ساعدنیوز
ساعدنیوز

روش‌های سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزای توریستی، چگونه از ریجکتی ویزا کانادا جلوگیری کنیم؟

  سه شنبه، 15 شهریور 1401   زمان مطالعه 5 دقیقه
روش‌های سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزای توریستی، چگونه از ریجکتی ویزا کانادا جلوگیری کنیم؟
ساعدنیوز :روش‌های سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزای توریستی، چگونه از ریجکتی ویزا کانادا جلوگیری کنیم؟ کانادا یکی از پر طرفدارترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری، تحصیل و گردشگری است. سرمایه گذاری در این کشور روش‌های مختلفی دارد و این شرایط و هدف شما از مهاجرت است که تعیین می‌کند با کدام روش مسیر خود را آغاز کنید.

کانادا یکی از پر طرفدارترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری، تحصیل و گردشگری است. سرمایه گذاری در این کشور روش های مختلفی دارد و این شرایط و هدف شما از مهاجرت است که تعیین می کند با کدام روش مسیر خود را آغاز کنید. ویزای توریستی این کشور از نظر دفعات ورود و مدت اعتبار در سه نوع مختلف صادر می شود. متقاضیان می توانند برای اهداف مختلف مانند گردش، دیدار عزیزان، بازدید اکتشافی جهت سرمایه گذاری و غیره ویزای توریستی دریافت کنند. صرف نظر از هدف شما برای مهاجرت به کانادا، درخواست ویزا ممکن است ریجکت شود، اما این هرگز به معنای شکست شما در ابتدای راه نیست! با ما همراه باشید تا موضوع سرمایه گذاری در کانادا، اخذ ویزای توریستی و دلائل و راه حل ریجکتی ویزا کانادا را بررسی کنیم.

مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت با این روش است. با توجه به شاخص های اقتصادی، این کشور یک مکان امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود. علاوه بر آن، سرمایه گذاری در کانادا مزایای زیادی مانند امکان اخذ اقامت دائم متقاضی و اعضای خانواده و امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال به همراه دارد. برنامه های سرمایه گذاری در کانادا از معتبرترین و پر کاربردترین برنامه های مهاجرتی این کشور بوده و شامل روش های مختلف است. مهم ترین این روش ها عبارتند از:

 • برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک
 • برنامه های کارآفرینی استانی
 • استارتاپ و نوآفرینی
 • خود اشتغالی
 • ثبت شرکت
 • خرید بیزینس فعال
 • خرید فرانچایز

شرایط شرکت در این برنامه ها یکسان نیست و هر کدام الزامات کاری، تحصیلی، سن، سرمایه و ... متفاوت دارند. قبل از اقدام از طریق هر کدام از روش های گفته شده، باید با راهنمایی یک کارشناس صلاحیت خود را ارزیابی کرده و با تهیه مدارک درست شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

انواع ویزای توریستی کانادا و ویژگی های آن

کانادا یکی از پر متقاضی ترین کشور های جهان برای اخذ ویزای توریستی است و گاهی حجم تقاضا به قدری زیاد است که بررسی درخواست ها حتی بیشتر از ۴ ماه طول می کشد. تقاضای زیاد برای اخذ ویزای توریستی باعث شده است کانادا تدابیر سختگیرانه ای برای صدور این ویزا داشته باشد.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در سه نوع سینگل( Single)، مالتیپال ( Multiple) و سوپر ویزا صادر می شود. مدت اعتبار هر دو نوع ویزای سینگل و مالتیپال به مدت زمان اعتبار پاسپورت بستگی دارد که برای ایرانیان 5 سال است. مهم ترین تفاوت ویزای سینگل و مالتیپال این است که با ویزای سینگل فقط یکبار می توانید وارد کانادا شوید و 6 ماه در آن اقامت داشته باشید. یعنی اگر از کانادا خارج شوید، حتی چنانچه زمان انقضای ویزا به قوت خود باقی باشد، برای ورود مجدد باید ویزا بگیرید. اما با ویزای مالتیپال می توانید در 5 سال چند بار وارد کانادا شوید و هر بار 6 ماه در آن اقامت کنید. اگر بپرسید کدام ویزا برای ورود به کانادا بهتر است، باید بگوییم که درخواست تمام متقاضیان برای اخذ ویزای توریستی به طور اتوماتیک برای ویزای مالتیپال ثبت می شود. سپس، درخواست ها بررسی می شوند و با توجه به شرایط متقاضیان یکی از دو نوع ویزا صادر می شود.

