ساعدنیوز
ساعدنیوز

صندل طبی چیست و چه کسانی باید از آن استفاده کنند؟

  دوشنبه، 10 بهمن 1401   کد خبر 240328
صندل طبی چیست و چه کسانی باید از آن استفاده کنند؟
ساعدنیوز: واژه طبی بارها در مجلات پزشکی و سلامت استفاده می‌شود و امروزه بیش از هر زمان دیگری برای توصیف کفش استفاده می‌شود. صندل‌های طبی، همان‌طور که از نامشان مشخص است، صندل‌هایی هستند که به روش خاصی ساخته شده‌اند که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کنند تا در صورت داشتن مشکلات پا، به‌ویژه زمانی که این مشکلات باعث درد می‌شوند، بهتر راه بروند.

واژه طبی بارها در مجلات پزشکی و سلامت استفاده می شود و امروزه بیش از هر زمان دیگری برای توصیف کفش استفاده می شود. صندل های طبی، همان طور که از نامشان مشخص است، صندل هایی هستند که به روش خاصی ساخته شده اند که به مصرف کنندگان کمک می کنند تا در صورت داشتن مشکلات پا، به ویژه زمانی که این مشکلات باعث درد می شوند، بهتر راه بروند. با این حال، این صندل ها نه تنها برای افراد مسن که معمولاً ناتوانی در راه رفتن دارند، توصیه می شود، بلکه برای کودکان و بزرگسالان جوان نیز توصیه می شود تا از مشکلات بعدی در راه رفتن جلوگیری کنند.

صندل طبی چیست؟

صندل طبی یکی از بهترین انواع کفش های مورد استفاده برای پا است که راحتی کامل را در حین راه رفتن به کاربر می دهد. صندل طبی انعطاف پذیر است و شما را قادر می سازد تا مسافت های طولانی را بدون احساس درد راه بروید. وزن صندل طبی همیشه بسیار سبک است و این نیز یکی از مزایای آن به دلیل موادی است که از آن ساخته شده است. از این رو پا را در برابر بسیاری از بیماری ها و مشکلاتی که ممکن است با کفش های معمولی ایجاد شود، مانند عفونت میخچه، تاندون ها و رباط ها محافظت می کند.

فواید اثبات شده پوشیدن صندل طبی

ژاپنی ها می گویند کف پا قلب دوم شماست. حدود دو سوم عضلات پا همکاری می کنند تا خون را به سمت قلب برگردانند. سیاهرگ ها در کف پا متمرکز می شوند، از این رو فشار دادن و تحریک صحیح آنها باعث افزایش جریان خون و حمایت از عملکرد قلب می شود. تحقیقات پزشکی نشان داده است که کفش طبی با طراحی منحصر به فرد برای بهبود طیف وسیعی از شرایط پزشکی از تورم پا تا گردش خون مؤثر عمل می کند. بنابراین خرید صندل زنانه طبی و استفاده مداوم از آن صندل های طبی فوایدی برای سلامت کل بدن دارد.

صندل طبی برای چه کسانی توصیه می شوند؟

صندل های طبی برای یک سری مشکلات پا که همراه با درد در مچ پا و پا هستند توصیه می شود. به طور خاص آنها برای موارد زیر توصیه می شوند:

 • افرادی که مجبورند ساعت های زیادی ایستاده کار کنند و پاهای خود را با پوشیدن کفش های نامناسب سنگین کنند.

 • افرادی که از التهاب پلانتار فاسیا، میخچه یا خار پاشنه رنج می برند.

 • بیماران مبتلا به مشکلات سلامت مزمن مانند دیابت.

 • افراد مبتلا به کمردرد

تصویر

مزایای استفاده از صندل های طبی

مزایای صندل های طبی به طور کلی تسکین درد پا، ساق پا و پشتیبانی مناسب است که به ندرت در کفش های معمولی که از مواد ارزان قیمت ساخته شده اند و بیشتر به استایل و کمتر به راحتی توجه می کنند، یافت می شود. صندل های طبی می توانند از پاها حمایت کنند و بدن را قادر می سازند تا در موقعیت مناسب قرار گیرد. در ادامه شما را با مزایای بیشتر استفاده از صندل های طبی آشنا می کنیم.

 1. احساس راحتی

بیشتر مشکلات پاهای دردناک ناشی از پوشیدن کفش های نامناسب است (چه کفش های تخت که حمایت کافی برای بدن ندارند یا کفش های پاشنه بلند که عضلات و مفاصل را تحت فشار قرار می دهند). صندل های طبی به گونه ای طراحی شده اند که سطح مناسبی از پاها، ماهیچه ها و مفاصل شما را پشتیبانی می کنند تا حتی پس از چندین ساعت استفاده، احساس راحتی و بدون درد داشته باشید. از این رو خرید صندل زنانه انتخاب هوشمندانه تری نسبت به خرید کفش های تخت و پاشنه بلند است.

 1. کاهش تورم پا

بارداری، هوای گرم و روزهای طولانی می تواند پا را متورم و ناراحت کند، اما از نظر پزشکی ثابت شده است که صندل طبی زنانه تورم را کاهش داده و گردش خون را بهبود می بخشد.

 1. تسکین علائم سیاتیک

دردی که از عصب سیاتیک در قسمت پایین کمر منشأ می گیرد به عنوان سیاتیک شناخته می شود. سیاتیک می تواند توسط طیف وسیعی از عوامل، از جمله لغزش دیسک و بارداری ایجاد شود. صندل های طبی می توانند به تسکین علائم سیاتیک، مانند درد و سوزش در ساق پا، به لطف ندول های ماساژ دهنده در کف پا کمک کنند. همچنین با اعمال نقاط رفلکس خاصی در پا که مربوط به ناحیه ستون فقرات و لگن است، می تواند درد شما را قابل کنترل تر کند.

 1. کاهش ناراحتی های کف پای صاف

خرید صندل زنانه طبی و استفاده مداوم از آن بهترین راه برای کاهش ناراحتی هایی است که کف پای صاف می تواند ایجاد کند. طراحی هوشمندانه از قوس کف پا پشتیبانی می کند که می تواند به بهبود تعادل و کاهش مشکلات مربوط به کف پای صاف و وضعیت بد بدن کمک کند.

 1. کاهش فشار روی مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز

کاهش بافت غضروف باعث آرتریت می شود. غضروف یک بافت همبند و انعطاف پذیر در مفاصل است که فشار و شوک ایجاد شده در اثر حرکت مانند دویدن و راه رفتن را جذب می کند. همچنین از مفاصل محافظت می کند و امکان حرکت نرم را فراهم می کند. وقتی آن غضروف وجود نداشته باشد، مفاصل سفت و دردناک می شوند.

صندل های طبی کفش ایده آل برای کسانی است که آرتروز دارند. طراحی هایی که بسیار راحت و سرشار از مزایای سلامتی هستند، از جدیدترین فناوری ها برای ایجاد یک زیره بالشتک استفاده می کنند. این کار ضربه را هنگام راه رفتن روی سطوح سخت جذب می کند و فشار روی مفاصل، زانو و کمر را کاهش می دهد.

 1. تسکین درد کمر و مفاصل

درد مفاصل زمانی ایجاد می شود که مفاصل به یکدیگر ساییده می شوند که منجر به ناراحتی یا درد هنگام حرکت می شود. این درد می تواند شدت متفاوتی داشته باشد و در هر نقطه از بدن رخ دهد. وقتی کمردرد دارید، نوع کفش مناسب می تواند تفاوت را ایجاد کند. صندل های طبی به دلیل طراحی بازتاب شناسی و سیستم بالشتک عمیق به تسکین درد کمر و مفاصل کمک می کنند. ندول های ماساژ دهنده فشار روی پشت و زانو را کاهش می دهند در حالی که کفی ضخیم و سیستم های بالشتکی از ستون فقرات و کمر برای افزایش راحتی محافظت می کند.

 1. افزایش گردش خون در افراد مبتلا به دیابت

دیابت وضعیتی است که در آن بدن شما انسولین کافی تولید نمی کند یا بدن شما نمی تواند به طور مؤثر از انسولین تولید شده استفاده کند که می تواند منجر به افزایش سطح قند خون شود. یکی از عوارض شایع دیابت، نوروپاتی دیابتی است که آسیب عصبی در بازوها و پاها به دلیل سطح بالای گلوکز خون است.

پوشیدن کفش مناسب می تواند علاوه بر افزایش گردش خون در پاهای شما با محافظت از پاهای شما در برابر آسیب بیشتر، نوروپاتی دیابتی را کاهش دهد. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، پوشیدن صندل طبی زنانه است، زیرا می تواند علاوه بر افزایش گردش خون به محافظت از پاهای شما در برابر آسیب های احتمالی کمک کند.

تصویر

سخن پایانی

کفش های معمولی پس از استفاده مکرر و در مدت زمان کوتاه به راحتی فرسوده می شوند. به این دلیل که آنها برای محافظت از پاها طراحی نشده اند، بلکه برای نشان دادن آنها و زیباتر و جذاب تر جلوه دادن پا طراحی شده اند. از طرفی صندل های طبی برای استفاده روزمره ساخته شده اند و دوام بیشتری خواهند داشت. این نوع کفش جریان خون را نیز بهبود می بخشد، از این رو خون می تواند آزادانه در تمامی قسمت های بدن جریان داشته باشد و از پاها در برابر تورم محافظت کند. اگر علاقه مند به خرید صندل طبی زنانه هستید، کادنزا انواع صندل را برای داشتن پاهای سالم به شما ارائه می کند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (8 نظر) عاشقانه های مهدی قائدی و همسر زیبایش لب دریا (5 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (5 نظر) پولی که آرایشگر از تراشیدن ریش مردم به دست می آورد حرام است + فیلم (4 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (4 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (4 نظر) دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (3 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر) جشن تجملاتی و خوش گذرانی های اشرافی خانواده پهلوی به بهانه نوروز (2 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (2 نظر) پیاده روی بهرام رادان و پریناز ایزدیار دست در دست هم در دشت و دمن (2 نظر) آموزش طراحی سایت (2 نظر) فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 7 فروردین 1402/ توصیه های امروز حافظ به شما (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/