ساعدنیوز
ساعدنیوز

بیانیه مهم وزارت خزانه داری آمریکا در خصوص شکنجه زندانیان/تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه حقوق بشر در روز جهانی زن

  چهارشنبه، 17 اسفند 1401   کد خبر 333013
بیانیه مهم وزارت خزانه داری آمریکا در خصوص شکنجه زندانیان/تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه حقوق بشر در روز جهانی زن
ساعدنیوز: وزارت خزانه داری آمریکا در روز جهانی زن و به بهانه نقض حقوق بشر تحریم های جدیدی علیه ایران مقامات و نهادهای ایرانی اعمال کرد و هشت فرد و سه شرکت ایرانی را در فهرست تحریم ها قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز به نقل از همشهری، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری چندین مقام و نهاد حکومت ایران، از جمله دو مقام ارشد در سیستم زندان این کشور را که مسئول نقض جدی حقوق بشر علیه زنان و دختران بوده اند، تحریم می‌کند.

در این بیانیه ادعا شده است: دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری همچنین فرمانده ارشد ارتش ایران و یکی از رهبران عالی رتبه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین یک مقام ایرانی که در مسدود کردن دسترسی به اینترنت در ایران نقش محوری داشته است را تحریم می کند. در نهایت، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری، سه شرکت ایرانی و مدیران آنها را به دلیل ممکن ساختن سرکوب خشونت آمیز معترضان مسالمت آمیز توسط نیروهای انتظامی ایران را را تحریم می کند.

در بخش دیگری از این بیانیه ادعا شده است: زندان های ایران آوازه بدی در خصوص بدرفتاری، شکنجه و مرگ دارند. زنان زندانی به ویژه از خشونت جنسی، شکنجه و سایر رفتارهای ظالمانه غیرانسانی و تحقیرآمیز رنج می برند.

برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرد: آمریکا، همراه با شرکا و متحدان خود، در کنار زنان ایران که مدافع آزادی های اساسی در مقابل حکومتی بی رحم هستند, می ایستد. حکومت ایران، زنان را به عنوان شهروندان درجه دوم می داند و تلاش می کند صدای آنها را به هر وسیله ممکن سرکوب کند. ما به اقدامات خود علیه حکومتی که همچنان از شهروندان خود به ویژه زنان و دختران سوء استفاده می کند و علیه آنها خشونت به کار می برد، ادامه خواهیم داد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (103 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (88 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (76 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (38 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (37 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (12 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) حرکات بانمک آرتام پسر دنیا جهانبخت داخل ماشین قرمز لوکسش (7 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (4 نظر)