ساعدنیوز
ساعدنیوز

چک سفید رهبر انقلاب برای یک مصوبه/ تمام بهانه‌ها برای کم‌کاری گرفته شد

  شنبه، 08 بهمن 1401   کد خبر 240006
چک سفید رهبر انقلاب برای یک مصوبه/ تمام بهانه‌ها برای کم‌کاری گرفته شد
ساعد نیوز: نماینده زابل در مجلس گفت: اصل مصوبه مولدسازی خوب است اما شیوه اجرای این مصوبه اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که ممکن است از مسیر منحرف یا حتی به ضد خود تبدیل شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از همشهری آنلاین، طرح مولدسازی دارایی های دولتی، موضوعی است که با عنایت رهبری و با توجه ویژه مدیران دولت سیزدهم طی روزهای گذشته به مرحله اجرا رسیده است. طرحی که این روزها تبدیل به یکی از بحث های پرتکرار در جامعه شده است. اینکه این مصوبه تا چه میزان راهگشاست و دلایل اصلی این طرح چیست سوالاتی است که مسئولان همچنان در حال پاسخ دادن به آن ها هستند.

مکاتبات محرمانه سران سه قوه با دفتر رهبری درباره فروش اموال دولت

حبیب الله دهمرده نماینده زابل در این باره به همشهری آنلاین گفت: اصل این مصوبه خوب است و من نیز به عنوان نماینده مجلس از پشتیبانی می کنم. اما شیوه اجرای این مصوبه اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که ممکن است از مسیر منحرف یا حتی به ضد خود تبدیل شود. بنابراین باید سازوکار و زمینه اجرایی مناسبی در نظر گرفت تا مثل اجرای اصل ۴۴ باعث معضلات بسیار و رانت ها و فسادهای گوناگون نشود. به بهانه این اصل سوءاستفاده های زیادی شد.

دهمرده ادامه داد: واگذاری ها باید به کسانی که اهلیت دارند داده شود نه اینکه چوب حراجی به اموال دولتی زده شود.

این نماینده مجلس که استانداری لرستان، کرمان و سیستان و بلوچستان را در کارنامه خود دارد، افزود: مصوبه سران را قبول داریم ولی اینکه چنین مصوبانی در جامعه اثرات ملموس داشته باشد و مردم سر سفره خود طعم آن را بچشند معمولا کمتر دیده می شود. من کارهای اجرایی بسیاری انجام دادم و در مسیر اجرا موانع بسیاری به وجود می آید که می تواند مصوبه و طرح اولیه را تبدیل به ضد خود کند. مصادیق بسیاری هم در این زمینه وجود دارد که می توان به آن ها اشاره کرد.

او درباره مصونیت قضایی هیات مولدسازی نیز گفت: ابتدا باید توجه داشت که مجازات شامل کسانی می شود که مانع تراشی می کنند یا کسانی که انتقاد یا پیشنهاد دارند. نکته اینجاست که اگر فرضا من به عنوان نماینده مجلس در مسیر اجرای این مصوبه انتقادی داشته باشیم باید زندانی شوم؟ این مصوبه سران قواست و طبیعی است که مجلس در آن دخالت دارد.

دهمرده در ادامه با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در این مصوبه افزود: رهبر معظم انقلاب آنقدر لطف و بزرگواری دارند که برای کارگشایی ممکلت به نوعی چک سفید برای این مصوبه دادند. همه اختیارات در مسیر اجرای درست این مصوبه به هیات مذکور داده شده و دیگر بالاتر از این چه قدرتی می خواهند؟ تمام بهانه ها برای کم کاری گرفته شده و این فرصتی استثنایی است که بعید می دانم در نقاط دیگر دنیا مشابه چنین اختیاراتی به به کسانی داده شده باشد. اما در ایران برای تهسیل امور چنین اتفاقی رخ داده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در این بین البته ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که در مجلس نقد می شود و من به عنوان نماینده می توانم در هر موردی اظهارنظر کنم.

نماینده زابل همچنین گفت: در مجموع باید تاکید کنم که این مصوبه راهگشاست اما باید توجه کرد که در اجرا درست عمل شود و به ضد خود تبدیل شود. در این مسیر شفافیت عامل مهمی است که به درست اجرا شدن مصوبه کمک می کند. کسی است گریزان که گیر و گرفتاری داشته باشد و وقتی ما باید در مظهر خدا پاسخگو باید در برابر مردم نیز پاسخگو باشیم. البته در شرایط خاصی برای اینکه گروه های فشار از اجرای پروژه یا طرحی جلوگیری نکنند یا در مسیر آن سنگ اندازی نکنند تا زمان اجرای آن اطلاع رسانی یا شفاف سازی انجام نشود. اما پس از آنکه طرح اجرا شد یا پروژه به ثمر نشست باید همه چیز شفاف شود و اطلاع رسانی دقیق صورت بگیرد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
تیتر امروز   
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/