ساعدنیوز
ساعدنیوز

چاپ مقاله اورژانسی برای مصاحبه دکتری

  شنبه، 22 شهریور 1399   زمان مطالعه 5 دقیقه
چاپ مقاله اورژانسی برای مصاحبه دکتری
با توجه به اینکه در سالهای اخیر امتیاز مصاحبه دکتری افزایش قابل توجهی داشته است و دانشجویان بعد از آزمون کتبی باید بلافاصله به فکر تقویت رزومه و شرکت در مصاحبه باشند از این چاپ مقاله به صورت اورژانسی برای همه دانشجویان ضروری می‌باشد که در این مطلب شیوه های چاپ مقاله به صورت اورژانسی را برای شما آموزش خواهیم داد.

پس از برگزاری مرحله کتبی و انتشار کارنامه اولیه از سوی سازمان سنجش، دانشگاه ها اقدام به تعیین حدنصاب نمره سنجش علمی می نمایند. بعد از برگزاری یک جلسه مصاحبه دانشجویان از لحاظ علمی رتبه بندی می شوند و آنهایی که بیشتی امتیاز را کسب کنند در اولویت پذیرش قرار می گیرند. داوطلبان با توجه به جدول زمانی اعلام شده از سوی دانشگاه هایی که برای مصاحبه دعوت می شوند و باید تا روز مصاحبه امتیازات پژوهشی لازم جهت تقویت رزومه خود را کسب نمایند. زمانهای نزئیک مصاحبه که فرا می رسد استرس دانشجویان آغاز می شود و سریعا به دنبال راههایی برای تقویت رزومه و کسب امتیازات پژوهشی هستند.

هیئت داوری جلسه مصاحبه وظیفه بررسی و انتخاب افرادی را بر عهده دارند که رتبه علمی بسیار بالایی داشته باشند و قادر به ادامه تحصیل در این مقطع باشند. تمامی جلسات مصاحبه به صورت کاملا منصفانه و با معیارهایی که از طرف سازمان سنجش ابلاغ می گردد انجام می شود و هیئت داوری وظیفه دارد به صورت عادلانه و برابر بررسی انجام دهد. اما نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی چگونه است و دانشجویان چه امتیازاتی را باید در اولویت قرار دهند؟

تصویر

مطالعه جداول زیر به شما در تکمیل یک رزومه کاربردی کمک زیادی خواهد کرد می توانید هر یک از امتیازاتی که در جدول به آنها اشاره شده است را مطالعه فرمایید و براساس آن تصمیم گیری نمایید.

نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی در مصاحبه دکتری

(حداکثر ۴۰ امتیاز)

ردیف

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

۱

۱-۱ مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

۲-۱ گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

۳-۱ برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر

۲۲ امتیاز

– هر مقاله تا ۷ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

– گواهی ثبت اختراع بین المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز

– برگزیدگی داخلی تا ۳ و خارجی تا ۷ امتیاز

۲

مقالات علمی – ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

۶ امتیاز

هر مقاله تا ۲ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

۳

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

۴ امتیاز

خارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیاز

۴

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

۴ امتیاز

۵

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

۴ امتیاز

عالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیاز

جمع

۴۰ امتیاز

نحوه محاسبه امتیازات آموزشی در مصاحبه آزمون دکتری
(حداکثر ۳۰ امتیاز)

ردیف

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

۶

معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی

تا ۶ امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

۷

معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته

تا ۵ امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

۸

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی

۳ امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

۹

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته

۳ امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

۱۰

برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی

۵ امتیاز

رتبه ۱ تا ۳، ۵ امتیاز. رتبه ۴ تا ۶، ۴ امتیاز، رتبه ۷ تا ۹، ۳ امتیاز، رتبه ۱۰ تا ۱۲، ۲ امتیاز، رتبه ۱۳ تا ۱۵، ۱ امتیاز

۱۱

مدرک زبان معتبر

۸ امتیاز

طبق جدول مرتبط با زبان

جمع

۳۰ امتیاز

همترازی نمرات آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی

MSRT

IELTS Equivalent

TOEFL IBT

TOEFL Computer

TOEFL Paper + TOLIMO

حداکثر امتیاز

۹۵-۱۰۰

۵/۷-۹

۱۱۳-۱۲۰

۲۶۳-۳۰۰

۶۲۵-۶۸۰

۸

۹۰

۷

۱۰۰

۲۵۰

۶۰۰

۸۵

۵/۶

۹۰-۹۱

۲۳۲

۵۷۵

۷

۸۰

۶

۷۹-۸۰

۲۱۳

۵۵۰

۶

۷۵

۵/۵

۶۹-۷۰

۱۹۶

۵۲۵

۵

۷۰

۵

۵۶-۶۰

۱۷۳

۵۰۰

۴

۶۵

۴/۵

۴۹-۵۰

۱۵۲

۴۷۵

۳

۵۵

۴

۳۹-۴۰

۱۳۳

۴۵۰

۲

۴۵

۳/۵

۲۹-۳۰

۱۱۳

۴۲۵

۱

برای ورود به دوره دکتری باید رزومه مناسب داشت. رزومه فردی که متقاضی ورود به دوره دکتری می باشد باید طبق جدول شامل بخشهای پژوهشی، آموزشی، سوالات پاسخ داده شده در مصاحبه و نمرات زبان وی باشد. بیشتر توانایی پژوهشی در حیطه مقالات علمی پژوهشی، کنفرانسی، علمی ترویجی، ISI، ISC، SCOPUS و PubMed حرف اول را خواهد زد. اما با توجه به اینکه شرایط و زمان داوری و پذیرش مقاله در مجلات مختلف متفاوت می باشد از این رو بهتر است مجله ای که انتخاب می کنید زمان داوری کوتاه تری داشته باشد تا هر چه سریعتر مقاله پذیرفته شود و بتوانید از این طریق امتیازات لازم را کسب نمایید. یافتن ژورنال معتبر و تخصصی بسیار زمان بر بوده و نویسنده می بایست با فرآیند پذیرش ژورنال ها در رتبه علمی ISI، علمی پژوهشی و ISC و نحوه گرفتن ضریب تاثیر (Impact Factor) و همچنین دسترسی به ژورنال های معتبر اعم از ژورنال های ایندکس شده در تامسون روترز می باشد.

نویسنده باید بلافاصله بعد از اتمام نگارش مقاله شروع به فرایند پذیرش و سابمیت کند که شیوه سابمیت مقاله در مجلات معتبر به ترتیب زیر می باشد:

  • ترجمه تخصصی
  • ویراستاری دستور زبانی و املایی کلمات و جملات
  • پارافریز و رفع مشابهت های ادبی از متن مقاله
  • فرمت بندی مقاله و تبدیل به فرمت تعیین شده از طرف مجله
  • سابمیت مقاله به مجله
  • انتظار برای نتیجه داروی

تصویر

چند مقاله و کتاب برای مصاحبه دکتری نیاز است؟

در بخش پژوهشی بالاترین امتیاز متعلق به مقالات و کتب می باشد. برای مقالات حداکثر 21 امتیاز و برای کتب حداکثر 4 امتیاز می باشد. هر چقدر در روز مصاحبه متقاضی تعداد مقالات و کتب با کیفیت تری داشته باشد از بخش مصاحبه امتیاز بیشتری دریافت می کند. اکثر متقاضیان در مصاحبه دکتری در بخش مقاله و کتاب ضعف دارند (مطالعه ی مطلب “کلمات رایج در ارسال مقالات به مجلات خارجی” توصیه می شود.)
مقالات چاپ شده در مجلات ISI بالاترین امتیاز و مجلات چاپ شده در همایش ها و کنفرانس ها کمترین امتیاز را در این زمینه دارند. البته باید به این نکته نیز توجه نمایید که همه مجلات به زبان انگلیسی مجلات ISI نیستند زیرا دارای ضریب تاثیر نمی باشند.

چاپ اورژانسی مقاله

اگر تمایل دارید مقاله شما سریعا مراحل پذیرش را طی کند باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

مقاله باید با کیفیت بسیار بالا و با عنوان و محتوای ناب نوشته شود. هر چقدر محتوای مقاله کیفیت بالاتری داشته باشد یقینا در بخش داوری سریعا پذیرفته خواهد شد.

کیفیت ترجمه مقاله از جمله مواردی است که در مرحله داوری حتما مد نظر قرار خواهد گرفت مقالات علمی باید با کیفیت بسیار بالایی ترجمه شوند و کاملا منسجم و یکپارچه باشند. حفظ انسجام و کیفیت متن در مرحله ترجمه یقینا در روند داوری تاثیر بسیاری خواهد داشت.

مراحلی همچون ویراستاری و پارافریز نیز باید با کیفیت بسیار بالایی انجام شود که احتمال پذیرش مقاله بالاتر باشد. هر چقدر در مرحله ویراستاری و ترجمه و آماده سازی مقاله تلاش بیشتری داشته باشید حتما مقاله سریعا پذیرفته خواهد شد.

اگر نیاز به چاپ اورژانسی و تضمینی مقاله دارید می توانید هم اکنون از طریق این لینک اقدام فرمایید. موسسات معتبر با حق رایزنی و سابقه همکاری که با مجلات دارند می توانند سریعا برای مقاله شما پذیرش بگیرند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (36 نظر) چهره فوق دخترانه هالک ایرانی باز هم آبرویش را برد! (22 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (11 نظر) ژست جالب و زیبایی خارق العاده یک دختر جوان در بازی ایران و کنیا خبرساز شد+ عکس (10 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (9 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (8 نظر) نموداری که نشان می دهد هزینه تحصیل دانش‌آموزان اتباع افغانستانی در ایران از کجا می‌آید؟ (5 نظر) خانه اهدایی شهردار تهران به یک زوج، سر و صدای زیادی بپا کرد (5 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (5 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (4 نظر) طمع شاه بی بند و بار به همسر رئیس جمهور فیلیپین/ خیانت و نگاه جنسیتی بارزترین ویژگی محمدرضا شاه (3 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (3 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (3 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (3 نظر) استایل هیپ هاپ و شل حجابی سحر قریشی در دوبی سوژه شد (3 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/