سوپر ویزای کانادا، برنامه ای برای تکریم خانواده مهاجرین

سوپر ویزای کانادا

از آنجایی که کانادا به نظام خانواده احترام خاصی قائل است، برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها هم ویزای توریستی در نظر گرفته است تا افرادی که در کانادا اقامت دارند از دیدن عزیزان خود محروم نباشد. این ویزا به نام سوپر ویزای کانادا شناخته می شود. مدت اعتبار سوپر ویزا 10 سال است اما ایرانیان (با توجه به مدت زمان اعتبار پاسپورت ایرانی) 5 سال می توانند از آن استفاده کنند. با سوپر ویزای کانادا می توانید در هر بار ورود 2 سال در این کشور اقامت داشته باشید. از نظر کانادا مهاجرانی که امکان زندگی در کنار والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند، بازدهی خوبی در محیط های کاری داشته و افرادی شاد و پر انرژی هستند. این موضوع نقش بسیار مهمی در اقتصاد کانادا دارد چرا که این کشور تعداد زیادی از نیروهای کاری خود را از اتباع خارجی تامین می کند. مهم ترین شرط اخذ سوپر ویزای کانادا این است که از فرزند یا نوه خود در کانادا دعوت نامه دریافت کنید و آنها ثابت کنند که از تمکن مالی کافی برای اسکان و مراقبت از شما برخوردار هستند.

مهم ترین دلائل ریجکتی ویزا کانادا و راه حل آن

رد شدن ویزای کانادا می تواند بسیار ناامید کننده باشد چرا که تمام برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی برنامه یک زندگی جدید را خراب می کند. دلائل مختلفی می تواند باعث ریجکتی ویزا کانادا شود اما بسیاری از آنها در این پارامترها قرار می گیرند:

 • عدم ارائه مدارک صحیح و دقیق
 • عدم نشان دادن منابع مالی کافی برای تامین مالی سفر و اقامت در کانادا
 • عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند مواردی که متقاضی دارای سابقه کیفری است.
 • عدم رعایت استانداردهای بهداشتی
 • افسر ویزا در مورد هدف واقعی متقاضی دچار تردید شده است.

اگر درخواست شما رد شود، ممکن است واجد شرایط درخواست تجدید نظر یا درخواست مجدد ویزا باشید. اگر دلیل رد درخواست، نقص پرونده باشد، بهترین گزینه این است که با برطرف کردن ایراد درخواست قبلی، دوباره برای ویزا درخواست دهید. اما گاهی ممکن است آفیسر در بررسی پرونده اشتباه کرده باشد و مشکل از طرف شما نباشد. در این صورت می توانید به جای درخواست مجدد، درخواست تجدید نظر بدهید. در هر حال، ممکن است در پرونده توضیح داده نشود که دلیل رد درخواست متقاضی چه بوده است. اما روش هایی برای پیدا کردن دلائل وجود دارد که کارشناسان مهاجرتی آن را برایتان انجام می دهند.

تفاوت بین عدم پذیرش (refusal) و استرداد (return ) ویزای ریجکت شده

تشخیص تفاوت بین عدم پذیرش و یا استرداد ویزای ریجکت شده اهمیت زیادی دارد. عدم پذیرش به دلائلی مانند مسائل امنیتی یا کیفری، عدم اثبات تمکن مالی و عدم اثبات هدف سفر اتفاق می افتد. اما استرداد ویزا می تواند نتیجه نادرست بودن اسناد، فقدان برخی اسناد و مدارک و یا فراموش کردن امضای فرم ها باشد. اگر درخواست شما استرداد شود، می توانید به راحتی اشتباهات و نواقص را رفع کرده و مجددا درخواست دهید.

در کل، دلائلی که باعث ریجکتی ویزای کانادا می شود و قوانین مربوط به رفع ریجکتی می تواند یک موضوع پیچیده باشد. اگر درخواست شما ریجکت شده است، کارشناسان ای ویزا با ارائه استدلال های حقوقی و همراستا با دادگاه های فدرال، به شما کمک می کنند ریجکتی را برطرف کرده و مجددا اقدام کنید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (75 نظر) خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (74 نظر) سرنوشت عجیب اسبی که به فرح پهلوی سواری نداد (43 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (31 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (13 نظر) فروش عجیب نوزادان از 350 میلیون تومان تا طرح ویژه حراج نوزادان در ایران +عکس (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) واکنش جالب فیروزه گیلدخت به تمام شدن سریال (7 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (7 نظر) روایت هویدا از دایره عجیب دوستان فرح پهلوی (6 نظر) وقتی لقب جذابترین آبادانی دنیا به آرتام تعلق میگیره! (6 نظر) ماجرای دوربینی که از بدن امام خمینی عکس نگرفت! (5 نظر) رونمایی دنیا جهانبخت از اولین شغل کیوت آرتام کوچولو!+عکس (3 نظر) واکنش جالب ادا اجه به تمام شدن سریال سیب ممنوعه (2 نظر) سورپرایز فوق العاده خاص امیر مقاره برای دختر جوان +ویدئو (2 نظر)