ساعدنیوز
ساعدنیوز

هزینه پارافریز مقاله به چه عواملی بستگی دارد؟

  شنبه، 20 اسفند 1401   زمان مطالعه 7 دقیقه
هزینه پارافریز مقاله به چه عواملی بستگی دارد؟
برای رفع مشکل سرقت ادبی شما باید نوشته و متن اصلی را پارافریز کنید. پارافریز کردن یعنی متن را به زبان خودتان بازنویسی کنید و میزان شباهت و کپی بودن آن را نسبت به متن اصلی تا جایی که ممکن است،کاهش دهید.

در حال حاضر بحث سرقت ادبی در سراسر جهان به یک معضل بزرگ برای کسانی که می‌خواهند از نوشته‌ها و منابع مختلف استفاده کنند، تبدیل شده است. اگر دانشجو یا محقق باشید، احتمالاً با این مشکل روبه‌رو شده‌اید که احتمال سرقت ادبی در تحقیق شما وجود دارد.

برای رفع این مشکل شما باید نوشته و متن اصلی را پارافریز کنید. پارافریز کردن یعنی متن را به زبان خودتان بازنویسی کنید و میزان شباهت و کپی بودن آن را نسبت به متن اصلی تا جایی که ممکن است،کاهش دهید.

پارافریز چیست؟


پارافریز کردن (Paraphrasing) درواقع به معنای بازنویسی و دوباره‌نویسی یک متن بدون تغییر در مفهوم و معنای اصلی جمله است. در پارافریز، شما چند مقاله و یا متن را می‌خوانید و سپس استنباط خود از آن‌ها را به زبان خودتان می‌نویسید. اگر این کار به‌درستی انجام نشود و شما متن مقاله مرجع را مستقیماً در مقاله خود بدون تغییر کپی کنید، درواقع سرقت ادبی انجام داده‌اید.

برخی به‌اشتباه فکر می‌کنند اگر پارافریز انجام دهند، دیگر نیاز به آوردن نام مرجعی که از آن استفاده کرده‌اند، نیست. اما این تصور اشتباه است. شما حتی اگر استنباط خود را از متون مختلف بنویسید، بازهم باید نام مرجع را در مقاله و یا پایان‌نامه خود ذکر کنید. پارافریز در زبان فارسی، به معادل‌های بسیاری مانند بازنویسی، نقل‌قول غیرمستقیم، خلاصه‌نویسی، مشابه نویسی و... تعبیر شده است.

پارافریز

پرنده اشراق

چرا پارافریز مهم است؟


اگر دانشجو هستید و قصد نوشتن مقاله یا پایان‌نامه را دارید، حتماً باید متن مقاله و یا پایان‌نامه شما از فیلترهای بسیاری عبور کند تا مشخص شود آیا شما سرقت ادبی داشته‌اید یا خیر؟ درصورتی‌که مقاله خود را برای کنفرانس‌ها، ژورنال‌ها و یا سایت‌های معتبر ارسال کنید و مشخص شود، متن شما با متن مقاله مرجع کاملاً مشابه است و یا صرفاً ترجمه از آن ذکر شده است، حتی اگر مقاله شما بار علمی زیادی داشته باشد و مفهوم تازه‌ای ارائه کرده باشد، بازهم قابل‌قبول نیست و پذیرش نخواهد شد.

همچنین این موضوع برای پایان‌نامه هم صدق می‌کند. اگر مشخص شود بخش زیادی از متن پایان‌نامه شما از منابع و مراجعی که از آن استفاده کرده‌اید کپی شده است، یا پایان‌نامه شما رد خواهد شد و از شما خواسته می‌شود آن را پارافریز کنید و یا نمره پایینی به پایان‌نامه شما تعلق می‌گیرد که در این صورت تمام زحماتی که برای پایان‌نامه کشیده‌اید، به هدر خواهد رفت.

اکثر سایت‌های معتبر علمی نظیر ISI با استفاده از نرم‌افزارهای به‌خصوص کلیه مقالات ارسال‌شده به این سایت را بررسی می‌کنند تا کوچک‌ترین شباهت با سایر مقالات را تشخیص دهند. پس اگر دنبال ثبت مقاله در سایت‌های معتبر و یا نوشتن پایان‌نامه معتبر هستید، باید پارافریز مقاله و اصول آن را بلد باشید.

روش‌های تشخیص شباهت متن اصلی با متن پارافریز شده


برای تشخیص میزان مشابهت متن شما با متن مراجعی که از آن استفاده کرده‌اید، از نرم‌افزارهای مخصوص این کار استفاده می‌کنند. معمولاً دو نرم‌افزار iThenticate و Plagiarism Checker X برای این منظور استفاده می‌شود.

بررسی سرقت ادبی با استفاده از iThenticate


IThenticate یک نرم‌افزار بسیار قوی برای رفع سرقت ادبی و درصد تشابه با متن اصلی است. بسیاری از ژورنال‌ها، نشریات و سایت‌های معروف پذیرش مقاله مانند Springer ،ELSEVIER و IEEE از این نرم‌افزار برای تشخیص میزان تشابه مقالاتی که برایشان ارسال می‌شود، استفاده می‌کنند.

اگرچه این نرم‌افزار به‌نوعی ویژه مقالات علمی است، اما می‌توان برای سایر متون نیز از آن بهره برد. این نرم‌افزار قادر است مقاله شما را با سایر مقالات به‌صورت دقیق و آنلاین بررسی کند و به شما اطلاعات دقیقی از میزان شباهت ارائه کند. استفاده از این نرم‌افزار برای بررسی سرقت ادبی، رایگان نیست.

بررسی سرقت ادبی با استفاده از Plagiarism Checker X


یک روش دیگر برای تشخیص میزان شباهت متن و رفع سرقت ادبی، استفاده از نرم‌افزار Plagiarism Checker X است. از این نرم‌افزار به حالت آفلاین می‌توان استفاده کرد. با کمک این نرم‌افزار تنها می‌توان متن اصلی و متن پارافریز شده را بررسی کرد و امکان بررسی متن پارافریز شده با سایر مقالات موجود در اینترنت وجود ندارد. با توجه به درخواست شما امکان بررسی پارافریز با هر دو نر افزار در سایت ما موجود است.

بررسی قیمت پارافریز


قیمت پارافریز مقاله و یا سایر متون، در وب‌سایت شبکه مترجمین اشراق به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعداد کلمات، زمان انجام سفارش، زبان پارافریز، رشته پارافریز، زمینه تخصصی متن، درخواست‌های خاص مشتری، درصد شباهت بین متن اصلی و متن پارافریز شده و... بر قیمت انجام پارافریز تأثیرگذار خواهد بود.

تعداد کلمات


یکی از موارد بسیار مهم در پارافریز مقاله و یا متون دیگر، تعداد کلمات است. هر چه تعداد کلمات شما برای پارافریز بیشتر باشد، قیمت انجام بازنویسی مقاله یا پارافریز آن نیز بیشتر خواهد بود. محاسبه تعداد کلمات در نرم‌افزار ورد انجام می‌شود.

میزان شباهت بین متن اصلی و پارافریز شده


شما می‌توانید میزان درصد تشابه بین مقاله اصلی و مقاله مدنظرتان را بیان کنید. با توجه به مقدار درخواستی شما، هزینه انجام آن متفاوت خواهد بود. برای مثال، شما می‌توانید تعیین کنید پارافریز مقاله شما با درصد تشابه 40 درصدی، 20 درصدی، 60 درصدی و... انجام شود. هر چه میزان تشابه بازنویسی مقاله با مقاله یا متن اصلی کمتر باشد، هزینه انجام سفارش نیز بالاتر خواهد بود.

زبان متن اصلی


یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت پارافریز مقاله، زبان مقاله یا متن شماست. اگر شما زبان فارسی را برای پارافریز انتخاب کرده باشید، هزینه کمتری بابت پارافریز نسبت به کسی که زبان فرانسوی یا انگلیسی را انتخاب کرده است، پرداخت خواهید کرد. زیرا تعداد ویراستاران زبان‌های دیگر کمتر است و این موضوع روی قیمت‌گذاری آن تأثیر می‌گذارد.

زمینه تخصصی متن


از موارد مهم قیمت‌گذاری پارافریز می‌توان به زمینه تخصصی متن پارافریز اشاره کرد. برخی متون، عمومی هستند و نیاز به دانش و تخصص خاصی برای فهم مطالب موجود در متن وجود ندارد و پارافریز آن‌ها نیز در مدت‌زمان کمتری انجام می‌شود.

در مقابل، برخی از متون کاملاً تخصصی هستند؛ ازاین‌رو نیاز به دانش خاص درزمینه موردنظر وجود دارد و کسی که اطلاعاتی درزمینه تخصصی متن ندارد، نمی‌تواند به‌درستی پارافریز را انجام دهد. اگر متن شما تخصصی باشد، قیمت بازنویسی مقاله برای شما با هزینه بیشتری محاسبه خواهد شد.

رشته مدنظر برای پارافریز


برای برخی از رشته‌های خاص در وب‌سایت اشراق، ویراستاران کمتری وجود دارند و اگر زمینه تخصصی مدنظر شما به‌گونه‌ای است که حتماً ویراستار همان رشته باید پارافریز آن را انجام دهد، بر قیمت انجام پارافریز مؤثر خواهد بود.

زمان انجام سفارش


زمان انجام سفارش از فاکتورهای کلیدی در تعیین قیمت پارافریز مقاله است. اگر شما عجله دارید و می‌خواهید در مدت‌زمان بسیار کوتاهی متن خود را باکیفیت بالا و با درصد مدنظرتان به‌صورت پارافریز شده تحویل بگیرید، جای نگرانی وجود ندارد.

اشراق این کار را برای شما انجام خواهد داد. تنها تفاوت این است که به علت زمان کمتر برای انجام پارافریز، شما باید هزینه بیشتری برای سفارش مدنظرتان پرداخت نمایید. هر چه زمان ارسال سفارش ازنظر شما کمتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

خواسته‌های خاص مشتری


در برخی از متون، جداول، شکل‌ها، تایپ فرمول، زیرنویس‌ها و... نیز وجود دارند. اگر شما درخواست پارافریز آن‌ها را نیز داشته باشید، بر قیمت کلی انجام سفارش تأثیرگذار خواهد بود. اگر مشتری بخواهد مثلاً دو صفحه اول متن با دقت بیشتری پارافریز شود و یا در بخش خاصی، تغییرات اساسی به وجود بیاید و یا هرگونه درخواست مدنظر او که متفاوت از موارد عنوان‌شده باشد، باعث افزایش قیمت بازنویسی مقاله خواهد شد.

انتخاب نرم‌افزار برای میزان تشابه و رفع سرقت ادبی


شما می‌توانید نرم‌افزاری که می‌خواهید با استفاده از آن میزان تشابه و رفع سرقت ادبی سنجیده شود را انتخاب کنید. با توجه به اینکه نرم‌افزار IThenticate یک نرم‌افزار آنلاین است و سنجش درصد تشابه در آن رایگان نیست، انتخاب این نرم‌افزار برای پارافریز هزینه بیشتری برای شما در پی خواهد داشت.

توصیه ما این است که درصورتی‌که می‌خواهید مقاله خود را برای سایت‌ها و ژورنال‌های معتبری همچون IEEE، ELSEVIER و... بفرستید، از این نرم‌افزار استفاده کنید. اگر نرم‌افزار Plagiarism را انتخاب کنید، هزینه بررسی پارافریز برای شما کمتر خواهد بود؛ چراکه استفاده از این نرم‌افزار رایگان است.

تخفیف‌های انجام سفارش


اگر سفارش شما از تعداد کلمات خاصی بیشتر باشد یا شما مرتباً در سایت اشراق ثبت سفارش کنید و از مشتری‌های همیشگی ما باشید، در این صورت برای شما تخفیف‌های خاصی اعمال خواهد شد تا بتوانید با هزینه کمتری سفارش خود را ثبت کنید.

سخن آخر


در شبکه مترجمین اشراق ویراستاران و متخصصان پارافریز بسیار متخصص و متعهدی فعالیت می‌کنند که به‌خوبی به قوانین پارافریز مقالات و متون مختلف مسلط هستند و تجربه زیادی در انجام سفارش‌های مختلف پارافریز دارند. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از نحوه قیمت‌گذاری پارافریز متن موردنظر با شرایط مدنظرتان، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا زمان انجام آن و مبلغ تقریبی آن را به شما اطلاع دهیم. شما برای بررسی قیمت‌ پارافریز هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد و این کار برای شما به‌صورت رایگان و بدون فوت وقت انجام خواهد شد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (167 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (144 نظر) 5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (94 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (87 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (64 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (22 نظر) زیبایی چشم نواز نوه امام خمینی/ رابطه محبت‌آمیز «نعیمه اشراقی» با همسرش حاشیه ساز شد +عکس (17 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (11 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) واکنش جالب فیروزه گیلدخت به تمام شدن سریال (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس (7 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر)
تیتر امروز   
کشف 45 کیسه حاوی جسد انسان در عمق دره 40 متری حاج‌قاسم و امام؛ عاشقانه‌ای که از یک عکس شروع شد آگهی بی شرمانه همسریابی پسر بی حیا ! + وقاحت را از حد گذراند ! سبیل بابا کرم روی صورت یک پرنده زیبا +عکس عجیب این بچه عجیب الخلقه در آغوش مادرش از انسان نیست ؟! / بی شرم ترین رفتار یک زن ! + عکس عزل مدیر «تکیه معاون الملک» کرمانشاه/ گردشگران بی حجاب به بیرون هدایت شدند حمله با چاقو به بسیجی آمر به معروف در شهریار لحظه دیده نشده از پاره شدن کفن امام خمینی (ره) +عکس تصاویر دیدنی بازیگرانی که نقش امام خمینی(ره) را بازی کرده‎‌اند سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سی‌وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نعمیه اشراقی نوه امام: کیفیت نماز دخترم در کانادا بیشتر از ایرانه! دستان قلبی وآتشینِ عاشقانهِ عروس سید حسن خمینی و همسرش! عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس خز پارتیه خیلی خزِ بازیگران زن ایران!/نبینی از دستت رفته عکسی پربازدید از بازیگر معروف در پشت صحنه سریال رهایم کن