ساعدنیوز
ساعدنیوز

روش های کاربردی برای اینکه با اعتماد به نفس بنظر برسیم

  شنبه، 21 اسفند 1400   زمان مطالعه 12 دقیقه
روش های کاربردی برای اینکه با اعتماد به نفس بنظر برسیم
ساعدنیوز: اگر تاکنون نتوانسته‌اید به اندازه‌ی کافی اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، می‌توانید از چند ترفند ساده برای ایجاد تغییراتی جزئی در زبان بدن خود استفاده کنید. با این کار، حداقل می‌توانید تا زمانی که این ویژگی را در خود تقویت نکرده‌اید، عدم اعتماد به نفس خود را پنهان کنید. برای آشنایی با این ترفندها در ساعدنیوز همراه ما باشید.

تعریف اعتماد به نفس

اعتماد به نفس به معنی ایمان به خود است. اعتقاد به اینكه فرد، توانایی مقابله با چالش های زندگی، موفقیت و تمایل به عملكرد طبق آن را دارد. اعتماد به نفس مستلزم درک واقع بینانه توانایی ها و احساس امنیت است. این توانایی به افراد کمک می کند تا از اعتبار برخوردار شوند، احساس قوی را ایجاد کنند، با فشارها کنار بیایند و با چالش های شخصی و شغلی مقابله کنند. این ویژگی همچنین یک ویژگی جذاب است؛ زیرا اعتماد به نفس، به احساس راحتی افراد کمک می کند.

کمبود اعتماد به نفس

شاید تا به حال دیده یا شنیده باشید که برخی از افراد از کمبود و یا نداشتن اعتماد به نفس رنج می برند، آیا داشتن اعتماد به نفس امری مهم در زندگی می باشد؟ چطور می توان اعتماد به نفس را تقویت کرد؟ در صورت نداشتن اعتماد به نفس چطور می توان با اعتماد به نفس به نظر رسید؟ بی شک افرادی که در زندگی اعتماد به نفس داشته، موفق تر بوده و می توانند در زندگی نیز بسیار پیشرفت کنند. طبق تحقیقات انجام شده افراد نسبت به شایستگی هایشان، اعتماد به نفس بیشتری نیز دارند؛ در مقابل برخی از افراد با داشتن شایستگی کمبود اعتماد به نفس دارند.

داشتن اعتماد به نفس از این جهت حائز اهمیت می باشد که نه تنها در رابطه با دیگران موفق بوده بلکه می توانید به موفقیت های چشمگیری نیز دست پیدا کنید. افرادی که اعتماد به نفس بیشتری داشته؛ موقعیت اجتماعی بهتری داشته و همچنین نفوذ بیشتری نیز در بین مردم خواهند داشت.

بی شک افرادی که اعتماد به نفس بالایی نیز داشته؛ در برخی از مواقع نمی توانند رفتار خوبی از خود نشان داده و استرس آن ها مشخص خواهد شد؛ چاره چیست ؟ آیا می توان به گونه ای رفتار کرد که دیگران متوجه اضطراب ما نشده و همچنین ما را فردی با اعتماد به نفس قلمداد کنند؟

اگر تاکنون نتوانسته اید به اندازه ی کافی اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، می توانید از چند ترفند ساده برای ایجاد تغییراتی جزئی در زبان بدن خود استفاده کنید. با این کار، حداقل می توانید تا زمانی که این ویژگی را در خود تقویت نکرده اید، عدم اعتماد به نفس خود را پنهان کنید.

کمبود اعتماد به نفس

ترفندهای کاربردی برای اینکه با اعتماد به نفس به نظر برسیم

همانطور که گفتیم حتی افرادی که اعتماد به نفس نداشته می توانند به گونه ای رفتار کنند که دیگران از بی اعتماد به نفسی آن ها مطلع نشوند. نکته مهم این است که ابتدا باید علاوه بر فعالیت های فیزیکی بدن بر زبان بدن تمرکز کرده و سپس شروع به صحبت کنید.

نکته عجیب این است که ارتباطات غیرکلامی و زبان بدن از ارتباطات کلامی تاثیرگذار تر بوده؛ در نتیجه با تمرکز بر زبان بدن نه تنها اعتماد به نفستان بالاتر رفته بلکه سبب خواهد شد به شما به چشم یک رهبر نگاه کنند؛ در ادامه دیگر راهکارهای به نمایش گذاشتن اعتماد به نفس را بیان خواهیم کرد:

از نظر جسمی قوی تر باشید

از نظر جسمی سالم تر و قوی تر شدن زمان زیادی از شما نمی گیرد اما به طرز باور نکردنی روی جذابیت و اعتماد به نفس شما تاثیر می گذارد. ابتدا ببینید که واقعا چه چیزی می خواهید آیا تصمیم دارید وزن خود را کم یا زیاد کنید؟ آمادگی جسمی یا تغذیه سالم تری داشته باشید؟ با یک بدن سالم، انرژی و روحیه بهتری خواهید داشت.

قوی بودن از نظر جسمی

به ظاهر خود توجه بیشتری نشان دهید

همان طور که برخی افراد در مورد ظاهر خود، حالتی وسواس گونه دارند که تنها باعث تضعیف روحیه آنها می شود، بی توجهی به ظاهر نیز تاثیر خود را بر اعتماد به نفس شما می گذارد. لازم نیست هر روز لباس جدیدی بخرید و مدل موهای خود را تغییر دهید. نیازی نیست زمان و هزینه زیادی برای این کار بکنید. زیبایی در سادگی است. وقتی در ظاهر زیبا و مرتب هستید در درون خود نیز احساس بهتری خواهید داشت. توجه بیش از حد به ظاهر و صرف هزینه و زمان زیاد برای آن نتیجه عکس دارد. هر چه بیشتر توجه خود را بر روی مسائل ظاهری بگذارید اعتماد به نفس کمتری خواهید داشت.

زبان بدن قدرتمندی داشته باشید

خمیده راه نروید یا ننشینید زیرا نشان می دهد که به خودتان اعتماد ندارید. اگر در این زمینه مشکل دارید، یک برچسب با علامت فلش قرمز به سمت بالا بر روی رایانه یا دیوار یا هر جایی که بتوانید به راحتی ببینید، بچسبانید تا به شما این کار را یادآوری کند. برای اصلاح حالات بدن خود شانه ها را به سمت عقب بکشید، ستون فقرات تان را صاف کنید، چانه تان را بالا ببرید. همان طور که افکار بر روی بدن تاثیر می گذارند، حالات بدن نیز تاثیر زیادی بر روی روحیات و تفکرات ما دارند.

پاهای خود را به صورت نیمه باز نگه دارید

اگر فکر می کنید که کسی به پاهای شما توجهی نمی کند، در اشتباه هستید. برای اینکه بااعتماد به نفس به نظر برسید، باید در وضعیت درستی قرار بگیرید. اگر پاهایتان را جفت کنید، ممکن است بسیار کم رو و خجالتی به نظر بیایید. قانون کلی این است که باسن و شانه های تان در یک راستا قرار بگیرد. پاهای خود را طوری قرار دهید که به اندازه ی کافی از هم فاصله داشته باشند و جهت آنها به سمت بیرون باشد. افراد بااعتماد به نفس، پاهای خود را محکم روی زمین قرار می دهند. در این حالت، تعادل بدن بهتر حفظ می شود و فرد می تواند به خوبی اعتماد به نفس خود را نشان دهد. اما فردی که پاهایش را به صورت ضربدری یا جفت شده روی زمین قرار می دهد، به طور ناخودآگاه متزلزل و خجالتی جلوه می کند.

آنگونه که باید دست دهید

نوع دست دادن یکی از آداب مهم برای ارتباط برقرار کردن با دیگران بوده به همین دلیل لازم است آداب دست دادن را یاد بگیرید. در واقع می توان گفت دست دادن نوعی روش ارتباط برقرار کردن و یا سلام دادن با دیگران است.

