ساعدنیوز
ساعدنیوز

مدیر و معلمان مدرسه دخترانه برای نجات دانش آموزان جان خود را به خطر انداختند

  چهارشنبه، 19 بهمن 1401   کد خبر 241475
مدیر و معلمان مدرسه دخترانه برای نجات دانش آموزان جان خود را به خطر انداختند
ساعدنیوز: خانم مدیر مدرسه ای در سیستان و بلوچستان، از آتشی در کلاس درس مدرسه اش می گوید که حاصل از چراغ نفتی بود که قرار بود کلاس را گرم کند!

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از رکنا، ساعت 8:30 صبح و زمان زنگ تفریح بود که خانم مدیر و چند نفر از معاونان و بچه های مدرسه متوجه دودی در یکی از کلاس های مدرسه می شوند. آنها که در حیاط مدرسه بودند، سریعا خود را به آن کلاس می رسانند تا ببینند اوضاع از چه قرار است. باز هم داستان بخاری نفتی و آتش و کلاس درس و سیستان و بلوچستان !

تصویر

نادیا سامانی، خانم مدیر مدرسه، وقتی به کلاسی که در حال سوختن بود می رسد، در وهله اول از عدم حضور دانش آموزان در کلاس، کسب اطمینان می کند. این مدیر فداکار به رکنا می گوید: من 19 سال است که سابقه کار دارم و در حال حاضر، مدیر مدرسه باقرخان پدگی شهرستان میرجاوه هستم. این مجتمع-مدرسه چندپایه است و از سه مقطع متوسطه اول و دوم و ابتدایی دانش آموز دارد. در روز حادثه، دانش آموزی در کلاس نبود. همه برای زنگ تفریح در حیاط بودند. ناگهان من و چند نفر از معاونان و تعدادی از دانش آموزان متوجه شدیم که از یکی از کلاس ها، دودی بیرون می آید. چراغ نفتی کلاس آتش گرفته بود. او می افزاید: من و همکاران با ریگ، ماسه، خاک و کپسول آتش نشانی این آتش را خاموش کردیم. بسیج روستا هم برای خاموش کردن آتش به کمک ما آمد. در واقع تا زمانی که آتش نشانی به مدرسه برسد ما این آتش را خاموش کردیم. نه مشکلی برای دانش آموزی ایجاد شد نه وسیله ای از دانش آموزان سوخت. زمانی که من این کار را کردم، اصلا به خودم فکر نمی کردم. من می خواستم نه دانش آموز و نه وسیله ای از بچه ها آسیب ببیند. مهم نبود که ممکن است برایم اتفاقی بیفتد.
این خانم مدیر فداکار تاکید می کند که به روستای پدگی گازرسانی نشده است و به همین علت است که وسایل گرمایشی گرمایشی کلاس های درس، نفتی هستند. او می افزاید: این مدرسه 12 کلاسه است و 162 دانش آموز ابتدایی و حدود 50 دانش آموز مقطع متوسطه اول و دوم در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند. همه کلاس ها چراغ نفتی دارند. با این وجود لازم به ذکر است که این چراغ های نفتی استاندارد هستند؛ ولی این اتفاقات اجتناب ناپذیر است؛ اما به تنهایی کاری از من بر نمی آمد. همه پای کار بودند و به من کمک کردند تا توانستیم آتش را خاموش کنیم؛ حتی بچه ها از حیاط خاک جمع می کردند و برای ما می آوردند تا آتش را خاموش کنیم. مژه و موهای من و دست یکی از همکارانم در این اتفاق سوخت ولی خوشحالیم که کسی از دانش آموزان آسیب ندید.
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (190 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (149 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (43 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (14 نظر) پخش زنده تصاویری از دست دادن و خوش‌و‌بش سلطان عمان با یک زن در تهران (13 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (13 نظر) زیبایی بهت آور دختر و مادر آیشواریا بازیگر جذاب هندی! (13 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (9 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (8 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (6 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (4 نظر) قیافه بانمک نبات استخری وقتی سوار یک الاغ کوچولوی ناز میشه (3 نظر)