سرنوشت عامل تهیه فیلم های غیر اخلاقی از زنان تهرانی

  یکشنبه، 09 مهر 1402   کد خبر 358074
سرنوشت عامل تهیه فیلم های غیر اخلاقی از زنان تهرانی
ساعد نیوز: هفته گذشته؛ اوایل مهر ماه جاری جلسه رسیدگی به اتهامات پسری جوان در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. متهم 22 ساله طی نقشه‌ای خاص در فضای مجازی، پارک‌ها و سفره‌خانه‌ها مردان و زنان میانسال را شناسایی و با خوراندن نوشیدنی‌های مسموم آنها را بی‌هوش و اموال‌شان را سرقت می‌کرده است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نویز به نقل از صد آنلاین، تیر ماه سال جاری در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر اینکه مدتی قبل در پارک با یک پسر جوان ‌آشنا شده و او را به خانه‌اش دعوت کرده، اما پسر جوان پس از خوراندن نوشیدنی او را بی‌هوش و اموالش را دزدیده؛ پرونده‌ای تشکیل می‌شود. پس از تشکیل این پرونده تعداد شاکیان افزایش می‌یابد. ماموران پلیس با توجه به شیوه سرقت‌های متهم، فرضیه سریالی بودن سرقت‌ها را مطرح می‌کنند.در ادامه با اظهارات شاکیان، ماموران پلیس متوجه می‌شوند؛ متهم با گرفتن فیلم‌های مستهجن از قربانیان اخاذی هم می‌کرده. مدتی بعد وقتی شمار شکایت‌ها به 20 فقره می‌رسد و شاکیان مشخصات متهم را در اختیار پلیس قرار می‌دهند، او شناسایی و دستگیر می‌شود. متهم پس از دستگیری به جرایم خود اعتراف می‌کند.

در ابتدای دادگاه شاکیان خواستار اشد مجازات برای متهم شدند و هر کدام از اتفاقی که برای‌شان افتاده توضیحاتی را ارایه کردند.

اظهارات شاکیان

شاکی اول (مردی جوان): فروردین امسال یک فرد ناشناس برایم پیام ارسال کرد. در آن پیام نوشته شده بود: «جان عمویت در خطر است.» متهم قبل از این پیام، با عمویم آشنا شده و به خانه او رفته بود. متهم در خانه عمویم او را بی‌هوش می‌کند و از او فیلم‌های غیراخلاقی می‌گیرد. او غیر از عمویم از من هم اخاذی کرده است.

شاکی دوم (مردی حدودا 75 ساله): چند ماه پیش در پارک دانشجو نشسته بودم که پسری جوان به سمتم آمد و کنارم نشست. حدود یکی، دو ساعت با هم حرف زدیم و او موفق شد اعتماد مرا جلب کند. وقتی می‌خواستم به خانه برگردم به او تعارف کردم و متهم هم پذیرفت. به خانه که رسیدیم، می‌خواستم برایش شربت درست کنم که او از من خواست خودش شربت درست کند. شربت را که خوردم بی‌هوش شدم. صبح روز بعد به هوش آمدم و متوجه شدم برخی اموال و پول‌های نقدی که در خانه داشتم، سرقت شده بود.

شاکی سوم (زنی 70 ساله): در پارک نزدیک خانه‌مان قدم می‌زدم که متهم سراغم آمد و گفت اگر اجازه می‌دهید با هم قدم بزنیم. من هم که فکر کردم جوان موجهی است، پذیرفتم. دو ساعتی با هم قدم زدیم و صحبت کردیم. موقع برگشت چون ماشین نداشت او را به خانه‌اش رساندم. مقابل خانه بابت اینکه او را رسانده بودم از من خواست تا چند دقیقه‌ای به خانه‌اش بروم و مهمانش باشم. وقتی به خانه‌اش رفتم چای آورد. چای را که خوردم بی‌هوش شدم. چند ساعت بعد به هوش آمدم و دیدم داخل ماشینم هستم. متهم دستبند و گردنبند طلای مرا سرقت کرده بود. او چند روز بعد با من تماس گرفت و گفت باید مبلغی به او بدهم تا فیلم‌هایی که از من گرفته را پخش نکند.

