فال روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403

  چهارشنبه، 09 خرداد 1403 ID  کد خبر 390641
فال روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 10 خرداد 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین فروردین ماه


زمان آن رسیده تا با دقت به اهداف زندگی خود نگاهی بیندازید و ببینید واقعاً چه چیزی در اعماق وجودتان طلب می‌کنید. به ندای قلبتان گوش فرا دهید و هر آنچه که شما را از مسیر اصلی دور می‌کند و تمرکزتان را به هم می‌زند، کنار بگذارید. امروز در روابط عاطفی محتاط باشید و از تصمیمات شتابزده پرهیز کنید. به یاد داشته باشید که شما در کانون توجه اطرافیانتان هستید. پس به جای آزار خود با افکار منفی، از این توجه و محبت بهره ببرید. شاید در حال حاضر از هیچ چیز و هیچ کس احساس رضایت نداشته باشید. این حس گذراست و بزودی راه حلی برای حل مشکلاتتان پیدا خواهید کرد. اگر به دنبال مشورت هستید، از کسی کمک بخواهید که با صبر و حوصله به حرف هایتان گوش کند و در کنار شما باشد. به یاد داشته باشید که فداکاری شما قابل ستایش است، اما مراقب باشید که این فداکاری ها به قیمت نادیده گرفتن خواسته ها و نیازهای خودتان تمام نشود. صبوری و امید کلید گذر از این دوران چالش برانگیز است. به ندای درون خود ایمان داشته باشید و به زودی شاهد تحولات مثبت در زندگی خود خواهید بود.

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


در اعماق وجودتان حس می‌کنید که گویی مشکلی در حال وقوع است یا موقعیتی نیازمند توجه و رسیدگی شماست. این حسِ ناخوشایند، آرامش را از شما گرفته و شما را کلافه و بی‌قرار کرده است. به یاد داشته باشید که شما مجبور نیستید در هر چالش و موقعیتی نقشی ایفا کنید و بار تمام مشکلات را به تنهایی به دوش بکشید. گاهی لازم است بدون هیچ گونه تردیدی، از روی پل عبور کنید و به مسیر زندگی خود ادامه دهید. به یاد داشته باشید که فداکاری شما قابل ستایش است، اما مراقب باشید که این فداکاری ها به قیمت نادیده گرفتن خواسته ها و نیازهای خودتان تمام نشود. امروز در روابط عاطفی محتاط باشید و از تصمیمات شتابزده پرهیز کنید. به یاد داشته باشید که شما در کانون توجه اطرافیانتان هستید. پس به جای آزار خود با افکار منفی، از این توجه و محبت بهره ببرید. به زودی خبر مسرت‌بخش و غیرمنتظره‌ای در مورد موضوعی که از آن قطع امید کرده بودید، دریافت خواهید کرد. این خبر، نویدبخش اتفاقات خوب و خوشایندی در آینده‌تان خواهد بود و امید را دوباره در قلبتان زنده خواهد کرد.

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین خرداد ماه


در روابط عاطفی، ممکن است امروز از رفتار یا گفتار همسرتان یا عشق‌تان دلخور شوید. در این شرایط، به جای پنهان کردن احساساتتان، آنها را به طور صادقانه و با لحنی آرام بیان کنید و با هم به دنبال راه حلی برای رفع سوء تفاهم باشید. اما در مورد شخصی که اخیراً موجب ناراحتی و آشفتگی شما شده و حاضر به حل مشکل نیست، قاطعانه عمل کنید و او را از زندگی خود حذف کنید. حفظ چنین رابطه‌ای سمی تنها به ضرر شما خواهد بود. در زمینه مالی، به خاطر داشته باشید که ضرر و زیانی که به شما وارد شده جبران‌پذیر است، اما نیاز به زمان و صبر دارد. پس دست به اقدامات عجولانه و غیرمنطقی نزنید که اوضاع را وخیم‌تر کند. مراقب باشید، امروز کلمات و عبارات دیگران، حتی اگر با نیت خیر ادا شوند، می‌توانند به مثابه تیری سهمگین بر قلب حساس شما بنشینند. قبل از هرگونه تصمیم‌گیری یا اقدامی، به خصوص در مورد پیشنهادات جدید، با افرادی که به خرد و تجربه آنها ایمان دارید مشورت کنید. با عزیزانتان، کسانی که در هر شرایطی پناهگاه مطمئنی برایتان هستند، در تماس باشید. گپ و گفت صمیمانه با آنها، مرهمی بر روح خسته‌تان خواهد بود.

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین تیر ماه


زندگی پر از فراز و نشیب است و گاه با اتفاقاتی غیرمنتظره روبرو می‌شویم که برنامه‌هایمان را به هم می‌ریزند. امروز در محل کارتان با یکی از همین اتفاقات روبرو می‌شوید. تغییری در روند کارتان ایجاد شده که شاید انتظارش را نداشتید و ممکن است کمی برایتان چالش‌برانگیز باشد. اما به یاد داشته باشید که مقاومت در برابر این تغییر سودی ندارد. بهتر است با ذهن باز با آن روبرو شوید و تلاش کنید تا خودتان را با شرایط جدید وفق دهید. در کنار این چالش‌ها، در زندگی عاطفی‌تان نیز با مشکلاتی روبرو شده‌اید که خاطر شما را آشفته کرده است. در چنین شرایطی، به جای اینکه با خشم و ناراحتی واکنش نشان دهید، سعی کنید با آرامش و صبر با شریک عاطفی تان صحبت کنید. به یاد داشته باشید که گفتگو و همدلی کلید حل بسیاری از مشکلات است. برای داشتن یک زندگی شادتر و پرمعناتر، باید وقت بیشتری را به خانواده‌تان اختصاص دهید. در کنار آنها باشید، با آنها صحبت کنید و از بیان احساسات و ایده‌هایتان نترسید. خانواده شما حامیان همیشگی شما هستند و بودن در کنار آنها می‌تواند به شما آرامش و انرژی مضاعف بدهد.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین مرداد ماه


امروز کمی غمگین و افسرده به نظر می‌رسید، اما غرق شدن در این احساسات فایده‌ای ندارد. اطرافیان شما دوستتان دارند و می‌خواهند به شما کمک کنند. پس به جای پس زدن آنها، به حرف‌هایشان گوش فرا دهید. شاید راه حلی برای مشکلاتتان در صحبت با آنها پیدا کنید. شاید فکر کنید که آنها شما را تحت فشار می‌گذارند، اما اینطور نیست. آنها فقط می‌خواهند بهترین‌ها را برای شما رقم بزنند. اگر منتظر بمانید تا مشکلاتتان خود به خود حل شوند، هیچوقت اتفاقی نخواهد افتاد. شما پشتکار فوق‌العاده‌ای دارید، اما گاهی از آن به درستی استفاده نمی‌کنید. سعی کنید انرژی و عزم خود را در مسیر درست به کار بگیرید. حرف‌های شما گاه تند و زننده است، اما شما به نیت خیر و برای گفتن حقیقت این کار را می‌کنید. فقط مراقب باشید که لحن خود را کنترل کنید تا باعث رنجش خاطر دیگران نشوید. به یاد داشته باشید که مهم‌ترین چیز در زندگی، داشتن وجدان آسوده است. هر کاری که انجام می‌دهید یا هر حرفی که می‌زنید، به گونه‌ای باشد که بعداً پشیمان نشوید.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین شهریور ماه


در آسمانِ عشق شما، توفانی از اختلاف نظرها در حال وزیدن است. شما و عشق‌تان در دو دنیای مجزا سیر می‌کنید و زبانی برای درک یکدیگر ندارید. اما نگران نباشید، این توفان گذرا خواهد بود. زمان آن فرا رسیده است که کمی از یکدیگر فاصله بگیرید. مدتی را به تنهایی سپری کنید، به درون خود رجوع کنید و برای آینده رابطه تان برنامه‌ریزی کنید. به نیازها و خواسته‌های یکدیگر توجه کنید و راه‌هایی برای رسیدن به تفاهم و صلح بیابید. به یاد داشته باشید که عشق، صبر و گذشت را می‌طلبد. اگر برای حفظ این رابطه ارزشمند تلاش کنید، خورشید عشق دوباره در آسمان زندگیتان طلوع خواهد کرد. در حال حاضر، شعله‌های انگیزه در وجودتان خاموش شده است. غم و اندوهِ ناشی از مشکلات عاطفی، بر روی کار و تلاش شما نیز سایه افکنده است. اما ناامید نشوید! گذشته را رها کنید و به آینده‌ای روشن چشم بدوزید. آرزویی در اعماق وجودتان ریشه دوانده است که گویی رسیدن به آن، کلید خوشبختی شماست. اما مراقب باشید که در دامِ وسوسه‌های فریبنده گرفتار نشوید. هیچ چیز در این دنیا به آسانی به دست نمی‌آید. برای رسیدن به آرزویتان، باید سخت تلاش کنید

