ساعدنیوز
ساعدنیوز

آشنایی با پروژه تی تو مون شهزاد دانا

  پنجشنبه، 20 خرداد 1400   زمان مطالعه 2 دقیقه
آشنایی با پروژه تی تو مون شهزاد دانا
ساعدنیوز: بسیاری از داشمندان عقیده دارند در سال های نه چندان دور با استفاده از منابع طبیعی درون کره ماه پایگاه‌هایی برای زندگی انسان‌ها در این کره ساخته خواهد شد.

بسیاری از داشمندان عقیده دارند در سال های نه چندان دور با استفاده از منابع طبیعی درون کره ماه پایگاه هایی برای زندگی انسان ها در این کره ساخته خواهد شد. پایگاههایی که میتوانند به روش های مختلف و آینده نگری ساخته شوند ، مانند استفاده از دستگاههای چاپگر سه بعدی عظیم! در نظر داشته باشید که در ماه به مانند کره زمین ، دستمان در انتخاب مصالح مختلف باز نیست و باید به دنبال روش های ساخت جدید و بعضاً عجیب و غریب بود.

شهزاد دانا نیز معتقد است در آینده انسان ها در کره ای غیر از زمین به دنیا خواهند آمد و تمدن جدیدی در فضا شکل می گیرد. به گفته او خانه های فضانوردان در کره ماه درون فضاهایی بسته قرار دارد و در این شهرک های سرپوشیده صدها هزار نفر زندگی آینده بشر را شکل خواهند داد.

او اعتقاد دارد با توجه به نزدیکی ماه به کره زمین به احتمال فراوان ماه خانه دوم انسان ها پس از زمین در سال های آینده خواهد بود.

البته این را نیز باید اضافه کرد که سفر به ماه و زندگی بر روی آن چندان هم ساده نیست. مساحت کره ماه حدود 16 درصد مساحت خشکی های زمین است. کره ماه دارای تفاوت های منحصر به فردی با زمین است . بر سطح ماه هیچ گاه باران نمی بارد و منابع آبی مورد نیاز بشر از روی سطح این کره جهت آشامیدن و مصارف مختلف قابل جمع آوری نیست.

از نظر تنفس هم، اتمسفر کره ماه فاقد هوای قابل تنفس است. به این جهت لازم است انسان ها همواره با تجهیزات کافی بر سطح کره ماه حرکت کنند، اما در صورت ساخت شهرک های سرپوشیده و تامین اکسیژن مورد نیاز ، انسان ها می توانند بدون نیاز به تجهیزات درون این پایگاه ها به زندگی ادامه دهند.

کره ماه برخلاف زمین دارای اکوسیستم زنده برسطح خود نیست که با استفاده از آن انسان ها بتوانند به کشاورزی و رشد دام برای مصارف غذایی خود بپردازند.

یکی دیگر از تفاوت های کره ماه با زمین، آسیب پذیر بودن ماه در برابر اشعه های کیهانی و توفان های خورشیدی به نسبت زمین است.

با وجود تمام این مشکل ها، یکی از هدف هایی که دنبال می کنیم مسکونی کردن کره ماه است. انسان برای موفقیت در مسکونی سازی کره ماه به مواردی چون هوا، آب، خوراک و سرپناه ایمن نیاز دارد.

در پروژه ttomoon نیز شهرزاد دانا و تیمش بر روی ایده هایی جهت فائق آمدن بر همین چالش ها کار میکنند. آنها اعلام کرده اند که در سالهای آینده با پیشرفت فناوری ها ، انسان توانایی تولید اکسیژن را در سطح کره ماه پیدا خواهد کرد، هر چند این روش ها پرهزینه است اما سبب حل بزرگترین مشکل حیات انسان روی کره ماه که همان نبود هوای تنفسی است ، خواهد شد. سرانجام ما انسانها در آینده نزدیک خواهیم توانست از طریق پیشرفت تکنولوژی و ایده های جدید در سایر سیارات به زندگی خود ادامه دهیم. ما را همچنان دنبال کنید تا از نتایجی که بدست می آوریم شما را مطلع کنیم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (548 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (285 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (269 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (266 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (144 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (133 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (118 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (108 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (99 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (93 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (79 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (78 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (71 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (60 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (40 نظر)
منتخب روز   
داستان عجیب پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد +ویدئو باورنکردنی غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک 90 درصد از اقتصاد استان آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند