ساعدنیوز
ساعدنیوز

روایتی از قتل عام «ترک‌های» عاشق خمینی و دخترانی که 11 سال با چادر و حجاب خوابیدند

  چهارشنبه، 17 خرداد 1402   کد خبر 343185
روایتی از قتل عام «ترک‌های» عاشق خمینی و دخترانی که 11 سال با چادر و حجاب خوابیدند
ساعد نیوز: شیعیان مظلوم شهر طوزخورماتو در استان صلاح الدین از ترکمان عراق بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 به جرم شیعه بودن و حمایت از انقلاب ایران توسط صدام جنایتکار قتل عام شدند.

به گزار شپایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از مشرق، مبارزه چندین ساله ملت مظلوم ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) علیه حکومت ستمشاهی پهلوی در بهمن 1357 به پیروزی رسید. این پیروزی صدای آزادیخواهی ملت ایران را به دنیا مخابره کرد.

حضرت امام خمینی(ره) صدور انقلاب و ارزش‌های آن را اعلام کرد تا مبارزه ملت ایران الگو و سرمشقی برای سایر مردم آزادی خواه جهان باشد.

ندای آزادیخواهی و استقلال طلبی مردم ستمدیده ایران چرخید و چرخید تا به گوش شیعیان مظلوم "طوزخورماتو" در عراق رسید و آنها نیز توانستند با رهنمودهای روشن و هدایتگر حضرت خمینی(ره) علیه صدام دیکتاتور و گروه تکفیری داعش مبارزه کرده و طعم شیرین آزادی و امنیت را بچشند.
شنیدن مبارزات مردان و زنان این شهر شیعه نشین در استان صلاح الدین عراق درس‌های زیادی برای آموختن دارد.

یکی از فرماندهان نام آشنای شیعیان طوزخورماتو حاج احمد فرمانده تیپ حشدالشعبی عراق است. او در سفری که به تبریز داشت از مظلومیت شیعیان عراقی گفت، از مبارزه زنان برای حفظ حجاب و ارزش‌های اسلامی صحبت کرد و اینکه آزادی زنان که ابرقدرت‌ها از آن دم می‌کنند بازیچه‌ای است تا سرمایه‌داران جهانی از زن به عنوان یک کالا و ابزار استفاده کرده و ارزش‌های وجودی او را نادیده بگیرند.

حاج احمد فرمانده تیپ حشدالشعبی

حاج احمد همان فرماندهی که در آلمان برای خود بروبیایی داشت، صاحب یک شرکت بزرگ با 214 پرسنل، ولی ایمان و عقیده راسخ او باعث شد تمام امکانات رفاهی را در آلمان رها کرده و به همراه برادرش برای حراست از مرزهای اسلام به عراق بیاید و در کنار سردار دل‌ها شهید قاسم سلیمانی لرزه بر اندام داعش و ایادی کفر بیاندازد و تا الآن در عراق ماندگار شده و به عنوان جانباز جبهه جهانی مقاومت اسلامی از او نام برده می شود.


حاج احمد در ابتدا به معرفی شیعیان طوزخورماتور پرداخت و گفت: مسلمانان ترکمان عراق که جمعیت سه میلیون نفری هستند هم نسل و هم ریشه ترکمن‌های ایران هستند، به عبارتی یک پایشان در ایران است و پای دیگر در عراق.

60 درصد ترکمن‌های عراق دارای مذهب شیعه و 40درصد آن سنی بوده و در 6 استان نینوا، موصل، تلعفر، اربیل و کرکوک زندگی می‌کنند و در استان صلاح الدین ترکمان شیعه مستقر هستند.

قتل عام به جرم عشق به خمینی

شیعیان مظلوم شهر طوزخورماتو در استان صلاح الدین که 99درصدشان مقلد آیت الله صدر و آیت الله سیستانی هستند بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 به جرم شیعه بودن و حمایت از انقلاب ایران به رهبری و عشق و علاقه به حضرت امام خمینی ( ره) توسط صدام جنایتکار قتل عام شدند.

ما اگر شیعه نبودیم قتل عام نمی‌شدیم، مثل حلبچه 11 سال قتل عام شدیم. موضوع قتل عام شیعیان بسیار دردآور و زجرآور است. همه دنیا باید بدانند شیعیان ترکمان عراق چقدر مظلوم واقع شده اند.


رد پای رزمندگان طوزخورماتو در هشت سال دفاع مقدس

شاید در هیچ کتاب تاریخی نوشته نشده است که شیعیان طوزخورماتو در سال 1358 اعدام شدند و زمانی که مزدوران حزب بعث آنها را اعدام کردند به خانواده‌هایشان گفتند اگر جسد عزیزانتان را می‌خواهید باید هزینه تیرهایی که برای کشتن این فرد صرف شده را پرداخت کنید و ضمنا حق ندارید مراسم ختم و عزاداری برگزار کنید و چه ظلمی بالاتر از این می‌تواند باشد.

ردپای جوانان شیعه طوزخورماتو را می‌توان در هشت سال دفاع مقدس در عملیات کربلا، فتح المبین، فجر و بیت المقدس دید نشان به آن نشان که پیکر مطهر 41شهید والامقام این شهر در گلزار شهدای قم آرمیده‌اند.

مظلومیت شیعیان این شهر تمام شدنی نیست، وقتی حاج احمد می‌خواهد این مظلومیت را به تصویر بکشد از سال 1358 و جنایت‌هایی که صدام انجام داده است، می‌گوید: وقتی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 به رهبری امام خمینی( ره) به پیروزی رسید ما از پیروزی انقلاب ایران حمایت کردیم و این حمایت باعث شد صدام انواع شکنجه‌ها و رفتارهای غیرانسانی را در این منطقه اجرا کند. در سال 1358 تعداد 160نفر از اهالی شهر را اعدام کرد، سه هزار نفر دستگیر شدند و علاوه بر مردان 100نفر از خانم ها را نیز به اسارت گرفتند.

انفجار

شهر خمینی در عراق

صدام علاوه بر اعدام مردان یک قانون تصویب کرد و بر اساس آن سند همه زمین‌های ما را مصادره و سپس همه کارمندان را بازداشت کرد. صدام می‌گفت شما و شهرستان شهر خمینی هستید و می‌خواهید قیام کنید.

از سال 57 تاکنون دو هزار و 500 شهید و هشت هزار نفر از شیعیان این منطقه جانباز شده و سه هزار نفر به اسارت گرفته شده‌اند.

شکنجه، اعدام، دستگیری، مصادره زمین و اموال، اخراج کارمندان و ...ذات خبیث صدام آن جنایتکار جنگی را راضی نکرد تا از کشتار و قتل عام شیعیان طوزخورماتو دست بکشد.

بنابراین منافقین پادگان اشرف را نیز به جنگ شیعیان طوزخورماتو فرستاده بود تا پرونده جنایتکاری خود را سنگین‌تر از هر زمان دیگری بکند. منافقین خلق نیز با قساوت و بی‌رحمی تمام با هلی‌کوپتر به این شهر آمده و 15 نفر را شهید کردند.

انفجارهای پی در پی در طوزخورماتو

حالا سال 2003 است و آمریکا به بهانه آزادی ملت عراق از دست دولت بعثی صدام، تهاجم به عراق را آغاز کرد. تهاجمی که " عملیات آزادی" عراق خوانده می‌شد. آمریکا که به دروغ داعیه‌دار آزادی در جهان است اداره شهرهای شمال عراق را به کردهای تجزیه‌طلب واگذار کرد و به این ترتیب در تاریخ 2003/8/24 اولین انفجار و بمباران شهر شیعه نشین طوزخورماتو انجام گرفت. انفجارها هر روز ادامه داشت، انفجار دوم در مسجد رسول اعظم طوزخورماتو بود که طی آن 25 نفر شهید شدند و حتی کودکان در آتش انفجارها سوختند.

علاقه و ارادت شیعیان به حضرت امام حسین( ع) و فرهنگ شهادت باعث شده بود اهالی این شهر همچنان مقاومت می کردند.

انفجار

36 انفجار در یک روز

باورکردنش سخت است ولی واقعیت دارد طی یک روز در یک کیلومتر مربع 36 بار انفجار در این شهر رخ داد و این انفجارها یک هزار و 293 باب خانه را تخریب و ویران کردند. آوارگی، سرگردانی، و تخریب بر شهر سایه انداخته و شیون و ناله‌های جگرسوز زنان در شهادت همسر و فرزندان در شهر به گوش می‌رسد.