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین مهر ماه


امروز، کائنات از ضرورت حفظ آرامش درونی حکایت می‌کند. تلاطم‌های ذهنی و نگرانی‌های بی‌جا، سلامتی شما را به خطر می‌اندازند. ریشه‌های تشویش و اضطراب را در وجودتان جستجو کنید. به جای تمرکز بر مادیات و دنیای بیرونی، به وضعیت عاطفی خود توجه کنید و به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به صلح و آرامش درونی باشید. امروز، حال و هوای ظریف و احساسی در روابط شما حاکم است. اطرافیانتان، به ویژه کسی که دوستش دارید، به شدت به حمایت عاطفی شما نیازمندند. همراه و همدل آنها باشید، به حرف‌هایشان با دقت گوش فرا دهید و سعی کنید با دلسوزی و مهربانی، آرامش را به روحشان هدیه کنید. غم و اندوه را از خود دور کنید، چرا که تاریکی و ناامیدی را به ارمغان می‌آورد. به جای غرق شدن در افکار منفی، به دنبال راه‌هایی برای شادمانی و امیدواری باشید. دیدار با دوستان و حضور در جمعی صمیمی، روح شما را جلا می‌دهد و شادی و نشاط را به زندگیتان باز می‌گرداند. اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفری هستید، نگران نباشید همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش خواهد رفت.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین آبان ماه


امروز، مه غلیظی از ابهام و پرسش، افکارتان را احاطه کرده است. یافتن پاسخ سوالات دشوار خواهد بود و در انتقال ایده‌هایتان به دیگران نیز با مشکلاتی روبرو خواهید شد. اما نگران نباشید! این وضعیت موقتی است و ریشه در شرایط کیهانی موجود دارد. به جای سرکوب این احساس و تلاش برای چسبیدن به دنیای واقعی، به ذهنتان اجازه پرواز در آسمان خیال را بدهید. این سفر خیالی، دیدگاهی جدید به شما خواهد داد و گره‌های ذهنتان را خواهد گشود. از این فرصت برای کشف ایده‌های نو و خلاقانه استفاده کنید. امروز، مورد انتقادی قرار خواهید گرفت که در ابتدا ممکن است ناخوشایند به نظر برسد. اما به جای جبهه‌گیری و دفاع کورکورانه، به حرف‌های منتقد با دقت گوش فرا دهید. با ذهنی باز و قلبی پذیرا به آن نگاه کنید و از آن به عنوان فرصتی برای ارتقای خود استفاده کنید. شخصی اصرار دارد که با شما ملاقاتی داشته باشد. به جای رد کردن این درخواست، کمی تامل کنید. شاید این ملاقات، سرآغاز اتفاقات مهمی در زندگی شما باشد. با آغوش باز از این فرصت استقبال کنید. اتفاقی که مدتی طولانی منتظرش بودید، بالاخره رخ خواهد داد. اما این اتفاق، آن شور و شوقی که در انتظارش بودید را به ارمغان نخواهد آورد.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین آذر ماه


امروز افراد زیادی به دنبال مشورت و حمایت شما هستند و با اشتیاق فراوان، حرف‌هایتان را می‌شنوند. از این فرصت طلایی برای به اشتراک گذاشتن دانش، تجربیات و ایده‌هایتان با دیگران استفاده کنید. سخنان شما، مرهمی بر زخم‌های روحی و راهنمای گمشده‌ی بسیاری از افراد خواهد بود. مکالمات امروز شما با دیگران، عمق و معنایی فراتر از حد معمول خواهد یافت. شاید در ابتدای روز، تمایل داشته باشید که برای انجام وظایفتان، خود را در خلوت و تنهایی غرق کنید و از معاشرت با دیگران دوری کنید. اما این کار به صلاح شما نیست. حداقل در ساعات پایانی روز، زمانی را به معاشرت با عزیزانتان اختصاص دهید. در کنار آنها باشید، به حرف‌هایشان با دقت گوش فرا دهید و عشق و محبت خود را به آنها نثار کنید. روزهای درخشانی در انتظار شماست. نامتان بر سر زبان‌ها خواهد افتاد و طعم شیرین موفقیت را خواهید چشید. موانعی که در مسیرتان وجود داشتند، به زودی از میان برداشته خواهند شد و درهای پیروزی به روی شما گشوده خواهد شد. آن پرسشی که مدتی طولانی ذهن شما را به خود مشغول کرده بود، بالاخره پاسخی درخور خواهد یافت.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین دی ماه