هنگامی که به همکار، دوست و یا اقوام خود را ملاقات می کنید؛ برای دست دادن پیش قدم شوید. دست دادن شما باید به گونه ای باشد که فرد احساس کند که شما قصد سلام کردن داشته و می خواهید به او توجه کنید؛ پس محکم دست دهید.

دست دادن

شانه های فرد مقابل را به آرامی بگیرید

برخی از افراد به دلیل جایگاهی که داشته ممکن است این رفتار را انجام ندهند؛ اما هدف نشان دادن اعتماد به نفس و یا رهبری فرد می باشد؛ در نتیجه حتی اگر برای اولین بار با مافوق خود نیز قرار داشته باشید، هنگام دست دادن و یا صحبت کردن شانه او را به آرامی فشار دهید. این واکنش نه تنها اعتماد به نفس بلکه خون گرمی و همچنین جسورانه بودن رفتار شما را نشان خواهد داد در واقع لمس کردن شانه طرف مقابل تاثیر زیادی داشته و علاوه بر نمایش اعتماد به نفس به شخص مقابل احساس راحتی خواهید داد.

همیشه آماده گفتگوی مثبت باشید

افرادی که اعتماد به نفس دارند، در گفتگو با دیگران توجه دیگران را به خود جلب می کنند. همیشه موضوعی جالب برای صحبت داشته باشید، اما بیشتر از آن به دیگران اجازه صحبت بدهید. وقتی بیش از حد صحبت کنید جذابیت خود را از دست می دهید. افرادی که بدون تفکر، هر آنچه به ذهن شان می رسد را بیان می کنند، باعث می شوند دیگران نتوانند آنها را جدی بگیرند. سنجیده و شمرده صحبت کنید. هیچ وقت فرد جذابی را در حال غیبت و بدگویی پشت سر دیگران نمی بینید. دیگران را به حال خود بگذارید. شاید در این گفتگوهای منفی، دیگران هم فرد را بدگو را همراهی کنند، اما او را به عنوان فردی محترم و موقر نمی پذیرند. علاوه بر این در صحبت با دیگران با آنها ارتباط چشمی برقرار کنید، تا متوجه شوند که به صحبت های آنها توجه دارید.

از ارتباط چشمی با افراد غافل نشوید

فراموش نکنید که هنگام ارتباط برقرار کردن با دیگران با آن ها تماس چشمی برقرار کنید، اگر در هنگام صحبت کردن به چشمان فرد مقابل نگاه کنید؛ او احساس مهم بودن کرده و در مقابل نیز به شما بیشتر احترام خواهد گذاشت.

متاسفانه برخی از افراد وجود دارند که هنگام ارتباط برقرار کردن با دیگران با تلفن همراه خود بازی کرده و یا مشغول انجام کارهای دیگر هستند ؛ این حرکت بازخورد خوبی نداشته و ممکن است فرد در آینده تمایلی به صحبت کردن با شما نشان ندهد.

لبخند بزنید و صبور باشید

لبخند زدن بدون توجه به اینکه شما واقعا چه فکر یا احساسی دارید اعتماد به نفس شما را بالا می برد. لبخند زدن در چشم دیگران شما را به یک فرد دوست داشتنی تبدیل می کند. افراد جذاب آرام هستند و به ندرت تحت تاثیر رفتار دیگران عکس العمل نشان می دهند.

لبخند زدن

در مورد آنچه دیگران فکر می کنند نگران نباشید

افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، اغلب در لحظه اکنون حضور ندارند و از خود سوالاتی مانند این را می پرسند: چرا من اعتماد به نفس ندارم؟ آیا کار من عاقلانه بود؟ دیگران درباره من چه فکری می کنند؟ آیا حرفی که زدم احمقانه بود؟ در حقیقت شما هیچ وقت نمی توانید پی ببرید که دیگران واقعا درباره شما چه فکری می کنند، به دنبال آن هم نباشید. به جای نگران بودن در این باره، خودتان باشید، هیچ چیز به این اندازه باعث اعتماد به نفس و جذابیت شما نمی شود.

