خصوصیات افراد بدجنس و بدذات و نحوه رفتار با آنها

  پنجشنبه، 24 آذر 1401   زمان مطالعه 8 دقیقه
خصوصیات افراد بدجنس و بدذات و نحوه رفتار با آنها
ویژگی افراد بدجنس را برایتان بررسی می کنیم تا بتوانید این افراد را راحت تر در زندگی بشناسید و بتوانید رابطه خود را با آن ها محدود نمایید در غیر این صورت آسیب می بینید. در ادامه همراه ما باشید.

آدمهای بد ذات افرادی هستند که اصولا بدخیم و مسموم می باشند. تعدادی از آنها حتی خودشان از تاثیرمنفی ای که روی آدم های پیرامونی شان می گذارند، آگاه نیستند، اما برخی از آنها از ایجاد آشفتگی، به هم زدن کار های مردم و افسرده کردن آنها خشنود می شوند.وجود یکی از این افراد در خانواده، دانشگاه و محیط کار مساوی است با ایجاد پیچیدگی های زیاد در روند کار، نزاع های بی مورد و بدتر از همه استرس.

نشانه ها و ویژگی افراد بدجنس و بدذات

یک سری از نشانه ها هستند که می توانید از آن ها استفاده کرده و اطلاعاتی در مورد ویژگی افراد بدجنس بدست آورید. این ویژگی ها برای همه افراد بدجنس می باشد و هیچ فرد بدجنسی نمی تواند بدون داشتن آن ها بدجنس باشد.یکی از ویژگی هایی که افراد این مدلی دارند این است که همه را به یک چشم بد می بینند و ادعا می کنند که همه بد هستند الا خودشان که بسیار خوب و رئوف می باشند. اگر چنین ویژگی را در خود می بینید باید بدانید که شما نیز یکی از این افراد می باشید و ممکن است به زودی تمامی دوستان خود را از دست داده و به تنهایی دچار شوید. این کار باعث می شود که شما دیگر نتوانید نقش پذیری خوبی داشته باشید و مشکلاتی شدید برایتان ایجاد خواهد شد و میزان مانی که توجه این خصوصیت در شما می شوند دیگر حمایتتان نمی کنند و این حمایت نکردن ها می تواند شما را دچار وضعیتی آشفته نماید.

موافق نبودن دیگران و نداشتن بازخورد به شما

گالاهر بیان کرده است که اگر دیگران خیلی کم با شما موافق هستند ولی مخالفتی نیز با شما نمی کنند بدین معنا می باشد که شما یک آدم بدجنس هستید و نباید معنای این کار آن ها را این گونه تعبیر کرد که دوست دارند با شما کار کنند زیرا این کاملا تعبیر غلطی است و می تواند از بیان شدن ایده های جدید توسط آن ها خودداری گردد. گالاهر همچنین بیان کرده است که :

«اگر در جلسات به نکته ای اشاره می کنید و دیگران معمولا در مقابل ایده شما سکوت می کنند، ممکن است به دلیل آن باشد که شما از نظرشان بدجنس هستید. بعضی اوقات بدجنس ها نادانسته همکاران شان را تخریب می کنند، با خشم از دیدگاه شان دفاع می کنند و باعث می شوند که همکاران علاقه ای به ورود به بحث های سالم با آن ها را نداشته باشند. برخی افراد از گفتگو خارج می شوند، زیرا می ترسند گفتگو کنند و برخی به این دلیل گفتگو نمی کنند که حس می کنند انرژیِ کافی برای “جنگیدن” ندارند.»

ترک شدن توسط همه

اگر وارد هر تیم و گروهی می شوید همه شما را ترک می کنند باید به بدجنس بودن خود شک کنید زیرا این مورد یکی از بارز ترین ویژگی های افراد بدجنس می باشد و در هر جمعی تنها ترین فرد هستند. بهتر است به جای این که مشکل را در دیگران جستجو نمایید در خودتان کمی کاوش کرده و سعی کنید دلیل اصلی این مشکل را بیابید. النا آرمی جو یکی از مربیان خوب رهبری می باشد و در این مورد گفته است که :«اغلب آدم ها از اتفاقاتی که اطرافشان می افتد شگفت زده می شوند، زیرا پذیرفتن این که ممکن است اشکال از خودشان باشد دردناک است. آدم هایی که در چرخه بدجنسی گیر افتاده اند، ترجیح می دهند به جای رشد کردن به همان رفتار ادامه دهند.»

نا امیدی مداوم از سمت دیگران

اگر در حین کار کردن مدام از سمت دیگران نا امید می شوید بهتر است ریشه آن را در خودتان بیابید شاید شما به اندازه کافی خوب نیستید و این ویژگی بدجنسی در شما بیش تر از سایرین خود را بروز می دهد. در واقع این کار از سمت دیگران می تواند منجر به فعال شدن منتقد درونی شده و در نتیجه زندگی را برای شما دشوار تر و بی اهمیت تر جلوه دهد از این رو شما دیگر مانند قبل بازدهی کاری نخواهید داشت و بیش تر وقتتان را صرف بحث با منتقد درونی می کنید.

دزدیدن اعتبار دیگران

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی افراد بدجنس این است که اعتبار و آبروی دیگران را می دزدند و این کار را به جای این انجام می دهند که به آن ها اعتبار دهند و این مورد یکی از بدترین ویژگی های این افراد بوده و دردسر های خاص خود را به همراه دارد. بریچوآ نئو یکی از روانشناسان مطرح می باشد و در این مورد بیان کرده است که :«اگر اعتبار و ایده های دیگران را می دزدید و آن ایده ها را به عنوان ایده های خودتان مطرح می کنید، شما فردی بدجنس هستید.»

بدذاتی

راهکار تعامل موثر با ادم بد ذات

  • هرگز اجازه ندهید آدم های شاکی از زمین و زمان شما را به دام بیندازند:بعضی از آدم ها اصولا دوست دارند افراد مودب و با شخصیت را پیدا کنند و سر آنها را با شکوه و شکایت در مورد مشکلات شخصی خود به درد آورند. آنها که خود را آدم های ناکام و بدبختی می دانند، از تکنیک روانی بدی استفاده می کنند و سعی می کنند با القای بدبختی در ذهن دیگران، به خود بقبولانند که چون تنها بدبخت های عالم نیستند نباید زیاد سخت بگیرند.
  • احساسات خود را کنترل کنید:خشمگین شدن و دشنام دادن خیلی ساده است. اما تصور می کنید که به دنبال آن، ادم بد ذات چه می کند، آنها دقیقا دوست دارند شما به چنین ورطه ای بیفتید و کنترل خود را از دست بدهید. پس به یاد داشته باشید که همیشه در یک دعوا و مجادله، فردی که کنترل خود را از دست میدهد همیشه بازنده است.
  • جواب ابلهان مسلماً خاموشی است! :اگر آدم روان پریشی در خیابان یقه شما را بگیرد و ادعا کند که شخصیت مهمی است آیا وقت می گذارید و برایش دلیل و برهان می آورید که افکارش هذیانی است؟! به همین صورت در محیط کار و تحصیل هم، سعی در ایجاد تفکر عقلانی و استدلال پذیر کردن بعضی ها غیر منطقی است.
  • برای خود حریم ایجاد کنید :همیشه مجبور نیستید که به صورت رو در رو با افراد مشکل دار کار کنید. حتی اگر این فرد، یکی از همکار های شما در یک پروژه یا محل کار شما باشد، می توانید تعاملات خود را با وی محدود کنید و اگر لازم باشد با واسطه، کاری را به او محول کنید یا از او تحویل بگیرید.
  • آنها را پیش بینی کنید! :اگر به قدر کافی با یک فرد با عملکرد بدخیم سرکرده باشید و اگر به اندازه کافی باهوش باشید، می توانید همه رفتارها و عکس العمل های او را پیش بینی کنید و خودتان را برای مقابله با او آماده کنید.
  • آدم های با تجربه نمی گذارند که هیچ چیز باعث محدود شدن سرخوشی و احساس خوشبختی در آنها شود:خوشبختی یک چیز کاملا درونی است و خیلی وقت ها هیچ ربطی به جایگاه و شغلی و میزان درآمد شما ندارد. اما در این میان خیلی از ماها از نظر روانی نیاز داریم که تاییدیه دیگران را برای احساس خوشبختی داشته باشیم. یعنی تا مطمئن نشویم که چند نفر در محیط کار، خوشبختی و عملکرد ما را تایید نمی کنند، حس رضایت به ما دست نمی دهد.
  • آدم های موفق عملگرا هستند و به جای تمرکز روی مشکلات روی راه حل ها کار می کنند. :آدمهای بد ذات پیرامون شما، کاری جز فهرست کردن مشکلات بلد نیستند، اما این شما هستید که می توانید با چند کار کوچک یک تغییر در سازمان و محل کارتان ایجاد کنید. شما ممکن است نتوانید کل مشکلات را حل کنید، اما می توانید شرایط را قابل تحمل تر کنید.
  • ببخشید اما فراموش نکنید: بخشایش به این معنی است که شما علیرغم بی مهری شخصی، کینه و دشمنی را از ضمیر خود پاک کنید. در روند بخشایش، بیشترین کسی که سود می برد خود شمایید. چون احساس خوب بزرگ منشی به شما دست می دهد.
  • از نشخوارهای فکری پرهیز کنید : بعضی ها عادت دارند که اتفاقات منفی زندگیشان را مرتب با خودشان مرور کنند و بی مهری ها و خیانت های دیگران را به یاد آورند. ولی آدم های با تجربه موفق یاد گرفته اند که به این ورطه نیفتند.

نتیجه گیری

به صورت کلی موارد گفته شده می تواند برای هر فردی وجود داشته باشد از این رو اگر این موارد را در رفتار های خود مشاهده کردید و در این شرایط گفته شده قرار گرفتید بهتر است سعی کنید رویه خود را تغییر دهید زیرا هیچ کسی فردی بدجنس را دوست ندارد و اگر به بدجنس بودن خود ادامه دهید قطعا دایره دوستی های شما کوچک شده و از بین خواهد رفت.تغییر شخصیت ناگهانی امکان پذیر نمی باشد و شما برای این که بتوانید عادت های خود را تغییر دهید نیاز به یک برنامه ریزی منظم دارید و باید از کار های کوچک در این زمینه کمک بگیرید و سعی کنید این کارها را دائما انجام دهید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
ناگفته هایی از ساده زیستی سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس‌‌جمهوری که سال‌ها اجاره‌نشین بود! (172 نظر) رونالدو کچل کرد ؛ چهره ابرستاره فوتبال جذاب‌تر شد (84 نظر) نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... (77 نظر) زیباترین اسم های فرزندان بازیگران ایرانی همراه با معنا/ از محسن تنابنده تا شهاب حسینی و ... (42 نظر) نگاهی به حیاط باصفا و دلباز ویلای زیبای بیرانوند و اکرم بانو با نگهبان مجهز +عکس/ دارندگی و برازندگی یعنی این! (38 نظر) دیدار خصوصی خانواده ابراهیم رئیسی، امیرعبداللهیان، آل هاشم و دیگر شهدای خدمت با رهبر انقلاب+عکس/ چهره غمگین پسران وزیر امورخارجه و امام جمعه شهید (11 نظر) دانلود آهنگ جدید "خداحافظ" عرفان طهماسبی/ در سکوت شب خانه زد فریاد اما تو نشنیدی...+فیلم (10 نظر) نگاهی به عروسک بامزه و گوگولی پسر مینا مختاری و بهرام رادان/ الهی چه لُپی داره آقا پسر+ عکس (8 نظر) خلاقیت باحال بهرنگ علوی برای تبریک گفتن تولد بهرام افشاری/ اگه فرانسه به ایفل می‌نازه و ...+عکس (9 نظر) واکنش بسیار جالب نوازنده خیابانی به حضور عادل فردوسی پور در میان مردم عادی/آهنگو کوبید از نو ساخت+ فیلم (7 نظر) صدای بهشتی پسر معلول با آهنگ کردی محلی +ویدئو/چه خوب میخونه... (7 نظر) یک روایت تاریخی : 70 سال پیش، ملاقات خصوصی آقا تختی و شاه مخلوع در رامسر (6 نظر) نگاهی به خونه زندگی علی پروین اسطوره فوتبال/ دو دوست در کنار هم برای یادآوری خاطرات (6 نظر) جسد سید محرومان غرق در طلا و مرمر! تحمیق کاربران فضای مجازی به شیوه اینترنشنال (5 نظر) چهره های غمگین دختر سیدابراهیم رئیسی و پسر حسین امیرعبداللهیان در مراسم بزرگداشت پدرشان در دانشگاه+عکس (5 نظر)
دیگران می‌خوانند   
لذت بخش ترین کار ستاره سادات قطبی در باغ پدری اش/همیشه به خوشی و خنده بانو +فیلم قدم زدن حسین امیر عبداللهیان در محوطه دانشگاه تهران بدون محافظ و تشریفات+عکس/ واکنش و تعجب دانشجویان دیدنیه رونمایی از باغ پدری دردندشت و دلباز ستاره سادات قطبی در اصفهان/ چه هوای سالم و آسمون صافی+عکس چهره شکسته رابعه اسکویی با لباس عروس سفیدش/ رابعه اسکویی طلاق گرفت؟+عکس تیکه سنگین احمدرضا عابدزاده به کریم باقری/ ناراحتی کریم باقری از عقاب+ فیلم گریه های فیلم بردار پرسپولیسی از پشت دوربین/ بغضی که بلاخره شکست+ فیلم با این روش نگهداری، بامیه تا 1 سال تازه می مونه گشت و گذاری کوتاه در طلافروشی لوکس شاهرخ استخری+ویدیو/ شغل دوم و پردرآمد آقای بازیگر! عکس جون جونیِ مازیار لرستانی با منوچهر هادی و خانم های بازیگر در پشت صحنه سریال جدیدش/ اختلاف یا اتحاد ؟ مسئله این است! پاسخ قابل تامل و از روی سعه صدر سیدابراهیم رئیسی به تهمت هایی که علیه ایشان زده شد+ ویدیو استوری غم انگیز بازیگران برای غرق شدن عوامل سریال رویای نیمه شب +عکس نگاهی به انگشتر خاص با طراحی باکلاس مینا مختاری همسر بهرام رادان/ واقعا بهشون میاد +عکس تکه‌تکه‌ات می‌کنم؛ ادعای عجیب شریعتی نماینده تهران علیه تاجگردون!+فیلم/ التهاب در جریان بررسی اعتبارنامه ها ماجرای دختری که عکسش در صفحه رشیدپور منتشر شد +عکس تغییر چهره الهه حصاری «یلدا» سریال هشت و نیم دقیقه بعد 8 سال+عکس/ بهش نمیاد 43 سالش باشه این زن آمریکایی توجه شریعتمداری را به خود جلب کرد استایل باشگاهی رضا گلزار سوپر استار ایرانی/ عضله نمایی آقای بازیگر+ فیلم عکس خانوادگی جذاب از علیرضا طلیسچی +عکس دکوراسیون مدیترانه ای خونه نقلی نسرین نکیسا، بازیگر نقش مادر جیران+فیلم صندلی مشکی پوش سیدابراهیم رئیسی در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید در محل قدیم مجلس+عکس رونمایی از قاب موبایل بامزه و گوگولی محسن کیایی،مجری خوش خنده صداتو/ چه طرح مردونه جالب و خاصی+عکس نگاهی به خونه زندگی ساده و بدون تجملات سید ابراهیم رئیسی با رونمایی از عکس بزرگ آن شهید روی دیوار+عکس/ ساده زیستی سید محرومان ... مخده های دهه شصتی شاه نشین مینا مختاری با یخدان چوبی ایوان خانه اش/ اینجا خود بهشته😍 4 قاب دلنشین و پرافتخار از مادرانی که نام فرزندانشان برای همیشه در تاریخ ماندگار شد +عکس/ از رهبر معظم انقلاب تا سیدابراهیم رئیسی ظاهر جذاب و زیبای کیسان دیباج، سهراب سریال از سرنوشت بدون گریم تلویزیونی/ مگه داریم این همه تغییر؟+عکس گشت و گذار جذاب همسر شاهرخ استخری با خواهرشوهرش در طبیعت زیبای بلژیک/ عروس نمونه ایرانی+عکس تعریف و تمجید شهید ابراهیم رئیسی از دخترانش و نظرش درباره فرزند پسر و دختر+ویدئو شوخی جالب محمدرضا گلزار با تاریخ ازدواجش در برنامه صدا و سیما+ویدیو (فیلم) گریه های مردانه یک بچه در مترو بعد از اینکه فهمید رئیس جمهور شهید شده/ خاله چرا سقوط کرد؟ از بهشتی تا رئیسی، شباهت‌ها و عبرت‌ها... دعوت از رهبر معظم انقلاب برای صرف لوبیا پلو وسط برنامه +ویدئو خاطره اخلاقی میثم مطیعی از شهید رئیسی + فیلم کنایه سنگین و نفس گیر اطلاعات به محمود احمدی نژاد /قرار نیست روز از نو، روزی از نو شود! نگاهی به چمدون و کیف مارکدار و باکلاس رضا گلزار و همسرش آیسان خانوم مخصوص سفرهای خارجی+عکس میز صبحانه رنگارنگ و متنوع سپیده بزمی پور برای خانواده همسرش+عکس /تزئین املت عالی شده... کنایه سنگین و تند و تیز عادل فردوسی‌پور به صدا و سیما+ویدیو فیلم نوازندگی مرد عاشق پیشه که تماشاگران را شگفت زده کرد لنگه کفش رونالدو از جنس طلا+عکس/ قبول دارین لیاقتشو داشت؟😎 معرفی بامزه‌ترین مهمان احسان علیخانی در جوکر 2 با کلاه جوجه‌ای و عربده های پر سرو صداش+ویدیو تشکر علی دایی به زبان انگلیسی از هدیه لاکچری باشگاه الهلال+ویدیو
تیتر امروز   
با این روش نگهداری، بامیه تا 1 سال تازه می مونه
این زن آمریکایی توجه شریعتمداری را به خود جلب کرد
از بهشتی تا رئیسی، شباهت‌ها و عبرت‌ها...
کنایه سنگین و نفس گیر اطلاعات به محمود احمدی نژاد /قرار نیست روز از نو، روزی از نو شود!
اعترافات جدید کلثوم اکبری قاتل زنجیره ای مردان مازندرانی/ من پسرم را هم کشتم!
آیا واقعا انقلاب ایران کار خارجی‌ها بود؟!
بیوگرافی و زندگی خصوصی حامیم، خواننده جوان ایرانی و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی
رونمایی از معشوقه زیبای ایرانی که رقیب عشقی فرهاد شد+عکس
شهید رئیسی به دنبال حقوق زنان در سینما
دانلود آهنگ جدید «منو تو شاید دنیامون یکی بود» حامیم +فیلم/ قصه عشق من و تو عشق تو یه نگاهه...
دو نفر از یک گروه سریال ساز غرق شدند!
همسر وفادار آیت الله رئیسی به درس و دانشگاه خودش برگشت+عکس
ماجرای فیلم عجیب پخش شده از داخل زندان قزل حصار/ زندانیانی که دو قورت و نیمشون هم باقیه
ماجرای اخراج 6 ایرانی از عربستان پس از بازداشت و بازجویی + فیلم
نامه مهم و تاریخی رهبر انقلاب به دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا
منتخب روز   
تیکه سنگین احمدرضا عابدزاده به کریم باقری/ ناراحتی کریم باقری از عقاب+ فیلم سلیقه تحسین برانگیز همسر و دختران سید ابراهیم رئیسی در چیدن میزعزای رئیس جمهور شهید در منزلشان با عکسی مشهور از ایشان در سازمان ملل + عکس مراعات همسر به سبک رئیس جمهور شهید؛ از عدم مخالفت با تغییر رشته جمیله علم الهدی از مامایی به علوم انسانی تا کنار آمدن با روزهایی که غذایی در خانه پخته نمیشد+ویدیو سینه زنی شهید آیت الله آل هاشم در مراسم شاخسی (عزاداری شاه حسین گویان)+ویدئو/ لحظات تکان‌دهنده وداع پدر شهید مالک رحمتی با پسرش ... +ویدئو شهید آل هاشم، امام‌ شنبه تا جمعه!+ویدئو/پدر معنوی آذربایجان... حیات وحش بدون سانسور/ ترس، دلهره + فیلم تصاویر باورنکردنی از دوقلوهایی با سه پا و چهار دست مداحی شهید مالک رحمتی در مراسم پیاده روی اربعین در کربلا+ویدیو نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... دروغ مصلحتی حاج آقا دانشمند به همسرش که 30 سال سر به مهر ماند و اکنون فاش شده است/ خانومم ناراحت شد و گریه کرد+ فیلم تولد 5 قلوهای یک مادر 30 ساله در تبریز+عکس