ساعدنیوز
ساعدنیوز

آیت‌الله علم‌الهدی : دشمن از خلیج‌فارس گرفته تا سرزمین‌های اطراف ما همچون سگ پارس می‌کند

  جمعه، 09 دی 1401   کد خبر 236365
آیت‌الله علم‌الهدی : دشمن از خلیج‌فارس گرفته تا سرزمین‌های اطراف ما همچون سگ پارس می‌کند
ساعد نیوز: نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی گفت: فتنه‌ها از جایی آغاز می‌شوند که قدرت‌طلبی‌ها و زاویه داشتن با رهبری باعث به راه افتادن جریانی شود که حتی با قرآن هم مخالفت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از همشهری آنلاین، آیت الله سیداحمد علم الهدی امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور مردم مشهد در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: ۹دی، حقیقتی را در ذهن ما تداعی می کند و آن اینکه در کنار فتنه در نهایت منجر به دو چیز می شود؛ یکی زمینه سازی برای ضعف امت و اسلام که به سرکوب ملت ختم می شود و دومی زمینه سازی برای انحراف و سقوط اعتقاد و باورمندی جامعه نسبت به ذات اقدس پروردگار و اصول و مبانی انقلاب است.

وی افزود: دو شخصیت در تقابل با فتنه اثرگذار بودند؛ یکی آیت الله مصباح یزدی که عمار انقلاب بود و دیگری حاج قاسم سلیمانی که مالک اشتر زمانه ما بود و این دو به موازات یکدیگر با سلطه فرهنگی و هجمه سخت دشمن مقابله می کردند و برای اسلام جز عزت و سرافرازی و برای استکبار جهانی جز ذلت و شکست به ارمغان نیاوردند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه نهم دی، قیام مردم در مقابل فتنه ای بود که ملت با بصیرت انقلابی خود، ماهیت پلید آن را شناخت و آن را در نطفه خفه کرد، خاطرنشان کرد: مردم در آن ایام اولاً دشمن را شناختند و دوماً قصد سوء و شیطانی او در براندازی اسلام را کشف کردند. بصیرت کامل عیاری که در آن روز به دست آمد، به برکت رهنمودهای انسان ساز رهبر معظم انقلاب و ولایت مداری این ملت بود و این موضوع همچون یک نسخه شفابخش در تمام طول دوران ها قابلیت اثرگذاری دارد.

علم الهدی ادامه داد: دشمن یک تهاجم بیرونی دارد و آن جایی که قدرت داشته باشد، با زور سلاح و تجهیزات جنگی بر ملت ها می تازد؛ همان طور که در هشت سال دفاع مقدس این را تجربه کرد، اما با مقاومتی که ملت ما نشان داد، معیارهای پیروزی در جنگ ها را در دنیا تغییر داد و ثابت کرد که پیروزی در جنگ ها نه به تجهیزات و ادوات جنگی بلکه به خواست مردم است و هیچ جنگی ختم به پیروزی نمی شود تا زمانی که اراده ملت ها مغایر با آن باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: از دوران دفاع مقدس تا به امروز قریب به سی سال می گذرد و در طول این زمان، دشمن از خلیج فارس گرفته تا سرزمین های اطراف ما همچون سگ پارس می کند، اما جرئت ندارد قدمی به سمت مرزهای ایران اسلامی بردارد و در نهایت هم مفتضحانه مجبور به فرار و عقب نشینی می شود، اما با این حال، دشمن هنوز دست از دشمنی برنداشته و در امتداد همان هجمه سرکوبگرانه خارجی، پیاده نظام خود را در قالب جریان های سیاسی و رسانه های داخلی به کار گرفته تا این بار به دست برخی افراد خاص، نظام و انقلاب را سرکوب کند.

علم الهدی با بیان اینکه یکی از مظاهر استخدام نیرو از داخل توسط دشمن در جریان فتنه ۸۸ صورت گرفت، گفت: باید برای جوانان تبیین شود که در فتنه ۸۸ چه گذشت. این ماجرا از مصاحبه روزنامه لوموند فرانسه شروع شد؛ آن جایی که یکی از سران فتنه با این رسانه فرانسوی مصاحبه کرد و وقتی از او سؤال شد که به نظر شما، رئیس جمهور آینده ایران باید چه هدفی را در دستور کار قرار دهد، وی پاسخ هایی ارائه کرد، اما خبرنگار این روزنامه خارجی بلافاصله به او تذکر داد که مطالبی که مطرح کرده در حقیقت در زمره اختیارات رهبری در ایران است و همین مکالمه، نشانه ای شد برای جریان استکبار خارجی و براندازان داخلی تا در نهایت همه باور پیدا کنند که آن آقا مناسب ترین سوژه برای فتنه افکنی و ایجاد آشوب سیاسی در ایران است.

امام جمعه مشهد ابراز کرد: دشمن چنین ارزیابی کرد که اگر این جریان در ایران رأی بیاورد، می تواند به عنوان یک پرچم بزرگ در تقابل با رهبری عمل کند و اگر هم رأی نیاورد، می تواند بهانه ای برای القای انحراف و اغتشاش داخلی با عنوان تقلب در انتخابات باشد؛ یعنی زمینه ای که یا مردم را به جان هم بیندازد و یا یک جریان ضدرهبری در آن به قدرت می رسد. پس از آن مصاحبه بود که نظام سلطه از خارج و عده ای در داخل، دور آن آقا را گرفتند و آغازگر جریانی شدند که مدت ها کشور را درگیر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به خطبه ۵۰ نهج البلاغه بیان کرد: یک آقایی گفته که این ها به هر چیز که برخلاف اصولشان باشد، لقب فتنه می دهند. خیر این طور نیست؛ فتنه دو نشانه آشکار دارد که یکی حرکت دشمن از خارج در قالب رسانه ها و موج تبلیغاتی آن برای تحقق یک جریان است که از این طریق می توان خواست سلطه گران در ایران را کشف کرد. ملاک دوم را هم امیرالمؤمنین (ع) به ما تعلیم می دهد؛ آن جا که می فرماید فتنه ها از جایی آغاز می شوند که قدرت طلبی ها و زاویه داشتن با رهبری باعث به راه افتادن جریانی شود که حتی با قرآن هم مخالفت دارند.

علم الهدی در تشریح نشانه های فتنه ادامه داد: این الگو را ما به وضوح در جریان فتنه ۸۸ مشاهده کردیم؛ زمانی که حتی خواص هم به خاطر بی بصیرتی در دام فتنه گرفتار شدند و در این شرایط، مردم بودند که با بصیرت انقلابی خود کشور را نجات دادند. البته بصیرت انقلابی مردم هم به این دلیل حاصل شد که چشم به کلام رهبری داشتند و با تبیین ها و رهنمودهای، ولی فقیه به گونه ای به میدان آمدند که حتی از خواص هم پیشی گرفتند.

امام جمعه مشهدمقدس با بیان اینکه دشمن در اغتشاشات اخیر هم مشابه با الگوی فتنه ۸۸ عمل کرد، اظهار کرد: فتنه اخیر هم دقیقاً طبق همین الگو انجام شد. یعنی همان طور که با دروغ یک موضوع را بهانه کردند و در ادامه، خواص بی بصیرت را هم به دنبال خود کشاندند تا در نهایت با اغفال عناصر ناآگاه و البته مزدورتراشی از اراذل و اوباش، به خشونت خیابانی حتی بیشتر از فتنه ۸۸ دامن بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تأسف اصلی ما به خاطر آن است که خواص بی بصیرت در جریان فوت یک دخترخانم، طبق الگوی دشمن عمل کردند و نه فقط در آن زمان پیاده نظام معاندان در داخل شدند بلکه تا به امروز هنوز هم در برابر اجرای قانون و محکومیت های قضایی عاملان این جنایت ها ایستادگی می کنند. همچون خواص بی بصیرت فتنه ۸۸، در جریان اغتشاشات اخیر هم عده ای به صف شدند و اگر یک زمان بیانیه برای دعوت جوانان به اغتشاش می دادند، الان علیه رأی محارب بیانیه می دهند.

علم الهدی تصریح کرد: امام علی (ع) فرمودند نابینابودن و نداشتن چشم سر از کوردل بودن و نداشتن چشم دل بهتر است. با این حال، بازهم خوشبختانه آگاهی ملت ما و وابستگی شان به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب باعث به وجود آمدن بصیرتی شده که حتی در برابر خواص بی بصیرت هم خنثی نمی شود و این مردم حتی در این شرایط هم از مبارزه فکری و مبنایی باکی ندارند.

وی خاطرنشان کرد:این مردم همچنان پای کار و در میانه میدان ایستاده و مثل همیشه دشمنان را ذلیل و نابود و ریشه کن کرده اند، اما برادران و خواهران، بدانید که فتنه یک جریان خطرناک است. چه بسیار افرادی که وحی را بی واسطه از دهان پیامبر اکرم (ص) شنیده بودند، در غزوات دوشادوش پیامبر (ص) جنگیده بودند و حتی جانباز اسلام هم بودند، اما زمانی که فتنه رخ داد، در شناخت جریان دچار انحراف و لغزش شدند و این الگوی عبرت آموزی است که در طول تاریخ باید موردتوجه قرار بگیرد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (529 نظر) (فیلم) غوغای رقص پسر افغانی در مترو تهران با صدای دست و سوت ایرانی ها (525 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (265 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (259 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (237 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (106 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (104 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (103 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (95 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (78 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (50 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (40 نظر) رقص شاد شادمهر در کنسرتش با آهنگ مهستی/بازم نشستی روبروم مات تماشای توام +فیلم (32 نظر) (فیلم) اجرای زنده و مشترک آهنگ یکی هست تو قلبم توسط مرتضی پاشایی و محسن یگانه / خدابیامرز عجب صدایی داشت ... (31 نظر) (فیلم) تمرین رقص عربی رونالدو برای انجام شادی گل مقابل پرسپولیس در تهران با آهنگ معروف غفور غفور! (31 نظر)
منتخب روز   
ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک 90 درصد از اقتصاد استان آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند بازداشت قاتل مدیر حوزه علمیه قیدار + جزییات هک اکانت ادمین اینترنشنال و افشای هویت کاربران خائن به وطن +فیلم (ویدئو) آویزان شدن خانم مهندس ایرانی از یک جرثقیل برای دید زدن ساختمان نیمه کاره/ حتی حجابشم کامله😂 (ویدئو) ابی مورد حمله عاشقان وحشی اش قرار گرفت/ تکه پاره شدن ناگهانی ابی هنگام خواندن آهنگ وقتی دلگیری و تنهااا 😂 (ویدئو)یاسمین پهلوی متوهم، ملکه آینده ایران که حتی سرود ایران رو هم بلد نیست بخونه🙄 (ویدئو) گریه و زاری پسر بچه کرجی که اجازه ندادند رونالدو را ببیند! رونالدو لطفا هیچوقت به این هتل نیااا😂مرسی اه رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران
تیتر امروز   
رقص بی شرمانه فرح پهلوی جلوی چشمان شاه بی غیرت/ ماجرای رابطه غیراخلاقی فرح با دوست قدیمی اش اولین کاریکاتور تاریخی مطبوعات ایران که شاه را نشانه گرفت+عکس آتش سوزی مهیب در یکی از انبارهای باتری سازی وابسته به وزارت دفاع کشف شگفت انگیز یک تابوت مهر و موم شده در چاه؛ مومیایی 4300 ساله ای که با طلا پوشانده شده است! الواح هخامنشی استردادی از آمریکا در حال حاضر کجا هستند؟ درگذشت ناگهانی یک مقام امنیتی در کاشان+عکس رئیس جمهور: هیچ گروه مسلحی نباید در اطراف مرزهای ایران باشد حراج کیت امضا شده رونالدو به مبلغ 52 میلیارد! ادعای جنجالی در خصوص همسر و دختر آقای رئیسی! لغو مصاحبه کریستین امانپور با سید ابراهیم رئیسی به خاطر حجاب ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک اولین عکس از همسر زیبای حسن یزدانی / در لباس عروس و دامادی ببینید 90 درصد از اقتصاد استان آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است شاه ایرانی چطور ترور شد ؟ + روایت های مختلف ایجاد ثبات اقتصادی با جهت گیری مناسب در آموزش های مهارتی