ساعدنیوز
ساعدنیوز

امام جمعه قم: اگر آمریکا هم آدم شود، مانعی برای رابطه نداریم

  شنبه، 27 اسفند 1401   کد خبر 334046
امام جمعه قم: اگر آمریکا هم آدم شود، مانعی برای رابطه نداریم
ساعد نیوز: حسینی بوشهری امام جمعه قم با تاکید بر اینکه اکنون وقت تسویه حساب سیاسی نیست، اظهار کرد: اگر کار خوب است دیر و زودش مهم نیست و باید در کنار هم باشیم تا هدف ارتباط با همسایگان محقق شود؛ بنای ما آشتی با همسایگان است و ما فقط یک استثنا داریم که رژیم صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از فارس، حسینی بوشهری امام جمعه قم با تاکید بر اینکه اکنون وقت تسویه حساب سیاسی نیست، اظهار کرد: اگر کار خوب است دیر و زودش مهم نیست و باید در کنار هم باشیم تا هدف ارتباط با همسایگان محقق شود؛ بنای ما آشتی با همسایگان است و ما فقط یک استثنا داریم که رژیم صهیونیستی است و اگر آمریکا هم آدم شود و به خواست ملت تن دهد همانطور که رهبر و امام فرمودند ما مانعی نداریم چراکه سیاست خارجی ایران اسلامی سیاست فعال است نه منفعل.

امام جمعه قم گفت: قبل از اینکه ما از مسئولان چاره‌اندیشی را درخواست کنیم باید خودمان وارد صحنه شویم، اگر استاد دانشگاه، معلم، بازاری و همه اقشار نسبت به وضعیت امروز جامعه بی‌تفاوت باشند و همه را بر گردن مسئولان بیندازند واجب الهی در جامعه اسلامی به فراموشی سپرده می‌شود.

وی با اشاره به آیه شریف ان الله یامر بالعدل و الاحسان و ایتای ء ذی القربی و ینهی عن الفحشاءو المنکر و البغی یعظکم لعلکم تذکرون، خاطرنشان کرد: «خداوند به عدل و احسان و بخشش به نزدیکان فرمان می‌دهد و از فحشا و منکر و ستم، نهی می‌کند خداوند اندرز می‌دهد، شاید متذکّر شوید»، امر به معروف باید به صورتی ترویج و عمل شود که فضای تاریک و خطرناک امروز از بین برود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حاکمیت دست جامعه اسلامی و مؤمنان است اما عده‌ای به متدینین و مؤمنان دهن‌کجی می‌کنند و اگر مؤمنان یک کلام حرف بزنند به آنان ناسزا می‌گویند، این بخاطر سکوتی است که دیگران دارند درحالی که اگر همه ساکت نباشیم و تذکر دهیم دیگر شاهد منکر نخواهیم بود و سعادتمند می‌شویم.

مسئولان نسبت به وضعیت عفاف و حجاب بی‌تفاوت نباشند

وی ادامه داد: رؤسای قوا، نمایندگان مجلس و همه کسانی که مردم به آن‌ها مسئولیت دارند نمی‌توانند نسبت به اینگونه مسائلی که در جامعه اتفاق می‌افتد بی‌تفاوت باشند؛ یکی بگوید حجاب رفت، یکی بگوید نمی‌دانیم آینده کشور چه می‌شود، نمی‌شود دست روی دست گذاشت و افسوس خورد و این افسوس هم حدی دارد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) گفت: ثروتمندان واقعی پول داران نیستند بلکه همان متقی هستند که به اندک دنیا بسنده می‌کنند، برای جامعه اسلامی هزینه نمی‌تراشند، فراموشی خیر و خوبی را به مردم تذکر می‌دهند و با دیدگانی بیدار دیده‌بانی می‌کنند و آموزه‌های دین را یادآور می‌شوند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/