابراهیم رئیسی توسط المیرا شریفی‌مقدم/ رئیس جمهموری که با شهادت ماندگار شد+ویدیو تصویری جگرخراش از فرزند سردار شهید موسوی، سرتیم حفاظت رئیس جمهور+عکس بغض برادر شهید آل هاشم؛ امام جمعه تبریز روی آنتن زنده شبکه سه +ویدئو برف روبی مخلصانه و بدون ریای سیدابراهیم رئیسی در حرم امام رضا(ع)+عکس فال روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403 فال شمع روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد 1403 مصاحبه اختصاصی ساعدنیوز با علیرضا منادی: دو سید بزرگوار در قلب مردم جای داشتند+ویدیو حضور بی نظیر و خودجوش مردم انقلابی تبریز در شام غریبان شهدای خدمت به شکل دسته های عزاداری فال قهوه با نشان روز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403 گفتگو با سردار عباسقلیزاده فرمانده سپاه عاشورا در شام غریبان شهدای خدمت/ اندوه و ناراحتی فرمانده و بغض صدایش دلگیر است+ فیلم فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 1 خرداد 1403+فیلم گفتگو اختصاصی ساعدنیوز با سید محمد حسن آل هاشم برادر امام جمعه شهید تبریز در شام غریبان شهدای خدمت +ویدئو میز عزای ساده و بدون تجملات شهدای خدمت در تبریز+عکس/روحشان شاد و یادشان گرامی... عزاداری شام غریبان شهدای خدمت در مصلی تبریز +ویدئو فال ابجد روزانه سه‌شنبه 1 خرداد 1403 تسلیت متفاوت المیرا شریفی مقدم پس از شهادت رئیس جمهور و همراهانشان+عکس تصاویری از آخرین حضور شهید رئیسی در جمع مردم، سی دقیقه پیش از شهادت +ویدئو معرفی مهمترین تکنیک ها و تمرین های افزایش خلاقیت خرید عمده لوازم آرایشی ارزان گفتگو با نماینده رهبر انقلاب در سپاه عاشورا: مردم عاشق بودند دلباخته شهید آیت الله آل هاشم بودند...+ویدئو زندگی شخصی و خصوصی مالک رحمتی استاندار شهید آذربایجان شرقی + فیلم سخنرانی و شعر ترکی ایشان آغاز مراسم شام غریبان شهدای خدمت در تبریز+ویدئو رمزگشایی از موفقیت "تجارتخانه" در بازارهای صادراتی نگاهی به خانه پدری ساده و بدون تجملات آیت الله آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز+عکس تشییع پیکر مطهر شهید آیت‌الله رئیسی فردا در قم عرض ارادت مردم به مالک رحمتی استاندار محبوب و جوان تبریز در راهپیمایی خانوادگی این شهید راه خدمت+ ویدیو خاطره متفاوت یک استاد از امام جمعه شهید تبریز/ راز محبوبیتش در تبریز را من به خوبی می‌فهمم+عکس بغض‌ها و گریه‌های خسروپناه روی آنتن زنده؛ بعدا می‌فهمیم چه کسی را از دست دادیم شهید حسین امیرعبداللهیان: زرنگی نکنید، صف را رعایت کنید، شهادت نوبت ماست +عکس بخش‌هایی از سخنان منتشرنشدۀ شهید آیت‌الله آل‌هاشم در حضور رهبر انقلاب/سلام اولسون سنه ای سرویلردن باش اولان رهبر...
تیتر امروز   
دوئل عشقی دو مرد بر سر زن صیغه‌ای/ قتل مرد 40 ساله با شلیک 2 گلوله
فال روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد 1403
فال قهوه با نشان روز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 1 خرداد 1403+فیلم
خاطره دردناک و شنیدنی احمد نجفی از سیدابراهیم رئیسی
کشف راز قدیمی‌ترین تتوی جهان روی بدن «اوتسی مرد یخی»
فال انبیاء روزانه سه شنبه 1 خرداد 1403
فال ابجد روزانه سه‌شنبه 1 خرداد 1403
تشییع پیکر مطهر شهید آیت‌الله رئیسی فردا در قم
خاطره متفاوت یک استاد از امام جمعه شهید تبریز/ راز محبوبیتش در تبریز را من به خوبی می‌فهمم+عکس
واکنش وحید شمسایی به خبر شهادت رئیس جمهور و همراهانشان
پیشنهاد خاکسپاری خادم الرضا(ع) در جوار حرم امام رضا(ع) +عکس/گلستان را به آتش می کشد داغ تو ابراهیم...
شهادت یک ورزشکار در حادثه بالگرد رئیس جمهور
زندگی شخصی و خصوصی مالک رحمتی استاندار شهید آذربایجان شرقی + فیلم سخنرانی و شعر ترکی ایشان