اگر درب ورودی کوچه‌ها 10 دقیقه دیر بسته می‌شد یک خودرو واردکوچه شده و انفجاری مهیب کوچه را به ویرانه‌ای شدید تبدیل می‌کرد و عملا زندگی غیرممکن بود، ولی شیعیان مظلوم این شهر بازهم مقاومت کردند حتی وضعیت به گونه‌ای بود که خانم‌ها هر شب با چادر و حجاب کامل می‌خوابیدند.

این روزها که در کشور ما دخترکانی فریب خورده به خیابان‌ها آمده و سودای بی‌حجابی در سر دارند کمی آن سو از ما زنان و دخترانی هستند که 11سال تمام هر شب با چادر و حجاب کامل بوده‌اند تا چنانچه در اثر انفجار شبانه شهید شدند بدن و موی آنها را هیچ مردی نبیند.

آیت الله سیستانی فتوای جهاد صادر کرد

سنگرهای مقاومت در این شهر بی‌دفاع همچنان پابرجا بود و مردم با تمام توان در مقابل داعش جنایتکار و کردهای تجزیه‌طلب مقاومت می‌کردند تا اینکه آیت الله سیستانی فتوای جهاد کفایی صادر کرده و همه مردم را به پیوستن بسیج مردمی عراق( حشدالشعبی) فراخواندند. اینجا بود که خانم‌ها نیز عضو حشدالشعبی شده و 18 روز بعد از فتوای آیت الله سیستانی با نیروی ایمان و قدرت خداوند و وحدت همدیگر اولین حمله بر علیه داعش در شهر بشیر به وسعت 76 کیلومتر صورت گرفت.
بعد از این حمله بود که داعش فهمید در شمال عراق رزمندگانی هستند که می‌توانند حمله کنند.

2 فرمان مهم رهبر ایران به سردار سلیمانی

قوت قلب رزمندگان شهرطوزخورماتو زمانی افزایش پیدا کرد که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر مقتدر ایران اسلامی دو فرمان مهم و اساسی برای نصرت و یاری رزمندگان به سردار سلیمانی صادر کردند.

فرمان اول اینکه کمک به اجرایی شدن هر چه بهتر و زودتر فتوای آیت الله سیستانی مبنی بر ایجاد منسجم و قدرتمند تشکیل بسیج مردمی برای آموزش و تجهیزات نظامی. فرمان دوم هم پاکسازی شهر شیعه نشین آمرلی از وجود نحس داعشیان بود.

سردار سلیمانی امید ما برای پیروزی بود

حاج احمد وقتی حرف‌هایش به اینجا می‌رسد و می‌خواهد از سردار دل‌ها صحبت کند چشم‌هایش پر از اشک شده و بغض راه گلویش را می‌بندد و با همان بغض می‌گوید: سردار سلیمانی مظلومیت ما را دید و با تمام توان به ما کمک کرد. او امید ما برای پیروزی علیه داعش شد.

سردار سلیمانی با سایر نیروهای مسلح عراق به منطقه ما آمدند و در یک عملیات منسجم و بزرگ اولین پیروزی علیه داعش کسب شد. بعد از این پیروزی بزرگ با کمک رزمندگان عراقی پاکسازی آمرلی از وجود نحس داعش با موفقیت انجام شد.

حاج قاسم نخواست بسیج را از ایران به عراق ببرد بلکه فرهنگ بسیج را در داخل عراق بومی سازی کرد.

حالا سربلند هستیم

حالا در سایه حمایت‌های رهبر مقتدر ایران و فتوای آیت الله سیستانی و مجاهدت رزمندگان طوزخورماتو شیعیان این شهر سربلند هستند. این شهر به پرچم اسلام مقید بوده و به پرچم ولایت متصل است.

در همه خانه‌های طوزخورماتو می‌توان نشانی از مجاهدت‌های خستگی ناپذیز شیعیان را دید، خانه‌ای نیست که شهید و جانباز نداشته باشد یا عزیزی از این خانواده در اسارت داعش نباشد.

ام‌البنین ترکمان عراق

سه عموی حاج احمد توسط صدام اعدام شده و یک عموی او در عملیات کربلای 5 در هشت سال دفاع مقدس شهید شده و در هشت ماه چهار برادر او که از رزمندگان جبهه جهانی مقاومت بودند توسط داعش شهید شدند و حالا به حق می‌توان مادر او را ام‌البنین ترکمان عراق خطاب کرد. همه ما مسلمانان امنیت خود را مدیون مادران شهدا و ام‌البنین‌های ایران و ام البنین‌های عراق هستیم. همان مادرانی که فرزندانشان را در راه دفاع از پرچم اسلام به میدان مبارزه و نبرد فرستادند.

می‌گوید: اگر بسیج و نیروهای امنیتی در ایران ضربه ببینند بی‌دلیل نیست حضرت امام خمینی( ره) فرموده‌اند اگر آمریکایی‌ها از شما تعریف کردند بدانید که اشتباه می‌کنید، چطور است که در آمریکا یک زن را به زمین می‌زنند ولی صدای اعتراض کسی بلند نمی شود ولی اکنون در ایران آنقدر نیروی‌های نظامی مظلوم واقع شده‌اند که اراذل و اوباش به پلیس حمله می‌کنند. یقین بدانیم هر چقدر قدرت و اقتدار پلیس کاهش پیدا کند امنیت خودمان را به خطر انداخته‌ایم.

سردار سلیمانی

جمهوری اسلامی و خط ولایت به ما عزت نفس بخشید

حاج احمد در پایان صحبت‌هایش با اقتدار خاصی می‌گوید: جمهوری اسلامی و خط ولایت به ما عزت نفس بخشید و اکنون با عزت نفس زندگی می‌کنیم. اگر اسرائیل و آمریکا در منطقه حاکم بودند مسلمان هیچ ارزش و عزتی نداشتند ولی اکنون افتخار می‌کنیم و باید قدردان امنیتی باشیم که در سایه مجاهدت رزمندگان و شهدا به دست آمده را بدانیم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1818 نظر) بی ادبی فجیع و شنیع یک دانش آموز به معلم+عکس (1246 نظر) (ویدئو) دانش آموز پسر ایرانی که در اولین روز مدرسه از آقای گزارشگر پس گردنی خورد😐😂/ عاقبت پررو بودن همینه (347 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (279 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (255 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (197 نظر) آبروریزی ابی وسط کنسرت زنده و خوانندگی به حالت درازکِش +فیلم (186 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (129 نظر) (فیلم) افشای خاطره شهربانو و خواهران منصوریان از حضورشان در خانه کریس رونالدو/ دعوتشون کرده بود باغ!😐 (127 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (119 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (118 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (108 نظر) رقص قر و قاطی دانش آموزان پسر برای شاد کردن دل خانوم معلم/ بیچاره معلمی که قراره یک سال به اینا درس بده😂 (110 نظر) استوری جدید محمد صادقی از بند رخت خونه دلبازِ مادربزرگش فضای مجازی رو ترکوند! (104 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (94 نظر)
منتخب روز   
(ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد پخش آهنگ دافی در مدرسه دخترانه و تشویق کودکان توسط کادر مدرسه به مصرف مواد مخدر و فاحشه‌گری +فیلم غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂 (فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂 خواستگاری حامد آهنگی از نعیمه نظام دوست، تو باید عروس ننم بشی +فیلم (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو
تیتر امروز   
هویت تنها کودکی که رونالدو در تهران بغل کرد لو رفت!+ عکس بازداشت پسران معاون اول قوه قضاییه، محمد مصدق کهنمویی+ عکس شهربانو منصوریان بالاخره مدال برنز بازی های آسیایی را درو کرد غوغای شترسواران زن و مرد عرب در روز ملی عربستان سعودی😮+ عکس هتل محل اقامت بنزما و یارانش نیامده قرق شد!+عکس حرکت زشت خبرنگار صداوسیما در مدرسه پسرانه جنجالی شد+ فیلم این دانشگاه فقط چادری‌ها را پذیرش می‌کند! استایل پاییزی و بسیار جذاب پریناز ایزدیار برای سخت پسندها! بحث حضور یک دختر ایرانی در کاخ سفید، جنجالی شد +عکس و فیلم افشاگری جدید از پرونده قتل غزاله/ آرمان حداقل میگفت یک بند انگشت این دختر کجاست! رقص یک زیر سن قانونی با «دافی» دردسرساز شد مهم/ اعلام جزئیات برگزاری کنکور 1403 از زبان رئیس سازمان سنجش! تجمع والدین تهرانی مقابل مدرسه دخترانه در اعتراض به نصب دوربین در فضای مدرسه + توضیح آموزش و پرورش کریم بنزما به ایران آمد/بالاخره بنزما در نقش جهان به میدان خواهد رفت! نماینده مردم تهران در مجلس: ورود مهاجران افغانی را صرفاً منفی نباید دید!