شاکی چهارم (مردی 70 ساله): اواسط خرداد ماه جاری همسرم مسافرت رفته بود. یک روز صبح برای خرید به سوپرمارکت رفتم. در مسیر با متهم آشنا شدم. او خودش را دانشجو معرفی کرد. ظاهرش به قدری ساده بود که حرف‌هایش را باور کردم. به من گفت از شهرستان به تهران آمدم و دنبال نان حلال هستم. به او گفتم در یکی از شهرستان‌ها در حال ساخت و ساز هستم و می‌توانم برایش کار پیدا کنم. سپس او را برای صبحانه به خانه دعوت کردم. نمی‌دانم متهم در چای من چه چیزی ریخت که بی‌هوش شدم. در مدتی که بی‌هوش شده بودم، همسرم با من چندین بار تماس گرفت، اما چون تماس‌هایش بی‌جواب مانده بود از دخترمان خواست تا به خانه بیاید و جویای حالم شود. بیش از 20 ساعت بی‌هوش و سه روز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری بودم، چون دیابت دارم نزدیک بود جانم را از دست بدهم. وقتی از بیمارستان مرخص و به خانه برگشتم، متوجه شدم متهم طلاهای همسرم، ظروف گرانبها، پول نقد و کارت بانکم را سرقت کرده است. او از حسابم 8 میلیون تومان برداشت کرده بود. متهم حتی لوازم ماشین یکی از همسایه‌های‌مان که داخل پارکینگ بود را دزدید.

سایر شکات: با تعریف همین سناریو برای متهم تقاضای اشد مجازات کردند.

اظهارات متهم

وقتی متهم مقابل قضات ایستاد، ادعا کرد؛ مبالغی که دزدیده کمتر از آنچه شاکیان مدعی شدند، است. او در ادامه در دفاع از خود گفت: «من هیچ کدام از شاکی‌ها را آزار ندادم. فقط برای اینکه بعدا از من شکایت نکنند از آنها فیلم غیراخلاقی گرفتم.من فقط سرقت چند کارت عابر بانک را قبول دارم و مبالغ سرقتی در حدی نیست که شاکی‌ها عنوان کردند.»

متهم در مورد جزییات ماجرا گفت: «اهل همدان هستم و تا کلاس هشتم بیشتر درس نخواندم. خانواده‌مان وضع مالی خوبی ندارد و پدرم کارگر فصلی است. برای همین اکثر مواقع بیکار بود. ما حتی گاهی یک وعده غذای درست و حسابی نداشتیم که بخوریم، چون فرزند اول خانواده هستم، می‌خواستم کمک خرج خانواده باشم. به همین خاطر شش ماه پیش تصمیم گرفتم برای کار به تهران بیایم. اوایل مدتی را در خانه یکی از اقوام ساکن بودم، اما بعد از مدتی ناچار شدم به مسافرخانه بروم. یک ماه بعد در یک کارگاه تولیدی کفش مشغول به کار شدم.بخش زیادی از حقوقی که دریافت می‌کردم را برای خانواده‌ام می‌فرستادم، اما نه مشکلات من حل می‌شد و نه خانواده‌ام. اواخر موتورسیکلت قسطی خریده بودم، ولی نمی‌توانستم قسط‌های موتور را پرداخت کنم. همین شد که به فکر سرقت افتادم. در فضای مجازی یا پارک‌هایی مثل پارک دانشجو و سفره‌خانه‌ها افراد مسن را شناسایی و به آنها نزدیک می‌شدم. می‌گفتم دانشجو هستم و وضع مالی خوبی ندارم. برخی از آنان مرا به خانه‌شان دعوت می‌کردند و من در فرصتی مناسب در نوشیدنی آنها قرص خواب‌آور می‌ریختم و وقتی بی‌هوش می‌شدند کارت بانکی‌شان را سرقت می‌کردم.رمز کارت‌شان را به این بهانه داشتم؛ قبل از اینکه خانه آنها بروم برای‌شان خرید می‌کردم و می‌گفتم؛ بعدا پول خرید را حساب می‌کنم. وقتی آنها می‌خواستند پول خریدی که انجام داده بودم را از کارت بانکی‌شان بپردازند، رمز کارت آنها را حفظ می‌کردم تا بتوانم در زمان مناسب پول را از حساب‌شان انتقال بدهم، اما ادعای برخی شکات که می‌گویند؛ از خانه‌شان سرقت کردم را قبول ندارم.»

او در خصوص اظهارات یکی از شاکیان که گفت متهم مرا به خانه‌اش دعوت کرده، توضیح داد: «من خانه‌ای برای یک روز اجاره و او را به خانه‌ام دعوت کردم تا بتوانم نقشه سرقت را عملی کنم... در بعضی مواقع از طعمه‌هایم فیلم‌های غیراخلاقی می‌گرفتم تا بتوانم از آنها اخاذی کنم. می‌دانستم این زنان و مردان از ترس آبروی‌شان شکایت نمی‌کنند.»

مجازات سرقت و انتشار فیلم‌های مستهجن

عوامل تشدید مجازات در مواد 651 تا 660 قانون سرقت یا دزدی یک عمل مجرمانه و غیرقانونی است که در ماده 265 قانون مجازات اسلامی تعریف شده است. مجازات تشدید سرقت این‌گونه بیان شده‌‌اند؛ سرقت در شب، تعدد سارقان، سرقت مسلحانه، بالا رفتن از دیوار، شکستن حرز، استفاده از عنوان با لباس مستخدم دولت، مامور دولتی قلمداد کردن، به‌ کار بردن کلید ساختگی، سرقت از محل مسکونی، سرقت همراه با آزار یا تهدید و غیره...

اما یکی از جرایم روزافزون که در دادسراها و محاکم کیفری مطرح می‌شود، انتشار و سوءاستفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی و خانوادگی دیگران و اخاذی از آنهاست. انتشار فیلم و تصاویر خصوصی دیگران، بدون رضایت آنها در اکثر مواقع موجب هتک حرمت افراد و بردن آبروی آنها می‌شود. در نتیجه قانونگذار نیز در این راستا این عمل را جرم دانسته و برای آن مجازات تعیین کرده است تا بدین وسیله هم از قربانیان جرم انتشار فیلم‌ها و عکس‌های خصوصی دیگران حمایت کرده و هم تا اندازه‌ای با ارعاب و ترساندن بزهکاران این جرم از وقوع آن در جامعه جلوگیری کند. این نکته حایز اهمیت است که صرف گرفتن فیلم و عکس در قانون ما مجازاتی ندارد، اما انتشار این فیلم یا عکس در فضای مجازی و اپلیکیشن‌های اینترنتی بدون اجازه صاحب آن جرم است. حتی اگر دستی در فیلم و عکس نبرند و آن را به همان شکل منتشر کنند. پس می‌توان گفت دست بردن در فیلم و عکس دیگران و تغییر دادن آن هم مجازات دارد و اگر فیلم یا عکس دیگری شکل مستهجن پیدا کند، مجازات بیشتر خواهد شد. اگر شخصی صرفا تهدید کند که فیلم شما را منتشر می‌کند و این کار را انجام ندهد و برای ترساندن و باج‌گیری از شما این کار را بکند، باز هم مرتکب جرم شده است

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (706 نظر) (تصاویر) منزل پدری رهبر ساده زیست انقلاب با حیاط دلباز در محله ای باصفا (631 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (615 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (587 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (403 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (312 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (264 نظر) پیرزنی که مثل زلیخا زیبا شد/ واقعا معجزه نیست؟+ویدیو (246 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (228 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (194 نظر) خبر عجیب و بی سابقه از بزی که بچه انسان زایید/ نوزاد انسان نما حاصل یک جانور در روستا+تصاویر (177 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (176 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (168 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (166 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (150 نظر)
دیگران می‌خوانند   
غوغای کادوی خنده دار آقای داماد برای عروس خانوم تو روز عروسی/ با این وضعیت عروس خانوم تشنج نکنه خوبه+عکس شاهکار بی نظیر یک مادر برای نجات فرزندش از چاه فاضلاب/ واقعا بهشت زیر پای مادراست+ویدیو (فیلم) مرد پاکستانی با تبدیل خودش به روباه و ایجاد یک زیارتگاه برای خودش کسب درآمد می‌کند! / دُمم تکون میده! کشف یک گنجینه عظیم دریایی 350 ساله از عمق دریا/ آدم از دیدنش حیرت میکنه+عکس (فیلم) مرد هندی که روی سر خودش برنج می کارد! / شالیزار سیار، تحویل در محل! (فیلم) سورپرایز تولد معلم باحال توسط دانش آموزها سر کلاس درس / چقدر خوبه که تو ذوق کسایی که دوسمون دارن نزنیم ... کنسرت ویژه یک بیمار برای پزشکش موقع عمل جراحی/ حال دل همه رو خوب کرد+عکس (فیلم) قهقهه احسان علیخانی و داورها از جواب جالب پسر چوپان در برنامه عصر جدید / تا حالا تلویزیون ندیده بوده! بچه داری باحال و خنده دار یک استاد دانشگاه وسط تدریس در کلاس/ دمش گرم واقعا چقدر پایه است+ویدیو وضعیت ماشین له شده مربی تیم ملی بعد تصادف وحشتناکش+عکس اصرار امین حیایی به همبازی بودن با ژاله صامتی در نقش همسر صیغه ای او در یک فیلم / چرا اصرار داری بگی صیغه ای؟!😂 حال خوب پیرزنی 70 ساله بعد به دنیا آوردن یک جفت دوقلو/ شیرزنیه برای خودش+ویدیو سونوگرافی عجیب الخلقه ترین جنین دنیا که با پرنده اشتباه گرفته شد/ مامانش تا دنیا بیاد چندتا سکته ناقص رد کرده+عکس تولد یک بزغاله عجیب الخلقه انسان نما/ جل الخالق این دیگه چیه؟+عکس فریب در ازدواج چیست؟ و چه عواقبی برای طرفین در پی دارد! با اختلاف خنده دارترین اجرای حامد آهنگی در برنامه جوکر+فیلم/ این و ببینی نمیتونی نخندی... غوغای آواز محلی پیرمرد عاشق برای همسرش در برنامه زنده +فیلم /ای جانم من بنازم به این عشق و صدای بهشتی😍 خنده دارترین سکانس پایتخت 6: پشکل بیار بترکونیم +فیلم🤣 چرا بک آپ گرفتن در نرم افزار های حسابداری و قرض الحسنه مهم است؟ (ویدئو) ویدیویی جالب از مقایسه غذاهای ملل مختلف/فقط آخرش، قرمه سبزی رو عشق است😍 (ویدئو) رونمایی از زباله گردی با تویوتا!/ این مملکت سر و تهش به هم نمیخوره😆 ویدئویی خنده دار از پیوند موتور به پراید!/دست به دست کنین برسه بدست اونی که میخواد مارو تحریم کنه😂 استعلام بیمه شخص ثالث از طریق آیتول لاک پشت عجیبی که با مراقبت 27 ساله یک پیرمرد الان 70 کیلو شده+فیلم /همه جا باهم میرن😍 آموزش کشت هیدروپونیک در گلخانه خانگی صفر تا صد ایده خلاقانه برای آب کردن یخ‌های شیشه خودرو + فیلم فیلم زیبای زنده شدن کلاغ مرده با تنفس مصنوعی مرد ایرانی ! / خدای من... اشک آدم درمیاد😢 افشای ماجرای فساد چای دبش و تلاش بی وقفه مسئولین برای مبارزه با اختلاس در سریال طنز مهران مدیری+فیلم اختلاس عجیب یک مدیر بانکی در قم/ پرداخت 244 وام ازدواج به 122 زوج سالمند ایده تحسین برانگیز شاطر برای افزایش آگاهی مردم در نانوایی حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه واقعا... (ویدئو) بزرگترین فرودگاه مینیاتوری جهان!/خیلی جالبه ساختنش 6 سال طول کشیده😮 نحوه ی ثبت نام و ورود به سامانه گلستان دانشگاه صنعتی کرمانشاه+ آموزش تصویری زمان برگزاری آزمون آزمایشی دروس عمومی دانشگاه پیام نور اعلام شد (ویدئو) پسر نوجوان بختیاری با اجرای آهنگ بختیاری و با صدای محشر و بهشتی همه رو به وجد آورد/ هزار ماشالله به این اجرای بی نظیر نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس! نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس تبلیغات خنده دار پدر ایرانی برای رای گیری شورای مدرسه دخترش +فیلم /من یک دقیقه به احترام بابا کاکا گولی سکوت می کنم🤣 ویدئوی خنده دار به کسانی که سر شماری میکنن چه میگویند؟ نفوس و مسکن د/ هر چی جلوتر میره من از خنده میمیرم🤣 پای سارا بهرامی به پرونده قتل و جنایت باز شد+فیلم نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس+ آموزش تصویری
تیتر امروز   
غوغای کادوی خنده دار آقای داماد برای عروس خانوم تو روز عروسی/ با این وضعیت عروس خانوم تشنج نکنه خوبه+عکس کشف یک گنجینه عظیم دریایی 350 ساله از عمق دریا/ آدم از دیدنش حیرت میکنه+عکس کنسرت ویژه یک بیمار برای پزشکش موقع عمل جراحی/ حال دل همه رو خوب کرد+عکس سونوگرافی عجیب الخلقه ترین جنین دنیا که با پرنده اشتباه گرفته شد/ مامانش تا دنیا بیاد چندتا سکته ناقص رد کرده+عکس تولد یک بزغاله عجیب الخلقه انسان نما/ جل الخالق این دیگه چیه؟+عکس اختلاس عجیب یک مدیر بانکی در قم/ پرداخت 244 وام ازدواج به 122 زوج سالمند ایده تحسین برانگیز شاطر برای افزایش آگاهی مردم در نانوایی حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه واقعا... زمان برگزاری آزمون آزمایشی دروس عمومی دانشگاه پیام نور اعلام شد کناره‌گیری «خداداد عزیزی» از کادر فنی تیم ملی بی‌توجهی به احضار قضایی دلیل بازداشت مدیرعامل پیام‌رسان سروش/ با قرار وثیقه آزاد است کشف جسد بدون سر و سوخته راننده تاکسی 46 ساله در کنار لاشه سگ ولگرد در یک باغ چیز عجیبی که فضانوردان روی کره ماه جا گذاشتند کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟ دانشمندان از سلول‌های ریه انسان ربات ساختند! زیباترین دختر ایرانی که آوازه جذابتش در کل دنیا پیچید +عکس
منتخب روز   
ویدئو خنده دار از فارسی حرف زدن گربه تهرانی در کلینیک حیوانات خانگی😅 (ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد!