ساعدنیوز
ساعدنیوز

نقش ردیاب خودرو در مدیریت ناوگان چیست؟

  شنبه، 25 دی 1400   کد خبر 187974
نقش ردیاب خودرو در مدیریت ناوگان چیست؟
ساعدنیوز:مدیریت ناوگان، یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام ارائه خدمات به مشتری است. این نوع از مدیریت می‌تواند سرعت ارائه خدمات را افزایش دهد و از زمان آن به میزان قابل توجهی بکاهد. در مدیریت ناوگان، ابزارها و تجهیزات متفاوتی استفاده می‌شود. یکی از این تجهیزات، ردیاب‌ها هستند که نقش و کاربرد فراوانی در مدیریت ناوگان حمل و نقل دارد.

مدیریت ناوگان، یکی از مهم ترین موارد در هنگام ارائه خدمات به مشتری است. این نوع از مدیریت می تواند سرعت ارائه خدمات را افزایش دهد و از زمان آن به میزان قابل توجهی بکاهد. در مدیریت ناوگان، ابزارها و تجهیزات متفاوتی استفاده می شود. یکی از این تجهیزات، ردیاب ها هستند که نقش و کاربرد فراوانی در مدیریت ناوگان حمل و نقل دارد.

ردیاب ها، باعث آسان تر شدن نحوه ی مدیریت ناوگان می شوند. اما برای استفاده صحیح از آن ها باید آگاهی کاملی نسبت به نقش شان داشته باشید. بنابراین قصد داریم، نقش ردیاب خودرو در مدیریت ناوگان را برای شما توضیح دهیم.

مدیریت ناوگان به چه معنی است؟

در ابتدا لازم است که در مورد، مدیریت ناوگان و چیستی آن به طور دقیق صحبت کنیم. مدیریت ناوگان حمل و نقل به معنی این است که شما خودروها و به طور کلی سیستم حمل و نقل شرکت یا سازمان را به نحوی مطلوب مدیریت کنید تا کالا یا محصول یا خدمت در مناسب ترین زمان ممکن و با شیوه ی درستی به دست مشتری برسد.

برای این کار نیاز به استفاده از برنامه ای دارید که پیشگامان آسیا با ارائه نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل این نیاز را به خوبی حل کرده است تا شما در این زمینه دغدغه ای نداشته باشید.

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو در واقع تجهیزی است که شما می توانید آن را از طریق دیاگ خودرو به کامپیوتر مرکزی آن یا ECU متصل کنید و مدیریت ناوگان حمل و نقل خودتان به صورت مناسب تری انجام دهید. ردیاب های متفاوتی در بازار وجود دارد که شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت پیشگامان آسیا مراجعه نمایید.

ردیاب خودرو در مدیریت ناوگان چه کاربردی دارد؟

بعد از اینکه به طور دقیق با مدیریت ناوگان و ردیاب خودرو آشنا شدید، لازم است که بدانید کاربرد ردیاب خودرو در مدیریت ناوگان چیست. در ادامه برخی از این کاربردها نظیر، هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری، بهینه سازی مالی، کاهش مسیر رسیدن خودروها، بررسی رفتار راننده در حین مسیر و ... را ذکر میکنیم. شما همچنین میتوانید جهت اطلاعات بیشتر در خصوص کاربرد ردیاب خودرو در صنعت حمل و نقل به آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://pishgamanasia.com/tracking-software-in-the-transportation-industry/

1. مسیر رسیدن خودروها به مشتری را کاهش می دهد

رسیدن به موقع محصول یا کالا به مشتری، یکی از مهم ترین موارد در مدیریت ناوگان حمل و نقل است. ردیاب خودرو این امکان را به راحتی فراهم می کند. مدیران ناوگان حمل و نقل ها و راننده خودروها، می توانند با استفاده از ردیاب ها، نزدیک ترین مسیر رسیدن به مشتری ها را پیدا کنند و هزینه های حمل و نقل را کاهش دهد.

استفاده از ردیاب جهت کنترل هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو

2. هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری را می کاهد

خودروهای ناوگان حمل و نقل، به دلیل جابه جایی زیاد و روزانه، دچار آسیب ها زیادی می شوند و نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. حال، اگر این تعمیر و نگهداری خودرو به موقع و در زمان خودش انجام نشود، می تواند هزینه های هنگفتی را بر روی دست مدیران شرکت ها و ناوگان حمل و نقل آن ها می گذارد.

به همین دلیل باید، سعی نمود تا این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام داد. خوشبختانه، ردیاب خودرو، به خوبی این امکان را به شما می دهد و می توانید در زمان مناسب از نواقص خودروهای مختلف آگاه شوید و نسبت به رفع آن ها اقدام کنید. همچنین استفاده از نرم افزار تعمیر خودرو میتواند هزینه های شما به شکل معناداری کاهش دهد.

3. امکان بهینه سازی مالی به شما می دهد

بهینه سازی مالی، نیازمند، تجزیه و تحلیل حرکت خودروها است. تجزیه و تحلیل خودروها، به شما می گوید که حرکت خودروها در کدام مسیر بهتر و به صرفه تر است و در کدام جهت ها به نفع شما نیست. ردیاب خودرو امکان تجزیه و تحلیل خودروها را به خوبی می دهد و شما می توانید از آن ها برای تجزیه و تحلیل حرکت خودروها استفاده کنید.

4. بررسی رفتار رانندگان را آسان تر می کند

رفتار رانندگان خودروهای ناوگان، در رضایت مشتری و ارائه درست خدمات به مشتریان، اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل نیاز است که رفتار آن ها به صورت روزانه و لحظه ای رصد شود تا بتوان نقاط ضعف و قوت آن ها را شناسایی کرد و نسبت به رفع آن ها اقدام لازم را انجام داد.

برای انجام این کار می توان از ردیاب خودرو استفاده کرد و نحوه ی حرکت رانندگان و زمان رسیدن آن ها به مقصد مشتری را بررسی کرد و در صورت بروز مشکل آن را در سریع ترین زمان ممکن حل کرد.

5. مصرف سوخت را کاهش می دهد

افزایش قیمت سوخت و میزان حرکت زیاد، خودروهای این بخش از شرکت ها، سبب می شود تا مصرف سوخت آن ها بسیار مهم و قابل توجه است. این موضوع می تواند هزینه های مربوط به خودروها را افزایش شدیدی دهد و آن ها را از نظر اقتصادی دچار مشکل کند. به همین دلیل برای کاهش هرچه بیشتر این مصرف باید اقدام های مناسبی را انجام داد.

یکی از راه های خوب برای این کار، استفاده از ردیاب خودرو است. این تجهیز با کاهش مسیر رسیدن خودروها به مقصد و بهینه سازی رفتار رانندگان در هنگام حرکت، به کاهش قابل توجه مصرف سوخت کمک می کنند و آن را به یک هدف قابل دسترسی تبدیل می کنند.

6. برنامه ریزی حرکت خودروها را ممکن می کند

زیاد بدون تعداد خودروهای ناوگان و ارائه خدمات شرکت ها در طول روز، باعث سخت شدن تنظیم دستی حرکت خودروها می گردد. ردیاب خودرو به شما می گوید که کدام ماشین در کجا قرار دارد تا بتوانید به خوبی برنامه ریزی مربوط به حرکت آن ها را به صورت اتوماتیک و از طریق نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل انجام دهید.

7. باعث حفظ امنیت راننده و خودرو ناوگان می گردد

حفظ سلامت راننده خودرو و خود آن بسیار مهم است، زیرا هر دو جزو سرمایه های هر شرکتی به شمار می آیند و فقدان آن ها می تواند هزینه های زیادی برای مدیران آن ها داشته باشد که اصلا مطلوب آن ها نیست. برای این کار باید، به طور مداوم از موقعیت خودرو و راننده آن مطلع بود. ردیاب خودرو این قابلیت را دارد و به شما در حفظ امنیت راننده و خودروی آن کمک زیادی می کند.

8. کاهش هزینه های بیمه

امروزه همه ی خودروها، بیمه دارند، زیرا هزینه های مربوط به آن ها، بسیار بالا رفته است و همچنین امکان تصادف با افراد پیاده نیز زیاد است. تعداد خودروهای ناوگان حمل و نقل سازمان ها، زیاد است که همین موضوع سبب می شود تا بیمه کردن آن ها هزینه زیادی بر روی دست مدیران این شرکت ها بگذارد.

اخیرا، شرکت های بیمه، تخفیف های مناسبی برای خودروهای دارای ردیاب در نظر گرفته اند. این تخفیف ها هزینه های مربوط به بیمه کردن خودروها را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

نقش ردیاب خودرو در مدیریت ناوگان را به طور دقیق بشناسید

ردیاب خودرو در مدیریت ناوگان بسیار کمک کننده است. به همین دلیل در این مطلب به بررسی نقش آن در این حوزه پرداختیم و موارد مربوط به آن را برای شما توضیح دادیم. شما می توانید برای تهیه نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل و ردیاب خودرو، به سایت پیشگامان آسیا سر بزنید.

وبسایت پیشگامان آسیا https://pishgamanasia.com

آدرس دفتر مرکزی : شیراز خیابان نادر کوچه 10 ساختمان دماوند واحد 1

آدرس دفتر تهران : خیابان فتحی شقاقی پلاک ۷ واحد ۸

تلفن فروش تهران: 02144618697 – 02144618693

تلفن فروش شیراز: 07132353082

ایمیل: info@pishgamanasia.com

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (547 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (285 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (269 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (266 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (144 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (133 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (112 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (108 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (98 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (92 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (79 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (78 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (69 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (60 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (40 نظر)
منتخب روز   
داستان عجیب پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد +ویدئو باورنکردنی غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک 90 درصد از اقتصاد استان آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند