ساعدنیوز
ساعدنیوز

مهارت‌های لازم قبل از مدیر فروش شدن

  یکشنبه، 20 شهریور 1401   زمان مطالعه 9 دقیقه
مهارت‌های لازم قبل از مدیر فروش شدن
ساعدنیوز : مهارت‌های لازم قبل از مدیر فروش شدن .هر فردی برای انجامِ بهتر وظایف و مسئولیت‌های شغلی خود، نیاز به یک مجموعه مهارت دارد و این در مورد مدیران فروش نیز صدق می‌کند. آگاهی از تمام مهارت‌های مدیر فروش، به شما این امکان را می‌دهد که آنها را سریع‌تر یاد بگیرید و در مسیر توسعه آنها قدم بردارید.

هر فردی برای انجامِ بهتر وظایف و مسئولیت های شغلی خود، نیاز به یک مجموعه مهارت دارد و این در مورد مدیران فروش نیز صدق می کند. آگاهی از تمام مهارت های مدیر فروش، به شما این امکان را می دهد که آنها را سریع تر یاد بگیرید و در مسیر توسعه آنها قدم بردارید.

شاید لازم باشد کسب این مهارت ها را در شروع کار و از مسیر شغلی برای کارشناس فروش آغاز کنید. در هر صورت، اگر به دنبال این هستید که در کار خود موفق شوید و به عنوان یک مدیر فروش ماهر شناخته شوید، این مقاله را دنبال کنید تا با 20 مهارت مدیر فروش آشنا شوید.

مهارت های مدیر فروش

برای مدیر فروش شدن، نه تنها به آموزش نیاز دارید تا با بایدها و نبایدهای این حوزه آشنا شوید، بلکه به مهارت های مدیریت فروش و همچنین اشتیاق به یادگیری نیز نیاز دارید. مهارت هایی که در ادامه نام می بریم به شما کمک می کنند که در زمان استخدام مدیر فروش موفق عمل کنید، وظایف خود را به خوبی انجام دهید و حتی ممکن است به پیشرفت شغلی شما کمک کنند. این مهارت ها به شرح زیر هستند:

استخدام و جذب نیرو

به عنوان مدیر فروش، باید از نحوه جذب و استخدام افراد متخصص در تیم فروش آگاهی داشته باشید. در حالی که، یکی از مهم ترین وظایف شما ایجاد انگیزه و آموزش تیم فعلی است، اما همچنان باید در شناسایی افراد ماهر برای جایگزینی افرادی که سازمان را ترک می کنند، مهارت داشته باشید تا به تقویت تیم فروش کمک کنید.

کسب وکارها نه تنها باید برای آموزش کارشناسان فروش خود هزینه کنند، بلکه باید سرمایه ای برای جذب نیروهای متخصص نیز کنار بگذارند. بنابراین، مهم است که به کسب وکار خود کمک کنید تا علاوه بر نگه داشت نیروهای فعلی خود، بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود ببرد. مهارت شما در نگه داشت نیرو های فعلی نیز، تضمین می کند که مراحل استخدام را دوباره طی نکنید.

مدیریت اجرایی

تصویر

به عنوان مدیر فروش، باید از تیم خود در اجرای اهداف و از طریق کارهایی مانند کوچینگ و در دسترس قرار دادن منابع، حمایت کنید. علاوه بر این، شما مسئول افزایش علاقه به رشد در سازمان و در میان افراد تیم خود هستید. بنابراین، برای انجام تمام این موارد به مهارت بالا در مدیریت عملکرد نیاز دارید. این مهارت به شما کمک می کند تا به شکلی موثر بر کار تیم خود نظارت داشته باشید، وظایف را به افرادِ مناسب محول کنید، آنها را کوچینگ کنید، انتقادات سازنده ارائه دهید، به آنها در تعیین اهداف کمک کنید و به اعضای تیم انگیزه دهید.

