ساعدنیوز
ساعدنیوز

زنی که هر روز مجبور است ریش‌های خود را بتراشد + عکس

  یکشنبه، 21 اسفند 1401   زمان مطالعه 1 دقیقه
زنی که هر روز مجبور است ریش‌های خود را بتراشد + عکس
ساعدنیوز: زنی اهل فلوریدای آمریکا که از 15 سالگی مجبور است هر روز ریش‌های خود را بتراشد، می‌گوید همیشه احساس زیبایی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از بیتوته، تری سان‌شاین (Torri Sunshine) از 13سالگی به مشکل سندرم پلی‌کیستیک تخمدان مبتلا شده است. این بیماری موجب بروز علایمی چون پریودهای سنگین و نامنظم تا ترشح بیش از حد هورمون مردانه آندروژن می‌شود.

سان‌شاین می‌گوید، اولین بار متوجه سه تار بلند مو روی صورت خود شده که آنها را به‌سرعت کنده بود. بعدها وقتی قدم به 12 یا 13 سالگی خود گذاشت، آنقدر ریش درمی‌آورد که مجبور به تراشیدن هر روزه آنها شده و از این کار بسیار احساس «شرمندگی» می‌کرده است. او حتی بابت این مشکل، در دهه 20سالگی‌اش به اختلال تغذیه و چاقی مفرط مبتلا شده بود.

زنی که هر روز مجبور است ریش‌های خود را بتراشد + عکس

اما تری سان‌شاین که اکنون 33 ساله است، دیگر از موهای صورت خود خجالت نمی‌کشد و تراشیدن موهای صورت خود را موضوعی کاملا عادی می‌داند. او تمام این مدت یاد گرفته است به‌جای شرمنده شدن، خودش را دوست داشته باشد.

سان‌شاین سال‌هاست وضعیت نادر خود را پذیرفته و دیگر اجازه نمی‌دهد این بیماری زندگی او را بیش از این تخریب کند. او می‌گوید، ویژگی‌های خوبی در خود حس می‌کند که توجه به آنها باعث شده است خود را با تمام این مشکلات ظاهری زیبا بداند و به همین دلیل توانسته است، از این بیماری که تقریبا 12 تا 21درصد زنان را به خود گرفتار می‌کند در شبکه‌های اجتماعی بگوید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/