ساعدنیوز
ساعدنیوز

توصیه هایی برای اولین رابطه جنسی

  یکشنبه، 25 آبان 1399   زمان مطالعه 5 دقیقه
توصیه هایی برای اولین رابطه جنسی
اولین رابطه جنسی لزوما نباید همراه با درد و خونریزی زیاد باشد. وقتی بهترین تکنیک ها را انتخاب کنید، درد و ناراحتی نیز کمتر می شود و می تواند رابطه لذت بخش تری را تجربه کنید.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، چنانچه آگاهی لازم را برای اولین رابطه زناشویی در شب زفاف داشته باشید می توانید بدون هیچ مشکلی یک رابطه بدون درد تجربه کنید. نکته مهمی که برای داشتن زندگی زناشویی لذت بخش وجود دارد هنر برقراری ارتباط با همسر به هنگام رابطه جنسی می باشد به خاطر همین قانون گذاشتن برای این رابطه بی معنی است ، چرا که تفاوت های فردی انسان ها را از یکدیگر متمایز کرده و واکنش های آنها نسبت به هر موردی خاص خود آن فرد می باشد.

اگر تاکنون ازدواج نکرده باشید، ممکن است تصوراتی در رابطه با اولین رابطه جنسی داشته باشید. اینکه ممکن است بدنتان تغییر کند یا اینکه آسیب ببیند. بسیاری از زوجین، معمولا برای اولین رابطه ای که برقرار می کنند؛ استرس دارند و ممکن است سوالاتی در ذهنشان به وجود آممده باشد، که تا قبل از اولین رابطه، پاسخش را دریافت نکرده باشند و در حین یا پس از رابطه به مشکل بخورند.

در این مقاله توصیه هایی برای اولین رابطه جنسی ارائه می کنیم. برای داشتن تجربه ای خاطره انگیز به نکات زیر توجه کنید:

آناتومی بدن خود را بشناسید:

این به شما کمک می کند که بدانید چطور تحریک شوید، نقاط حساس بدنتان کجاست، از چه پوزیشنی ممکن است بیشتر لذت ببرید و خجالتتان کمتر شود. خودارضایی، لمس بدن، کمک گرفتن از آیینه و مطالعه از روش های آشنایی با آناتومی بدن است.

با همسرتان در مورد نگرانی هایتان حرف بزنید:

برقراری رابطه جنسی برای اولین بار برای اکثر افراد استرس زاست. هر چقدر هم از رابطه خود مطمئن باشید، تجربه رابطه جنسی سخت و همراه با نگرانی است. اگر چیزی شما را نگران کرده است، می ترسید یا نیاز به زمان دارید، در این مورد با همسرتان حرف بزنید.

اولین رابطه جنسی بعد از عروسی برای بسیاری از زوجین سخت است. استرس و نگرانی حاصل از برگزاری مراسم و خستگی ناشی از آن باعث می شود که این تجربه خسته کننده تر باشد.

اگر از این نظر مشکل دارید، با همسرتان حرف بزنید تا آن را به زمان دیگری موکول کنید.

انتظارات معقولی از عملکرد خود و ارگاسم داشته باشید:

نباید انتظار داشته باشید که ساعت ها بتوانید رابطه جنسی برقرار کنید و سوپرمن باشید. بسیار طبیعی است که اولین رابطه جنسی زیاد طول نکشد یا از طرف دیگر اصلا ارگاسمی در آن رخ ندهد.

برای رسیدن به اوج لذت جنسی به خود و همسرتان فشار وارد نکنید. رابطه جنسی شما می تواند با گذشت زمان بهتر شود و تکنیک های بهتری را یاد بگیرید. این درست مثل رانندگی یا آشپزی است. همه در روزهای اول شاهکار نیستند.

در بسیاری از موارد، داشتن انتظار معقول نسبت به عملکرد خود در رابطه جنسی باعث می شود شرایط حتی فراتر از انتظارتان باشد و همه چیز بهتر پیش برود.

آرام عمل کنید:

اولین رابطه جنسی خیلی هیجان انگیز است، اما اگر می خواهید خاطره انگیز هم باشد عجله نکنید. رابطه جنسی مسابقه نیست که برای رسیدن به خط پایان عجله داشته باشید.

در ابتدا با حرکات آرام و ملایم شروع کنید و بعد اگر هر دو مایل بودید سرعتتان را بیشتر کنید. آرام بودن حرکات باعث تمرکز بیشتر و لذت بردن از تمام حس و تجربه می شود.

برای معاشقه زمان صرف کنید:

معاشقه و پیش نوازی روش خوبی برای آرام کردن ذهن، افزایش آگاهی بدن و لذت جنسی است. همچنین، باعث خیس شدن آلت جنسی زن و نعوذ بهتر در مرد می شود. پیش نوازی می تواند:

  • بوسه و آغوش
  • حرف زدن در مورد مسائل جنسی
  • لمس بدن
  • لمس آلت جنسی
  • ماساژ دادن

و روش های دیگر باشد.

از لوبریکانت استفاده کنید:

وقتی برای اولین رابطه جنسی آماده می شوید، نگرانی و اضطراب می تواند باعث خشک شدن آلت تناسلی زن شود که دخول را دردناک تر می کند. اگر رابطه جنسی شما قرار است به دخول ختم شود، استفاده از لوبریکانت مفید است و کار را ساده تر و بدون درد می کند.

پوزیشن های مختلف را امتحان کنید:

اگر یک پوزیشن برای شما دردناک است، یکی دیگر را امتحان کنید. پوزیشن های ساده تر را برای اولین رابطه جنسی انتخاب کنید که شامل مرد روی زن یا زن روی مرد می شود. شاید دوست دارید برای خاطره ساز بودن، پوزیشن های آکروباتیک و حرفه ای را امتحان کنید، اما این کار احتمال درد و ناراحتی را بیشتر می کند.

سعی کنید همه چیز را ساده و عاشقانه نگه دارید.

حرف بزنید:

شما بازیگر فیلم های صامت نیستید که هرگز حرف نزنید. از همسرتان بپرسید که آیا لذت می برد؟ کدام وضعیت برای او راحت تر است؟

گاهی دست نگه دارید، استراحت کنید یا پوزیشن خود را عوض کنید.

جلوی دخالت دیگران را بگیرید:

خوشبختانه رسم دستمال خونی در بسیاری از نقاط کشور از بین رفته است، اما هنوز هم به صورت موردی در برخی جاها و بین برخی از خانواده ها رایج است. در این رسم، عده ای از اقوام پشت در اتاق زوج منتظر می مانند تا با رویت دستمالی خونی باکره بودن زن و قدرت جنسی مرد را تایید کنند.

به یاد داشته باشید که رابطه جنسی حریم خصوصی شماست و ورود به این مسئله می تواند پایه گذار دیگر دخالت ها در زندگی شما باشد.

قبل از عروسی برای همه روشن کنید که نمی خواهید کسی در این مورد دخالت کند و پشت در اتاق شما بماند.

تنها بودن فشار روانی را از روی شما و همسرتان برمی دارد و تجربه بهتری برایتان رقم می زند.

برای رفع ترس از سکس تراپ کمک بگیرید:

اگر از رابطه جنسی می ترسید، دچار واژینیسموس یا اختلال نعوظ هستید یا مهارت های برقراری یک ارتباط جنسی خود را نمی دانید از یک مشاور جنسی کمک بگیرید. در جلسات سکس تراپی، هیچ خبری از تماس جنسی، لخت شدن و لمس نامناسب نیست. جلسات می تواند به صورت فردی یا زوج تشکیل شود.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1438 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (222 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (154 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (148 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (146 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (140 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (103 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (102 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (93 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (93 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (79 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (70 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (62 نظر) (عکس) نقاشی کردن چهره زیبای رهبر انقلاب توسط دختر هنرمند ایرانی (51 نظر) (ویدئو) شعرخوانی بی نظیر دختر بچه گیسو کمند برای پاییز زیبا که دل همه رو برد (32 نظر)
منتخب روز   
مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک