ساعدنیوز
ساعدنیوز

رازهایی درباره زبان بدن که نباید از دانستنشان غافل شوید

  جمعه، 30 اردیبهشت 1401   زمان مطالعه 7 دقیقه
رازهایی درباره زبان بدن که نباید از دانستنشان غافل شوید
بعضی‌ از افراد به‌کمک حس ششم خود قادرند ذهن‌خوانی کنند، اما اگر حس ششم‌تان به‌قدر کافی قوی نباشد، تنها راه‌حلی که برای‌تان باقی می‌ماند این است که بر فوت‌وفن‌های زبان بدن ( نشانه های غیرکلامی ) مسلط شوید تا بتوانید ذهن دیگران را از روی زبان بدن‌شان بخوانید. با ما همراه باشید تا با رازهایی درباره زبان بدن که نباید از دانستنشان غافل شوید، آشنا شوید.

جالب است بدانید که ۵۵ درصد اطلاعات در تعاملات بین فردی از طریق نشانه های غیرکلامی منتقل می شود. همه ی ما طیفی از این دست نشانه ها را در تعاملات روزمره مان بروز می دهیم و خیلی اوقات حواس مان نیست که دیگران می توانند افکار و احساسات مان را از روی عمده ی حالات و حرکات بدن مان بخوانند. پس اگر کسی این نشانه های غیرکلامی را دنبال کند، می تواند ناگفته های طرف مقابلش را فقط با اندکی تیزهوشی بفهمد. در ادامه با ما همراه باشید می خواهیم برایتان از اسرار زبان بدن بگوییم.

معنی بستن چشم ها در زبان بدن چیست؟

اگر طرف مقابلتان در حال صحبت با شما چشم هایش را ببندد، یعنی در تلاش است خودش را از صحبت کردن با شما برهاند. باید این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که وقتی طرف مقابلتان با چشمان بسته صحبت می کند دلیلش ترس از شما نیست، بلکه از شما خسته شده است و می خواهد از دست تان خلاص شود. پس بر اساس روانشناسی پوشاندن صورت با دست، اگر هم صحبت تان چشم هایش را ببندد یعنی دارد شما را نادیده می گیرد.

بستن چشم ها

گرفتن دهان با دست در زبان بدن نشانه چیست؟

یادتان هست که وقتی بچه بودید و نمی خواستید چیزی را بگویید، دست تان را جلوی دهانتان می گذاشتید؟ خیلی از ما این حرکت را در بزرگ سالی نیز تکرار می کنیم. گرفتن دهان با دست، پوشاندن آن با چند انگشت یا حتی نگه داشتن دست مشت شده در نزدیکی دهان حرکتی است که به فرد کمک می کند حرفی که در دلش است از دهانش بیرون نپرد. گاهی اوقات ممکن است طرف مقابل این حرکت را به صورت سرفه ای الکی انجام بدهد.

جویدن دسته عینک در زبان بدن یعنی چه؟

وقتی طرف مقابلتان دسته عینکش را می جود، یعنی به حمایت و دلگرمی نیاز دارد. این فرد قطعا در ناخودآگاهش از بابت چیزی نگران است و سعی دارد درست مثل زمانی که از سینه مادرش شیر می خورد، احساس امنیت کند. جویدن ته مداد یا خودکار، به لب گرفتن سیگار یا حتی جویدن آدامس سایر حرکات مشابهی هستند که در زبان بدن همین مفهوم را دارند.

معنی مالیدن چانه در زبان بدن چیست؟

این حرکت مختص اوقات تصمیم گیری است. معمولا فرد در چنین اوقاتی در حالی که چانه اش را می مالد، ناخودآگاه به نقطه ای خیره می شود و بدون اینکه حتی خودش بداند به چه چیزی نگاه می کند، عمیقا به فکر فرو می رود.

دست به سینه ایستادن در زبان بدن یعنی چه؟

دست به سینه نشستن یا ایستادن بسیار شایع است و تعجبی ندارد که مردم در این حالت احساس راحتی بیشتری می کنند. معمولا وقتی دست به سینه می نشینیم یا می ایستیم که از چیزی آزرده خاطر شده ایم و می خواهیم خودمان را از جمع کنار بکشیم. دست به سینه ایستادن در زبان بدن به وضوح نشان می دهد که فرد بابت مسئله ای احساس ناراحتی می کند و نمی خواهد با دیگران بجوشد.

دست به سینه ایستادن

در زبان بدن خم شدن به جلو نشانه چیست؟

می دانید در زبان بدن خم شدن به جلو نشانه چیست؟ اگر کسی از طرف مقابل خوشش بیاید و بخواهد با او ارتباط برقرار کند، معمولا بدنش را کمی به جلو متمایل می کند. در این حالت، پاها تکان نمی خورند اما بدن ناخودآگاه به سمت جلو متمایل می شود.

معنی تکیه دادن در زبان بدن چیست؟

اگر کسی به پشتی صندلی یا هر جای دیگری که نشسته است تکیه بدهد، یعنی از گفت وگو خسته شده است یا شاید هم در حضور طرف مقابلش احساس راحتی نمی کند.

تاب خوردن روی پاشنه و انگشتان پا در زبان بدن یعنی چه؟

فقط بچه ها این حرکت را انجام می دهند. خیلی وقت ها بزرگ ترها هم اگر بابت چیزی عصبی باشند، این کار را می کنند.

مالیدن دست ها به هم در زبان بدن نشانه چیست؟

وقتی کسی دست هایش را به هم می مالد، به طور کلی یعنی امیدوار است و حس مثبتی دارد. معمولا وقتی دست هایمان را به هم می مالیم که ذهنمان مشغول اتفاقات خوب آینده است.

دست دادن دستکشی در زبان بدن چه معنایی دارد؟

وقتی کسی هنگام دست دادن مچ دست تان را با دست دیگرش می گیرد، یعنی به شما ارادت دارد و احتمالا می توانید به او اعتماد کنید.

گذاشتن کف دست آزاد روی دست طرف مقابل در زبان بدن نشانه چیست؟

اگر طرف مقابل هنگام دست دادن کف دست آزادش را روی دست تان بگذارد، نشانه همدلی است البته به شرط اینکه همان ابتدای دست دادن این حرکت را انجام بدهد. اگر با هم دست دادید و طرف مقابل آخر دست دادن دستش را روی دست تان گذاشت، آن وقت یعنی سعی دارد به شما بفهماند که خودش رئیس است.

گرفتن دودستی دست طرف مقابل از پایین در زبان بدن یعنی چه؟

اگر کسی دست تان را از پایین با دو دستش گرفت، یعنی می خواهد به شما بگوید که آماده کمک کردن است.

گرفتن دودستی دست

در زبان بدن دست دادن همراه با لمس بازو به چه معناست؟

گاهی اوقات، مردم هنگام دست دادن قسمتی از بدن طرف مقابلشان را با دست آزادشان لمس می کنند و مثلا دستی به بازو، ساعد یا پشت طرف مقابلشان می کشند. این حرکت به نوعی ورود به حریم خصوصی محسوب می شود و نشان می دهد که فرد نیاز به برقراری ارتباط دارد. هرچه قسمت لمس شده به تنه نزدیک تر باشد، یعنی نیاز فرد به مصاحبت بیشتر است.

مرتب کردن گره کراوات در زبان بدن یعنی چه؟

معنی این حرکت بسته به موقعیت می تواند متفاوت باشد. اگر آقایی این حرکت را در حضور یک خانم انجام بدهد، می تواند به این معنی باشد که از آن خانم خوشش می آید. اما این حرکت بعضی مواقع نشان می دهد که فرد احساس راحتی نمی کند. شاید طرف مقابل درباره چیزی دروغ گفته است یا اینکه فقط می خواهد از موقعیتی که در آن قرار دارد خلاص شود.

در زبان بدن بازی کردن با پرزهای لباس نشانه چیست؟

بازی کردن با پرزهای لباس یا انجام این حرکت در حالی که هیچ پرز یا مویی وجود ندارد، نوعی حرکت جانشین سازی است. معمولا فرد با این حرکت سعی دارد بدون اینکه حرفی بزند، مخالفتش را نشان بدهد. به عبارت دیگر، فرد نظرش را واضح بیان نمی کند ولی از روی این حرکتش می توانید بفهمید که قطعا با چیزی مخالف است.

گذاشتن پاها روی میز در زبان بدن یعنی چه؟

این حرکت معانی بسیاری دارد از جمله بدرفتاری و بی احترامی. کسی که پاهایش را روی میز دراز می کند، گاهی هدفش این است که نشان بدهد رئیس است و گاهی هم می خواهد نشان بدهد که برای سلامتی خودش اهمیت قائل است. روان شناسان معتقدند که حتی اگر در این حالت احساس راحتی می کنید، هیچ جای دیگری غیر از منزل نباید در این وضعیت استراحت کنید.

معنی سوار صندلی شدن در زبان بدن چیست؟

بعضی از افراد صندلی را با اسب اشتباه می گیرند و از پشتی صندلی درست استفاده نمی کنند. مردم معمولا از اینکه طرف مقابلشان این طوری بنشیند خوش شان نمی آید، چراکه ناخودآگاه احساس خصومت می کنند. این طرز نشستن اغلب در میان افراد سلطه گر شایع است. اگر می خواهید در مقابل چنین افرادی ضعیف به نظر نرسید، بهتر است در حالی که آنها سوار صندلی شده اند، شما سرپا بایستید.

ارتباط چشمی در زبان بدن نشانه چیست؟

یکی دیگر از اسرار زبان بدن، ارتباط چشمی است. چشم ها دریچه روح آدمی هستند و در برقراری ارتباط با دیگران بسیار به کار می آیند. می توانید عواطف و احساسات طرف مقابلتان را از چشم هایش بخوانید. کسانی که به هم علاقه مندند دلشان می خواهد موقع نگاه کردن به چشم های عشقشان، ببینند که مردمک چشمش گشادتر شده است. تشخیص گشادترشدن مردمک ها اصلا کار سختی نیست، چراکه مردمک چشم می تواند ۴ برابر از اندازه عادی بزرگ تر شود. در مقابل اگر کسی عصبانی باشد، مردمک چشم هایش جمع تر خواهند شد.

ارتباط چشمی
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (75 نظر) خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (74 نظر) سرنوشت عجیب اسبی که به فرح پهلوی سواری نداد (44 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (31 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (13 نظر) فروش عجیب نوزادان از 350 میلیون تومان تا طرح ویژه حراج نوزادان در ایران +عکس (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) واکنش جالب فیروزه گیلدخت به تمام شدن سریال (7 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (7 نظر) روایت هویدا از دایره عجیب دوستان فرح پهلوی (6 نظر) وقتی لقب جذابترین آبادانی دنیا به آرتام تعلق میگیره! (6 نظر) ماجرای دوربینی که از بدن امام خمینی عکس نگرفت! (5 نظر) رونمایی دنیا جهانبخت از اولین شغل کیوت آرتام کوچولو!+عکس (3 نظر) دکور اصیل و خاص عروس سید حسن خمینی برای نوشیدن قهوه سبز (3 نظر) واکنش جالب ادا اجه به تمام شدن سریال سیب ممنوعه (2 نظر)