ساعدنیوز
ساعدنیوز

انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

  یکشنبه، 20 مهر 1399   زمان مطالعه 5 دقیقه
انواع راه های مهاجرت به آذربایجان
برای زندگی و اقامت در آذربایجان طرق مختلفی وجود دارد که افراد با توجه به شرایطی که دارند، از روش مورد نظر استفاده می کنند. برای مثال فردی که قصد ازدواج با یکی از شهروندان آذربایجانی را دارد، می تواند از طریق ازدواج، اقامت این کشور را به دست آورد. شخص خارجی که سرمایه لازم برای راه اندازی یک شرکت را در کشور آذربایجان داشته باشد، می تواند از طریق سرما

یک فرد خارجی در سال 2020 که مهارت و تخصص لازم در انجام مشاغل حرفه ای را داشته باشد نیز این امکان را دارد که با ارائه مدرک تخصصی خود در مشاغل مختلفی در آذربایجان اشتغال یافته و پس از گذشت چند سال کار در این کشور، درخواست اقامت دائم دهد. روش های تولد فرزند، خرید ملک و… نیز برای این منظور وجود دارد که هر یک شرایط خاص خود را خواهند داشت.

ها برای افرادی است که تمایل دارند در کشورهای نزدیک به ایران تحصیل کنند. از آن جایی که آذربایجان یکی از همسایه های ایران است، شرایط زندگی در آن برای دانشجویان ایرانی بسیار راحت تر است، چون فرهنگ مردم این کشور به مردم ما نزدیک است. تحصیل در آذربایجان به ویژه برای افرادی که ساکن شمال غربی هستند و آذری زبانان ایران، شرایط ایده آلی دارد چون نیازی به یادگیری زبان ندارند.

سطح علمی کشور آذربایجان در جهان متوسط است و هزینه های زندگی و تحصیل در آذربایجان پایین است. همچنین دانشجویان بسیاری که اکثر آن ها از کشورهای آسیایی هستند برای تحصیل در آذربایجان اقدام می کنند. این کشور برای مقاطع تحصیلی پایین تر مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب است؛ اما برای مقطع دکترا توصیه می شود به کشورهای اروپایی برای تحصیل بروند تا بتوانند موقعیت شغلی خوبی برای آینده خود فراهم کنند.

پایتخت کشور آذربایجان شهر باکو است. زبان تحصیل در این کشور زبان های آذری و روسی هستند. معمولا دانشجویان خودشان انتخاب می کنند که با کدام زبان درس بخوانند. البته شما امکان تحصیل در آذربایجان به زبان انگلیسی در برخی از رشته ها را نیز دارید. این امکان بیشتر در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. شما می توانید یک زندگی دانشجویی در این کشور را با هزینه نسبتا کمی بسازید. امکان کار حین تحصیل در این کشور نیز وجود دارد و همه این ها باعث استقبال دانشجویان ایرانی و به خصوص دانشجویان آذری از دانشگاه های این کشور می شود.

تصویر

مهاجرت به آذربایجان

با مهاجرت به آذربایجان می توان از امکانات کشوری که از جهات مختلف به ایران شباهت دارد استفاده کرد. آذربایجان از نظر وضعیت آب و هوایی بسیار منعطف است و در برخی اوقات سرد و خشک و در برخی ماه ها معتدل و مرطوب است. موسسه ما افراد متقاضی به مهاجرت به آذربایجان را را با هر هدفی که دارند راهنمایی خواهد کرد و در این راه به فرد کمک بسیاری می کند.

اغلب جمعیت آذربایجان را مردم آذری تشکیل می دهند و دین اکثر آن ها شیعه است. در بین مردم آذربایجان فرهنگ ایرانی را خواهید دید و بر اساس مطالعاتی که صورت گرفته است به این نتیجه رسیده اند که این مردم بیشتر شبیه قوم قفقاز هستند تا قوم ترک. موقعیت جغرافیایی آذربایجان باعث شده است که فرهنگ های متفاوتی را در آن مشاهده کنید.

با رفتن خواهید دید که فرهنگی که بیشتر از همه در حال پیشرفت در آذربایجان است فرهنگ غربی می باشد. درصد بالایی از مردم آذربایجان باسواد هستند. یکی از مسائلی که سبب شده است نزدیک بودن فرهنگ آذربایجان به ایران را تشخیص دهیم، برپایی جشن نوروز در این جمهوری است.

با رفتن خواهید دید که قوم های زیادی در آن ساکن هستند از جمله ارمنی، تالش، آذری، اوکراینی، ترک، روس، تاتار که باعث شده است مذاهب مختلفی را در این جمهوری ببینید. پنجاه درصد مردم آذربایجان زندگی شهری و نصف دیگر زندگی روستایی دارند. موقعیت این جمهوری نسبت به ایران در شمال غربی کشورمان است که در مجاورت سواحل دریای خزر قرار گرفته است. گرداگرد آذربایجان رشته کوه های قفقاز و تالش قرار گرفته است که تقریبا نصف مساحت این کشور را در برگرفته اند.

انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

همانطور که گفته شد، کشور آذربایجان در 2 دهه اخیر رشد اقتصادی و صنعتی چشمگیری داشته است و شرایط زندگی در این کشور همواره در حال تغییر می باشد. به دلیل توسعه جمهوری آذربایجان در زمینه های مختلف، تعداد مهاجران و متقاضیان خارجی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند افزایش یافته است و هر ساله متقاضیان زیادی با اهداف مختلف اقدام به مهاجرت به کشور آذربایجان می کنند. اکثر روش ها و انواع راه های مهاجرت به آذربایجان موجب کسب اقامت این کشور می شوند و متقاضیان خارجی که موفق به کسب اقامت در این کشور می شوند می بایست از شرایط کسب اقامت کشور آذربایجان از روش های مختلف حتما آگاه باشند.

در جمهوری آذربایجان، سیاست مهاجرت توسط اداره مهاجرت ایالتی اداره می شود و ادارات مربوطه وزارت کار و حمایت اجتماعی جمعیت، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، خدمات مرزی کشور، کمیته دولتی جمهوری آذربایجان برای پناهندگان و آوارگان و سرویس امنیت کشور خدمات مختلفی در نظر گرفته است. قانون مهاجرت، قانون شهروندی، قانون مهاجرت مبانی سیاست مهاجرت در جمهوری آذربایجان است. یک اداره مهاجرت مستقل و همچنین سرویس مهاجرت ایالتی در کشور آذربایجان در 19 مارس 2007 برای تنظیم مهاجرت سریع و آماده سازی سیاست های مهاجرت جامع و کارآمد تأسیس شده اند. جهت مهاجرت به آذربایجان و کسب اقامت این کشور از راه های مختلف متقاضیان باید از انواع راه های مهاجرت به کشور آذربایجان آگاه باشند. برای مهاجرت به کشور آذربایجان متقاضیان خارجی می توانند از راه های مختلفی اقدام کنند.

روش های مهاجرت به آذربایجان

برای ورود به خاک کشور آذربایجان و مقیم شدن در این کشور مهاجران و متقاضیان خارجی می توانند در صورت داشتن شرایط مورد نیاز از راه های زیر اقدام کنند:

  • مهاجرت به کشور آذربایجان جهت اشتغال و کسب درآمد
  • مهاجرت به کشور آذربایجان جهت ادامه تحصیل
  • مهاجرت به کشور آذربایجان جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری
  • مهاجرت به کشور آذربایجان جهت ازدواج با شهروند آذربایجانی
  • مهاجرت به کشور آذربایجان جهت اشتغال و کسب درآمد
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (75 نظر) خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (74 نظر) سرنوشت عجیب اسبی که به فرح پهلوی سواری نداد (44 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (31 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (13 نظر) فروش عجیب نوزادان از 350 میلیون تومان تا طرح ویژه حراج نوزادان در ایران +عکس (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) واکنش جالب فیروزه گیلدخت به تمام شدن سریال (7 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (7 نظر) روایت هویدا از دایره عجیب دوستان فرح پهلوی (6 نظر) وقتی لقب جذابترین آبادانی دنیا به آرتام تعلق میگیره! (6 نظر) ماجرای دوربینی که از بدن امام خمینی عکس نگرفت! (5 نظر) رونمایی دنیا جهانبخت از اولین شغل کیوت آرتام کوچولو!+عکس (3 نظر) دکور اصیل و خاص عروس سید حسن خمینی برای نوشیدن قهوه سبز (3 نظر) واکنش جالب ادا اجه به تمام شدن سریال سیب ممنوعه (2 نظر)