گفتگوهای منفی درونی را کنار بگذارید

توجه داشته باشیدکه چه چیزهایی را در ذهن تان با خود تکرار می کنید. هر زمان که به این شکل فکر کردید “نمی توانم این کار را انجام دهم” آن را با فکر مثبتی جایگزین کنید “تصمیم دارم این کار را به بهترین شکل به انجام برسانم”. کلید کار این است که از خودتان خارج شوید و به این گفتگوی ذهنی از بیرون نگاه بیندازید. اگر فردی در کنار شما بگوید: من خیلی زشت، چاق و کند هستم؟ این طور نیست؟ درباره او ناخودآگاه چه فکر می کنید؟ پس چرا به خودتان اجازه می دهید درگیر این افکار شوید که تنها ساخته ذهن شما است. همیشه در قالب شخص دیگری به افکارتان نگاه کنید، تا تحت تاثیر آنها قرار نگیرید.

کنار گذاشتن جملات منفی

از کلمات «هوم»، «مثلا» و مانند آنها کمتر استفاده کنید

معمولا هنگامی که فرد در حال صحبت کردن است، مخاطبان میزان اعتماد به نفس او را ارزیابی می کنند. بنابراین باید از لحن گفتار و رفتارتان آگاه باشید و کلماتی را به کار ببرید که بر دیگران تأثیرگذار باشد. کلماتی مانند «هوم»، «مثلا»، «راستش را بخواهید» و مانند آنها نشان می دهند که به گفته هایتان اطمینان چندانی ندارید.
سعی کنید هنگام صحبت کردن ماهیچه های شکم تان را منقبض کنید و با صدای آرام ولی مطمئن حرف بزنید. با این کار، اعتماد به نفس خود را حفظ خواهید کرد. با صدای رسا و مطمئن صحبت کردن به معنای داد زدن نیست. فن بیان را بیشتر تمرین کنید. به جای بازی کردن با کلمات، سعی کنید دقیق و سرراست صحبت کنید. به لحن خود انعطاف بدهید و در عین حال با جدیت رفتار کنید.

از اشتباهات تان درس بگیرید بدون اینکه در آنها بمانید

اینکه چگونه اشتباهات تان را مدیریت می کنید بسیار مهم است. افرادی که اعتماد به نفس دارند می دانند “هیچ کس کامل و بی نقص نیست” و اگر شما دچار مشکلی شدید این پایان جهان نیست. خود را سرزنش نکنید. از خودتان بپرسید: این اشتباه در سه ماه آینده تا چه اندازه برایم مهم خواهد بود؟ اگر برای بهبود شرایط، کاری از دست شما برمی آید، اشتباه را بپذیرید و به خودتان قول دهید که بهترین کار ممکن را برای بهتر شدن شرایط انجام خواهید داد.

در جمع صحبت کنید

اگر این کار را در حال حاضر در توان خود نمی بینید، به دنبال فرصت های کوچکی باشید تا این مهارت را در خود پرورش دهید. قبل از اینکه در یک جمع غریبه صحبت کنید، روبروی آینه یا مقابل یک دوست یا اعضاء خانواده این کار را تمرین کنید. شاید همین کار هم برای شما سخت باشد، اما به مرور ساده تر خواهد شد. در هنگام گفتگو با دیگران از این ارتباط لذت ببرید و به این فکر نکنید که دیگران درباره حرف های من چه قضاوتی می کنند. هر برخوردی که با دیگران دارید بر تجربه شما می افزاید.

صحبت کردن در جمع

زندگی خودتان را در الویت قرار دهید

اجازه ندهید که نظرات دیگران بر زندگی شما اثر بگذارد. کنترل زندگی تان را در اختیار دیگران قرار ندهید. وقتی تمرکزتان را تنها بر زندگی خودتان و اهدافتان می گذارید، به این نتیجه می رسید که مسائل بسیار مهم تری نیز در زندگی وجود دارند. مهم ترین نکته برای اعتماد به نفس این است که برای خودتان زندگی کنید.

نتیجه گیری

رعایت راهکارهای نام برده شده در زندگی سبب خواهد شد که حتی در مجلسی اعتماد به نفس خود را از دست دادید، باز هم با اعتماد به نفس به نظر برسید. تنها دغدغه برخی از رهبران که کمبود اعتماد به نفس دارند، تنها عدم نمایان شدن حس آن ها می باشد. بنابراین با رعایت و پیاده سازی راهکارهای گفته شده می توانید حس کمبود اعتماد به نفس خود را پنهان کرده و دیگران شما را به عنوان یک فرد جسور و با اعتماد به نفس تلقی کنند که نمایانگر یک رهبر موفق است. ممکن است تا به حال فکر کرده باشید که داشتن اعتماد به نفس تنها سبب موفقیت شغلی خواهد شد؛ اما اینطور نیست.

داشتن اعتماد به نفس و همچنین تقویت آن سبب خواهد شد حتی افراد در تمامی مقاطع تحصیل خود و توانایی هایشان را باور کرده در نتیجه به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند؛ بنابراین در هر رده سنی و یا در هر موقعیتی که قرار دارید بر داشتن اعتماد به نفس خود تمرکز کنید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

1 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
بازدیدکننده
2 سال پیش

با عرض سلام یک جا از مطلب خواندم که افرادی که اعتماد به نفس بهتری داشته موقعیت اجتماعی بهتری داشته ،در حالی که اشتباه و دور از عقلانیت است به نظر بنده باید گفت افرادی که موقعیت بهتری در اجتماع دارد اعتماد بنفس بهتری هم دارد البته در این دوروزمانه ممنون.
پربحث های هفته   
(عکس) تصاویر جالب از رهبر انقلاب هنگام رای دادن / هر کسی پیر شود، از بر رو می‌افتد؛ پیر میخانه‌ی ما، اشرف مخلوقات است ... (784 نظر) حماسه دختر مازندرانی با موتورسیکلت در راه مدرسه+ویدئو/ به سن و سال نیست که به جربزه اس! (448 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (321 نظر) کودکی که با سوال هوشمندانه خود انگشتر رهبر معظم انقلاب را هدیه گرفت+ویدئو/ماشاءالله... (218 نظر) (عکس) عاشقانه های سنگین و رنگین فاطمه دانش پژوه برای همسرش سید احمد خمینی (180 نظر) محسن تنابنده، نقیِ پایتخت با انتشار این عکس از فوت پدرش خبر داد+عکس/ روحشون شاد چقد پدر و پسری شبیه هم بودن (176 نظر) خلاقیت جالب و هوشمندانه شهرداری در ایجاد دستگاهی برای گرم کردن دست شهروندان در زمستان +عکس/ طراح این خدمت بزرگی به مردم کرده (162 نظر) ماجرای زنی که از امام زمان (عج) برای امام خمینی (ره) پیغام آورده بود! (150 نظر) خلاقیت خنده دار میوه فروش وانتی برای اعلام قیمت میوه/خلاقیت مساویست با موفقیت+ عکس (123 نظر) ابتکار جالب و منحصر به فرد شاطر اصفهانی برای سرگرم کردن صف نانوایی/ هنر نزد ایرانیان است و بس+ویدیو (117 نظر) روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... (105 نظر) (فیلم) حماسه آفرینی در خنده دارترین دعوای خانوادگی بالای تیر چراغ برق/ لامصب چطوری رفتی اون بالا😂 (92 نظر) عاشقانه جذاب هاشمی رفسنجانی و همسرش سر سفره ساده صبحانه +عکس (78 نظر) همسر احمد خمینی کیست؟ + عکس (59 نظر) ایده تحسین برانگیز پاکبان مشهدی در هوای سرد برفی+ عکس/قشنگ ترین قاب از انسانیت😍 (56 نظر)
دیگران می‌خوانند   