شما از صبر و تحملی مثال‌زدنی برخوردار هستید و ناملایمات زندگی نمی‌توانند شما را از پا در بیاورند. این قدرت درونی، شما را در برابر مشکلات و چالش‌ها مقاوم می‌کند و به شما کمک می‌کند تا با آرامش خاطر، راه‌حل‌های مناسب را بیابید. موفقیت در انتظار شماست و طعم شیرین آن را خواهید چشید. این موفقیتی است که ثمره تلاش‌ها و پشتکار چند ماه اخیر شماست. مشکلی در رابطه عاطفی شما وجود دارد که نیاز به گفتگو و حل و فصل دارد. از سکوت و انزوا دوری کنید و با شجاعت و صداقت با عشقتان صحبت کنید. اما مراقب باشید که حرف‌هایتان را با ظرافت و لحنی آرام بیان کنید تا به جای تشدید تنش‌ها، به صلح و آشتی برسید. به تازگی درگیر مسئله‌ای ناخواسته شده‌اید که نه تنها سودی برای شما ندارد، بلکه در درازمدت ضرر و زیان به همراه خواهد داشت. این مسئله، نفع دیگران را تامین می‌کند و در نهایت شما متضرر خواهید شد. بهترین کار این است که برای مدتی از این جریان دور شوید و به دنبال فعالیت‌هایی باشید که برای خودتان مفید و سودمند باشد. برای هر کاری، اصول و قوانینی وجود دارد که باید به آنها احترام گذاشت. بدون برنامه‌ریزی و تدارک مناسب، انتظار موفقیت نداشته باشید.

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین بهمن ماه


امروز، در تلاشی مذبوحانه برای فرار از حقیقتی هستید که به خوبی از آن آگاهید. سعی می‌کنید پشت مانعی که بین شما و عشقتان قرار گرفته پنهان شوید، اما این رفتار نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه می‌تواند به پایان تلخی برای این رابطه منجر شود. شجاعت روبرو شدن با حقیقت را داشته باشید و با صداقت و صراحت به عشقتان اعتراف کنید. شما فردی تلاشگر و با اراده هستید و برای رسیدن به اهدافتان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنید. این تعهد و پشتکار ستودنی است و شما را به موفقیت‌های بزرگی رهنمون خواهد شد. اما مراقب باشید که در این مسیر، تعادل را از دست ندهید و از توجه به خودتان، سلامتیتان و عزیزانتان غافل نشوید. یک اتفاق ناخوشایند در ذهن شما ریشه دوانده و از زوایای مختلف آن را بررسی می‌کنید. اما این وسواس فکری نه تنها سودی برای شما ندارد، بلکه آرامش شما را برهم می‌زند و انرژی شما را تلف می‌کند. در انتخاب دوستانتان دقت بیشتری داشته باشید و هر کسی را به جمع صمیمی خود راه ندهید. مراقب افراد سخن‌چین و حسود باشید که نه تنها برای شما خیرخواه نیستند، بلکه با حرف‌ها و نیت‌های پلید خود، می‌توانند آرامش و صلح شما را از بین ببرند.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 10 خرداد 1403 برای متولدین اسفند ماه


امروز، زندگی شما مانند یک بازی شطرنج پیچیده و حساس خواهد بود. هر قدم و هر حرکت شما باید با دقت و تفکر عمیق برداشته شود. شاید طرف مقابل شما بیش از حد محتاط و مردد به نظر برسد و این موضوع شما را کلافه کند. اما فریب عجله و بی‌صبری را نخورید و برای سرعت بخشیدن به بازی، دست به حرکات بدون فکر نزنید. به یاد داشته باشید که شتاب، دشمن شما در این بازی است. فراموش نکنید که با حریفی زیرک و کارکشته روبرو هستید. او چند قدم از شما جلوتر است و به تمام حرکات و استراتژی‌های شما اشراف دارد. پس مراقب باشید که در تله‌های او گرفتار نشوید و با هوشیاری و تدبیر، نقشه‌های او را خنثی کنید. اگر قصد شروع یک کار جدید را دارید، قبل از هر اقدامی، به خودتان زمان کافی برای استراحت بدهید. به یاد داشته باشید که مسیر رسیدن به آرزو، به اندازه خود آرزو ارزشمند است. از تک تک لحظات این سفر لذت ببرید و هرگز تسلیم نشوید. در روزهای پیش رو، شخصی با شما صحبت خواهد کرد و در تصمیم‌گیری مهمی یاری‌گر شما خواهد بود. به حرف‌ها و نظرات این فرد با دقت گوش فرا دهید، چرا که او دیدگاهی متفاوت و ارزشمند به شما ارائه خواهد داد.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
مراسم تشییع پدر علی دایی، با حضور چهره های سرشناس و فوتبالی +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (48 نظر) نگاهی به دکوراسیون شیک و اروپایی مراسم سومین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی با رونمایی از تم آبی رنگِ خاصِ جشن+عکس/ مثل همیشه متین و باوقار (34 نظر) پذیرایی صمیمانه و ساده رهبر معظم انقلاب از محمود پاک نیت و هنرمندان دیگر ایرانی با شیرینی و چایی در فنجان عینکی+عکس (24 نظر) ناگفته های رهبر معظم انقلاب از کودکی و پدر و مادرشان/ از شعر و قرآن خوانی تا خاطره روز اول مدرسه و والیبال بازی کردن در کوچه (19 نظر) (عکس) آخرین عاشقانه پدرانه حسام محمودی، هادی سریال "گرگ و میش"، برای تولد دختر زیبایش، هانا/ آدم دلش آتیش میگیره واقعا (14 نظر) باقالی قاتوق پختن به سبک مینا مختاری، همسر باسلیقه و کدبانوی بهرام رادان+ویدیو/ با یه بچه کوچیک همچین غذایی رو پختن احسنت داره (11 نظر) (ویدئو) یادی بکنیم از شوخ بمب خنده ی علی انصاریان با حامد آهنگی 🤣/ بالاخره یکی ام سربه سر حامد گذاشت (10 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی احسان علیخانی برای تولد 37 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (9 نظر) کیک تولد خاص و چند بعدی آیسان آقاخانی برای تولد آقا رضا گلزار/ خوشمزه به نظر میرسه+عکس (9 نظر) آشپزی سرصبحی مینا مختاری همسر کدبانو و شیک بهرام رادان/ ماشاءالله با یه بچه کوچیک غذاهای جورباجور هم میپزه+عکس (9 نظر) سلفی زیبای حسام محمودی، هادی سریال لحظه گرگ و میش با دختر ناز و بانمکش/ چقدرم شبیه هم هستن+عکس (7 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: گاهی وقتا حرفمون خوبه اما بد تحویل میدیم مثل شربتی که بکنیم تو آفتابه +ویدئو😂👌 (7 نظر) جشن تولد ساده و شلوغ 54 سالگی علی دایی کنار مادر و برادراش با یک کیک زیبا به شکل رز زرد/ چه خونه شیک و جذابی+عکس (6 نظر) صحبت های تامل برانگیز آقای قرائتی: نکته سنجی های مسعود پزشکیان از زبان ایشان+ویدئو/ وقتی انگشت های دست به ده تا رسید نیاز به حساب و کتاب نداره... (6 نظر) نگاهی به چیدمان اتاق خواب دایار نوه بامزه فاطمه گودرزی بازیگر سریال لحظه گرگ و میش+فیلم (6 نظر)
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403+فیلم
فال ابجد روزانه چهارشنبه 30 خرداد 1403
فال روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403
عکسی از سفر به یادماندنی علی دایی همراه خانواده پرجمعیتش در زمان کودکی/ پدر و مادرشون چقدر جوون بودن +عکس
بیوگرافی و زندگی خصوصی سحر گلدوست، ثریای سریال انتهای شب و همسرش+تصاویر جذاب و دیدنی
دانلود آهنگ جدید "قطب شمال" فرزاد فرزین/ حیف من و تو حیف از این عشق که این شهر حسود اونو ندیدش... +فیلم
نگاهی به زندگی نامه شخصی و سیاسی کاندید ریاست جمهوری/شغل همسر سعید جلیلی چیست؟
پرسه‌های مرد متاهل با دختران خیابانی / عشق زنم را نمی‌دیدم و آزارش می‌دادم
فال انبیاء روزانه چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
اولین ماشین علی دایی قبل از ثروتمند شدنش/ اسطوره فوتبال اصالت را معنا کرد
تذکر جدی دفتر مقام معظم رهبری درباره برخی نقل قول‌های غیر مستند از رهبر انقلاب و مسئولان دفتر ایشان
یک مهاجر افغان با چاقو به مردم جوادیه تهران حمله کرد
بیمارستان رشت دچار حریق شد و 8 بیمار جان باختند + اسامی جان باختگان