ساعدنیوز
ساعدنیوز

معروف ترین برند مد و لباس فرانسوی با یک مهمانی موزیکال، خانه جدید و شگفت‌انگیز خود را جشن گرفت

  پنجشنبه، 14 مهر 1401   زمان مطالعه 8 دقیقه
معروف ترین برند مد و لباس فرانسوی با یک مهمانی موزیکال، خانه جدید و شگفت‌انگیز خود را جشن گرفت
ساعدنیوز: هرمس شرکت فرانسوی تولیدکننده کالاهای لوکس است، که در سال ۱۸۳۷ تأسیس شد. این شرکت متخصص در طراحی و ساخت لوازم چرم، لوازم جانبی، لباس‌های آماده، عطر و کالاهای با کیفیت می‌باشد. این برند معروف جشن پر شور و هیجانی را در خیابان مدیسن به مناسبت افتتاح خانه مد جدیدش برپا کرد که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

مدیر هنری هرمس، پیر الکسیس دوما، چند هفته قبل از افتتاح رسمی، در طبقه چهارم فروشگاه پرچمدار جدید خانه لوکس فرانسوی ایستاد و با لحنی آرام با دستیار خود که روی تابلوی نقاشی بزرگ آنتوان کربن خمیده بود صحبت کرد. ، لبه آن را با پارچه ای مالش دهید. آقای دوما شخصاً تمام آثار هنری آویزان شده بر دیوارهای فروشگاه را سرپرستی کرده بود، برخی از بایگانی های شرکت بیرون کشیده شده بودند، برخی دیگر خریدهای جدیدتر، همه قصد داشتند داستان هرمس را روایت کنند. اما با این نقاشی، یک مشکل وجود داشت. آقای دوما، 56 ساله، با اشاره به روشی که آقای کربن نام خود را در کنار تابلو نوشته بود، گفت: "من متوجه امضای بزرگ آن نشدم - واقعاً پوچ است." دستیار آقای دوما به آرامی رنگ سفید روشن امضا را برمی داشت. آقای دوما گفت: «ما آن را تسلیم می کنیم. "او موافقت کرد که ما می توانیم به آرامی آن را کمتر کنیم." چهار طبقه فروشگاه - یا مزون، همانطور که در جهان هرمس ترجیح می دهد آن را پرچم دار بنامند، واقع در خیابان مدیسون و خیابان 63- به طور تصادفی با پشته هایی از جعبه های نارنجی امضای این برند پوشیده شده بود که بسیاری از آنها هنوز در پلاستیک پیچیده شده بودند. اعضای کارکنان مشغول کمک به باز کردن مجموعه ای از کالاها - عطر، کیف پول، رژ لب، دستبند، یقه سگ، کمربند، کراوات، روسری و موارد دیگر- بودند که به تازگی از فرانسه و جاهای دیگر رسیده بود. اقلام ویژه ای به طور انحصاری برای این مکان ساخته شده بود، از جمله چند کیف کلی و یک دوچرخه چوبی با 706 مدیسون، آدرس فروشگاه، روی قاب آن نقاشی شده بود. انتظار می رفت که هشتاد و پنج عضو خانواده هرمس و 150 کارمند برای بریدن روبان پرواز کنند. یک موزیکال به سبک برادوی به نام "عشق در اطراف بلوک" برای جشن افتتاحیه سفارش داده شده بود.

آنچه که در این جشن پر شور و هیجان گذشت...+تصاویر

آقای دوما با پوشیدن شلوار سرمه ای، ژاکت و ژاکت کتانی با جیب های چرمی، 30 سال است که در شرکت مشهور خانواده اش بوده و در دهه های اخیر بر گسترش سریع آن در مقوله هایی مانند زیبایی و مسافرت نظارت داشته است. در سال 2006، او مدیر هنری شد و جایگزین پدرش، ژان لوئیس دوما شد، که به مدت 28 سال هر دو بخش خلاقانه و تجاری شرکت را اداره می کرد و اولین بار برند میراث پاریس را به یک شرکت بین المللی تر تبدیل کرده بود. او گفت که وقتی پیر الکسیس شروع به کار کرد، حدود 2000 کارمند وجود داشت. تا ابتدای سال جاری 18428 مورد بوده است. پسر عموی او، اکسل دوماس، در سال 2013 مدیر اجرایی هرمس شد و جانشین پاتریک توماس، تاجری شد که مدیر ارشد اجرایی شرکت بود. از سال 2003 تا 2014. هر دو پیر الکسیس و اکسل از نوادگان تیری هرمس، سازنده تسمه و زین هستند که شرکت را در سال 1837 تأسیس کرد. هر سال، طبق سفارشی که با پدر آقای دوما شروع شد، هرمس موضوعی را اعلام می کند که طراحان بخش های مختلف (لباس زنانه، پوشاک مردانه، ابریشم، عطر و غیره) آن را آن طور که می خواهند تفسیر می کنند. «سبکی» موضوع این شرکت برای سال 2022 بود. موضوعات گذشته شامل «نوآوری در حال ساخت»، «در تعقیب رویاهای هرمس» و «بیایید بازی کنیم!» بود.

آقای دوما، که هر موضوع را دو سال قبل انتخاب می کند، گفت که روشش در انتخاب آن «فکر نکردن» بود. او ترجیح می دهد برای هدایت او به شهود خود تکیه کند.

تصاویر افتتاحیه خانه مد هرمس
آقای دوما سحرخیز است و صبح هایش مقدس است. او از پیاده روی لذت می برد، چه از 45 دقیقه تا دفترش در پاریس، یا در کنار دریا در نرماندی، جایی که خانه دومی دارد. او گفت: "وقتی راه می روید، مغز شما اکسیژن بیشتری دریافت می کند." او ممکن است فقط یک کلمه در روز را یادداشت کند. اگر ایده ای برای موضوعی درست به نظر برسد، آقای دوما اغلب آن را نزد فیلسوف داخلی، آدرین بارو ("به او گفتم، "وظیفه تو این است که روی آن صندلی بنشینی و کتاب بخوانی") و دیگر اعضای گروه می برد. حلقه درونی او، و آنها در مورد پتانسیل آن بحث می کنند. اگرچه یک گل سرسبد هرمس که اکنون بسته شده بود، قبلاً در یک بلوک وجود داشت، این یکی - هشت سال و نیم در حال ساخت - نه تنها بزرگتر و بهتر در 45000 فوت مربع است، بلکه نرم تر و متنوع تر است.
رقص و شادی
آقای دوما در حالی که انگشتانش را روی پارچه دیواری ژاکارد سفارشی در بخش جواهرات زنانه می کشد، گفت: «بافت و مواد در حال بازگشت هستند. «بعد از سال ها هنر مفهومی که همه چیز در مورد ایده ها بود و نه در مورد مواد، ناگهان همه مواد و هنر را دوباره کشف کردند.» در واقع، برای برندی که به هنر دقیق خود می بالد، هیچ جزئیاتی در اینجا نادیده گرفته نشد، از کف های ترازو منبت کاری شده تا راه پله های سنگ آهکی بزرگ تا باغ روی پشت بام که فقط با گیاهان بومی نیوانگلند پر شده و توسط معمار منظر میراندا بروکس طراحی شده است. کیف سفید برکین با پنجره های کوچک دست دوز که شبیه به پرچم دار اصلی پاریس هرمس است، در خیابان 24 Rue du Faubourg، در یک روز برفی. آقای دوما با توضیح اینکه چه چیزی باعث ایجاد حدود 200 نوع خلاق در کارش می شود، گفت: «ما بر خلاف طبیعت کار نمی کنیم. ما با ماهیت مواد کار می کنیم. و این یک قانون طلایی است. من سه قانون طلایی دارم.»

مکث کرد و همکارش را وادار کرد که بپرسد آن دو نفر چیست؟ او با اشاره به ریشه های پدربزرگ خود در طراحی لوازم سوارکاری گفت: قانون طلایی شماره 2: ما اشیایی می سازیم که هدف دارند. ما می گوییم: "اسب شاد باشد."

بریدهن روبان و افتتاح خانه مد هرمس
وی ادامه داد: سومین همدلی واقعی است. آنچه را که یک شی یا معماری با ذهن، احساسات و سیستم عصبی شما انجام می دهد را دست کم نگیرید. ما با آسانسوری که استفاده می کنیم، با راه پله ای که استفاده می کنیم، با دوچرخه ای که استفاده می کنیم، دگرگون می شویم. این مقدس است و باید در مورد آن صحبت شود. این بدن انسان است.» در شب افتتاحیه، صدها مهمان از جمله مارتا استوارت، توری برچ و نیکی روچیلد از فروشگاه جدید بازدید کردند. کوکتل، شراب و شامپاین بدون مکث سرو شد. خیابان شصت و سوم در دو طرف خیابان مدیسون، مانند رستوران های همسایه بسته شده بود، اما چندین کامیون غذا در دسترس بودند و طیف وسیعی از گزینه های شام را ارائه می کردند: تاکو، چیزکیک جونیور، پای، چوب شور، همبرگر کوبی بیف. ، هات داگ، سیب زمینی سرخ کرده، پیراشکی و فلافل. مهمانان با بهترین قطعات هرمس خود به آنجا آمده بودند. این موزیکال سه قسمتی توسط دی.جی. و رقصیدن در پرچمدار فعلی سابق، که به یک اسپیکر نارنجی رنگ تبدیل شده بود.

شارلوت ری، طراح داخلی مستقر در لندن، مهمانی که برای این مراسم عجیب و غریب به آنجا رفته بود، گفت: «من هرگز این همه بیرکین را در مجاورت این همه فلافل ندیده بودم.

مهمانان هرمس
آن روز صبح، قبل از جشن، آقای دوما در یک اتاق کناری کوچک در طبقه خانه پرچمدار نشسته بود، جایی که کلاسورهای نمونه پارچه به دقت روی یک قفسه کتاب چوبی چیده شده بود. یک اثر هنری که اسب ها را به تصویر می کشد روی دیوار مجاور آویزان بود. یک پروانه ارکیده با ظاهری عالی روی میز قهوه نشسته بود. کارهای نهایی به فروشگاه اضافه شده بود. او ریشه شناسی کلمه "میل" را توضیح داد. او گفت: "این آرزوی دیدن ستاره دوردست بود که شما را در طول شب راهنمایی می کرد." معنای امروز ما این است که مردم بیش از هر زمان دیگری آرزو می کنند که اشیا به زندگیشان معنا ببخشند، در مقابل لذت آنی که پس از مصرف، شما را به نوعی افسرده می کند. آقای دوما گفته بود که افتتاح یک فروشگاه در شهر نیویورک برای هرمس کمی «آسیب زا» بود. پدربزرگش این کار را در سال 1930 انجام داده بود، اما سال بعد به دلیل رکود بزرگ مجبور شد مکان را ببندد. تا سال 1983 بود که این برند دوباره تلاش کرد یک مکان مستقل داشته باشد. اگرچه امسال با تورم جهانی و ترس از رکود قریب الوقوع خدشه دار شد، اما به نظر نمی رسد هرمس این بار پاهای سردی داشته باشد. کلویی وایز، یک هنرمند ساکن نیویورک که در این مهمانی شرکت کرد، با تعجب گفت: «چه کسی این همه پول برای برگزاری یک مهمانی دارد، نه در هفته مد یا هنر بازل؟ این دیوانه است!»
فروشگاه هرمس

بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز یک پلتفرم برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما در زمینه مد و فشن است ما در کنار شما هستیم تا بهترین ها را با یکدیگر تجربه کنیم. برای پیگیری جدید ترین اخبار، ترند های مد و فشن و تحلیل استایل سلبریتی ها با بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز همراه باشید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

1 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
غبی
12 ماه پیش

جانم فدای رهبرم آیت الله سیدعلی خامنه ای چشمش دشمنانت کوربشه
پربحث های هفته   
(عکس) ارثیه ساده زیستی رهبر انقلاب برای فرزندش، سید مجتبی خامنه‌ای / برگزاری کلاس روی موکت و با پذیرایی یک استکان چای ! (850 نظر) مورد عجیب آگهی اتباع افغانستانی در تهران +عکس / ما ایران رو تخلیه کنیم افغانیا راضی میشن؟ (404 نظر) آخرین لبخند از ته دل عروس و داماد عراقی حین رقص +فیلم / روزگار تحمل شادیشان را نداشت... (318 نظر) غوغای رقص بازنشستگان ارتش با آهنگ شاد اُمید، تو مث گلی ناز و خوشگلی/ همشون گوله نمکن! (262 نظر) ارکستر حماسی اپوزیسیون در آمریکا با خوانندگی لیلا فروهر، دلقک بازی احسان کرمی و گیتارنوازی برزو ارجمند +فیلم 🤦‍♂️🤦‍♂️ (175 نظر) توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی (110 نظر) غوغای رقص شمالی دسته جمعی با آهنگ شاد+فیلم (99 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای آهنگ عارف توسط شرکت کننده خوش صدا +فیلم/مرا ببوس مرا ببوس برای آخرین بار... (93 نظر) فیلم کودکی تا بزرگسالی تتلو ! /چه بچه ساده ای بود و چه هیولایی شد ! (90 نظر) فرو کردن مداد در سر دانش آموز!+عکس (87 نظر) (عکس) اتاق خواب مجلل فرح پهلوی در کاخ نیاوران / آدم مات و مبهوت می‌مونه از وضعیت زندگیشون! (82 نظر) حیرت داوران صداتو از اجرای زیبای آهنگ قرص قمر بهنام بانی توسط شرکت کننده همیار پلیس +فیلم/ عاشق و دربدرم تویی قرص قمرم... (60 نظر) روایت تاریخی هاشمی رفسنجانی از اولین باری که ساواک امام(ره) را حمام عمومی برده بود (59 نظر) عاشقانه یک مرجع تقلید با همسر فقیدش/ فیلم گریه های سوزناک آیت الله جوادی آملی بر سر مزار عشق اش (58 نظر) (عکس) رقص کردی بازیکنان اشتوتگارت بعد از برد در بوندس لیگای آلمان / رقص کردی جهانی شد! (54 نظر)
منتخب روز   
(عکس) اجرای حرکت یته پرنده بروس لی توسط رضا عنایتی / اژدها از هانگژو باز می گردد! (ویدئو) مار کبرا یک مار را زنده زنده خورد 2 تصویر ناراحت کننده و غم انگیز از عروسی معروف عراق / عجب صبری خدا دارد ... کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! فیلم رقص دلبرانه عروس و داماد عراقی که تبدیل به بزرگترین غم عالم شد/زبانه کشیدن آرزوها در شعله های آتش... (ویدئو) جمیله علم الهدی: من بانوی اول نیستم... ( ویدیو) رکورد عبور یک خلبان از داخل تونل با هواپیما (فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂
تیتر امروز   
احتمال برگزاری آزمون استخدام مربی پرورشی پیش از پایان سال! جذابیت عجیب دیوید بکام در میانسالی همراه همسرش در لندن! واکنش روزنامه شهرداری به ماجرای آرمیتا گراوند شایعه سازی در کانال های معاند تلگرامی، ماجرای کتک‌کاری کارگر افغانستانی!+ جزئیات حرکات ضبط شده ی عجیب و غریب از نیمار در رختکن آزادی بعد از پیروزی، مقابل نساجی!😒+ فیلم سرلشکر سلامی: می‌توانیم شناور در حال حرکت را چند هزار مایل دورتر با پهپاد بزنیم این نوزاد 35 ساله به دنیا آمد ! +فیلم/ مادرش غش کرد و بیهوش شد ! قیمت طلا (مثقال 18 عیار، گرم 18 عیار) چهارشنبه 12 مهر!+ جزئیات خودکشی یکی از عاملان قتل مونا حیدری در اهواز، دختری که سرش را در شهر چرخاندند میمون سبز، گران ترین حیوان دنیا+ فیلم راز جسدی با چهره سوخته در مشهد + اعتراف قاتل اما و اگر‌های ارسال نیروی کار ایرانی به عراق کشف مقبرۀ مرموز یک زن یونانی در فلسطین +عکس روایت جالب دختر ناصرالدین شاه از ماجرای گربۀ پدرش! +عکس وزیر نفت: دکل نفتیِ ناپدید شده برای دولت و بابک زنجانی نیست