فال روزانه امروز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1403

  یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403 ID  کد خبر 389343
فال روزانه امروز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 31 اردیبهشت 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین فروردین ماه


امروز یه روز عالیه که لبخند به لب داشته باشی و بذاری همه دنیا روح زیبای تو رو ببینن. اگه یکی از دوستات یا عزیزات ناراحته، اشکالی نداره که باهاش همدردی کنی، اما زیاد خودتو تو این قضیه غرق نکن. مراقب باش که انرژی منفی این موقعیت رو به خودت جذب نکنی. به جای اینکه مدام به شک و تردیدهایی که تو راه رسیدن به هدفت داری فکر کنی، سعی کن با یه دید مثبت به قضیه نگاه کنی. مطلب زیاد بخون و سعی کن اطلاعاتتو زیاد کنی. خودتو برای یه طوفان آماده کن!! در مورد اتفاقی که بهت مربوط نیست کنجکاوی نکن، هر چی کمتر بدونی، کمتر اذیت می‌پشی. یه حرفی تو دلت داری که گفتنش برات سخته، اما یه راهی پیدا می‌کنی که به زبونش بیاریش. به جای اینکه به حرفای همه گوش کنی، خودت یه کم فکر کن و ببین چی درسته و چی غلط. هر چی که یه نفر بهت گفت رو کورکورانه قبول نکن.

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


امروز یه روز پر از چالش برای شماست! فکر کردی همه چی طبق برنامه پیش میره؟ نه بابا! همه جا یه عالمه سد و مانع سر راهت سبز میشه و هر کاری که بکنی انگار یه چیزی جلوت رو میگیره. اما غصه نخور، یه راه حلی هم داره. اولین قدم اینه که یه کم انعطاف به خرج بدی و از یه زاویه دیگه به قضایا نگاه کنی. یه کم از لجبازی و یکدندگی دست بردار و بزار دنیا یه کم چرخش خودش رو بکنه. دومین قدم هم اینه که از بقیه کمک بگیری. خجالت رو بذار کنار و از دوست و آشنا و فامیل کمک بخواه. مطمئن باش که کمکت میکنن. یادت باشه که با حرف زدن و درد و دل کردن با بقیه خیلی از مشکلاتت حل میشه. راستی یه چیز دیگه هم یادت نره، امروز یه اتفاق غیرمنتظره میفته که کل دیدگاهت رو به زندگی عوض میکنه. شاید یهو عاشق بشی، شاید یهو یه پول زیادی دستت بیاد… خلاصه که یه چیزی میشه که حالت رو خوب میکنه. در ضمن یه آدم جدید هم توی زندگیت میاد که کلی تحولات مثبت با خودش میاره. خلاصه که امروز یه روز پر از اتفاقات عجیب و غریبه، پس حسابی آماده باش و از این روز پرماجرا لذت ببر!

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین خرداد ماه


امروز یه روز نسبتا آروم و بدون دردسر در انتظارت هست و همه چی طبق برنامه پیش میره. اطرافیات هم حسابی هواتو دارن و هر چی که بخوای برات فراهم میکنن. یه حس خوب تو دلت داری که انگار همه چی قراره درست بشه. این حس رو توی خودت نگه ندار و با بقیه هم در موردش حرف بزن. شاید ببینی که اونا هم دقیقا همین حس رو دارن و اینجوری دلتون یه عالمه به هم نزدیک تر میشه. البته یه عالمه کار هم رو سرت ریخته و حسابی خسته‌ت کردن. اما یه کم دیگه صبر کن، چون یه فرصت عالی برای پیشرفت نصیبت میشه. فقط حواست باشه که زیادی زیاده روی نکنی و یه عالمه مسئولیت جدید رو دوشت نذاری. الان وقتشه که رو کارای الانت تمرکز کنی و تمومشون کنی. یه اتفاقی تو یه جمع میفته که اعصابت رو خورد می کنه. اما سعی کن خونسردیت رو حفظ کنی و حرفی نزنی که بعدا پشیمون بشی. آروم باش، همه چی درست میشه. منتظر یه تماس تلفنی مهم هم هستی. ممکنه خبرهای خیلی خوبی برات داشته باشه، پس گوشیت رو دم دستت بذار که از دستش ندی!

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین تیر ماه


امروز یه روزِ یه جوریه که دلت می خواد فقط بری زیر یه پتو و تا فردا بخوابی! اصلا حال و حوصله هیچی رو نداری و فقط می خوای یه گوشه دراز بکشی و به هیچی فکر نکنی. اصلا بابت این حس به خودت سخت نگیر، همه ما گاهی اوقات اینجوری می شیم. مغزت یه کم خسته شده و به یه ذره استراحت نیاز داره. پس بیخیال همه چی شو و یه روز کامل رو به خودت اختصاص بده. یه نفر هم هست که حسابی اعصابت رو خورد می کنه. این آدم فقط به فکر خودش هست و اصلا به تو و خواسته هات اهمیت نمیده. می تونی باهاش حرف بزنی و متوجهش کنی که اشتباه می کنه. فقط حواست باشه که زیادی تند و تیز حرف نزنی و یه جوری حرف بزنی که منطقی باشه. یه چیز دیگه هم هست، اینقدر غرق توی کار و زندگی روزمره نشو که یادت بره چیزهای جدید یاد بگیری. یادگیری چیزهای جدید ذهنت رو قوی تر میکنه.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین مرداد ماه


امروز برخلاف بقیه که حال و روز خوشی ندارن، تو پر از انرژی مثبت هستی و می تونی از پس هر کاری که بخوای بربیای. شاید یه ذره حالت دگرگون باشه و یه جورهای دیگه ای فکر کنی، اما اصلا نگران نباش، چون این یه چیز کاملا طبیعیه. به طور کلی همه چی روبه راهه و اوضاع طبق برنامه پیش میره. شاید سرعت پیشرفت کارهات یه کم کم باشه، اما مطمئن باش که آخرش به چیزی که می خوای میرسی. فقط کافیه که صبور باشی و به تلاش کردن ادامه بدی. راستی زحمت های این چند وقت اخیرت بالاخره دارن جواب میدن و یه عالمه خبرهای خوب در انتظارته. راستی زیادی ولخرجی نکن. فقط به اندازه نیازت پول خرج کن، نه بیشتر. تو زندگی خانوادگیت هم یه کم تنش وجود داره، اما سعی کن که به خاطر بقیه کوتاه نیای و منافع خودت رو هم در نظر بگیری. یه راز مهم هم داری که نباید به هر کسی بگی. در مورد مشکل مالی که داری، اگه یه کم با آدم های باتجربه مشورت کنی، می تونن کمکت کنن که راه درست رو پیدا کنی و بهترین تصمیم رو بگیری.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین شهریور ماه


امروز صبح که از خواب بیدار میشی یه حس خیلی خوب تو دلت داری. انگار که همه دنیا دارن بهت لبخند میزنن و یه عالمه اتفاق خوب منتظرته. شاید یه کم مشکل و چالش سر راهت قرار بگیره، اما تو قوی تر از این حرفایی که بتونی از پسشون برنیای. فقط کافیه که به خودت و توانایی هات ایمان داشته باشی. به جای اینکه به چیزای منفی فکر کنی، سعی کن رو زیبایی های امروز تمرکز کنی و از این روز قشنگ لذت ببری. تو یه آدم خوش شانسی هستی، اینو همه میدونن. اما راز خوش شانسی تو فقط شانست نیست، بلکه طرز فکرت و ایمانت به قانون جذبه. تو همیشه به چیزای خوب فکر میکنی و برای رسیدن به آرزوهات تلاش میکنی، برای همین هم به خیلی از چیزایی که میخوای میرسی. امروز یه عالمه اتفاق خوب در انتظارته. شاید یه سفر کوتاه بری، شاید با دوستات دور هم جمع بشید و چای بنوشید و حرف بزنید، شاید یه خاطره قشنگ برای خودت رقم بزنی. راستی از آدم های حسود و خبرچین دوری کن. اینجور آدم ها فقط میخوان که حالت رو بد کنن و انرژی منفی رو بهت منتقل کنن.

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین مهر ماه


امروز شاید یه مشکلی سر راهت قرار بگیره و یه مانعی جلوت سبز بشه. شاید اولین فکرت این باشه که با تمام قدرت به این مانع حمله کنی و نابودش کنی، اما یه کم صبر کن و با عقل و منطق فکر کن. شاید اصلا این مانع اونقدر هم مهم نباشه که بخوای اینقدر حرص و جوش بخوری. یه عالمه آدم تنبل دور و برت هستن که فقط بلدن غر بزنن و کار نکنن. اما تو قوی تر از این حرفایی که به حرف اینجور آدم ها گوش کنی. تو میتونی هر کاری که بخوای انجام بدی، فقط کافیه که یه کم تلاش کنی و دست به کار بشی. راستی یه تصمیم مهم هم داری که باید بگیریش. اما یه کم خسته شدی و حوصله فکر کردن نداری. اشکالی نداره، از دوست و فامیل کمک بگیر و یه مشورت درست و حسابی بکن. یه چیز دیگه هم یادت نره: یه رابطه ای که تموم شده دیگه تموم شده. هیچ فایده ای نداره که هی بهش فکر کنی و غصه بخوری. بهتره که از این رابطه بگذری و به دنبال چیزای جدید تو زندگیت باشی.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین آبان ماه


امروز انگار پرده ای که جلوی چشمت بود برداشته شده و بالاخره می تونی آینده رو واضح و روشن ببینی. حالا که اینقدر همه چی واضحه، می تونی یه عالمه برنامه ریزی کنی و برای آینده ات تصمیم بگیری. اما یه کم هم سخته، چون گزینه های زیادی روبروت هستن و انتخاب کردن از بینشون خیلی سخته. مهم اینه که بتونی خودت رو با شرایط جدید وفق بدی و از هر موقعیتی که پیش میاد به بهترین نحو استفاده کنی. انعطاف پذیری تو خیلی به کارت میاد و باعث میشه که توی هر شرایطی موفق بشی. فقط یه چیز مهم رو یادت نره: غرورت رو بذار کنار و سعی نکن که بقیه رو مجبور کنی حرفت رو قبول کنن. به نظر بقیه هم احترام بذار و باهاشون مشورت کن. میخوای یه مهارت جدید یاد بگیری. اگه این کار رو تو ذهنت داری، بهتره که همین الان دست به کار بشی و یه قدم برای رسیدن به آرزوت برداری. راستی یه ذره هم صبر داشته باش. شاید چیزی که خیلی دوستش داری یهوویی بهت نرسه، اما ناامید نشو و به تلاش ادامه بده. هیچ راهی میانبری وجود نداره، فقط با صبر و حوصله می تونی به آرزوهات برسی.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین آذر ماه


یادت باشه که تو یه آدم منحصر به فرد و ارزشمندی هستی. این جمله رو مدام با خودت تکرار کن و بذار که توی همه کارهات تاثیر بذاره. تو لیاقت بهترین ها رو تو زندگی داری، پس هیچ وقت خودت رو دست کم نگیر. شاید امروز یه کم اعصابت خورد بشه، چون بقیه حال و روز خوبی ندارن و یه جورایی عصبی و بداخلاق شدن. اما تو اصلا بهشون توجه نکن و نذار که منفی بافی و بدخلقی اونا روت تاثیر بذاره. به جای این کار، به احساسات خوب خودت فکر کن و بذار که حالت خوب بشه. حالا که داری به خودت فکر میکنی، به این هم فکر کن که چی تو رو خوشحال میکنه. دنبال پول و ثروت نباش، بلکه دنبال یه آرامش و رضایت قلبی باش. بهترین چیز تو زندگی، بودن با عزیزانه. پس وقتتو باهاشون بگذرون و از بودن باهاشون لذت ببر. به سلامتی خودت خیلی اهمیت بده. ورزش رو تو برنامه روزانه ات بذار و سعی کن که غذای سالم بخوری. راستی یه پولی رو برای یه کار خاص کنار گذاشتی، اما الان لازم نیست که حتما برای همون کار خرجش کنی. شاید یه چیز دیگه باشه که بهش نیاز داری.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین دی ماه


امروز یه روز عالی برای معاشرت با دوست و همکاره. همه چی روبه راهه و حسابی با هم حرف میزنید و خوش میگذرونید. اما یه کم حواست رو هم جمع کن که زیادی سرگرم حرف زدن نشی و کارهاتو یادت نره. اگه یه جایی گیر کردی و نمی دونی چیکار کنی، از دوست و همکارت کمک بگیر. اونا آدمای باهوش و باتجربه ای هستن و می تونن کمکت کنن که مشکلت رو حل کنی. شاید فکر کنی که با ریسک کردن و گفتن هر چی که تو دلت هست میتونی دوست و رفیقت رو بیشتر به خودت نزدیک کنی، اما همیشه اینجوری نیست. گاهی اوقات بهتره که یه کم جلوی زبونت رو بگیری و قبل از حرف زدن فکر کنی. اینجوری میتونی یه رابطه رو تو دراز مدت حفظ کنی. یه چیز دیگه هم هست: گاهی اوقات یهوویی تصمیم میگیری و بعدش پشیمون میشی. پس قبل از اینکه کاری انجام بدی یه کم فکر کن و ببین که واقعا کار درسته یا نه. امروز سعی کن که تو خرج کردن پول خیلی محتاط باشی و بی گدار به آب نزنی. شاید امروز یه دوست قدیمی رو ببینی و باهاش حرف بزنی. این دوست یه پیشنهاد عالی بهت میده که میتونه مسیر زندگیت رو به کلی تغییر بده.

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین بهمن ماه


از انرژی مثبت امروزت استفاده کن و هر چی که میخوای رو به دستش بیار. میتونی هر مشکلی رو حل کنی و هر کسی رو که میخوای تحت تاثیر قرار بدی. زیادی به چیزای منفی فکر نکن و همه چی رو برای خودت سخت نکن. هر چی که بیشتر غصه بخوری و حرص و جوش بخوری، اوضاع بدتر میشه. به جای این کار، سعی کن که از این روز لذت ببری و از اتفاقات خوبش استفاده کنی. یادتم باشه که همیشه آهسته و پیوسته حرکت کردن بهتر از تند رفتن و شتابزدگیه. اگه صبور باشی و حوصله به خرج بدی، میتونی به همه آرزوهات برسی. فقط کافیه که قدم به قدم پیش بری و حواست به جزئیات باشه. راستی یه خبر خوب هم برای مجردا دارم: اگه سرت رو بلند کنی و یه کم دور و اطرافت رو نگاه کنی، میتونی عشق رو توی زندگیت پیدا کنی. یه ذره هم صبر داشته باش، چون یه طوفان کوچولو تو زندگیت در حال وقوعه. اما نگران نباش، چون بعد از این طوفان همه چی آروم میشه و حالت خیلی بهتر میشه. یه جابجایی هم تو زندگیت در حال وقوعه که هم سختی هایی داره و هم خوشی هایی. اما مطمئن باش که این جابجایی به نفعت هست و یه عالمه اتفاقات خوب برایت رقم میخوره.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 31 اردیبهشت 1403 برای متولدین اسفند ماه


امروز شاید یه کم با بقیه فرق داشته باشی و یه جورایی تو حال خودت باشی. شاید بقیه از این حالتت خوششون نیاد، اما اصلا بهشون توجه نکن و کاری که خودت دوست داری رو انجام بده. اگه یه جایی احساس کردی که نیاز به تنهایی داری، برو یه جای خلوت و یه کم با خودت خلوت کن. اینجوری حالت خیلی بهتر میشه. یا حتی میتونی به جای این کار، برای روزهای آینده ات برنامه ریزی کنی و به این فکر کنی که چی میخوای تو آینده انجام بدی. اگه امروز کسی رفتار بدی باهات کرد، به سادگی ازش نگذر. بهش بگو که کارش اشتباهه و ازش بخواه که دیگه این کارو تکرار نکنه. اگه این کارو نکنی، اون فکر میکنه که میتونه هر جوری که دلش میخواد باهات رفتار کنه. امروز یه کار سخت و پر دردسر بهت پیشنهاد میشه که باید انجامش بدی، چون به پولش نیاز داری. اما غصه نخور، چون این کار یه فرصت خوبه که میتونی ازش استفاده کنی و پیشرفت کنی. امروز یه نفر یه خبری بهت میده. این خبر یه نور امیدی تو زندگیت روشن میکنه و باعث میشه که یه عالمه انگیزه پیدا کنی.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
محمدباقر قالیباف: من برای دخترم جایی عروسی گرفتم که همه کارمندان شهرداری مراسم می گیرند دو نوع بیشتر غذا سفارش ندادم ... +ویدئو (57 نظر) دورهمی صمیمی شهید رئیسی با سعید جلیلی در اتاق کارش و ناهار ساده آن ها با نان خالی و بیسکوئیت+ویدئو/سفره غذایی که سادگی چاشنی اصلی آن بود... (26 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز اوستا بنا برای حفظ پرندگان از گرما و سرما/ اشک تو چشم آدم جمع میشه+ویدئو (23 نظر) خلاقیت های زیبا و رنگارنگ یک مادر ایرانی با قوطی شیرخشک/ هنر نزد ایرانیان است و بس+عکس (22 نظر) خلاقیت منحصربفرد مادر ایرانی برای ترک سیگار فرزندش حماسه آفرید/ دست همه سازمان های ترک اعتیاد رو از پشت بست😂 (19 نظر) آشتی کردن آشا محرابی، فروغ سریال هشت‌ونیم دقیقه با پدرش بعد از 40 سال (18 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی پسر حامد آهنگی برای تولد 10 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (18 نظر) نگاهی به حلقه ازدواج شلوغ و زیبای آزاده نامداری و همسرش با نگین های ظریف/ چه سلیقه منحصر به فردی+عکس (16 نظر) جشن تولد مفصل و شاهانه بهاره رهنما با حضور دختر اروپا نشینش+عکس/ از تدارک کیک به شکل قو تا چیدمان میزها با انواع و اقسام خوردنی ها به شکل سوپرمارکتی😍 (15 نظر) خلاقیت خنده دار پدر ایرانی با پارک زانتیا وسط پذیرایی خانه اش حماسه ساز شد+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت🤣 (15 نظر) نگاهی به کیک تولد چند طبقه و هزار رنگ رضا داوودنژاد/ لبخندهای از ته دل آقای بازیگر کنار همسرش غزل بانو (14 نظر) (عکس) ماشین های شیک و باکلاس سهیلا منصوریان، بانوی قهرمان ووشو و دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2024👌 (13 نظر) دورهمی خانوادگی علی دایی در خانه ابدی پدرش +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (12 نظر) آشپزی سرصبحی مینا مختاری همسر کدبانو و شیک بهرام رادان/ ماشاءالله با یه بچه کوچیک غذاهای جورباجور هم میپزه+عکس (12 نظر) رونمایی از خواهر باکلاس فاطمه گودرزی، توران سریال لحظه گرگ و میش/ مگه داریم انقد شباهت+عکس (10 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
توضیحات اینستاگرامی امیر جعفری درباره رابطه‌اش با بابک زنجانی
فال روزانه امروز دوشنبه 4 تیر ماه 1403
فال شمع روزانه امروز دوشنبه 4 تیر 1403
فال قهوه با نشان روز دوشنبه 4 تیر ماه 1403
عجیب ترین اسامی نوزادان در ثبت احوال/ از قزتمام و شش پر ونارنگی تا گیلاس و عرعر و آبجی مار 😂
فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 4 تیر 1403+فیلم
فال ابجد روزانه دوشنبه 4 تیر 1403
فال انبیاء روزانه دوشنبه 4 تیر ماه 1403
دانلود آهنگ جدید «خاطره» از مصطفی راغب+فیلم/ خاطرات خوب شمال محاله یادم بره...
وضعیت خانه و زندگی فرزند ارشد رهبر معظم انقلاب در روزهای ابتدایی دامادی
لیستی کامل از بازیگرانی که برای بار دوم ازدواج کرده اند+عکس
گنده لات خیابان پاسداران به آخر خط رسید
طناب پوسیده عاشقی بر گردن زن جوان/مادرشوهرم عکس دختران زیبا را به همسرم نشان می‌دهد و...
ماجرای شناسنامه پاکستانی مصطفی پورمحمدی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چیست؟
ناگفته هایی از سعید جلیلی؛ از پنچر شدن ماشین پراید و نداشتن لاستیک زاپاس تا ناهار خوردن با کارگران و کارکنان اداری