خلاقیت جالب شهرداری در زیباسازی فضای شهر با استفاده از جواهرات رنگارنگ حماسه آفرید+عکس سکانسی تکرار نشدنی از پایتخت که هزار بارم ببینی بازم کمه/هما بیچاره فهیمه رو سنگ رو یخ کرد+ فیلم خانواده پر جمعیت کاریماما، ندیمه زلیخای سریال یوسف پیامبر/ ماشالا چه خونواده صمیمی (ویدئو) آوازخوانی علیرضا بیرانوند در کنار دختر نازش/ چه با احساس هم میخونه (ویدئو) رَپ خواندن بچه ی "مهمونی" برای پردیس احمدیه/ ممنون بچه جان ما رو با معنای پردیس هم آشنا کردی سامان صفاری، امیر عاشق پیشه "دلدادگان"، در پشت صحنه فیلم سینمایی پارادیس عکس لو رفته از بهرام رادان با یک کلاه بخصوص/ بنظرتون توضیحی که دادن قانع کننده بود؟ (ویدئو) جو عجیب دو طلبه در جشن تکلیف دختران در حسینیه معلی/عروس چقد قشنگه ایشالا... ایده تحسین برانگیز راننده کردستانی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا تصاویری حاشیه ای از حمیدرضا رسایی، نفر دوم حوزه انتخابیه تهران در ادوار قبلی مجلس توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم تصاویری از سید محمود نبویان، نفر اول انتخابات مجلس از تهران بدون لباس روحانیت در یک سفر خارجی (عکس) شکار محمدباقر قالیباف در موقعیتی که تصورش هم نمی توانید بکنید / رئیس مجلس در حال انجام بی سر و صدای کار خدماتی روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... بادی اسپلش چیست و روش استفاده از آن چگونه است (عکس) ادای نذر هر ساله محمدباقر قالیباف با حضور در یک مکان بهشتی در ماه رمضان تیکه خنده دار و باحال محسن تنابنده، نقیِ پایتخت به حسن روحانی+ویدئو/ من تازه صبح جمعه فهمیدم... فال انبیاء روزانه دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 خلاقیت راهگشا و خنده دار یک مادر برای مقابله با کار کلافه کننده‌ی بچه های دوقلویش در کشیدن موی همدیگه +ویدئو/ فقط واکنش بچه ها😂 وقتی خواهر بزرگتری و از دست داداش کوچکترت دلت پُر از خونه+عکس/ خلاقیتش منو کُشته😂 علت علاقه و روی آوردن مردم قدیم به خوردن اجساد مومیایی چه بود؟ جذابترین سکانس دلدادگان؛ رویارویی فرزانه و مرضیه بعد از مدت ها+ویدئو/ رفتی با خاطرخواه من ازدواج کردی؟؟ ویدیویی که محسن تنابنده با انتشار آن خوشحالیش رو از خوردن قرمه سبزی مامان پز اعلام کرد/ فقط پسرش که دنیا عین خیالش نیست😍 شنلِ عروس ساده و بدون تجملات عروس ترکیه‌ای احمدی نژاد در مراسم عقدش+عکس/ پدر عروس تاجر معروف و پولدار ترکیه ست لایو اینستاگرامی هادی چوپان برای توضیح تبلیغاتش برای کوروش کمپانی+ویدئو/تبلیغات را برای جیبم نکردم، شغل من هر روز 1000 برابر تبلیغ این کمپانی هزینه دارد (عکس) اولین کفش پاشنه بلند جهان، میراثی از ایران زمین/ تعجب می‌کنید اگر بدانید هدف از تولید کفش پاشنه بلند چه بوده است 50 میلیارد تومان جایزه یک ساعت ماندن در ساکت‌ترین اتاق جهان+ویدئو/ هیچکس نتونسته بیشتر از 45 دقیقه دووم بیاره (عکس) تصاویر جالبی از حضور مردم در خانه موزه هاشمی رفسنجانی فال روزانه امروز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 طراحی لوگو بسیار جذاب و زیبا رستوران مهدی طارمی ستاره تیم ملی در بوشهر/ چه خلاقیتی+ عکس واکنش خنده دار علی ضیا به شباهت جالبش به مخمل خونه مادربزرگه/ چه شباهتی😂+عکس رونالدو پسر تبریزی را سورپرایز کرد/ وقتی میفهمه مبتلا به سرطان هست غافلگیرش میکنه+ویدیو فال شمع روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 حضور جنجالی بازیکن آرسنال در ایران برای تلاوت قرآن در برنامه محفل/تلاوت سخت است یا فوتبال؟ + فیلم فال قهوه با نشان روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 دکوراسیون شیک و امروزی گوشه ای از خانه رضا گلزار و چیدمانی زیبا با ویو ابدی+ عکس فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 14 اسفند 1402 + فیلم فال ابجد روزانه دوشنبه 14 اسفند 1402 دنیز دایی دختر بزرگ علی دایی اسطوره فوتبال در آغوش رضا گلزار/ باورکردنی نیست + عکس خلاقیت جالب شهرداری شیراز با ایجاد نیمکت موزیکال برای زیباسازی شهر / فقط تو ایران میشه این منظره زیبا رو دید!+ویدئو
تیتر امروز   
توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم (عکس) ادای نذر هر ساله محمدباقر قالیباف با حضور در یک مکان بهشتی در ماه رمضان روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... فال روزانه امروز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال شمع روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 14 اسفند 1402 + فیلم فال ابجد روزانه دوشنبه 14 اسفند 1402 متولدین این ماه ها جزو خجالتی ترین آدم ها هستند / خجالتی ترین آدم ها متولد کدوم ماه هستن؟ مصرف 5 فنجان قهوه ابتلا به سرطان روده را 30 درصد کاهش می دهد / خواص بی نظیر قهوه که از آن غافل بودید فال انبیاء روزانه دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 (عکس) هدیه ویژه و خاص ستاره بی همتای تیم ملی سردار آزمون به الهه منصوریان بعد از خداحافظی! علت علاقه و روی آوردن مردم قدیم به خوردن اجساد مومیایی چه بود؟ خون‌آشام مشهد اعتراف کرد ؛ همه را گاز گرفتم اما پدرم را نکشتم بیوگرافی و زندگی خصوصی هادی چوپان و همسرش،از مدال طلا آرنولد کلاسیک تا مهاجرت+ عکس و فیلم جذاب
منتخب روز   
عکس‌های خاطره‌انگیز از کلوپ بازی بچه‌های دهه 60 و 70 / آره ما با هم فرق می‌کنیم، تو یه همچین شرایطی بزرگ شدیم! سکانس خنده دار برنامه اسکار با سوال مهران مدیری از امیرعلی نبویان: عمه نیما کجای نیماست؟🤣 (فیلم) وقتی افسانه دوباره حلقه مالک رو دست کرد / دیگه عاشق شدن فایده نداره ... عکس دیده نشده از ژست جالب دهه شصتی لیندا کیانی و حمید گودرزی در پشت صحنه سریال دلدادگان (عکس) تصویری از اولین روز پدربزرگ شدن سید حسن خمینی، نوه حضرت امام (ره) / خوشحالی جالب سید حسن از دیدن ایران خانم (عکس) استایل کژوال امید عالیشاه در مراسم عروسیش در یک تالار مجلل با ترکیب جالب کت و شلوار با تی شرت / کاپیتان باس خوشتیپ باشه❤❤❤ پشت صحنه خنده دار برنامه اسکار مهران مدیری: وقتی فرناز رهنما با لبخند به نیما شعبان نژاد میگه ایکبیری تا از غلظت توهینش کم کنه🤣 (فیلم) تشویق بازیکن قطری پرسپولیس در اصفهان به سبک آهنگ معروف بندری / حسن، حسن، یا حسن، حسن عبدالکریم ... واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی