فال روزانه امروز چهار شنبه 23 خرداد ماه 1403

  سه شنبه، 22 خرداد 1403 ID  کد خبر 392314
فال روزانه امروز چهار شنبه 23 خرداد ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 23 خرداد 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین فروردین ماه


امروز فرصتی عالی برای نشان دادن توانایی‌ها و اثبات کارآمدی شماست. از این فرصت نهایت استفاده را ببرید و با تلاش و پشتکار خود، بهترین عملکردتان را به نمایش بگذارید. شما دارای قوه تخیل قوی و خلاق هستید و ذهنتان همیشه در حال رویاپردازی است. اما در حال حاضر، به شما توصیه می‌شود که ایده‌ها و افکارتان را با دیگران در میان نگذارید. ابتدا به طور کامل و با دقت به آنها فکر کنید و جوانب مختلفشان را بررسی نمایید. مطمئن باشید که گنجینه‌های ارزشمندی در این ایده‌ها وجود دارد که فقط خودتان می‌توانید آنها را کشف کنید. ممکن است در این روزها حرفی به گوشتان برسد که شما را دلخور و ناراحت کند. سعی کنید به این حرف‌ها زیاد توجه نکنید و به خاطر آنها خودتان را آزار ندهید. انجام یک کار خاص به شما احساس رضایت و خوشنودی می‌دهد. انجام این کار را به تعویق نیندازید و برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید. در یک رابطه عاطفی سالم، هیچ‌کدام از طرفین نباید خواسته‌ها و نظرات خود را به دیگری تحمیل کند. احترام متقابل و درک و همدلی، از اصول اساسی یک رابطه پایدار و موفق است.دیدار با یک دوست قدیمی خاطرات گذشته را زنده می‌کند و دریچه‌های جدیدی را به روی شما می‌گشاید.

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


امروز در محیط کار خبری خواهید شنید که ممکن است شما را خوشحال نکند. این خبر احتمالاً مربوط به تغییراتی در محل کارتان است. به یاد داشته باشید که هر تغییری، حتی اگر در ابتدا ناخوشایند به نظر برسد، می‌تواند فرصتی برای پیشرفت و ارتقای شما باشد. پس خودتان را نبازید و با دیدگاه مثبتی به این موضوع نگاه کنید. امروز به دلیل حجم بالای کارتان، ممکن است وقت کافی برای عشق‌تان نداشته باشید. این موضوع می‌تواند باعث دلخوری و ناراحتی همسرتان شود. بهتر است شرایط را برای او به طور کامل توضیح دهید و از او بخواهید که درک کند که این درگیری‌ها موقتی هستند و به زودی به پایان خواهند رسید و در اولین فرصت، جبران کمبود توجهتان را خواهید کرد. شما چیزی را از دست داده‌اید که به زودی دوباره آن را به دست خواهید آورد. این موضوع می‌تواند مربوط به یک شیء گمشده، یک فرصت از دست رفته یا حتی یک رابطه از دست رفته باشد. امید خود را از دست ندهید و به تلاش و کوشش خود ادامه دهید. مطمئن باشید که به زودی به آنچه می‌خواهید خواهید رسید. شما به زودی روزگار سعادت و نیک‌بختی را تجربه خواهید کرد.

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین خرداد ماه


شما به خانواده و دوستانتان علاقه‌مند هستید و به آنها اهمیت می‌دهید. اما خوشبختانه از خواسته‌های غیرمنطقی آنها رها شده‌اید و تمایل دارید که زمان بیشتری را به کار و حرفه خود اختصاص دهید. این موضوع کاملاً طبیعی است و شما حق دارید که برای خودتان وقت بگذارید و به دنبال علایق و اهداف خود باشید. به آنها توضیح دهید که این به معنای عدم علاقه شما به آنها نیست، بلکه فقط می‌خواهید زمانی را برای خودتان و برای رسیدگی به کارهایتان داشته باشید. مطمئن باشید که اگر با آنها صادق باشید و با لحنی مودبانه صحبت کنید، آنها درک خواهند کرد و از شما حمایت خواهند کرد. خبرهای خوب تحصیلی، شغلی یا مالی در راه است. این خبرها می‌توانند شامل قبولی در یک دانشگاه، دریافت شغلی جدید، ارتقای شغلی، افزایش حقوق یا دریافت یک هدیه باشند. شما به زودی یک پروژه نیمه‌تمام را به پایان خواهید رساند و از این بابت بسیار خوشحال خواهید شد. این اتفاق به شما احساس موفقیت و رضایت می‌دهد و انگیزه شما را برای انجام کارهای جدید افزایش می‌دهد. به یک سفر خواهید رفت. این سفر می‌تواند یک سفر کاری یا تفریحی باشد.

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین تیر ماه


شما در حال حاضر به شدت نیاز به آزادی و رهایی از قید و بندها دارید. این حس کاملاً طبیعی است و نشان‌دهنده نیاز شما به تغییر و تحول در زندگی‌تان است. به دنبال ریشه مشکل خود بگردید و ببینید چه چیزی مانع از تحقق آرزوها و رویاهایتان می‌شود. شاید ترس از شکست، کمبود اعتماد به نفس، یا مشکلات مالی شما را از رسیدن به اهدافتان باز می‌دارد. با شناسایی این موانع، می‌توانید راه حل‌هایی برای آنها پیدا کنید و به مسیر خود ادامه دهید. لازم است که برخی از چیزها را در گذشته رها کنید و از اشتباهاتتان درس بگیرید، اما اجازه ندهید که آنها شما را در بند خود نگه دارند. با بخشش خودتان و دیگران، و با رها کردن گذشته، می‌توانید به سوی آینده‌ای روشن و پرامید قدم بردارید. از کسی دلخور هستید، سعی کنید با او صحبت کنید و کدورت‌ها را از بین ببرید. حفظ کینه و نفرت فقط به خودتان آسیب می‌زند. با صحبت و گفتگو می‌توانید سوءتفاهم‌ها را برطرف کنید و روابطتان را بهبود ببخشید. شخصی شما را به شدت تحت نظر دارد و شما را امتحان می‌کند. سعی کنید با صبر و حوصله و با انجام کارهای درست، از این امتحان سربلند بیرون بیایید. اعتماد و احترام این شخص را با صداقت و تلاش خود جلب کنید.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین مرداد ماه


شما تمایل دارید که صمیمیت خود را با دیگران افزایش دهید، اما به نظر می‌رسد که در حال حاضر این کار برایتان دشوار است. شاید در بیان احساسات خود و برقراری ارتباط عمیق با دیگران مشکل دارید. صبر و حوصله داشته باشید و به خودتان زمان بدهید تا با احساسات خود ارتباط برقرار کنید و آنها را به درستی بیان کنید. اگر عجله کنید، ممکن است مرتکب اشتباه شوید و مجبور شوید از نو شروع کنید. به حرف‌ها و نظرات دیگران توجه کنید، اما اجازه ندهید که آنها شما را تحت تاثیر قرار دهند. به خودتان و توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید. از انجام کاری در گذشته پشیمان هستید، اما هنوز دیر نشده است. از اشتباهات خود درس بگیرید و سعی کنید در آینده آنها را تکرار نکنید. با تلاش و کوشش می‌توانید به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنید. به زودی یک اتفاق خوشایند مالی برایتان رخ خواهد داد. ممکن است وام بگیرید، در قرعه‌کشی برنده شوید یا پول زیادی به دست آورید. این پول برایتان پربرکت خواهد بود، اما مراقب باشید که آن را به راحتی هدر ندهید. با افراد دیگر در مورد مسائل خصوصی خود صحبت نکنید، زیرا ممکن است از حرف‌های شما سوء استفاده کنند.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین شهریور ماه


در صورت مشاهده ی رفتار انزواطلبانه‌ی عشق‌تان، از شخصی‌سازی موضوع و برداشت های منفی خودداری نمایید. علت این رفتار ممکن است ریشه در مسائل شخصی او داشته باشد و ارتباطی با شما نداشته باشد. به جای واکنش های تند یا انکار این فاصله، به او فضا داده و به نیازش برای خلوت احترام بگذارید. در زمینه ی امور شغلی یا تحصیلی، ممکن است نیاز به صرف هزینه یا تهیه ی اقلامی برای پیشبرد اهدافتان باشد. برای رسیدن به موفقیت، سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهید. قبل از نصیحت و تذکر به دیگران، به عمل به تعهدات و سخنان خودتان پایبند باشید. احترام به دیگران، مستلزم احترام به خود و عمل به گفته هاست. زندگی شما در حال حاضر از نظم و ترتیب خارج شده و شکل زندگی معمولی را ندارد. شاید به دلیل مشغله‌های زیاد، کارهایتان را به تعویق می‌اندازید یا در انجام آنها سهل‌انگاری می‌کنید. سعی کنید برنامه‌ریزی منظمی برای انجام کارهایتان داشته باشید و به تعهدات خود عمل کنید. با نظم بخشیدن به زندگی‌تان، آرامش و آسایش بیشتری را برای خود به ارمغان خواهید آورد.

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین مهر ماه


امروز ملاقاتی با یکی از دوستانتان خواهید داشت که این دیدار می تواند انگیزه ای دوباره برای تقویت و تحکیم رابطه تان با او باشد. در خلال این ملاقات، اطلاعات مفید و جالبی به دست خواهید آورد که می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی تان بگذارد. در آینده ای نزدیک، شاهد هیجانات و تحولات روحی بزرگی در زندگی خود خواهید بود. این تحولات شما را به مسیری رهنمون می کند که مدت ها در انتظارش بودید. برای رویارویی با این شرایط و گذر از این مراحل، خودتان را آماده کنید. به رفتار خود توجه بیشتری داشته باشید. گاه در مورد دیگران دچار غرور و خودبزرگ بینی می شوید و با لحنی کنایه آمیز و طعنه آمیز صحبت می کنید. این رفتار می تواند باعث رنجش خاطر اطرافیانتان شده و آنها را از شما دور کند. فردی در اطرافتان وجود دارد که علاقه مند به شماست، اما به دلیل رفتارهای نامناسب شما، از ابراز علاقه خود واهمه دارد. مراقب رفتارتان باشید و سعی کنید با احترام و مهربانی با دیگران برخورد کنید، تا مبادا این عشق پنهان را از دست بدهید. مشکل اداری که با آن دست به گریبان هستید به زودی حل خواهد شد و شما به نتیجه مطلوب و دلخواهتان خواهید رسید.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین آبان ماه


امروز تمایل دارید در مورد خواسته ها و احساساتتان در رابطه عاطفی خود با طرف مقابلتان صحبت کنید. اما مراقب باشید که منظور خود را به طور واضح و شفاف بیان کنید تا از بروز سوء تفاهم و برداشت های نادرست جلوگیری شود. احساس می کنید که به فضای شخصی و تنهایی نیاز دارید تا زمانی را به فعالیت های خلاقانه و مورد علاقه خود اختصاص دهید. این امر می تواند به احساس شادابی و طراوت در شما کمک کند. گاه فاصله و دوری می تواند باعث ایجاد حس دلتنگی و اشتیاق در افراد شده و ارتباط عاطفی بین آنها را تقویت کند. در مورد تصمیمی که گرفته اید، از دیگران انتظار کمک یا تایید نداشته باشید. روی پای خود بایستید و با اتکا به توانایی هایتان، مسیر خود را ادامه دهید. از حرف های غیرضروری و بیهوده پرهیز کنید و تمام تمرکزتان را بر روی اهدافتان معطوف کنید. در مورد جابجایی یا تغییری با فردی بحث و گفتگو می کنید. مراقب باشید که فریب حرف های متناقض و غیرقابل اعتماد او را نخورید. کاری را که مدتها به تعویق انداخته بودید، انجام می دهید. در حال برنامه ریزی برای سفر چند روزه ای هستید. این سفر می تواند فرصتی برای تجدید قوا و کسب تجربه های جدید باشد.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین آذر ماه


امروز باید از عجله و شتابزدگی پرهیز کنید. ممکن است در اثر عجله، فرصت های ارزشمندی را که هنوز تجربه نکرده اید، از دست بدهید. اگرچه دیدگاه کلی شما در مورد هدفتان صحیح است، اما هنوز بهترین راهکار برای رسیدن به آن را نیافته اید. مجدداً همه ی انتخاب هایتان را بررسی کنید. بعد از مدتی تلاش و پیگیری، یک مشکل مهم اداری یا مالی شما به سرانجام خواهد رسید و این امر می تواند موجب خوشحالی و رفع نگرانی شما شود. به قولی که به کسی داده اید و برای انجام آن تاریخی را تعیین کرده اید، پایبند باشید. تعهدات خود را جدی بگیرید و در انجام آنها کوتاهی نکنید. کمی بیشتر به ظاهر خود اهمیت بدهید. منظور این نیست که هزینه های اضافی و گزاف را متحمل شوید، بلکه سعی کنید با نظم و آراستگی، ظاهری آراسته و مناسب داشته باشید. رویارویی با یک واقعیت ممکن است قلبتان را به درد آورد و شما را غمگین کند. اما به یاد داشته باشید که این غم و اندوه گذراست و دیر یا زود برطرف خواهد شد. یکی از نزدیکانتان چیزی را از شما پنهان می کند. هویت این شخص و موضوع پنهان شده، مشخص نیست.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین دی ماه


اگر قصد دارید که قدرت خود را به همه ثابت کنید و همه چیز را تحت کنترل خود درآورید، بدانید که درگیر یک بازی بیهوده شده اید. گاهی اوقات امکان کنترل همه چیز وجود ندارد و باید با شرایطی که خارج از اراده شما هستند کنار بیایید. در این شرایط، انعطاف پذیری و صبر پیشگی می تواند راهگشای شما باشد. از مبارزه با اموری که اجتناب ناپذیر هستند دست بردارید و سعی کنید با شرایط موجود کنار بیایید تا بتوانید با کمترین چالش، از این روز عبور کنید. عشق یکی از مهمترین ارکان زندگی هر انسان است. قدر عشق و محبت اطرافیانتان را بدانید و آن را دست کم نگیرید. متاسفانه در اطرافتان افراد حراف زیادی وجود دارند که ممکن است با صحبت های خود شما را تحت تاثیر قرار داده و تصمیم گیری را برایتان دشوار کنند. در این روزها به حرف دل خودتان بیشتر توجه کنید و با تدبیر و عقلانیت تصمیم بگیرید. با خودتان صادق باشید و به اشتباهات خود اعتراف کنید. در مورد یک مسئله کاری راه را اشتباه رفته اید و حالا وقت آن است که با جبران اشتباهات گذشته، مسیر خود را تصحیح کنید. در رابطه عاطفی تان برای رسیدن به خواسته تان ممکن است لازم باشد برای مدتی سکوت اختیار کنید و از بیان برخی احساسات و خواسته های خود خودداری کنید.

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین بهمن ماه


تغییراتی که در محیط کار خود ایجاد کرده اید، تاثیر مثبتی بر درآمد مالی شما خواهد داشت و می توانید منتظر افزایش درآمدتان باشید. با وجود تلاش های بی وقفه شما، برای رسیدن به اهدافتان به کمی صبر و حوصله نیاز دارید. اهداف شما بلندمدت هستند و تحقق آنها زمان می برد. امروز در مسائل عاطفی خود با اتفاقات غیرمنتظره ای روبرو خواهید شد. سعی کنید خودتان را کنترل کنید و با حوصله و تدبیر با این موضوعات برخورد کنید تا مشکلات به شرایط قبلی خود بازگردند. در مورد یک موضوع مهمی که پیش آمده است، جانب احتیاط و هوشیاری را از دست ندهید. با دقت و تامل در مورد آن تصمیم بگیرید و اقدام کنید. پیشنهاد کاری جدیدی به شما ارائه می شود. قبل از قبول یا رد کردن این پیشنهاد، به طور کامل در مورد آن بررسی و تفکر کنید. می توانید با افراد مورد اعتماد خود نیز مشورت کنید تا تصمیمی درست بگیرید. شما توانایی کنترل اوضاع و هدایت مسیر زندگی خودتان را دارید. به خودتان ایمان داشته باشید و نگران هیچ چیزی نباشید. با تلاش و مثبت اندیشی می توانید به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 23 خرداد 1403 برای متولدین اسفند ماه


امروز خبری به گوشتان می رسد که مسیر زندگی تان را به طور کلی تغییر خواهد داد. این تغییر مسیر، احساس آزادی و رهایی جدیدی را به شما هدیه می دهد و دیدگاه شما نسبت به زندگی را دگرگون می کند. احتمال دارد در پی این تحولات، تصمیم به تغییر شغل یا حتی محل زندگی خود بگیرید. با وجود این تمایلات و اشتیاق برای تغییر، بهتر است برای تصمیم گیری های بزرگ، کمی صبر کنید و با تفکر و تامل بیشتر اقدام کنید. در نظر داشته باشید که تصمیمات شما، مخصوصاً تصمیمات بزرگ، می تواند بر زندگی اطرافیان نیز تاثیرگذار باشد. به نظر می رسد اخیراً به پیشنهاد یکی از دوستان خود پاسخ منفی داده اید. بهتر است در فرصتی مناسب از او دلجویی کنید و دلایل تصمیم خود را برایش توضیح دهید. در حال حاضر احساس ناامیدی و یاس بر شما غلبه کرده و از همه چیز و همه کس مایوس شده اید. متاسفانه حسادت و رقابت اطرافیان، موجب ایجاد مشکلاتی در کار شما شده است. به جای توجه به ظواهر فریبنده دنیا، قدر داشته های خودتان را چه مادی و چه معنوی بدانید. شاید نیاز داشته باشید برای مدتی از همه و همه چیز دور شوید و با خودتان تنها باشید تا به تفکر و خودشناسی بپردازید.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب بعد از خریدن مبل دست دوم توسط رهبری: تا الان زندگی ‌ما طلبگی بوده، الان هم مبل در خانه نیاورید! (134 نظر) روایتی از عصبانیت رهبر معظم انقلاب از عوض کردن فرش کهنه و نخ نمای خانه شان: اشتباه کردید که عوض نمودید بروید همان زیلوها را بیاورید (123 نظر) رهبر معظم انقلاب: ما درخانه تنها یک فرش دستباف داریم که جهیزیه همسرم بوده بقیه خانه موکت است/ ساده زیستی ایشان مثال زدنی است (113 نظر) خلاقیت خنده دار مغازه دار اردبیلی برای کشاندن مشتری به مغازه حماسه آفرید/ مغز نیس که معدن طلاست😂👌+عکس (85 نظر) تزئین میز عزای سعید راد با شمع و گل و خرما و عکس های یادگاری در خانه مجللشان/ خدا رحمتشون کنه+عکس (83 نظر) ابتکار جالب یک مرد خلاق در دادن انواع لقب به مسعود پزشکیان حماسه آفرید+ویدئو/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (61 نظر) نگاهی به اعلامیه ترحیم مادر جوان حمید گودرزی که دیشب خبر فوتش را آقای بازیگر اعلام کرد +عکس/ روحش شاد (61 نظر) خلاقیت خنده دار هندونه فروش شیرازی، برای فرار از گرما حماسه آفرید/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (60 نظر) عروسِ رهبر معظم انقلاب: بچه ام اسباب بازی ندارد، در اتاق آقا یک میز هست و 6 تا صندلی پلاستیکی و یک تلفن که به دیوار وصل است+عکس (55 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (45 نظر) خلاقیت خنده دار هندوانه فروش سمنانی برای جذب مشتری حماسه آفرید/ مغز نیست که معدن طلای خالصه😂+عکس (36 نظر) رونمایی از همزاد و بدل ایرانی هانده ارچل، بازیگر ترکیه‌ای محبوب ایرانی ها/ ایشون هم بازیگر خیلی معروفیه+عکس (27 نظر) نگاهی به جشن تولد عاشقانه 45 سالگی الهام چرخنده بازیگر سریال آوای باران و باکس گل شیک روی میز/ مبارکا باشه+عکس (26 نظر) استوری تبریک خاص سرلشگر باقری به مناسبت روز چپ دست‌ها به رهبر معظم انقلاب+عکس (20 نظر) تصویری از خانه ابدی برادر زاده نرگس محمدی / روحش شاد و یادش گرامی (17 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 4 مرداد 1403
فال روزانه امروز پنجشنبه 4 مرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403
فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 4 مرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403+فیلم
تکلیف سربازی مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند مشخص شد / پاسخ قاطع مدیران تراکتور به یک سؤال حیاتی
خاطره تکان دهنده ناصرالدین شاه از موزه لوور
راستی آزمایی ادعای جنجالی مجری تلویزیونی پرسپولیسی علیه مهدی ترابی / آیا خرید 70 میلیاردی زنوزی مجبور به رفتن به فجر سپاسی شیراز می شود؟
تماس تلفنی سیدمحمد خاتمی با علی دایی برای عیادت از شهریار فوتبال ایران/ بسیار علاقه‌مند بودم که شخصاً به عیادت شما بیایم اما...+عکس
تعریف و تمجید عاشقانه رهبر معظم انقلاب از همسرشان: وقتی من زندان بودم همسرم مریض بوده، بی‌پول بوده اما به من چیزی نمی‌گفت
تابستان و نوشیدنی‌های خنک: آب بهتر است یا شربت؟!
تفاوت گوشی ویتنام و چین چیست: کدام مونتاژ ارزش خرید دارد؟
(عکس) رونمایی از عروسک خوشگل المپیک 2024 پاریس/ چه رنگ جذابی داره + تصاویر کارخانه تولید کننده عروسک المپیک
(عکس) میز عسلی های سنگی و گلدان بسیار خوشرنگ خانه بهرام رادان و همسرش، مینا مختاری/ تاثیر حیرت‌انگیز اکسسوری‌های آبی رنگ درخانه‌ای با مبلمانی به رنگ خنثی
یکی از شاهکار های دانش آموز دوازدهمی در امتحانات نهایی!/ نمراتی که حتی بالای 7 هم نمیشوند!
منتخب روز   
ابتکار جالب یک مرد خلاق در دادن انواع لقب به مسعود پزشکیان حماسه آفرید+ویدئو/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (فیلم) سکانس فوق عاشقانه شهاب حسینی و لیلا حاتمی در فیلم "پرسه در ماه" / ما کاملا شبیه همیم طرز نگاهامون دو دو زدن چشامون ...😍 استارت تمرینات سخت علیرضا بیرانوند در تراکتور +فیلم/ آقای دروازه بان آمادگی بدن بالایی دارد! سکانس عاشقانه دل باختن قباد به شهرزاد/ نشود فاش کسی آنچه میان من و توست (فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان....