ساعدنیوز
ساعدنیوز

آذربایجان: کنسولگری ما در تبریز فعال خواهد ماند

  دوشنبه، 10 بهمن 1401   کد خبر 240253
آذربایجان: کنسولگری ما در تبریز فعال خواهد ماند
ساعد نیوز: معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کشور فعالیت‌های دیپلماتیک سفارت خود در تهران را تعلیق کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از ایسنا، خلاف خلاف اف، معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان اظهار داشت: ما فعالیت های دیپلماتیک خود در سفارتمان در تهران را به طور کامل تعلیق کرده ایم.

وی ادامه داد: با این حال، پنج نفر از کارکنان سفارت به منظور حفاظت از سفارت خانه و اموال آن در تهران باقی خواهند ماند اما هیچ گونه فعالیت دیپلماتیک نخواهند داشت.

به گفته این دیپلمات آذربایجانی، کنسولگری آذربایجان در تبریز کماکان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این اقدام پس از آن صورت گرفته است که صبح روز جمعه یک فرد مسلح با انگیزه های شخصی به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حمله کرد که در نتیجه آن یک نفر جان خودرا از دست داد و دو تن دیگر نیز مجروح شدند.

پیش از این یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: فعالیت سفارت جمهوری آذربایجان در تهران با حضور تعدادی دیپلمات و کارکنان این سفارت کماکان ادامه خواهد داشت.

این منبع منبع آگاه در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از انتقال پیکر عضو جان باخته و دو مجروح حادثه سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و شماری از کارکنان این سفارت و خانواده های آنان به باکو توسط یک پرواز اختصاصی خبر داد.

وی همچنین در مورد فعالیت سفارت آذربایجان در ایران و برخی از اخبار منتشر شده در این ارتباط تصریح کرد: فعالیت سفارت جمهوری آذربایجان در تهران با حضور تعدادی دیپلمات و کارکنان این سفارت کماکان ادامه خواهد داشت.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (8 نظر) عاشقانه های مهدی قائدی و همسر زیبایش لب دریا (5 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (5 نظر) پولی که آرایشگر از تراشیدن ریش مردم به دست می آورد حرام است + فیلم (4 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (4 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (4 نظر) دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (3 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر) جشن تجملاتی و خوش گذرانی های اشرافی خانواده پهلوی به بهانه نوروز (2 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (2 نظر) پیاده روی بهرام رادان و پریناز ایزدیار دست در دست هم در دشت و دمن (2 نظر) آموزش طراحی سایت (2 نظر) فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 7 فروردین 1402/ توصیه های امروز حافظ به شما (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/