ساعدنیوز
ساعدنیوز

رونمایی از سامانه برپا برای جبران افت تحصیلی دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل

  یکشنبه، 09 بهمن 1401   کد خبر 240113
رونمایی از سامانه برپا برای جبران افت تحصیلی دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل
ساعد نیوز: سامانه‌ برپا بر اساس دانش روز و آخرین فناوری‌ها در حوزه فنی و مدل کسب و کار تهیه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش با تسلیت به خانواده های جانباختگان زلزله خوی، گفت: انقلاب اسلامی نهضتی بود که بسیاری از معادلات جهانی را بر هم زد. حضرت امام خمینی (ره) و یاران با وفایش بنایی را نهادند که از هر لحاظ مستحکم است و این بنا به مراحلی از پیشرفت رسیده که دشمنان ما را ناراحت کرده و سعی می کنند به ریشه های این انقلاب که جوانان و زنان هستند، آسیب بزنند.

وی گفت: باید از ظرفیت جوانان در آموزش و پرورش که همان دانشجو معلمان هستند، استفاده شود. پژوهشگاه های تربیتی زیادی داریم که می توانند در مدارس حضور پیدا کنند. باید ظرفیت کار های خیر را در آموزش و پرورش اضافه کنیم؛ زیرا در بیانیه گام دوم هم بر مشارکت مردم در امور سیاسی و اجتماعی تاکید شده است.

نوری اظهار کرد: امروز در آموزش و پرورش از هر دو کلاس درس، یک کلاس توسط خیران مدرسه ساز ساخته می شود و این موضوع از برکات انقلاب اسلامی است که توانسته مشارکت آحاد جامعه را در بخش های مختلف همراه داشته باشد و باید قدر این الگو ها را بدانیم.

به گفته وی سامانه ای بر اساس دانش روز و آخرین فناوری ها در حوزه فنی و مدل کسب و کار تهیه شده است. سامانه برپا برای جبران افت کیفیت تحصیلی دانش آموزان و حل مشکل تحصیل دانش آموزانی که دسترسی به تحصیل ندارند، ایجاد شده است.

وی با بیان این که باید ظرفیت کار خیر را فراهم کرد، گفت: آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس، از ظرفیت معلمان جهادی استفاده کرد.

او گفت: معلمان جدید هم وارد شوند و در هر عرصه ای که می توانند مشارکت کنند. ۵ هزار معلم و ۳۶ هزار دانش آموز شهید داریم و باید به این الگوها توجه کنیم.

آقا محمدی، جانشین وزیر کشور نیز در این جلسه گفت: ۲۰۲۰ محله در کشور داریم که کمتر از تحصیلات برخوردار هستند و مشکلات متعددی دارند.

وی با بیان این که ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در این ۲۰۲۰ محله زندگی می کنند، ادامه داد: ۱۴۱ جلسه برگزار شد که برای افراد زیر ۳۰ سال و بالای ۳۰ سال افراد این محلات اقدامی کنیم. برای افراد بالای ۳۰ باید اوضاع بهتر شود؛ اما برای افراد زیر ۳۰ سال باید تحول اتفاق بیفتد.

آقامحمدی با اشاره به این که در حال حاضر هر ثانیه هر فرد ۱۰ هزار تومان ارزش دارد، افزود: باید به سمتی برویم که هر ثانیه ای ۶۰۰ هزار تومان شود؛ یعنی خود فرد کارآفرین شود. پس اگر کاری قرار است در این محلات انجام شود، آموزش و تربیت است.

وی با به آمار بازماندگان از تحصیل در این محلات اشاره کرد و گفت: ۸۷۴ هزار نفر شناسایی شده اند که بازمانده از تحصیل هستند؛ یعنی از بین سنین ۶ تا ۱۷ سال هستند که مدرسه نرفته اند؛ البته ۱۵۰ هزار نفر از این لیست کم شده اند.

رئیس ستاد توانمندسازی و تحول اجتماعی محور ۲۰۲۰ محله افزود: عده ای از بچه هایی که در این محلات تحصیل می کنند، وضعشان خوب است اما امکاناتشان با دیگران برابر نیست که کلاس های کنکور البرز برای این دانش آموزان که در دوره متوسطه دوم هستند از هفته آینده برگزار می شوند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که تعداد معلم ها و گروه های جهادی باانگیزه کم نیستند، گفت: در قالب «سامانه برپا» که امروز رونمایی می شود، می خواهیم ظرفیت ها و نیازها را به یکدیگر متصل کنیم و این ظرفیت های جهادی را توسعه دهیم. تعداد زیادی از معلمان در این فرآیند مشارکت می کنند تا به دانش آموزانی که به هر دلیل دچار مشکل در تحصیل هستند و دسترسی به آموزش ندارند، کمک کنند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (8 نظر) عاشقانه های مهدی قائدی و همسر زیبایش لب دریا (5 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (5 نظر) جشن تجملاتی و خوش گذرانی های اشرافی خانواده پهلوی به بهانه نوروز (4 نظر) پولی که آرایشگر از تراشیدن ریش مردم به دست می آورد حرام است + فیلم (4 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (4 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (4 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (4 نظر) دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (3 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر) پیاده روی بهرام رادان و پریناز ایزدیار دست در دست هم در دشت و دمن (2 نظر) آموزش طراحی سایت (2 نظر) فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 7 فروردین 1402/ توصیه های امروز حافظ به شما (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/