ساعدنیوز
ساعدنیوز

تست روانشناسی/ چقدر آدم مضطربی هستید؟

  چهارشنبه، 26 خرداد 1400   زمان مطالعه 13 دقیقه
تست روانشناسی/ چقدر آدم مضطربی هستید؟
اضطراب یک احساس ناخوشایند همراه با دلواپسی است که فرد در موقعیت های مختلفی می تواند آن را تجربه کند که اصولا همراه با درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژی می باشد. اگر میخواهید بدانید چقدر اضطراب دارید، تست روانشناسی موجود در این مطلب را جواب دهید و در ادامه راهکارهایی که برای درمان استرس آمده را مطالعه نمایید.

یک سوءتفاهم ساده می تواند واکنش شدید شما را به همراه بیاورد؟ بی آنکه متوجه شوید یک رفتار با چه توجیهی از دوست قدیمی تان سر زده، اول او را متهم و بعد محکوم می کنید؟ وقتی رییستان کار بیشتری را به شما می پسرد، گیج و کلافه می شوید و احساس می کنید قلبتان از سینه تان در حال بیرون زدن است نگرانی در مورد آینده و فکر و خیال خانه نداشته و کمبود پس انداز، زندگی آرام امروزتان را هم تلخ کرده است؟

نشانه های اضطراب

گرچه اضطراب یک بیماری روانی و درونی است، اما علائم این بیماری در جسم هم بروز می کند. نشانه های عمومی اضطراب عبارتند از:

 • احساس ترس، وحشت و بی قراری
 • مشکلات خواب
 • دست ها و پاهای سرد و عرق کرده
 • کوتاه شدن عمق تنفس
 • تپش قلب
 • بی قراری و آشفتگی
 • خشکی دهان
 • احساس سوزش و بی حسی در دست و پا
 • حالت تهوع
 • گرفتگی عضلات
 • سر گیجه
  اضطراب

شاید همین نشانه ها برای تشخیص اضطرابی که به جانتان افتاده، کافی باشد؛ اما برای آنکه ارزیابی بهتری از حالتان داشته باشید، بهتر است به سوال های آزمونی که در ادامه آورده ایم، پاسخ دهید. جواب های شما میزان درگیر بودنتان را با اضطراب روشن می کند و در تحلیل پاسخ هایتان می فهمید که با کمک چه راه هایی باید به جنگ با اضطراب بروید.

1- شروع شدن یک شنبه دیگر مرا می ترساند. اینکه بعد از تعطیلات آخر هفته بخواهم دوباره سر کار بروم، به من اضطراب می دهد.

بله خیر

2- حوصله گوش دادن به درددل های دیگران را ندارم. شنیدن مشکلات آدم های دیگر، آزارم می دهد.

بله خیر

3- از دوستان و همکارانم صرفا سوال های مشخص و محدودی می پرسم که با جواب های کوتاه و مشخص می توانند به آن ها پاسخ دهند. دلم نمی خواهد با سوال هایم سر درددل دیگران باز شود و گفت و گویی طولانی شکل بگیرد.

بله خیر

4- سعی می کنم تا آنجا که می توانم از دیگران فاصله بگیرم.

بله خیر

5- تعهد من به کار، ورزش، دوستان و حتی رژیم غذایی ام کمتر از گذشته شده.

بله خیر

6- نمی توانم مسئولیت هایی را که بر عهده قرار دارد، آن طور که باید، انجام دهم.

بله خیر

7- حس شوخ طبعی ام را از دست داده ام.

بله خیر

8- ارتباط اجتماعی بادیگران هر روز برایم سخت تر می شود.

بله خیر

9- اغلب احساس خستگی می کنم.

بله خیر

10- تفریح خاصی ندارم و مدت هاست خوش نگذرانده ام.

بله خیر

11- احساس می کنم در یک دام گرفتار شده ام.

بله خیر

12- می دانم چه چیزی حالم را بهتر می کند. اما آن قدر اما و اگر می آورم تا به اندازه کافی برای انجام ندادنش، دلیل جور کنم.

بله خیر

اضطراب

فکر می کنید اضطراب در وجودتان خانه کرده؟ اگر جوابتان به این سوال مثبت است باید بدانید که شما تنها نیستید. آدم های زیادی بعد از انجام دادن این آزمون فهمیده اند که اضطرابشان شدیدتر از چیزی است که تصور می کردند برای اینکه از میزان اضطرابتان باخبر شوید، به ازای هر یک از پاسخ های مثبتی که به سوالات این آزمون داده اید، یک نمره برای خودتان منظور کنید. حالا جمع نمره هایتان را حساب کنید و با کمک این راهنما امتیازهایتان را تحلیل کنید.

صفر تا 3: بیشتر از آنکه مضطرب باشید، خسته اید! کمی استراحت کنید و به یک تعطیلات مفرح بروید تا حالتان خوب شود. نگران نباشید کافی است از بحران هایی که این روزها برایتان ایجاد شده، کمی فاصله بگیرید تا زندگی تان دوباره آرام شود.

4 تا 6: استرس به شما نزدیک شده و اگر مراقب نباشید زندگی تان را درگیر می کند. اگر از همین امروز راهی برای کم کردن استرستان پیدا کنید، به شرایط بحرانی وارد نمی شوید اما اگر همه چیز را رها کنید و به استرس اجازه بدهید که شما را کنترل کنید، زندگی تان از شرایط موجود هم سخت تر می شود. ورزش کردن و معاشرت با دوست های محبوبتان می تواند در این زمینه به شما کمک کند. پیشنهاد می کنیم باری مدتی دور اضافه کاری کرکدن را خط بکشید و فقط به آرامش خودتان فکر کنید.

7 تا 9: بله! استرس به زندگی شما وارد شده و در حال ریشه دواندناست. شما تا اندازه ای به شرایط بحرانی نزدیک شده اید و اگر هوشیار نباشید، در آینده نزدیک ممکن است استرتس هایتان آن قدر زیاد شود که توان مهار کردنشان را نداشته باشید. پیشنهاد می کنیم با یک روان شناس در مورد وضعیت و حالات خودتان صحبت کنید. جلسات مشاوره و روان درمانی می تواند در برگرداندن آرامش به زندگی شما موثر باشد.

10 تا 12: اوضاعتان اصلا خوب نیست. شما آن قدر با استری درگیر شده اید که بعید است خودتان بتوانید به تنهایی کاری برای خود بکنید. پیشنهاد می کنیم در کنار مشورت با روان شناس ها، حتما به یک روان پزشک مراجعه کنید. استرس شدید می توان زندگی شما را فلج کند اما اگر با کمک یک روان پزشک، تحت درمان مناسب قرار بگیرید، دوباره می توانید سر پا بایستید و بعد راهی برای پاک کردن آثار اضطراب از زندگی تان پیدا کنید.

توجه داشته باشید که اگر به یک اختلال اضطراب جدی دچار شده اید، به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای کنترل علائم اضطراب راه های زیادی وجود دارد. اما اگر به دنبال کاهش اضطراب روزانه ی خود هستید، با به کارگیری ۱۵ نکته ای که در ادامه ی مقاله به آن اشاره می کنیم، تا حد زیادی آرامش و آسودگی را به دست خواهید آورد.

راهکارهایی برای درمان استرس و اضطراب

مؤلفه اصلی پیشگیری و درمان اضطراب ، آگاهی است . یادگیری شناختن الگوهای تفکر اضطراب هنگام بروز آن ها می تواند به شما در مدیریت و کاهش سریع اضطراب کمک کند . آگاهی از اضطراب با تلاش برای شناسایی علت و یا تحریک اضطراب و درک در مورد چگونگی تأثیرگذاری بر روحیه و رفتارهای شما شروع می شود. آگاهی از منبع اضطراب ، اولین قدم برای یافتن بهترین راه درمان است. گاهی اوقات چیزهایی در زندگی شما وجود دارد که از قبل می دانید اضطراب را در شما تحریک می کند. هنگامی که محرک های خود را شناسایی کردید ، می توانید شروع به تمرین استراتژی های مقابله ای کنید که می تواند به درمان قبل و هنگام بروز آن کمک کند .

۱. خواب کافی داشته باشید

برای درمان اضطراب باید خوب بخوابید. خواب نامناسب می تواند پیامدهای ناخوشایندی داشته باشد. کمبود خواب نه تنها بر سلامت جسمانی تأثیر می گذارد، بلکه اضطراب و استرس را تشدید می کند. گاهی اوقات خواب ناکافی می تواند به یک چرخه ی معیوب تبدیل شود چرا که اضطراب غالبا به اختلال در خواب منجر می شود. علی الخصوص در مواقعی که اضطراب دارید، برای خواب کامل ۷ تا ۹ ساعته برنامه ریزی کنید. آن موقع خواهید دید که چطور داشتن خواب شیرین در چند شب، بر میزان اضطراب شما در طول روز تأثیر مثبت می گذارد.

خواب

۲. لبخند بزنید

یکی از راه های درمان اضطراب لبخند زدن است. وقتی کار ما را خسته و کوفته می کند، یک راه خوب برای استراحت سریع، پیدا کردن چیزی جهت خندیدن است. تحقیقات نشان می دهند که خنده می تواند عوارض افسردگی و اضطراب را کاهش دهد، پس به دنبال یک کلیپ بامزه در اینترنت بگردید که حالت عصبی را از شما دور کند.

۳. به هم ریختگی های ذهن خود را مرتب کنید

به هم ریختگی جسمی برابر است با به هم ریختگی روانی و ذهنی. فضای کاری درهم ریخته و نامرتب آسایش را مختل می کند و این حس، که کارمان هیچ وقت تمام نخواهد شد را به ما القا می کند. بنابراین ۱۵ دقیقه از وقت خود را صرف مرتب کردن محل زندگی یا کار خود نمایید و سپس عادت کنید که همه چیز را تمیز و عاری از هرگونه عنصر اضطراب زا نگاه دارید. این کار به شما کمک خواهد کرد منطقی فکر کنید و در نتیجه هیچ جای اضطرابی برای شما باقی نخواهد ماند.

۴. سپاس گزار باشید

یکی از راه های درمان اضطراب، سپاس گزاری است. در طی مطالعات علمی مشخص شده است که سپاس گزاری به کاهش اضطراب کمک می کند، به خصوص زمانی که خوب استراحت کرده باشیم. با نوشتن نامه یا ساختن کارت پُستال سپاس گزاری کنید، تا حس قدردانی در تفکرات شما نهادینه شود، در نتیجه با این کار غرق شدن در افکار منفی را از خود دور نمایید.

سپاسگذاری

۵. تغذیه ی مناسب داشته باشید

تغذیه ی مناسب یکی دیگر از راه های درمان اضطراب است. اضطراب می تواند به طور کل فعالیت بدن را دچار اختلال کند به طوری که اشتهای ما تغییر یابد یا فقط بتوانیم مواد غذایی خاصی بخوریم. اما برای تأمین نیازهای بدن، سعی کنید بیشتر غذاهایی را مصرف کنید که دارای مواد مغذی از قبیل ویتامین B و اُمگا۳ به علاوه ي برخی غلات کربوهیدرات دار باشند. مطالعات نشان داده اند که میان ویتامین B و سلامت روان ارتباط مستقیمی وجود دارد و اُمگا۳ به کاهش عوارض افسردگی و اضطراب کمک می کند. غلات کربوهیدرات دار نیز به تنظیم میزان سروتونین (پیام رسان های عصبی “حس خوب” که به حفظ آرامش کمک می کند) می پردازد. اگرچه ممکن است ما چیزی غیر از این مواد غذایی را هوس کنیم، اما تحقیقات نشان می دهند که خوردن غذاهای شیرین و فرآوری شده می تواند عوارض اضطراب را افزایش دهد.

۶. نفس کشیدن را بیاموزید

یک ابزار مفید برای درمان اضطراب و جلوگیری از حملات اضطرابی و ترس شدید، تنفس است. تنفس نشان گر بسیار خوبی است که میزان اضطراب شما را در طول روز نشان می دهد. نفس های کوتاه و سطحی نشان دهنده ی وجود استرس و اضطراب در مغز و بدن است. اما در مقابل، نفس کشیدن آگاهانه به همراه تنفس بلند و عمیق کمک می کند تا پیام هایی به مغز فرستاده شود که مغز را از تشویش و اضطراب دور کند.

تنفس

۷. تمرکز ذهن (مدیتیشن) داشته باشید

خیلی از ما شنیده ایم که تمرکز ذهن آرامش بخش است، اما چیزی که دانشمندان علاوه بر این کشف کرده اند این است که، تمرکز ذهن در واقع میزان ماده ی خاکستری مغز را افزایش می دهد که همین به بدن کمک می کند تا استرس کمتری داشته باشد. تعداد زیادی از مطالعات اخیر آثار مثبت تمرکز ذهن را بر روی اضطراب، خلق و خو و استرس به اثبات رسانده است. تمرکز ذهن هم چنین روشی برای مشاهده ی مغز است و به ما امکان می دهد که بفهمیم ذهن ما چگونه افکار اضطراب آور را به وجود می آورد. شناخت الگوهای فکری مغز می تواند کمک کند که ما از افکار منفی فاصله بگیریم.

۸. تخته ی چشم انداز درست کنید

اگر آینده در نظرتان بزرگ و ترسناک است، سعی کنید افکار خود در خصوص اتفاقات آینده را تغییر دهید. گاهی اوقات تعیین اهداف واقعی می تواند ما را از اضطراب در خصوص آینده ي ناشناخته دور کند. یک ساعت از وقت خود را برای ساختن یک تخته ی چشم انداز کنار بگذارید و در این تخته هیجانات خود درباره ی پروژه ها و اتفاقات احتمالی پیشِ رو را وارد کنید. کسانی که نمی توانند این تخته را به صورت دستی تهیه کنند، می توانند با استفاده از شبکه اجتماعی پینترست (Pinterest) برای خودشان تخته ی چشم انداز الکترونیکی بسازند. هنگام ساختن این تخته، سعی کنید از ابزار فکر (T.H.I.N.K) استفاده کنید: آیا این فکر من درست (True)، مفید (Helpful)، الهام بخش (Inspirational)، ضروری (Necessary) و مهربانانه (Kind) است؟ اگر این طور نیست، این فکر را دور بریزید.

۹. تفریح کنید

به نظر می آید که کودکان و حیوانات دارای یک قابلیت درونی به نام تفریح هستند بدون اینکه نگران سرریز شدن صندوق نامه ها یا ایمیل های دریافتی خود باشند. وقتی که شرکت ها به ما زمان استراحت می دهند، باید مسئولانه از آن برای تفریح و سرگرمی استفاده کنیم. برای اینکه ذهن خود را خالی کنید یک عصر را با یک کودک یا یک حیوان وقت بگذرانید تا از این مخلوقات بی خیال الگو بگیرید!

۱۰. سکوت کنید

زمانی را برای جدا کردن خود از پیرامون تان کنار بگذارید. این کار را در مدت زمانی آغاز کنید که به نظرتان قابل اجرا و قابل تحمل است، حتی اگر ۵ دقیقه باشد. برای انجام این کار تلفن خود را خاموش کنید و به سراغ ایمیل، تلویزیون، اخبار یا هر چیز دیگر نروید. بگذارید دیگران متوجه شوند که نمی توانند به شما دسترسی پیدا کنند تا بتوانید بدون هیچ نگرانی تمدد اعصاب کنید. شواهد موجود نشان گر این مطلب است که سر و صدای فراوان می تواند میزان استرس را بالا ببرد، پس زمانی از زندگی روزمره ی پُرهیاهوی خود را برای یک سکوت مقدس و الهام بخش اختصاص دهید.

۱۱. نگران شوید

بله، ما می توانیم خودمان نگرانی را برای خود ایجاد کنیم، اما فقط برای مدت زمان مشخص. وقتی چیزی در ذهن شما سنگینی می کند یا اعتقاد دارید که قطعا اتفاق ناخوشایندی خواهد افتاد، تنها برای ۲۰ دقیقه برای خود نگرانی ایجاد کنید. به تمامی پیامدهای ممکن سناریو فکر کنید، به استراتژی های مقابله بیاندیشید و بعد از آن ۲۰ دقیقه، فکر و خیال را کنار بگذارید. سپس با یکی از دوستان تان تماس بگیرید تا از وسوسه ی فکر و خیال بیشتر و در نتیجه تجاوز کردن از محدوده ی ۲۰ دقیقه جلوگیری کنید. یا روش دیگر این است که برای یکی از استراتژی های مورد نظر خود برنامه ریزی کنید.

۱۲. از پیش برنامه ریزی کنید

با آماده نمودن خود برای روزهای پیشِ رو، با افکار اضطراب آور مبارزه کنید. سعی کنید یک برنامه ی زمان بندی یا یک لیست فعالیت ها درست کنید و عاداتی را در خود ایجاد نمایید که به افزایش بهره وری منجر می شود. به جای صرف روزانه ۱۰ دقیقه بیشتر برای پیدا کردن دسته کلید، عادت کنید که هر روز هنگام ورود به خانه آن را در جایی مشخص بگذارید. شب قبل لباس های خود را در جایی کنار بگذارید، ساک ورزشی خود را جمع کنید و آن را پشت در قرار دهید یا زودتر به فکر تهیه ی ناهار بیافتید. بر این تمرکز داشته باشید که چگونه با کسب آمادگی پیش از موعد، باورهای اضطراب آور را از ذهن خود دور بریزید.

۱۳. چیزهای مثبت را در ذهن خود مجسم کنید

هنگام مواجهه با افکار اضطراب آور، برای زمانی محدود این طور تصور کنید که با حفظ آرامش تمام در حال رسیدگی به وضعیت پیش آمده هستید. سعی کنید به شرایط روانی کنونی توجهی نداشته باشید؛ تنها بر این احساس متمرکز باشید که با آرامش خیال از دل طوفان گذر می کنید. به این تکنیک «هدایت تصورات» گفته می شود و به کاهش احساس استرس کمک شایانی می کند.

۱۴. چیزی آرامش بخش استشمام کنید

سعی کنید رایحه ای آرام کننده را استشمام کنید. ریحان، رازیانه و بابونه گزینه های بسیاری خوبی هستند؛ آنها باعث کاهش تنش در بدن می شوند و به بالا بردن وضوح و پاک بودن ذهن کمک می کنند. این یکی از روش های راحت و آسان برای کمک به کم کردن علائم استرس و اضطراب است و این مواردی که عنوان شد در همه خانه ها یافت می شود و دسترسی به آنها هم آسان است.

۱۵. با دوستان خود وقت بگذرانید

افرادی که دارای حمایت اجتماعی بیشتری هستند، احتمال واکنش منفی ِشان به استرس از افراد تک گذران بسیار کمتر است. احتمالا به این دلیل که معاشرت، بدن را به تولید هورمون کاهنده ی اضطراب به نام اکسی توسین تحریک می کند. پس برای دفعه ی بعدی که احساس کردید افکار اضطراب آور به سراغ تان می آید، با دوستان خود قرار بگذارید و برای قدم زدن و صحبت کردن با آنها بیرون بروید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
تذکر جدی رهبر انقلاب به عکاسان خبری در کرمانشاه/ با کفش وارد نشوید+عکس (453 نظر) گریم سخت و سنگین شازده مفخم سریال "گیلدخت"، صالح میرزاآقایی، برای بازی در نقش امام خمینی/ بنظرتون شبیه ایشون شدن؟ (78 نظر) دیدار بازیگران معروف و محبوب ایرانی با رهبر انقلاب/ از شاهرخ استخری تا مصطفی زمانی و عموپورنگ+عکس (59 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای دوخت کاپشن با پتو پلنگی حماسه آفرید/ ایرانی پنجه طلا از هر انگشتش هنر میباره😂 (59 نظر) واکنش ایران به درخواست عجیب آمریکا برای حمله نمادین اسرائیل (57 نظر) مراسم عقد ساده و بدون تجملات نوه آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور نوه امام خمینی/ چه منزل باصفا و دلبازی+عکس (53 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده مشهدی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (52 نظر) نگاهی به کیک تولد 5 سالگی هانا دختر مهران غفوریان با دیزاین خاص/مبارکا باشه +عکس (38 نظر) خلاقیت خنده دار شهرداری در نصب بنر برای تبریک تولد یک آقا به خانومش+عکس/ماشالله استعداد🤣 (36 نظر) تصویر دیده نشده و قدیمی از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در کنار دریا با کاپشن و کلاه +عکس (34 نظر) خلاقیت خنده دار اُوستا بَنّا در مقاوم سازی پی ساختمان/به این باید دکتری افتخاری بدن! +عکس (33 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز یک بقال تبریزی برای کودکان حماسه ساز شد/ درک و شعور ایشون ستودنیه+عکس (29 نظر) مراسم تولد جگرسوز علی انصاریان در خانه ابدی اش و گریه های دلخراش ننه علی/ روحش شاد+ عکس (28 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی در ابداع توالت خیلی عمومی در هوای آزاد/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂+عکس (27 نظر) خلاقیت و هوش بالای نصاب در وصل کردن سینک ظرفشویی حماسه ساز شد +عکس/ اُستاد، برای نکات ریز جزوه میدین یا خودمون بنویسیم؟🤣 (23 نظر)
دیگران می‌خوانند   
رونمایی از VAR صوتی در سریال نون خ سعید آقاخانی/ فقط حس و حال هومن حاجی عبداللهی بعد از شنیدن صدای فحش های رکیک علیه داور تو واکمن رو داشته باش ژست سنگین و رنگین مرجانه گلچین در مزون+عکس/ ماشالا هر روز جوونتر از دیروز رونمایی از همسر جوان و باکلاس مصطفی امامی، مجری معروف ایرانی/ چه متن عاشقانه ای هم برای تولد خانومش نوشته+عکس دیدار خواننده مشهور پاپ کشور، آرمین زارعی با امیر قلعه نویی + عکس هدیه ویژه پی اس جی به هواداران بارسا بعد از حذف از جام قهرمانان با تِم مونالیزا علی دایی با این تیکه سنگین پژمان جمشیدی رو با خاک یکسان کرد/ عادل فردوسی پور از خنده غش کرد و مُرد +فیلم پسر امیر قلعه نویی و رابطه‌ای جنجالی با سلبریتی معروف + عکس حواشی داغ امروز پنجشنبه 30 فروردین 1403/ سوگل خلیق در پشت صحنه سریال دفتر یادداشت عروس شد! رونمایی از 3 بادیگارد خوش هیکل ارسلان قاسمی، وحید سریال فاصله ها در یک مراسم خاص+ویدیو تیپ خفن و باکلاس امیرحسین آرمان در کنار دریا با رونمایی از تتوی خاصش+عکس/ ماشالا چیزی از خوش تیپی کم نداره رونمایی از بادیگارد درشت هیکل پاشا جمالی، مهیار سریال نون خ+عکس عصبانی شدن بامزه از دست بچه ها به سبک ستاره سادات قطبی+ویدیو/ و همون جمله معروف مادرای ایرانی😂 خودروی لوکس پسر امیر قلعه نویی شهر تهران را بهم ریخت+ تصویر عجیب فیلمی تکان دهنده از چاقوکشی در مسابقات کشتی نونهالان مازندران 😐 18+ رونمایی از یک گدای جوان میلیونر که وام هم میدهد/ به گدایی اعتیاد دارم و... 5 رفتار غلط در رابطه جنسی با همسر صحبت های قابل تامل سحر دولتشاهی در خصوص علت طلاق و جدایی در کنار رامبد جوان در برنامه زنده+ویدیو/ چقدر حرفاش منطقیه درگیری شدید و تند لفظی پسر امیر قلعه نویی با پولاد کیمیایی در حمایت از پدرش +عکس (فیلم) تیکه فوق العاده خنده دار پژمان جمشیدی به شیر دادن مادرا /پژمان جمشیدی میگه بقیه مادرا عدسی نمیدن (عکس) خلاقیت منحصربفرد این مادر نمونه برای دارو دادن به کودکش حماسه آفرین شد!/امتحان کردنش ضرری نداره!! لو رفتن ممنوعه ترین فساد فرح پهلوی !/ افشاگری مینو صمیمی کارمند دفتر ملکه فساد ایران ! (عکس)درخت میوه زالزالک حیاط باصفای خانه احمدمهرانفر، ارسطوی سریال پایتخت و مونا فائزپور/ حیاط نگو باغ بگو قیافه دیدنی بهاره رهنما در سن بلوغ! | عکس دوران دبیرستان بهاره رهنما (عکس)لباس ساده وبدون تجملات به سبک دهه شصتی بهنوش بختیاری در روز عروسیش/تغییر قیافه باور نکردنی و جالب (عکس) دختر رامبد جوان کپی خودشه/ تیپ ساده و زیباشون چقدر دلنشینه پاسخ های خنده دار و بی‌اعصاب گونه مریم امیرجلالی به سَرَک کشیدن مردم در زندگی خصوصی‌اش+ویدیو/ خوشم میاد خیلی رُکه (عکس)جانیار پسر زنده یاد عسل بدیعی و فریبرز عرب نیا/چقدر شبیه پدرش شده عرض ارادت تمام و کمال و تبریک عید به رهبر معظم انقلاب به سبک الهام چرخنده+ویدیو عکس آتلیه‌ای جالب حامد آهنگی با همسر و پسرش به سبک خانواده قاجاری/ خلاقیتشون تو ژست گرفتن خیلی باحاله+عکس مادرانه های عاشقانه یکتا ناصر و دخترش سوفیا در کنسرت علیرضا طلیسچی+عکس خلاقیت منحصر به فرد و بانمک همسر شاهرخ استخری برای عکاسی از دخترش در نوزادی/ کل آتلیه های شهر زیر سوال رفت😍+عکس فوتبال بازی کردن سردار آزمون با نوا، دختر ناز و خوشگلش در خانه‌اش+ویدیو/ چقدر بابا بودن به سردار میاد😍 سلام خاص و ویژه فرمانده عملیات بزرگ علیه اسرائیل به رهبر معظم انقلاب و لبخند رضایت رهبر از کهنه سربازش‎+عکس خداحافظی خلاقانه و با دور تند حامد آهنگی از مهمان برنامه اش+ویدیو/ با دیدنش از خنده روده بر میشین😂 خلاقیت منحصربفرد و متفاوت صاحب ساندویچی در نحوه خواستگاری از مشتری حماسه آفرید+ عکس/ لامصب اگه اونو قورت داده بود چی!؟🤣 پذیرایی ساده و بدون تجملات از رهبر معظم انقلاب در جلسه با فرماندهان ارتش+عکس/ طالبی قاچ شده در بشقابهایی از جنس استیل! رونمایی نفیسه روشن از مبلمان سلطنتی و باکلاسش با خودنمایی صندلی مخصوص پنبه خانم، گربه خونگیش+ویدیو/ خونه‌اش چه ویو خوشگلی داره تیپ قجری حامد آهنگی و همسر و پسرش که همه رو شگفت زده کرد+عکس/ فقط سیبیلهای حامد که شبیه پهلوونای قدیمی شده😂 خلاقیت خنده دار پدر ایرانی در ساخت کالسکه نوزادش با مقوا و آبکش حماسه آفرید+عکس/ انیشتین هم مغز اینو نداشت😂 تصویری از اولین روز پدر شدن حسن جوهرچی و ثبت این قاب 3 نفره و دلنشین+عکس/ روحش شاد چقد توی این لحظه خوشحاله💔
تیتر امروز   
هشدار ایران به گروه 7؛ مراقب تصمیمات غیرسازنده باشید درخواست وام از بانک و بردن جسد به عنوان ضامن!+عکس حواشی داغ امروز پنجشنبه 30 فروردین 1403/ سوگل خلیق در پشت صحنه سریال دفتر یادداشت عروس شد! رونمایی از یک گدای جوان میلیونر که وام هم میدهد/ به گدایی اعتیاد دارم و... 5 رفتار غلط در رابطه جنسی با همسر درگیری شدید و تند لفظی پسر امیر قلعه نویی با پولاد کیمیایی در حمایت از پدرش +عکس (فیلم) تیکه فوق العاده خنده دار پژمان جمشیدی به شیر دادن مادرا /پژمان جمشیدی میگه بقیه مادرا عدسی نمیدن (عکس) خلاقیت منحصربفرد این مادر نمونه برای دارو دادن به کودکش حماسه آفرین شد!/امتحان کردنش ضرری نداره!! لو رفتن ممنوعه ترین فساد فرح پهلوی !/ افشاگری مینو صمیمی کارمند دفتر ملکه فساد ایران ! (عکس)درخت میوه زالزالک حیاط باصفای خانه احمدمهرانفر، ارسطوی سریال پایتخت و مونا فائزپور/ حیاط نگو باغ بگو قیافه دیدنی بهاره رهنما در سن بلوغ! | عکس دوران دبیرستان بهاره رهنما (عکس)لباس ساده وبدون تجملات به سبک دهه شصتی بهنوش بختیاری در روز عروسیش/تغییر قیافه باور نکردنی و جالب (عکس) دختر رامبد جوان کپی خودشه/ تیپ ساده و زیباشون چقدر دلنشینه (عکس)جانیار پسر زنده یاد عسل بدیعی و فریبرز عرب نیا/چقدر شبیه پدرش شده فال شمع روزانه امروز پنج شنبه 30 فروردین 1403