با این ترفندهای زبان بدن در محیط کار و قرارهای عاشقانه بدرخشید

  جمعه، 30 اردیبهشت 1401   زمان مطالعه 5 دقیقه
با این ترفندهای زبان بدن در محیط کار و قرارهای عاشقانه بدرخشید
اگر می‌دانستید زبان بدن‌تان تا چه حد در داشتن ارتباط موثر با مردم نقش دارد، شاید از همین امروز شروع به یاد گرفتن شیوه استفاده از زبان بدن می‌کردید. زبان بدن (Body Language) یکی از مؤثرترین روش‌های ارتباط با دیگران در محل کار، هنگام سخنرانی یا قرار ملاقات است. در این بخش در مورد ترفندهای زبان بدن در محیط کار و قرارهای عاشقانه صحبت خواهیم کرد.

از دیدگاه روان شناسان، میزان تأثیر زبان بدن در ارتباطات انسانی ۵۵ درصد است. حال آنکه آهنگ صدای فرد ۳۸ درصد و کلمات فقط ۷ درصد در انتقال ارتباطات تأثیر دارند. آنچه همه ی کارشناسان روی آن توافق دارند، این است که زبان بدن تأثیر بیشتری روی ارتباطات انسانی دارد (بد نیست بدانید کاربرد زبان بدن از آی کیو هم بیشتر است!). یکی از ویژگی های افراد موفق این است که تکنیک های زبان بدن را می دانند و از آن در زندگی استفاده می کنند. شما نیز می توانید این مهارت را در خود تقویت کنید. در این مطلب نکاتی در رابطه با ترفندهای زبان بدن برای دوست داشتنی بودن و تأثیرگذاری روی دیگران در محیط کار، قرارهای عاشقانه و هنگام آشنایی با افراد جدید برایتان نوشته ایم که حتما از خواندنش لذت خواهید برد.

اجزای مختلف زبان بدن

حالات چهره، تماس چشمی با مخاطب، حرکات بدن و آهنگ صدا اجزای اصلی زبان بدن هستند که آگاهانه یا ناآگاهانه پیام هایی را به دیگران ارسال می کنند. البته زبان بدن در بسیاری از موارد غیرارادی است، بااین حال شناخت اجزای اصلی آن می تواند به ما کمک کند تا از نحوه ی برخوردمان با دیگران آگاه تر باشیم. به کار گیری مناسب این اجزا در برقراری ارتباطات موفقیت آمیز با دیگران تأثیر بسزایی دارد.

زبان بدن در محل کار

زبان بدن ما در محل کار باید به گونه ای باشد که بتوانیم از طریق آن صلاحیت، اعتماد به نفس و قابل اعتماد بودن خودمان را نشان بدهیم.

 1. چهره: لبخند بزنید. تأثیر لبخند زدن در ارتباط با دیگران، به ویژه کارفرمایان و همکاران بسیار زیاد است. البته این لبخندزدن باید واقعی باشد، زیرا لبخند مصنوعی به آسانی تشخیص داده می شود. هنگامی که واقعا لبخند می زنید، عضلات گوشه های دهان، عضلات گونه ها و ابروها بالاتر می روند. لبخند واقعی از شما فردی قابل اعتمادتر می سازد و به دیگران اجازه می دهد راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند؛ بنابراین این مهارت را در خود تقویت کنید.
 2. چشم ها: وقتی با کسی صحبت می کنید، به طور مستقیم با چشم های او ارتباط برقرار کنید. روش مثلث وارونه یکی از بهترین روش ها برای تماس چشمی است. در این روش، باید نگاه تان را از یک چشم به چشم دیگر و سپس به سوی دهان فرد معطوف کنید. البته این به معنای خیره شدن به چشم های فرد نیست، سعی کنید طوری چشم هایتان را حرکت دهید که کاملا طبیعی به نظر برسد.
 3. حرکات: دست به کمر بایستید. این مورد، یکی از حالات زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس است. دست هایتان را طوری حرکت دهید که هنگام صحبت کردن دیگران را تحت تأثیر قرار دهید. نوع نشستن تان نیز اهمیت زیادی دارد. هنگام نشستن، یکی از پاهایتان را به شکلی روی پای دیگر قرار دهید که آرامش و اعتمادبه نفس تان را نشان دهد.
 4. صدا: آهنگ صدایتان باید کنترل شده باشد. لرزش صدا یا کنترل نکردن زیروبمی آن، به سادگی این احساس را در دیگران ایجاد می کند که عصبی هستید و اعتمادبه نفس ندارید. سعی کنید شمرده و واضح با لحن صدای مناسب صحبت کنید تا اعتمادبه نفس تان را به دیگران نشان دهید. مراقب باشید صدایتان بیش ازحد بلند یا آهسته نباشد. می توانید از روش های جذاب کردن صدا در حین صحبت هم بهره ببرید.
مرد

زبان بدن هنگام قرار ملاقات

منکر تأثیر و قدرت کلمات نمی شویم اما زبان بدن همیشه بیشتر از کلمات تأثیر دارد. اگر با اصول نحوه برخورد در اولین ملاقات زیاد آشنا نیستید، باید بدانید در قرار ملاقات های عاشقانه (به ویژه برای اولین بار)، زبان بدن می تواند تأثیر مطلوبی بر فرد بگذارد.

 1. چهره: بسیار طبیعی اما باوقار بخندید. خنده می تواند استرس شما را با آزادکردن اندورفین ها کاهش دهد. هنگامی که می خندید، فرد مقابل راحت تر با شما ارتباط برقرار می کند. خنده می تواند شما را جذاب تر نشان دهد.
 2. چشم ها: تا حدی چشم هایتان را گشاد کنید. بااین کار به طرف مقابل تان نشان می دهید که به آشنایی با او علاقه مند هستید و واکنش مثبت او را جلب خواهید کرد.
 3. حرکات: هنگام صحبت کردن کمی به سمت جلو متمایل شوید. این کار اشتیاق و علاقه ی شما را نشان می دهد. هنگامی که او صحبت می کند، گاهی سرتان را به نشانه ی توافق تکان دهید و لبخند بزنید تا بداند به آنچه درباره ی آن صحبت می کند، علاقه مند هستید.
 4. صدا: هم مردان و هم زنان، عاشق صدای عمیق در جنس مخالف هستند. البته این بدان معنا نیست که حتما باید صدای خشک و خشنی داشته باشید، فقط سعی کنید کمی آن را عمیق تر کنید و به آرامی و بااعتمادبه نفس صحبت کنید.

زبان بدن هنگام ملاقات با افراد جدید

برای ایجاد یک ارتباط قوی با دیگران و یافتن دوستان جدید، باید دوستانه و راحت برخورد کنید و به دنبال نقاط مشترک بین خودتان باشید. البته این به معنای صمیمیت بی حدومرز با هر کسی نیست.

 1. چهره: لبخندزدن را فراموش نکنید. اگر می خواهید رفتار دوستانه ای با دیگران داشته باشید، اولین گام داشتن لبخندی واقعی است. همچنین بد نیست تکنیک های لبخند جذاب را هم یاد بگیرید.
 2. چشم ها: به جز تماس چشمی قوی، چشمک های دوستانه نیز راهی برای برخورد دوستانه است. البته شاید فکر کنید چشمک زدن بیشتر با روابط عاشقانه در ارتباط است، اما می توان از آن به عنوان نشانه یا شوخی مشترک در روابط دوستانه نیز استفاده کرد. چشمک زدن می تواند شما را سرگرم کننده تر و بااعتمادبه نفس تر نشان دهد.
 3. حرکات: بسیاری از ما سعی می کنیم از رفتارهای افرادی که دوست شان داریم الگو بگیریم. مثلا سعی می کنیم مانند آنها راه برویم، یا حرکات دست ها و نحوه ی ایستادن مان شبیه آنها باشد. این نشانه به دیگران این حس را منتقل می کند که به آنها علاقه مند هستیم.
 4. صدا: صدایتان باید آهنگ دوستانه ای داشته باشد. این کار را می توان از طریق تنظیم زیروبمی صدا و تغییر یک نواختی آن انجام داد. صحبت کردن با صدای یک نواخت می تواند به راحتی دیگران را کسل کند.
قرار ملاقات

فراموش نکنید زبان بدن در تعاملات اجتماعی روزمره بسیار مهم است. موارد متعددی وجود دارد که در آن، به طور ناخودآگاه طوری رفتار می کنیم که منظورمان را به طور اشتباه به دیگران منتقل می کنند. با آگاهی از اینکه در هر شرایطی چگونه باید از حرکات، حالات چهره و صدایتان استفاده کنید، می توانید در برقراری روابط اجتماعی موفق تر عمل کنید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
خلاقیت خنده دار هندونه فروش شیرازی، برای فرار از گرما حماسه آفرید/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (215 نظر) نگاهی به اعلامیه ترحیم مادر جوان حمید گودرزی که دیشب خبر فوتش را آقای بازیگر اعلام کرد +عکس/ روحش شاد (116 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (109 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (70 نظر) خلاقیت خنده دار میوه فروش وانتی با عکس رضا گلزار حماسه آفرید/هنر نزد ایرانیان است و بس+ عکس (44 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (44 نظر) سینه زنی شاهرخ خان، بازیگر معروف هندی در هیئت عزاداری امام حسین (ع) +ویدئو (40 نظر) رونمایی از همزاد و بدل ایرانی هانده ارچل، بازیگر ترکیه‌ای محبوب ایرانی ها/ ایشون هم بازیگر خیلی معروفیه+عکس (35 نظر) خلاقیت خنده‌دار اوستا بنّا در ساختن توالت کنار روشویی برای راحتیِ صاحبخانه حماسه آفرید+ عکس/ مغز نیست که فسفر خالصه😂 (29 نظر) انتخاب محمدرضا گلزار و بهرام رادان به عنوان خوش‌تیپ‌ترین و خوش قیافه‌ترین بازیگران ایران از منظر الیف ارول بازیگر چشم آبیِ ترکیه‌ای+ ویدیو/ چشم آیسان خانوم و مینا مختاری روشن! (28 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (29 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (26 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (19 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (18 نظر) برادر رهبر معظم انقلاب: ایشان در عروسی من با ماشین فولکس‌شان، شب تا ساعت12 برای آنهایی که جهاز آورده بودند دنبال شام بودند+ عکس (17 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
خاطرات ناصرالدین‌شاه در فرنگ؛ «پادشاه آلمان جنّی است»!
ایده هایی برای استفاده از اکسنت وال در تغییر دکوراسیون خانه
فال ابجد روزانه دوشنبه 1 مرداد 1403
فال روزانه امروز دوشنبه 1 مرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز دوشنبه 1 مرداد 1403
یک فوتبالیست کچل دوست داشتنی مشعل المپیک پاریس را حمل می کند!
فال قهوه با نشان روز دوشنبه 1 مرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 1 مرداد 1403 + فیلم
با این 8 تا روش خونه رو بدون نیاز به کولر خنک نگه دار
پانته‌آ بهرام، نقش اول سریال دلدادگان ممنوع الفعالیت شد+عکس
کوه زنوزی موش زائید/ قول مهدی ترابی به هواداران پرسپولیس: نگران نباشید برمی گردم!
نگاهی به موجودی حساب ثروتمندترین زن گدای مشهدی ! / هوش از سرتان می پراند !
شام امشب با من: سفره‌های رنگارنگ؛ 24 غذای ساده و ارزان برای شام
واگذاری سرپرستی فرزندان افغانی به ایرانیان واقعیت دارد؟
نقطه مشترک همسر دوم علی دایی با همسر حضرت علی(ع) در انتخاب مهریه/ مهریه ضامن خوشبختی نیست
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق عاشقانه شهاب حسینی و لیلا حاتمی در فیلم "پرسه در ماه" / ما کاملا شبیه همیم طرز نگاهامون دو دو زدن چشامون ...😍 استارت تمرینات سخت علیرضا بیرانوند در تراکتور +فیلم/ آقای دروازه بان آمادگی بدن بالایی دارد! سکانس عاشقانه دل باختن قباد به شهرزاد/ نشود فاش کسی آنچه میان من و توست (فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت