ساعدنیوز
ساعدنیوز

توانمندسازی کارگران در اولویت است / بیش از ١١ هزار تشکل کارگری در کشور وجود دارد

  یکشنبه، 02 مرداد 1401   کد خبر 215221
توانمندسازی کارگران در اولویت است / بیش از ١١ هزار تشکل کارگری در کشور وجود دارد
ساعدنیوز : مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور کارگری از وجود داشتن ١١ هزار تشکل کارگری در کشور خبر داد.

به گزارش ساعدنیوز به نقل از خبرگزاری مهر غلامرضا عباسی بعد از ظهر یکشنبه در اولین جلسه مشترک اتحادیه تعاونی های تأمین نیاز استادکاران و کارگران ساختمانی فصلی کشور و استان فارس که به منظور رونمایی از سامانه جامع خدمات اعزام به کار به صورت برخط با همکاری شبکه کشوری کسب و کار پشتیبان و بررسی و پیگیری مصوبات عملکرد تعاونی ها در خصوص ارتقا مهارت فنی، بیمه های اجتماعی، آموزش های ایمنی و کلاس های آموزشی مربوط به بخش تعاون برگزار شد، بیان کرد: یکی از عواملی که موجب رونق تولید در حوزه ساختمان می شود ایجاد صنوف کارگری است.

او تاکید کرد: یکی از مهمترین وظایف تشکل های صنفی تقویت و توانمندسازی تشکل ها و نمایندگان خود در مراجع تصمیم گیری و تصمیم سازی است.

وی ادامه داد: بیش از ١١ هزار تشکل کارگری در کشور تشکیل شده و تشکل های صنفی و تعاونی ها باید با ورود به حوزه های تعاونی مصرف، مسکن و تأمین نیاز در راستای رونق اقتصادی خود قدم بردارند.

این مقام مسئول با اشاره به توانمند سازی کارگران بیان کرد: توانمندسازی کارگران و قشر شاغل در مشاغل موقت و سیار یکی از اهداف مهم تشکل های کارگری است و انجمن ها و تعاونی ها باید با هم افزایی و در کنار هم قرار گرفتن در راستای بهبود وضعیت اقتصادی، بیمه، معیشت، امنیت شغلی، بهداشت و ایمنی کارگران تمام تلاش خود را به کار ببندند.

جمشید دیوسالار، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تأمین نیاز کارگران و استادکاران ساختمانی و فصلی کشور نیز گفت: بیش از یک سال است که از ایجاد اتحادیه تعاونی استادکاران و کارگران ساختمانی کشور گذشته است و تفاهم نامه ای با فنی حرفه ای و صندوق بیمه اجتماعی کشور منعقد کرده است.

دیوسالار ادامه داد: کارگروه مسکن ایجاد شده و از فضای مجازی در دوران کرونا برای پیشبرد اهداف این اتحادیه استفاده کرده ایم.

دیوسالار از طراحی و اجرای اپلیکیشن سامانه اعزام به کار برای اعزام کارگران به کار هم خبر داد و گفت: نمونه نهایی این مهم تست شده است.

این مقام مسئول در ادامه همچنین گفت: برای اولین بار در کشور کیف پول الکترونیک برای جوامع کارگری را در دستور کار قرار دادیم و در این راستا مجموعه زر در کنار واحد پولی ریال قرار می گیرد.

دیوسالار متذکر شد: تفاهم و تعامل اتحادیه با شبکه زر موجب مراودات پولی برای جامعه کارگران می شود.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (35 نظر) چهره فوق دخترانه هالک ایرانی باز هم آبرویش را برد! (21 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (11 نظر) ژست جالب و زیبایی خارق العاده یک دختر جوان در بازی ایران و کنیا خبرساز شد+ عکس (10 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (9 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (8 نظر) نموداری که نشان می دهد هزینه تحصیل دانش‌آموزان اتباع افغانستانی در ایران از کجا می‌آید؟ (5 نظر) خانه اهدایی شهردار تهران به یک زوج، سر و صدای زیادی بپا کرد (5 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (4 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (4 نظر) طمع شاه بی بند و بار به همسر رئیس جمهور فیلیپین/ خیانت و نگاه جنسیتی بارزترین ویژگی محمدرضا شاه (3 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (3 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (3 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (3 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/