ساعدنیوز
ساعدنیوز

چگونه در بانک صنعت و معدن حساب وکالتی باز کنیم؟

  یکشنبه، 31 اردیبهشت 1402   زمان مطالعه 11 دقیقه
چگونه در بانک صنعت و معدن حساب وکالتی باز کنیم؟
شرکت ایران خودرو در طی سال و در مناسبت های گوناگون اقدام به عرضه محصولات خود می نماید. این شرکت در اقدامی جدید یکی از شرایط ثبت نام را علاوه بر شرایط عمومی مانند دارا بودن حداقل 18 سال سن، برای متقاضیان افتتاح حساب وکالتی در بانک های عامل معرفی کرده است. در ادامه به چگونگی افتتاح حساب وکالتی در بانک صنعت و معدن برای ثبت نام خودرو ارائه خواهیم داد.

حساب وکالتی بانک صنعت و معدن این امکان را برای مشتریان فراهم می سازد که به حساب کارگزاری شان متصل شده و نسبت به خرید و فروش کالاهای مختلف در بازار بورس کالا اقدام نمایند. کالاهای متعددی از طریق بورس کالا معامله می شوند که از جمله جدیدترین آن ها می توان به خودروهای تولیدی شرکت های داخلی اشاره نمود. با توجه به افزایش تقاضا برای خرید خودرو در بازار کشور، راه های مختلفی جهت متعادل سازی قیمت ها اجرایی شده که یکی از آن ها عرضه خودرو در بورس کالا می باشد. افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن این شرایط را برای شما فراهم کرده تا بتوانید نسبت به خرید خودرو در بورس کالا اقدام نمایید. اگر چه معمولا قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا از نرخ فروش کارخانه بالاتر است، اما این قیمت تا حد قابل توجهی از قیمت بازار پایین تر بوده و به همین خاطر برای خریداران مزیت محسوب می شود. در همین راستا، تقاضا برای خرید خودرو از بورس افزایش یافته است.

چیزی که در رابطه با خرید خودرو یا سایر کالاها از بازار بورس اهمیت دارد، داشتن حساب وکالتی بورس کالا بانک صنعت و معدن یا سایر بانک های مجاز می باشد. به عبارت دیگر، تنها کسانی می توانند از این طریق نسبت به ثبت سفارش خرید خودرو اقدام کنند که در یکی از بانک های مجاز، حساب وکالتی داشته باشند. در حال حاضر، بانک صنعت و معدن شرایط ایجاد این نوع حساب را برای مشتریان خود فراهم نموده است. اگر چه امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن وجود نداشته و کاربران جهت این امر باید به شعب بانک مراجعه نمایند. با توجه به اهمیت موضوع و تعداد زیاد متقاضیان خرید خودرو یا سایر کالاها از بازار بورس، در این مقاله نحوه ایجاد حساب وکالتی در این بانک را به صورت کامل برای تان توضیح می دهیم. پس با ما همراه باشید تا روش تکمیل فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن و افتتاح آن را فرا گرفته و برای این کار با مشکلی مواجه نشوید.

حساب وکالتی بانک صنعت و معدن چیست؟

قبل از این که روش افتتاح حساب وکالتی را بیان کنیم، ابتدا باید با ویژگی های این نوع حساب آشنا شده و بدانید چه مزایایی دارد. در این رابطه باید بگوییم همان طور که از نام آن هم مشخص است، صاحب حساب به بانک وکالت می دهد که برخی شرکت های خاص مانند بورس کالا، شرکت های خودروسازی و غیره امکان انجام عملیات های مختلف بر روی حساب شان را داشته باشند. از جمله این عملیات های بانکی که حساب وکالتی بورس کالا بانک صنعت و معدن و سایر بانک ها دسترسی شان را فراهم می سازند، می توان به مسدودسازی وجه، رفع مسدودی و انتقال آن اشاره نمود. برای مثال، در صورتی که شما قصد خرید خودرو یا محصول دیگری را از بازار بورس کالا داشته باشید، وجه مورد نیاز آن از حساب وکالتی شما در این بانک کسر شده و به حساب کارگزاری سپس حساب فروشنده واریز می گردد. بنابراین آگاهی از نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن و حضوری آن حائز اهمیت است.

افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن حضوری

حال که شناخت کاملی از حساب وکالتی به دست آوردید، وقت آن رسیده که نحوه ایجاد چنین حسابی را در بانک صنعت و معدن توضیح دهیم. در این رابطه باید بگوییم که بسیاری از بانک ها امکان ایجاد حساب وکالتی را به صورت آنلاین فراهم کرده اند. اما افتتاح این نوع حساب برای بانک صنعت و معدن فعلا فقط به شکل حضوری امکان پذیر است. اگر چه ممکن است در ادامه امکان تکمیل فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به صورت آنلاین هم فراهم شود. به هر حال، از آن جایی که بسیاری از مشتریان این بانک قصد فعالیت در بازار بورس کالا و خرید محصولات مختلف را دارند، در این قسمت نحوه ایجاد حساب وکالتی با روش فعلی مجاز آن یعنی همان شیوه حضوری را توضیح می دهیم. جهت این امر باید یک سری مراحل را به صورت گام به گام پشت سر بگذارید که در این جا به آن ها پرداخته ایم. این مراحل ایجاد حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به شرح ذیل می باشند:

ثبت نام در سجام و اخذ کد بورسی

نکته قابل توجه در رابطه با افتتاح حساب وکالتی بانک های مختلف از جمله صنعت و معدن، نام نویسی در سامانه سجام است. در واقع، این فرایند جزو شرایط اصلی افتتاح حساب وکالتی به شمار می آید و متقاضیان باید در اسرع وقت ثبت نام شان را در سامانه سجام انجام دهند. با طی کردن این فرایند، یک کد بورسی هم در اختیار کاربر قرار می گیرد که برای ادامه مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن، به آن نیاز خواهد داشت. کد بورسی یک کد منحصر به فرد بوده که تنها یک بار صادر شده و برای فعالیت در بازار بورس کالا الزامی است. البته دقت داشته باشید که ثبت نام در این سامانه چندان دشوار نبوده و با مراجعه به سامانه اینترنتی آن به نشانی www.sejam.ir، طی چند دقیقه می توانید نام نویسی تان را انجام دهید. به منظور ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک صنعت و معدن، باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد نمایید.

پوستر ثبت نام در سجام و اخذ کد بورسی

نام نویسی در کارگزاری و دریافت معرفی نامه

بعد از این که ثبت نام خود را در سامانه سجام تکمیل کردید، اطلاعات شما مورد بررسی قرار می گیرند. در صورتی که صحت اطلاعات تایید شود، یک کد بورسی در اختیارتان قرار داده می شود که معامله در بازارهای بورس را برای تان امکان پذیر خواهد کرد. اکنون نوبت به ثبت نام در کارگزاری می رسد. چرا که جهت افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن یا حضوری آن، حتما نیاز به معرفی نامه کارگزاری وجود دارد. پس باید کارگزاری های مختلف را بررسی کرده و ثبت نام تان را در یکی از آن ها تکمیل نمایید. با اتمام مراحل ثبت نام در کارگزاری، معرفی نامه یا فرم افتتاح حساب وکالتی در اختیارتان قرار می گیرد. با ارائه فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به هر یک از شعب این بانک در سراسر کشور، می توانید نسبت به ایجاد این نوع حساب اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پس از افتتاح حساب هم باید شماره حساب مربوطه را به کارگزاری خود اعلام نمایید.

مراجعه به شعبه و افتتاح حساب

آخرین مرحله جهت ایجاد حساب وکالتی بانک صنعت و معدن ، مراجعه به شعب آن است. پس از این که معرفی نامه یا همن فرم افتتاح حساب وکالتی را از کارگزاری خود تحویل گرفتید، باید با همراه داشتن آن به یکی از شعب بانک صنعت و معدن مراجعه نموده و درخواست تان را جهت این امر ارائه دهید. بعد از بررسی فرم مذکور و سایر مدارک هویتی شما، حساب وکالتی بانک صنعت و معدن برای تان ایجاد خواهد شد. دقت کنید که اگر قبلا حسابی در این بانک ایجاد کرده باشید، امکان تبدیل همان مورد به حساب وکالتی هم فراهم خواهد بود. از این رو نیاز به صرف زمان کم تری جهت انجام مراحل مربوطه وجود خواهد داشت. البته دقت داشته باشید که مراحل قبل یعنی دریافت کد بورسی و معرفی نامه از کارگزاری برای تبدیل حساب هم الزامی می باشند. با افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن ، می توانید فعالیت تان را در بازار بورس آغاز کرده و نسبت به خرید محصولات مد نظر اقدام نمایید.

همان طور که مشاهده کردید، در این قسمت روش ایجاد حساب وکالتی در بانک صنعت و معدن را با استفاده از شیوه حضوری بیان کردیم. بنابراین مشتریان این بانک و افرادی که متقاضی استفاده از حساب های آن جهت فعالیت در بازار بورس کالا هستند، به سادگی می توانند اقدامات لازم جهت افتتاح حساب خود را انجام دهند.

افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن

همان طور که گفته شد، امکان افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به صورت حضوری و با مراجعه به شعبه های بانک صنعت و معدن و به صورت آنلاین و غیر حضوری فراهم می باشد. متقاضیانی که قصد افتتاح حساب وکالتی به صورت حضوری را دارند می بایست فرم افتتاح حساب خود را از یکی از کارگزاری های بورس دریافت نمایند و پس از تکمیل کردن آن به یکی از شعبه های بانک صنعت و معدن مراجعه کرده و از این طریق حساب خود را وکالتی کنند.

اما افرادی که قصد افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به صورت آنلاین و غیر حضوری را دارند می بایست از طریق اینترنت بانک صنعت و معدن این مراحل را انجام دهند. لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد ورود به اینترنت بانک صنعت و معدن را دارند می بایست نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک خود را داشته باشند در صورت نداشتن این اطلاعات می توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک صنعت و معدن و یا با مراجعه به آدرس الکترونیکی https://modern.bim.ir/netway/index اقدام به دریافت نام کاربری و رمز عبور نمایند.

متقاضیان با وارد کردن آدرس https://modern.bim.ir/netway/index در آدرس بار مرورگر و یا سرچ کردن اینترنت بانک صنعت و معدن در سایت گوگل می توانند صفحه اینترنت بانک صنعت و معدن را مشاهده نمایند.

پوستر افتتاح حساب وکالتی در بانک صنعت و معدن

  • متقاضیان پس از ورود به این سامانه و وارد کردن نام کاربری، رمز عبور و متن تصویر وارد صفحه شخصی خود می شود و می تواند با انتخاب یکی از سپرده های خود فرایند وکالتی کردن حساب بانک صنعت و معدن را انجام دهند.

تبدیل حساب وکالتی بانک صنعت و معدن

در بخش قبل نحوه ایجاد حساب وکالتی این بانک با روش حضوری را توضیح دادیم؛ بنابراین اکنون شناخت کاملی از مراحل این پروسه به دست آورده و به سادگی می توانید نسبت به افتتاح حساب وکالتی خود در بانک صنعت و معدن اقدام کنید. موضوع مهمی که در این رابطه وجود دارد، امکان تبدیل سایر حساب های این بانک به حساب وکالتی است. در این باره باید بگوییم که تبدیل حساب امکان پذیر بوده اما تمامی شرایط از جمله اخذ کد بورسی و دریافت فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن از کارگزاری باید رعایت شوند. یعنی اگر شما قبلا حسابی در این بانک داشته باشید، می توان همان را به حساب وکالتی تبدیل کرده و جهت فعالیت در بازار بورس کالا از آن استفاده نمایید. برای تبدیل حساب عادی به وکالتی این بانک هم نیاز به مراجعه حضوری وجود دارد. به این ترتیب، پس از دریافت کد بورسی و معرفی نامه از کارگزاری باید به شعب این بانک مراجعه نموده و جهت تبدیل حساب خود درخواست دهید.

فرم افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن

یکی از مدارک لازم و ضروری برای افتتاح حساب وکالتی، فرم افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن یا همان فرم معرفی نامه می باشد. تمامی افراد برای ایجاد حساب وکالتی باید ابتدا این فرم را از یکی از کارگزاری های بورس دریافت کرده و پس از تکمیل اطلاعات فرم به شعبه مورد نظر مراجعه نمایند و حساب خود را وکالتی کنند.

فرم افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن شامل اطلاعاتی در خصوص اطلاعات شخصی و شناسنامه ای، اطلاعات شغلی و محل کار و همچنین اطلاعات مالی (متوسط درآمد متقاضی، املاک و دارایی ها) می شود که این فرم می بایست به صورت دقیق و با دقت تکمیل شود. پس از افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن لازم است شماره حساب وکالتی متقاضی در سایت ایبیگو ثبت گردد تا از این حساب بتوان برای انجام معاملات بورسی استفاده کرد.

افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن برای سایپا

متقاضیانی که قصد خرید خودرو از محصولات سایپا را دارند، می بایست ابتدا نسبت به افتتاح حساب وکالتی اقدام نمایند و مبلغ مورد نیاز پیش پرداخت خودرو را در این حساب بلوکه نمایند. زیرا براساس بخشنامه جدید تنها راه انتقال مبلغ پیش پرداخت خودرو از طریق حساب وکالتی امکان پذیر می باشد. بانک صنعت و معدن یکی از این بانک های عامل می باشد که در آن امکان افتتاح حساب وکالتی برای خرید محصولات سایپا وجود دارد.

افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن برای سایپا به صورت غیر حضوری و آنلاین از طریق اینترنت بانک صنعت و معدن به نشانی https://modern.bim.ir/netway/index انجام می شود. متقاضیانی که در بانک صنعت و معدن یا یکی از بانک های ذکر شده شماره حساب نداشته باشند می بایست ابتدا از این طریق اقدام به افتتاح حساب نمایند و سپس سایر مراحل ثبت نام خودرو را در سایت ثبت نام سایپا تکمیل نمایند زیرا شماره شبای حساب وکالتی جهت تکمیل فرایند ثبت نام لازم می باشد.

افتتاح حساب بانک صنعت و معدن برای خودروهای وارداتی

متقاضیانی که قصد دارند برای ثبت نام خودروهای وارداتی اقدام نمایند، در صورتی که واجد شرایط لازم باشند می بایست ابتدا اقدام به افتتاح حساب وکالتی در یکی از بانک های عامل نمایند. بانک صنعت و معدن یکی از این بانک ها می باشد که متقاضیانی که قصد خرید خودروهای وارداتی را دارند و در این بانک دارای حساب هستند، می توانند حساب خود را وکالتی نمایند و سپس اقدام به ثبت نام نمایند.

پس از افتتاح حساب بانک صنعت و معدن برای خودروهای وارداتی و بلوکه کردن مبلغ ذکر شده، متقاضیان می بایست از طریق سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به آدرس saleauto.ir سایر مراحل ثبت نام خود را طی کنند، زیرا تنها راه انتقال وجه پس از برنده شدن در قرعه کشی خودروهای وارداتی از طریق حساب وکالتی می باشد و همچنین شماره شبای آن یکی از موارد مورد نیاز فرم ثبت نام می باشد.

سخن پایانی

بنابراین حساب وکالتی بانک صنعت و معدن، حسابی است که افراد برای فعالیت در بورس کالا به آن نیاز خواهند داشت. برای افتتاح این حساب، لازم است شخص، به صورت حضوری به بانک صنعت و معدن مراجعه کرده و با ارائه معرفی نامه حساب وکالتی بانک صنعت و معدن، نسبت به افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن اقدام نماید. همچنین برای مشاهده ی مطالب مرتبط دیگر میتوانید به بخش آموزش ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1328 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (278 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (207 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (151 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (145 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (137 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (105 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (103 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (100 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (94 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (92 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (81 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (76 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (71 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (64 نظر)
منتخب روز   
مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک