ساعدنیوز
ساعدنیوز

همه چیز در مورد حساب وکالتی بهمن موتور

  سه شنبه، 02 خرداد 1402   زمان مطالعه 9 دقیقه
همه چیز در مورد حساب وکالتی بهمن موتور
شرکت بهمن موتور در طی سال و در زمان های گوناگون اقدام به عرضه محصولات خود می نماید. این شرکت، در اقدامی جدید، یکی از شرایط ثبت نام را، علاوه بر شرایط عمومی مانند دارا بودن حداقل 18 سال سن، افتتاح حساب وکالتی در بانک های عامل معرفی کرده است. در ادامه ساعدنیوز به هر آنچه که باید در مورد افتتاح حساب وکالتی بهمن موتور بدانیم ارائه خواهد داد.

تمام افرادی که قصد خرید و ثبت نام در سایت شرکت بهمن موتور را دارند، ناگزیر باید، اقدام به افتتاح حساب وکالتی نمایند. از آنجا که این شرط جز شروط جدید شرکت بهمن موتور، برای ثبت نام می باشد، لازم است افراد، با نحوه ثبت نام و افتتاح حساب وکالتی بهمن موتور آشنا شده تا در هنگام خرید خودرو، با مشکلی مواجه نشوند. به جهت اهمیت این موضوع، در این مقاله دینا، ابتدا حساب وکالتی بهمن موتور توضیح داده خواهد شد و سپس، بانک های عامل افتتاح حساب وکالتی، مهلت افتتاح حساب، شرایط، چگونگی ثبت نام، مبلغ لازم و نحوه استعلام و تمدید حساب وکالتی بهمن موتور شرح داده خواهد شد.

حساب وکالتی بهمن موتور

شرکت بهمن موتور در اقدامی جدید تصمیم گرفته است که برخی از محصولات خود را از طریق ثبت نام در طرح پیش خرید خودرو از طریق حساب وکالتی، عرضه نماید. دلیل این امر نیز روشن است، در گذشته هر کسی با توجه به شرایطی این امکان را داشت، تا بتواند در قرعه کشی محصولات شرکت های خودرو ساز شرکت کرده و در صورتی که در این قرعه کشی برنده می شد، امتیاز خود را به دیگری واگذار می کرد.

 • این راه دستاویزی برای واسطه گری معاملات خودرو و افزایش قیمت آن شده بود. حساب وکالتی کمک می کند، تا افرادی که واقعا نیازمند خرید خودرو هستند، آن را خریداری نمایند و به نوعی اضافه شدن حساب وکالتی به شرایط ثبت نام بهمن موتور راهی برای کوتاه شدن دست واسطه ها است. در حساب وکالتی بهمن موتور متقاضی می تواند به تمام بانک های عامل به صورت حضوری یا غیرحضوری مراجعه کرده و نسبت به افتتاح حساب وکالتی یا وکالتی نمودن حساب فعلی خود اقدام نماید.

 • در حساب وکالتی بهمن موتور، شخص با سپردن مبلغ مشخصی در حساب، این امکان را به شرکت بهمن موتور می دهد، تا در صورت وجود شرایط لازم، شخص را در قرعه کشی شرکت دهد. در واقع حساب وکالتی لازمه ثبت نام در پیش خرید بهمن موتور و یا انجام معاملات در بورس کالا است. آنچه مسلم است باید از این پس، افتتاح حساب وکالتی بهمن موتور را جز شرایط اصلی برای خرید و استفاده از محصولات این شرکت دانست.

بانک های حساب وکالتی بهمن موتور

با توضیحات ارائه شده مشخص شد، افرادی که قصد خرید محصولات شرکت بهمن موتور را دارند، باید اقدام به افتتاح حساب وکالتی بهمن موتور نمایند. ولی آیا شخص می تواند برای انجام این کار به هر بانکی که تمایل داشت مراجعه نماید؟ شرکت بهمن موتوربرای سهولت کار متقاضیان خود، لیست بانک های عامل که افراد می توانند برای افتتاح حساب وکالتی به آن مراجعه کنند را، ارائه داده است. حال سوال اینجاست، بانک های حساب وکالتی بهمن موتور کدامند؟

 • پاسخ این سوال، به طور قطع خیر است و صرفا باید به بانک های عاملی که بهمن موتور، معرفی کرده، مراجعه شود. بانک های عامل شرکت بهمن موتور که متقاضی باید در آنجا اقدام به افتتاح حساب وکالتی نماید عبارتند از، بانک های تجارت، ملت و پارسیان، که متقاضی باید در بازه زمانی اعلام شده اقدام به افتتاح حساب در این بانک ها نماید.

 • برخی از این بانک ها، به صورت، حضوری و برخی دیگر هم به شکل غیر حضوری اقدام به افتتاح حساب وکالتی مشتریان خود می نمایند. متقاضیان می توانند در صورت تمایل، به سایت اختصاصی هر بانک مراجعه کرده و از چگونگی و مراحل افتتاح حساب وکالتی هر بانک اطلاع یابند.

مهلت افتتاح حساب وکالتی بهمن موتور

معمولا برای انجام هر ثبت نامی مهلتی تعیین می شود و افرادی که متقاضی ثبت نام در طرحی هستند، همواره به دنبال یافتن این پرسش هستند که، مهلت ثبت نام تا چه زمانی ادامه دارد، تا از این طرح جا نمانند. برای متقاضیان خرید محصولات بهمن موتور نیز، این پرسش مطرح است که، مهلت افتتاح حساب وکالتی بهمن خودرو تا چه زمانی است؟ یا برای افتتاح حساب وکالتی بهمن موتور مهلتی مشخص شده است؟

 • از آنجا که ارسال اطلاعات از بانک به بهمن موتور زمانبر لازم دارد، افرادی که قصد ثبت نام دارند، باید به این نکته توجه داشته و زمان مقرر را در این مورد رعایت کنند تا امکان شرکت در این طرح را از دست ندهند. ناگفته نماند، افراد پس از افتتاح حساب وکالتی، اگر می خواهند، با این حساب وکالتی، معاملاتی نیز در بورس کالا انجام دهند، باید دارای کد بورسی و ثبت نام در کارگزاری بوده و پس از آن نیز، وارد سامانه ebgo شده و نسبت به تکمیل اطلاعات حساب خود در این سامانه اقدام نمایند.

 • بدیهی است، در صورتی که متقاضی در زمان مقرر نتواند نسبت به تامین مبلغ مورد نظر در حساب خود، اقدام کند، یا اگر فاصله 2 تا 3 روز برای افتتاح حساب تا زمان ثبت نام را رعایت ننماید، نمی تواند، در طرح خرید محصولات بهمن موتور شرکت نماید.

شرایط حساب وکالتی بهمن موتور

از جمله شرایط حساب وکالتی بهمن موتور این است که، باید مشخصات فردی که حساب وکالتی را افتتاح کرده با شخصی که قصد ثبت نام در طرح بهمن موتور را دارد یکی باشد. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، فرآیند وکالتی شدن حساب و ارسال اطلاعات به شرکت بهمن موتور چند روز کاری زمان می برد. بنابراین لازم است شخص، با لحاظ زمان مقرر، نسبت به ثبت نام در سایت شرکت بهمن موتور اقدام نمایند.

 • توجه به این نکته الزامی است که شخص باید در زمان ثبت نام، مبلغ مورد نظر و اعلامی از سوی شرکت بهمن موتور را در حساب خود داشته باشد، در غیر این صورت، امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت. پس از انجام قرعه کشی، متقاضی طبق بخشنامه اعلامی، فرصت خواهد داشت، تا نسبت به تکمیل مبلغ حساب خود، اقدام نماید.

 • اگر شخص نسبت به تکمیل وجه اقدامی نکند، به این معناست که، ثبت نام وی انجام نشده است. لازم به ذکر است حساب وکالتی که برای شرکت بهمن موتور، افتتاح شده صرفا برای خرید محصولات این شرکت می باشد. اگر شخص بخواهد با این حساب وکالتی در بورس کالا فعالیت کند، باید دارای کد بورسی بوده و در یک کارگزاری معتبر مانند کارگزاری مفید، ثبت نام داشته و اطلاعات حساب خود را در سامانه ایبیگو، وارد نماید.

ثبت نام حساب وکالتی بهمن موتور

با توجه به توضیحات داده شده در قسمت های گذشته مشخص شد که، برای ثبت نام در طرح بهمن موتور، افتتاح حساب وکالتی از الزامات می باشد. سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از متقاضیان ثبت نام حساب وکالتی بهمن موتور شکل بگیرد این است، که چگونه می توان ثبت نام حساب وکالتی بهمن خودرو را انجام داد؟ برای پاسخ به این پرسش باید گفت، افتتاح حساب وکالتی کار بسیار ساده ای است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 • کافی است شخص در یکی از بانک هایی که شرکت بهمن موتور اعلام کرده، دارای حساب باشد، در این شرایط شخص می تواند با ورود به سایت بانک عامل، نسبت به وکالتی کردن حساب خود اقدام کند. ممکن است برخی بانک های عامل، سامانه اینترنتی برای افتتاح حساب وکالتی نداشته باشند، در این حالت نیز شخص می تواند با مراجعه حضوری به بانک مربوطه، نسبت به وکالتی کردن حساب خود یا افتتاح حساب وکالتی، اقدام کند.

 • پس از گذشت زمان مورد نظر از افتتاح حساب وکالتی و استعلام حساب ازسوی بانک های عامل، شخص می تواند نسبت به ثبت نام در طرح خرید خودرو، اقدام نماید. لازم به ذکر است، اگر شخص قصد خرید خودرو در بورس کالا را داشته باشد، باید دارای کد بورسی بوده و در یک کارگزاری مانند کارگزاری آگاه نیز ثبت نام داشته باشد.

مبلغ حساب وکالتی بهمن موتور

پس از افتتاح حساب وکالتی و دارا بودن شرایط لازم، شخص می تواند، اقدام به ثبت نام کند. اصلی ترین شرط برای انجام این کار، دارا بودن مبلغ مورد نظر، در حساب وکالتی در زمان ثبت نام می باشد. بنابراین اگر متقاضی حائز تمام شرایط باشد، ولی در زمان ثبت نام و اعلام نتایج قرعه کشی، مبلغ مورد نیاز را، در حساب خود نداشته باشد، به ثبت نام اولیه وی، ترتیب اثر داده نخواهد شد. حال سوال اینجاست، مبلغ حساب وکالتی بهمن موتور چقدر است؟

 • پاسخ به این پرسش، با مراجعه به سامانه esalecar.ir و مد نظر قرار دادن آخرین اطلاعیه ای است که در این سایت قرار داده شده و جزئیات دوره دوم طرح یکپارچه عرضه، برمبنای فرآیند نوبت دهی برای محصولات خودروسازان داخلی را معرفی می نماید.

 • با توجه به آخرین اطلاعیه در خصوص جزئیات دوره دوم طرح یکپارچه عرضه، برمبنای فرآیند نوبت دهی برای محصولات خودروسازان داخلی، اگر شخص بخواهد در قرعه کشی محصولات شرکت کرمان موتور شرکت کند، باید، مبلغ حداقل 100/000/000 میلیون تومان در حساب وکالتی خود داشته باشد.

 • ناگفته نماند، شخص صرفا می تواند به بانک های عاملی که، شرکت بهمن موتور اعلام کرده است، جهت وکالتی نمودن حساب مراجعه کند و حساب وکالتی سایر بانک ها، به غیر از لیست اعلامی این شرکت، فاقد اعتبار می باشد.

استعلام حساب وکالتی بهمن موتور

ممکن است بسیاری از افراد، اقدام به افتتاح حساب وکالتی کنند، ولی ندانند در زمان ثبت نام، آیا مبلغ کافی برای ثبت نام در حساب دارند یا خیر، یا حتی از اینکه حساب آنها وکالتی شده یا خیر و یا اینکه در گذشته اقدام به افتتاح حساب وکالتی نموده اند، تردید داشته باشند. در این شرایط است، که متقاضی به دنبال راهی برای استعلام حساب وکالتی است، اما آیا راهی برای استعلام حساب وکالتی بهمن موتور، وجود دارد.

برای استعلام حساب وکالتی شخص می تواند، به سایت بانکی که برای افتتاح حساب وکالتی به آن مراجعه کرده بود، رفته و اطلاعات حساب خود را مشاهده کند. به هر حال اگر شخص، در زمان افتتاح حساب، با پیام بانک در خصوص موفقیت آمیز بودن عملیات مواجه شده و از طرف بانک عامل پیامی با این مضمون به شماره تلفن همراه وی، ارسال شده است، می تواند از وکالتی بودن حساب خود اطمینان داشته باشد. اگر استعلام به این شکل میسر نبود، شخص می تواند، به صورت حضوری به بانک مراجعه نماید.

تمدید حساب وکالتی بهمن موتور

هر گاه صحبت از ثبت نام طرحی می شود به خصوص در طرح های پرطرفدار با متقاضیان زیاد، سوالات بسیاری را در ذهن مخاطبان ایجاد می کند. شرکت بهمن موتور نیز، که همواره طرح های فروش آن با استقبال همراه بوده است، در طرح فروش خود با الزامی کردن افتتاح حساب وکالتی، سوالات بسیاری را در ذهن مخاطب ایجاد کرده است.

 • ممکن است شخصی که، پیش از این اقدام به افتتاح حساب وکالتی برای شرکت بهمن موتور کرده باشد، با این سوال مواجه شود که، آیا امکان ثبت نام با همان حساب وکالتی پیشین، میسر است یا خیر، به عبارتی، تمدید حساب وکالتی بهمن موتور امکان پذیر است؟ پاسخ باید گفت، افرادی که از قبل، اقدام به افتتاح حساب وکالتی برای شرکت بهمن موتور کرده اند، نمی توانند از همان حساب وکالتی برای ثبت نام خرید خودرو از این شرکت استفاده کنند و نیاز است تا مجدد؛ به افتتاح حساب بپردازند.

 • البته ناگفته نماند، حساب وکالتی مورد نظر در صورتی در این طرح قابل استفاده می باشد، که در بانک های عاملی که شرکت بهمن موتور آن ها را معرفی کرده اند، افتتاح شده باشد. چرا که اطلاعات حساب باید از طرف بانک های عامل، برای شرکت بهمن خودرو، ارسال شده و به تایید این شرکت برسد.

سخن پایانی

بنابراین اشخاصی که قصد معامله در بازار بورس کالا و ثبت نام ایران خودرو و سایپا را دارند، باید نسبت به افتتاح آنلاین حساب وکالتی اقدام نمایند. این حساب، متصل به کارگزاری های بورس خواهد بود و امکان برداشت وجه مورد نیاز برای انجام معامله در بازار بورس کالا را از حساب مشتری برای کارگزاری فراهم می کند. همچنین برای مشاهده ی مطالب مرتبط دیگر میتوانید به بخش آموزش ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (478 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (322 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (300 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (270 نظر) عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (267 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (248 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (227 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (203 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (178 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اردبیل برای حمایت از حیوانات+عکس/ واقعا دست مریزاد داره! (154 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (146 نظر) تصویری تاریخی از تزئینات لاکچری ماشین عروسی در دهه 60 / اونموقع پیکان سلطان جاده بود😂 (143 نظر) سفری شیرین به گذشته ها، زندگی تو دهه 60 این مدلی بود/ حس زندگی رو آدم قشنگ میگیره + فیلم (139 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (137 نظر) سبک دکوراسیون شیک و منحصر بفرد اتاق ساده رهبر معظم انقلاب +عکس (123 نظر)
دیگران می‌خوانند   
شوخی حامد آهنگی با قهرمان بوکس ایران/والا با بوکسور شوخی کردن دل و جرات میخواد+ فیلم فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (ویدئو) رفتار بسیار زیبا و انسانی علیرضا جهان بخش با خانم تصویر بردار/با این کارت ایران و ایرانی رو سربلند کردی فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم شیرین زبونی های دختر کیوت و بامزه سروش رفیعی ستاره پرسپولیس/ قند تو دل آدم آب میشه آخه!+ فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (تصویر) تولد لاکچری مسی برای عشقش آنتونلا غوغا کرد/ حسودی جورجینا معشوقه رونالدو دیدن داره😁 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 صحنه ای از سریال دلنوازان که حرص شاهرخ استخری،بازیگر نقش بهزاد را درآورد +عکس خرید ویپ و پاد از فروشگاه ویپ گاد سوختن دختر ملی پوش ایرانی در آتش سوزی هولناک! + عکس خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده بهش دکترای افتخاری میدن😂 مبلمان خاص و مدیترانه ایِ خونه دوبلکس عروس شیرازی محمود پاک نیت و نوه خوشگلش با دکوری همرنگ استایل خاص و دلربای بازیکن محبوب تیم پرطرفدار پرسپولیس در روز عروسی اش/چه خوشتیپ شده!+عکس روزی روزگاری دربی: گلهای به یادماندنی استقلال در شهرآورد 59/ هنرنمایی علیمنصور، فکری و پیروز قربانی/ بفرست واسه استقلالیای دوآتیشه💙💙💙 (تصاویر) 23 دیزاین ناخن بهاری که استایل نوروزیتان را تکمیل می کنند 10 مدل مانتو کتی مجلسی ویژه نوروز 1403 برای خانم های شیک پوش+عکس سبک زندگی متفاوت و جالب هاشمی رفسنجانی از زبان دخترش؛ از خوردن کاهو با رب انار برای میان وعده تا نان و ماست برای شام رتبه پیمانکاری شرکت چیست؟ خلاقیت بی نظیر یک طراح مبل راحتی با الهام از مدل قایق و کالسکه/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس خلاقیت منحصر به فرد یک ایرانی در طراحی استند چاقوی آشپزخانه با سنگ‎+عکس/ با احترام به سازنده‌اش با وقتی که صرف این کرده میشه موشک ساخت معرفی تسمه نقاله و کاربرد آن در صنعت معرفی فروشگاه عطر، پوشاک مردانه و زنانه ایرانی در سایت پی جو داداش خوشتیپ و جنتلمن مرجان سلحشوری، تازه عروس تکواندوکار ایرانی/ ماشالا چقدر باهمدیگه صمیمی هستن😍 سطح اطلاعات ابوالفضل گلابی آدم گزارشگر فوتبال مازنی رو یاد هرکول پوارو می اندازه/ اسم شوهر عمه بازیکن رو هم می دونه یا خدا😂😂😂😂😂😂 (ویدئو) جدیدترین و شیک ترین ایده برای پخت نیمرو/ حالا واقعا نیازه روز به روز نیمروها با کلاس تر بشن؟ همه نکاتی که درمورد دیزل ژنراتور و سوخت مصرفی آنها باید بدانیم همای سعادت اینبار در مشیریه تهران! + فیلم قتل شوهر سابق زن تهرانی به دست همسر جدیدش / قاتل با ماشین از روی مرد جوان رد شد یادی کنیم از مبارزه تاریخی با ویروس کرونا به سبک محمود احمدی نژاد در پای صندوق رای+ ویدئو کشف اولین رژ لب جهان در ایران + عکس/ زنان این منطقه ایران 3600 سال پیش رژ می‌زده‌اند! (عکس) چیدمان ساده و خودمونی خونه رابعه اسکویی با مبلمان راحتی و گل های ارکیده/ جای دنجی به نظر میاد😍 طالع بینی و خصوصیات مرد و زن متولدین مرداد زنده زنده سوختن دو کودک در چادر عشایری / مرگ جانسوز در اصلاندوز رخ داد تصویری از مراسم تولد دنیز دایی دختر بزرگ علی دایی با حضور پدرش/ خدا برا هم حفظتون کنه پدرانه های عباس غزالی، بهروز سریال وضعیت سفید با دختر بانمک و نازش/ عین قرص ماه میمونه+عکس این شاه ایرانی عاشق ترین فرد تاریخ ایران است! +ویدئو/ از فرهاد و مجنون عاشق تر ! اظهارات قابل تامل و شنیدنی مادر علی دایی در خصوص کمک پسرش به نیازمندان+ویدئو/ به بیمارستانها گفته اگه کسی توان مالی نداشت به من خبر بدین!!
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 سبک زندگی متفاوت و جالب هاشمی رفسنجانی از زبان دخترش؛ از خوردن کاهو با رب انار برای میان وعده تا نان و ماست برای شام قتل شوهر سابق زن تهرانی به دست همسر جدیدش / قاتل با ماشین از روی مرد جوان رد شد کشف اولین رژ لب جهان در ایران + عکس/ زنان این منطقه ایران 3600 سال پیش رژ می‌زده‌اند! طالع بینی و خصوصیات مرد و زن متولدین مرداد زنده زنده سوختن دو کودک در چادر عشایری / مرگ جانسوز در اصلاندوز رخ داد (فیلم) بازیگر معروف کشورمان یک روز بعد از تولدش در پشت صحنه درگذشت!! (عکس) پست های عجیب و غریب بیلی آیلیش تمومی نداره!! عکس زیبای دمت اوزدمیر با روسری در یک روز برفی تغییر چهره عجیب مرجانه گلچین با لباس قاجاری