شنونده بودن

علاوه بر مهارت صحبت با اعضای تیم و همچنین مشتریان سازمان، شما همچنین باید بدانید که چگونه شنونده خوبی باشید. اگر تمرکز خود را روی تمام حرف هایی که زده می شود بگذارید، به خوبی می تواند از آنها سوال کنید و همچنین به اعضای تیم خود نشان دهید که صحبت های آنها برای شما مهم است. مهارت در گوش دادن، به شما در ارتباط موثر با تیم کمک می کند و همچنین باعث می شود که در زمان نیاز هر آنچه لازم دارند را در اختیارشان قرار دهید.

کوچینگ

برای کمک به تیم فروش در رسیدن به موفقیت، آموزش و کوچینگ بسیار مهم است. آموزش اغلب شامل ارائه روش های فروش و دانش محصول می شود، در حالی که کوچینگ شامل تشویق به رفتار خاصی می شود که تیم را برای دستیابی به موفقیت بلندمدت ترغیب می کند. وقتی در کوچینگ مهارت بالایی داشته باشید، بیشتر می توانید به هر یک از اعضای تیم خود کمک کنید تا به عنوان یک کارشناس فروش رشد کنند.

مهارت در ریاضی

به عنوان یک مدیر فروش، شما با اعداد و تجزیه و تحلیل آنها سروکار دارید. به همین دلیل، مهارت بالا در ریاضی به عنوان یک ضرورت برای مدیر فروش به شمار می آید. برای مثال، هنگامی که یک گزارش مالی به دست شما می رسد، باید اعداد را درک کنید تا معنی آنها را در رابطه با فروش تیم و سود کلی - یا عدم وجود آن تعیین کنید.

مدیریت و رهبری

برای مدیریت و راهنمایی کارکنان فروش، نه تنها باید مهارت بالا در رهبری داشته باشید، بلکه باید با وظایف خود به عنوان رهبر تیم آشنایی داشته باشید. به عنوان یک رهبر، این مسئولیت شماست که به تیم خود انگیزه دهید و منابع و ابزارهای لازم را برای آنها فراهم کنید تا بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند. رهبری مؤثر، همچنین به شما این امکان را می دهد که نقاط قوت آنها را بهتر درک کنید و برای بهبود کاستی های آنها برنامه بچینید.

ارتباطی

تصویر

مهم ترین وظیفه یک مدیر فروش، ملاقات و گفتگو با نمایندگان فروش در تیم است. بنابراین، دانستن نحوه تعامل با این افراد بسیار مهم است. علاوه بر این، داشتن مهارت بالا در برقراری ارتباط باعث می شود که اطلاعات را به اعضای تیم و دیگران مدیران شرکت به خوبی انتقال دهید.

مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری، مهارتی است که به شما کمک می کند روابط و تعاملات تیم خود با مشتریان فعلی و آینده را مدیریت کنید. اساساً، مهارت در مدیریتِ ارتباط با مشتری بینشی در مورد عملکرد همه افراد در تیم به شما ارائه می دهد. این مهارت به شما این امکان را می دهد تا مخاطبین، فروش و بهره وری تیم را بهتر مدیریت کنید.

مهارت فروش در شبکه های اجتماعی

داشتن مهارت در شبکه های اجتماعی شامل استفاده از شبکه های اجتماعی برای یافتن، تعامل و درک مشتریان بالقوه برای فروش می شود. به عنوان یک مدیر فروش، شما نیاز به مهارت بالا در شبکه های اجتماعی برای ایجاد لید و ایجاد ارتباط با مشتریان احتمالی دارید. این تکنیک به شما کمک می کند تا مشتریان یا کاربران بیشتری را به شرکت خود بیاورید که می توانند به افزایش سود کمک کنند.

تاب آوری

به عنوان یک مدیر فروش، مهم است که در مواجهه با مشکلات انعطاف پذیر باشید. داشتن این مهارت به شما این امکان را می دهد که هر شکست را به عنوان یک فرصت یادگیری یا آموزش ببینید. علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد راه هایی را برای بهبود فرآیند فروش بیابید و منابع خود را به درستی تخصیص دهید. علاوه بر همچنین، به شما کمک می کند الهام بخشِ تیم خود باشید و به شما کمک می کند از تجربیات خود یاد بگیرید و آنچه را که از این تجربیات آموختید، در آینده استفاده کنید.

برنامه ریزی فروش

به عنوان یک مدیر فروش، این مسئولیت شماست که برنامه های فروش تیم خود را تعریف، اجرا، ارزیابی و به روز کنید. برنامه های فروش شامل پیش بینی فروش و تعیین هدف، تحقیقات بازار و مشتری می شود. برنامه ریزی برای فروش می تواند شامل الگوها، آموزش ها و مستنداتی باشد که برای کمک به هر یک از اعضای تیم، طراحی شده اند. اساساً یک برنامه فروش قوی یک مدل کسب وکار موفق را ارائه می دهد. بنابراین، داشتن تجربه در تدوین و کار با برنامه فروش می تواند به شما کمک کند تا مدیر فروش موفق تری شوید.

تحلیل و بررسی

تصویر

مدیران فروش برای بررسی داده های فروش و گزارش های مالی به مهارت در تجزیه و تحلیل نیاز دارند. داشتن این مهارت به شما این امکان را می دهد ارتباط میان داده ها را درک کنید و نتیجه گیری معناداری داشته باشید. با استفاده از یافته های خود، بهتر می توانید برنامه فروش و استراتژی ها خود را بهبود بخشید.

تعریف مسئولیت ها

مدیران فروش باید بدانند وظایف را چه زمانی و به چه کسی محول کنند تا اثربخشی را در تیم خود افزایش دهند. درک نقاط قوت و ضعف هر کارشناس فروش به شما این امکان را می دهد کارکنان خود را بهتر بشناسید و مسئولیت ها را بهتر میان آنها تقسیم کنید. هنگامی که وظایف را به درستی تفویض کنید، به اعضای تیم خود این فرصت را می دهید تا خود را به چالش بکشند، مهارت های جدیدی کسب کنند و به موفقیت کلی تیم فروش کمک می کنید.

انگیزه دادن

مدیران فروش باید بدانند که چگونه به طور موثر در تیم خود انگیزه ایجاد کنند تا بتوانند به اهداف خود برسند. وقتی متوجه می شوید که تیم شما عملکرد ضعیفی دارد یا از عملکرد خود ناراضی است، تشویق می تواند به آنها کمک کند تا در آینده موفق تر شوند. کمی حمایت و راهنمایی می تواند کمک زیادی به تقویت تیم شما کند و در عین حال به آنها کمک کند تا به رضایت شغلی برسند.

مدیریت زمان

مدیریت زمان شامل اولویت بندی وظایف، درک محدودیت ها، محدود کردن زمان برای کارهای خاص و برنامه ریزی روزانه می شود. از آنجایی که مدیران فروش وظایف متعددی دارند، مهم است که بدانید چگونه از زمان خود نهایت استفاده را ببرید. مدیریت موثر زمان، به مدیران فروش این امکان را می دهد که در تیم و سازمان موثر باشند و اکثر وظایف خود را به موقع انجام دهند. برنامه ریزی روزانه، به مدیران فروش زمان بیشتری برای تکمیل وظایف می دهد و همچنین، به آنها این امکان را می دهد تا زمان بیشتری برای تعامل با تیم خود داشته باشند و کارایی کلی خود را به حداکثر برسانند.

همکاری

تصویر

به عنوان یک مدیر فروش، باید همکاری خوبی با دیگر افراد داشته باشید، زیرا نه تنها با کارکنان فروش، بلکه با دیگر مدیران و سرپرستان دیگر بخش ها نیز کار خواهید کرد. برقراری رابطه عالی با افرادی که همکار هستید و تمایل به همکاری با افرادی که اهداف مشترک دارید، به شما کمک می کند تا وظایف خود را راحت تر انجام دهید.

حل مسئله

به عنوان مدیر فروش، باید توانایی حل مشکلات احتمالی در تیم را باید داشته باشید. زمانی که بتوانید مشکلات را به خوبی حل کنید، این فرصت را برای اعضای تیم فراهم می کنید تا کار خود را راحت تر انجام دهند. همچنین، به بهبود عملکرد تیم نیز کمک می کنید.

تفکر منطقی

مدیران فروش باید بتوانند احساسات خود را کنترل کنند. تفکر منطقی شامل توانایی گوش دادن و پرسیدن سوال از دیگر افراد، بدون دخالت دادن هیجانات و احساسات می شود. داشتن این مهارت به مدیران فروش این امکان را می دهد عینیت را در خود حفظ کنند و در عین حال روی مکالمات خود کنترل داشته باشند.

مهارت سازمانی

زمانی که به عنوان مدیر فروش کار می کنید، انتظار می رود بسیاری از خواسته ها را برآورده کنید. منظم بودن در روزهای پرمشغله و پُرکار، این امکان را به شما می دهد تا کارها را بر اساس اولویت و اهمیت انجام دهید. علاوه بر این، مهارت های سازمانی به شما این امکان را می دهند که برای روز یا هفته پیش رو بهتر آماده شوید و در عین حال بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید.

منبع: وبلاگ ایران تلن

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (478 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (322 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (313 نظر) عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (291 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (271 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (268 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (227 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (204 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (178 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اردبیل برای حمایت از حیوانات+عکس/ واقعا دست مریزاد داره! (155 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (149 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (144 نظر) تصویری تاریخی از تزئینات لاکچری ماشین عروسی در دهه 60 / اونموقع پیکان سلطان جاده بود😂 (143 نظر) سفری شیرین به گذشته ها، زندگی تو دهه 60 این مدلی بود/ حس زندگی رو آدم قشنگ میگیره + فیلم (140 نظر) سبک دکوراسیون شیک و منحصر بفرد اتاق ساده رهبر معظم انقلاب +عکس (123 نظر)
دیگران می‌خوانند   
(عکس) وحشتناک ترین ودردناکترین تجربه زنان چینی برای زیباتر بودن/ حتی فکر کردن بهش زجرآوره! گلخونه زیبا و دلباز سانیا سالاری ارغوان سریال دلدادگان/ چه گل هایی چه گلدونایی+ عکس بی احترامی و حرمت شکنی مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در ورودی استادیوم آزادی جنجالی شد+فیلم داغ کودکی لعیا زنگنه، مریم سریال درپناه تو در 5 سالگی/ چقدر ناز و بانمک بوده+عکس تصویری از خانه ابدی مادر الناز حبیبی بازیگر سریال دردسرهای عظیم/ روحش شاد و یادش گرامی (ویدئو) توصیۀ جیمز هالیس به والدین/ مهم نیست فرزندانتان با چه رشته‌ای وارد دانشگاه شوند، مهم این است که... بیوگرافی و زندگینامۀ غلامحسین مصاحب ریاضی‌دان بزرگ ایرانی شوخی حامد آهنگی با قهرمان بوکس ایران/والا با بوکسور شوخی کردن دل و جرات میخواد+ فیلم فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (ویدئو) رفتار بسیار زیبا و انسانی علیرضا جهانبخش با خانم تصویر بردار/ با این کارت ایران و ایرانی رو سربلند کردی فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم شیرین زبونی های دختر کیوت و بامزه سروش رفیعی ستاره پرسپولیس/ قند تو دل آدم آب میشه آخه!+ فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (تصویر) تولد لاکچری مسی برای عشقش آنتونلا غوغا کرد/ حسودی جورجینا معشوقه رونالدو دیدن داره😁 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 صحنه ای از سریال دلنوازان که حرص شاهرخ استخری،بازیگر نقش بهزاد را درآورد +عکس خرید ویپ و پاد از فروشگاه ویپ گاد سوختن دختر ملی پوش ایرانی در آتش سوزی هولناک! + عکس خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده بهش دکترای افتخاری میدن😂 مبلمان خاص و مدیترانه ایِ خونه دوبلکس عروس شیرازی محمود پاک نیت و نوه خوشگلش با دکوری همرنگ استایل خاص و دلربای بازیکن محبوب تیم پرطرفدار پرسپولیس در روز عروسی اش/چه خوشتیپ شده!+عکس روزی روزگاری دربی: گلهای به یادماندنی استقلال در شهرآورد 59/ هنرنمایی علیمنصور، فکری و پیروز قربانی/ بفرست واسه استقلالیای دوآتیشه💙💙💙 (تصاویر) 23 دیزاین ناخن بهاری که استایل نوروزیتان را تکمیل می کنند 10 مدل مانتو کتی مجلسی ویژه نوروز 1403 برای خانم های شیک پوش+عکس سبک زندگی متفاوت و جالب هاشمی رفسنجانی از زبان دخترش؛ از خوردن کاهو با رب انار برای میان وعده تا نان و ماست برای شام رتبه پیمانکاری شرکت چیست؟ خلاقیت بی نظیر یک طراح مبل راحتی با الهام از مدل قایق و کالسکه/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس خلاقیت منحصر به فرد یک ایرانی در طراحی استند چاقوی آشپزخانه با سنگ‎+عکس/ با احترام به سازنده‌اش با وقتی که صرف این کرده میشه موشک ساخت معرفی تسمه نقاله و کاربرد آن در صنعت معرفی فروشگاه عطر، پوشاک مردانه و زنانه ایرانی در سایت پی جو داداش خوشتیپ و جنتلمن مرجان سلحشوری، تازه عروس تکواندوکار ایرانی/ ماشالا چقدر باهمدیگه صمیمی هستن😍 سطح اطلاعات ابوالفضل گلابی آدم گزارشگر فوتبال مازنی رو یاد هرکول پوارو می اندازه/ اسم شوهر عمه بازیکن رو هم می دونه یا خدا😂😂😂😂😂😂 (ویدئو) جدیدترین و شیک ترین ایده برای پخت نیمرو/ حالا واقعا نیازه روز به روز نیمروها با کلاس تر بشن؟ همه نکاتی که درمورد دیزل ژنراتور و سوخت مصرفی آنها باید بدانیم همای سعادت اینبار در مشیریه تهران! + فیلم قتل شوهر سابق زن تهرانی به دست همسر جدیدش / قاتل با ماشین از روی مرد جوان رد شد یادی کنیم از مبارزه تاریخی با ویروس کرونا به سبک محمود احمدی نژاد در پای صندوق رای+ ویدئو کشف اولین رژ لب جهان در ایران + عکس/ زنان این منطقه ایران 3600 سال پیش رژ می‌زده‌اند!
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 سبک زندگی متفاوت و جالب هاشمی رفسنجانی از زبان دخترش؛ از خوردن کاهو با رب انار برای میان وعده تا نان و ماست برای شام قتل شوهر سابق زن تهرانی به دست همسر جدیدش / قاتل با ماشین از روی مرد جوان رد شد کشف اولین رژ لب جهان در ایران + عکس/ زنان این منطقه ایران 3600 سال پیش رژ می‌زده‌اند! طالع بینی و خصوصیات مرد و زن متولدین مرداد زنده زنده سوختن دو کودک در چادر عشایری / مرگ جانسوز در اصلاندوز رخ داد (فیلم) بازیگر معروف کشورمان یک روز بعد از تولدش در پشت صحنه درگذشت!! (عکس) پست های عجیب و غریب بیلی آیلیش تمومی نداره!! عکس زیبای دمت اوزدمیر با روسری در یک روز برفی تغییر چهره عجیب مرجانه گلچین با لباس قاجاری