بعد از 10 سال آموزش جنسی به کوکان در انگلیس لغو شد!

  پنجشنبه، 10 خرداد 1403 ID  کد خبر 390649
بعد از 10 سال آموزش جنسی به کوکان در انگلیس لغو شد!
ساعدنیوز: بالاخره سیستم آموزشی انگلیس پس از سال‌ها آزمون و خطا روی کودکان و نوجوانان، به این نتیجه رسید که در تصمیم خود برای آموزش محتوای جنسی در مدارس خطا رفته و حتما باید محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کند!

به گزارش پایگاه خبری ساعدنیوز به نقل از فارس، حدودا 10 سال از آغاز آموزش مسائل جنسی در مدارس انگلیس می‌گذرد. سال‌هایی که با تصمیم به ظاهر روشنگرانه مدیران آموزشی، آسیب‌های بسیاری را به دانش آموزان تحمیل کرد و به موجب همین آسیب‌ها و البته نارضایتی والدین، بالاخره سیستم آموزشی انگلیس را پس از سال‌ها آزمون و خطا روی کودکان و نوجوانان، به این نتیجه رساند که در تصمیم خود برای آموزش محتوای جنسی در مدارس خطا رفته و حتما باید محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کند! چه بسا که جیلیان کیگان وزیر آموزش انگلستان، درتصمیمی جدید می‌خواهد مدارس را از آموزش هر نوع مسائل جنسی قبل از کلاس پنجم منع کند و همچنین والدین را در جریان همه مواد درسی کلاس قرار دهد.

از خودارضایی تا انواع روابط جنسی؛ آنچه دانش آموزان انگلیس می‌آموزند!

اما مگر چه محتوایی در مدارس انگلستان آموزش داده می‌شود که حالا چنین تصمیمی گرفته شده است؟ از زمانی که جاستین گرینینگ، وزیر وقت آموزش گفته بود بچه‌ها از سن 4 سالگی (سن ورود به مدرسه در انگلیس) درباره رابطه امن و سالم آموزش خواهند دید و در سنین بالاتر، رابطه جنسی متناسب با سنشان را دریافت خواهند کرد، عملا آموزش محتوای جنسی در مدارس رسمیت پیدا کرد و برخلاف ادعای اولیه مبنی بر اختیاری بودن دریافت این آموزش‌ها در صورت رضایت والدین، رفته رفته شکلی اجباری با آثاری مخرب به خود گرفت. در واقع، گسترش محتوای آموزشی صریح جنسی در انگلیس به سال 2019 بر می‌گردد، یعنی زمانی که وزارت آموزش دستورالعمل قانونی جدیدی را در مورد RSE (آموزش روابط جنسی) منتشر کرد. اما این آموزش‌ها چه بود؟ به گفته میل آنلاین، آموزش‌هایی همچون اینکه نوزادان از بدو تولد تا یک سالگی می‌توانند با لمس اندام خود، احساسات لذت بخشی را تجربه کنند، آموزش راه‌های خود ارضایی و رسیدن به لذت جنسی برای دختران، آموزش انواع روابط جنسی عرف و خارج عرف با تمام جزییات برای نوجوانان، آموزش‌های غیرعلمی فراجنسیتی و انحراف ذهن دانش آموزان نسبت به جنسیت بیولوژیک آن‌ها و یا همجنس گرایی، فقط نمونه‌هایی از انواع محتوای جنسی برای دانش آموزان است. آموزش‌هایی که نه تنها عادی‌سازی روابط و انحرافات جنسی را به همراه دارد، بلکه منجر به آسیب‌های روانی و جسمی دانش آموزان به عنوان قربانیان اصلی این جریان می‌شود.

نمونه‌های از انواع آموزش‌های جنسی در مدارس انگلیس

براساس گزارشات موجود، مسائل جنسی در مدارس انگلیس کاملا بی‌پرده آموزش داده می‌شود؛ مثلایکی از برنامه آموزشی که توسط شورای شهر «سویندون» برای مدارس تهیه شده، شامل معرفی جزیی انواع کاندو.م برای جلوگیری از گسترش بیماری‌های مقاربتی است؛ یا مثلا نوعی از آموزش که برای دانش آموزان سال یازدهم (کودکان بین 15 تا 16 سال) مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل ویدیویی از یک رابطه است! و اما عجیب‌تر اینکه طبق تحقیقات واحد میثاق اجتماعی جدید اندیشکده کیتس، مدارس مختلف برای آموزش جنسی به دانش آموزان خود از مؤسساتی همچون «مدرسه آموزش جنسی» کمک می‌گیرند که عملا مبلغان انحراف جنسی هستند. مثلا یکی از فعال‌ترین چهره‌ها در این زمینه، دکتر «اما چان» است که ویدئویی از خود در حال خواندن آهنگی به نام «بیایید همه خود ارضایی کنیم» منتشر کرده است. همچنین این موسسه، کتابی برای آموزش در مدارس دارد که به معلمان تاکید می‌کند تا انواع رابطه جنسی خوب، سریع، خشن و ناشناس برای دانش آموزان شرح دهند!

اعتراض فراگیر والدین نسبت به محتوای آموزشی

وضعیت آموزش بی‌پرده و افراطی مسائل جنسی در مدارس انگلستان به قدری به قهقرا رفته که والدین خواستار توقف هرچه سریعتر این روند در مدارس هستند. البته اعتراض والدین انگلیسی، موضوع امروز و دیروز نیست و از همان زمانی که آموزش محتوای جنسی در مدارس آغاز شد تا همین امروز ادامه دارد. با استناد به مقاله‌ای در روزنامه تلگراف که برگرفته از پژوهش‌های «میریام کیتس» نماینده حزب محافظه‌کار پارلمان انگلیس است، چند مورد از انواع اعتراض والدین را با هم مرور می‌کنیم. یکی از والدین که فرزندش در مدرسه ایالتی لندن درس می‌خواند، می‌گوید: «معلمانی که والدین شناختی از آن‌ها ندارند، به فرزندانمان در مورد خود ارضایی در سال آخر دبستان (زیر 10 سال) آموزش داده‌اند. آن‌ها کارت‌هایی روی میز داشتند و در مورد هر چیزی که روی کارت بود، بحث می‌کردند مثلا خودارضایی!» مادر یک کودک انگلیسی که در مدرسه ایست میدلندز درس می‌خواند نیز می‌گوید: «به فرزند 13ساله من آموختند که نه دو جنسیت که 100 جنسیت وجود دارد. به آن‌ها اصطلاحاتی مانند جنسیت مشترک، غیر دودویی و سیال جنسیتی آموزش‌داده‌شده است.»

تلگراف همچنین می‌نویسد که در برخی از مدارس، از کودکان 12ساله پرسیده شده که در مورد انواع رابطه جنسی خارج از عرف چه احساسی دارند! جیمز اسی، یکی از بنیان‌گذاران The Thoughtful Therapists، گروهی از مشاوران، روان‌شناسان بالینی و روان‌درمانگران که به‌خاطر نگرانی خود در مورد محتوای آموزشی کودکان متحد شده‌اند، ضمن اشاره به نگرانی والدین در این باره گفته: «در یک مدرسه دخترانه غیردولتی در لندن، کلوپ‌های «اتحاد جنسیتی» بعد از ساعت مدرسه توسط دانش‌آموزان تراجنسیتی کلاس ششمی برای دانش‌آموزان کلاس اولی یا دومی اداره می‌شوند. من فکر می‌کنم باید به تلقین در مدارس پایان دهیم، زیرا این دقیقاً همان چیزی است که در حال وقوع است. »

رشد آسیب‌هایی چون تعرض جنسی در میان دانش آموزان

طبعا آموزش بی‌پرده مسائل جنسی، آگاهی بخشی خارج از موعد و افراطی به دانش آموزان، تبعات مختلفی به همراه دارد که یکی از آن‌ها افزایش آمار تعرضات جنسی در مدارس است. بر اساس گزارشی هشدارآمیز از سوی افستد(نهاد ناظر بر مدارس انگلستان)، حدود 64 درصد دخترانی که با آن‌ها حرف زده شده، گفتند «زیاد» یا «گاهی» لمس ناخواسته را تجربه کرده‌اند. از هر 10 نفر، 8 نفر هم تحت فشار قرار گرفته‌اند تا تصاویر جنسی خود را به اشتراک بگذارند. این دانش آموزان گفتند خشونت جنسی معمولا در فضاهای بدون نظارت، مانند مهمانی‌ها یا پارک‌ها، و در خارج از فضای مدرسه رخ می‌دهند. جالب است بدانید که به رغم آموزش‌های گسترده جنسی در مدارس انگلیس، دانش آموزان از آموزش‌های مفید و کاربردی بی‌بهره هستند؛ بطوریکه براساس گزارش افستد، بیشتر دانش آموزان احساس می‌کنند آموزشی که در مدرسه دیده‌اند، اطلاعات و مشاوره لازم برای برخورد با مسایلی از این دست را به آن‌ها نمی‌دهد و به همین سبب هم کودکان و جوانان، به ویژه دختران، احساس می‌کنند باید پذیرای آزار و اذیت جنسی باشند. موضوعی که از نظر آماندا اسپیلمن، بازرس ارشد افستد شوکه کننده است.

تغییر دستورالعمل آموزش جنسی، تصمیم جدید وزارت آموزش انگلیس

با توجه به این رسوایی ها در سیستم آموزشی انگلیس و پیامدهای موجود، ظاهرا وزارت آموزش انگلستان می‌خواهد اصلاحاتی در محتوای آموزش جنسی ایجاد کند که به صورت جزیی، نحوه آموزش در سنین مختلف را توضیح می‌دهد. چند مورد از این دستورالعمل‌ها را به نقل از گاردین می‌خوانیم.مدارس از آموزش هر نوع مسائل جنسی قبل از کلاس پنجم (9سالگی) منع می‌شوند و بحث‌های صریح در مورد موضوعاتی مانند پیشگیری از بارداری تا سن 13 سالگی به تعویق خواهد افتاد؛ دانش‌آموزان کلاس هفتم در مورد خطرات ارسال یا دریافت تصاویر برهنه یا فیلم های مستهجن و همچنین آزار جنسی، تعقیب و فریب، آموزش می‌بینند؛ بحث در مورد اعمال جنسی تا کلاس نهم (سال سوم دبیرستان) به تعویق خواهد افتاد که ممکن است موضوعاتی مانند پیشگیری از بارداری، سقط جنین، بیماری‌های مقاربتی، خشونت جنسی و خشونت خانگی یا خشونت در روابط را نیز پوشش دهد؛ همچنین والدین باید از محتوای آموزشی مطلع شوند.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
مراسم تشییع پدر علی دایی، با حضور چهره های سرشناس و فوتبالی +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (75 نظر) آشپزی سرصبحی مینا مختاری همسر کدبانو و شیک بهرام رادان/ ماشاءالله با یه بچه کوچیک غذاهای جورباجور هم میپزه+عکس (55 نظر) نگاهی به دکوراسیون شیک و اروپایی مراسم سومین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی با رونمایی از تم آبی رنگِ خاصِ جشن+عکس/ مثل همیشه متین و باوقار (52 نظر) کیک تولد خاص و چند بعدی آیسان آقاخانی برای تولد آقا رضا گلزار/ خوشمزه به نظر میرسه+عکس (49 نظر) شکسته شدن قبح شرب خمر و لمس نامحرم در نبود نظارت کافی و پاسخ ساترا (40 نظر) صحبت های تامل برانگیز آقای قرائتی: نکته سنجی های مسعود پزشکیان از زبان ایشان+ویدئو/ وقتی انگشت های دست به ده تا رسید نیاز به حساب و کتاب نداره... (38 نظر) باقالی قاتوق پختن به سبک مینا مختاری، همسر باسلیقه و کدبانوی بهرام رادان+ویدیو/ با یه بچه کوچیک همچین غذایی رو پختن احسنت داره (36 نظر) پذیرایی صمیمانه و ساده رهبر معظم انقلاب از محمود پاک نیت و هنرمندان دیگر ایرانی با شیرینی و چایی در فنجان عینکی+عکس (34 نظر) ناگفته های رهبر معظم انقلاب از کودکی و پدر و مادرشان/ از شعر و قرآن خوانی تا خاطره روز اول مدرسه و والیبال بازی کردن در کوچه (29 نظر) ضیافت شام مردانه محمدرضا گلزار به مناسبت ازدواج برادرش در رستورانی شیک با حضور آقای داماد + عکس/ غذاهای لاکچری و مفصل به انتخاب آقای سوپراستار😍 (19 نظر) در آستانه عید قربان یادی کنیم از خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (16 نظر) (عکس) آخرین عاشقانه پدرانه حسام محمودی، هادی سریال "گرگ و میش"، برای تولد دختر زیبایش، هانا/ آدم دلش آتیش میگیره واقعا (15 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: گاهی وقتا حرفمون خوبه اما بد تحویل میدیم مثل شربتی که بکنیم تو آفتابه +ویدئو😂👌 (14 نظر) نگاهی به عکس حاج آقا و حاج خانوم های سینمای ایران/ از نیوشا ضیغمی تا رضا گلزار و امیر جعفری در مکه مکرمه (13 نظر) نگاهی به گچبری های مدرن و اروپایی خانه علیرضا بیرانوند در تازه ترین عکس هایی که پسرش منتشر کرده+عکس/ سلیقه اکرم بانو توی انتخاب دکوری و چیدمان حرف نداره😍 (12 نظر)
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403+فیلم
فال ابجد روزانه چهارشنبه 30 خرداد 1403
فال روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403
عکسی از سفر به یادماندنی علی دایی همراه خانواده پرجمعیتش در زمان کودکی/ پدر و مادرشون چقدر جوون بودن +عکس
بیوگرافی و زندگی خصوصی سحر گلدوست، ثریای سریال انتهای شب و همسرش+تصاویر جذاب و دیدنی
دانلود آهنگ جدید "قطب شمال" فرزاد فرزین/ حیف من و تو حیف از این عشق که این شهر حسود اونو ندیدش... +فیلم
نگاهی به زندگی نامه شخصی و سیاسی کاندید ریاست جمهوری/شغل همسر سعید جلیلی چیست؟
پرسه‌های مرد متاهل با دختران خیابانی / عشق زنم را نمی‌دیدم و آزارش می‌دادم
فال انبیاء روزانه چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
اولین ماشین علی دایی قبل از ثروتمند شدنش/ اسطوره فوتبال اصالت را معنا کرد
تذکر جدی دفتر مقام معظم رهبری درباره برخی نقل قول‌های غیر مستند از رهبر انقلاب و مسئولان دفتر ایشان
یک مهاجر افغان با چاقو به مردم جوادیه تهران حمله کرد
بیمارستان رشت دچار حریق شد و 8 بیمار جان باختند + اسامی جان باختگان