فال روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403

  سه شنبه، 29 خرداد 1403 ID  کد خبر 393345
فال روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 30 خرداد 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین فروردین ماه


تمایل ذاتی شما به معاشرت با دیگران و گردهم آوردن دوستان، می‌تواند فرصتی عالی برای تقویت روابط و تبادل نظر در مورد موضوعات مورد علاقه‌تان باشد. شاید نتوانید همه دوستانتان را در یک جمع بزرگ دور هم جمع کنید، اما حتی یک ملاقات دوستانه کوچک هم می‌تواند برایتان لذت‌بخش و مفید باشد. امروز همچنین فرصتی مناسب برای تمرکز بر جنبه‌های مثبت زندگی و یافتن راه‌هایی برای ارتقای آن است. چه برای خودتان، چه برای عزیزانتان، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید تغییر مثبتی ایجاد کنید. این تفکر انگیزه‌ی شما را افزایش می‌دهد و شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان و آینده‌ای که آرزویش را دارید، هدایت می‌کند. در حال حاضر، شما بر امور زندگی خود تسلط دارید و با هوشیاری و تلاش در جهت رسیدن به خواسته‌هایتان گام برمی‌دارید. این تلاش‌ها موجب احترام اطرافیانتان شده است. با این حال مراقب باشید زود رنج و پرتوقع نشوید. محبوبیت شما در میان اطرافیانتان نشان‌دهنده ی روابط صمیمی شما با آنهاست، اما حفظ این روابط نیازمند تعادل و درک متقابل است. به زودی یک قرض کوچک را تسویه خواهید کرد. این می‌تواند نشان‌دهنده ی مسئولیت‌پذیری و تعهد شما در قبال تعهدات مالی‌تان باشد

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


در گذر زندگی، گاه به دام وابستگی افراطی به دیگران گرفتار می‌شوید، غافل از آنکه این امر نه تنها عزت نفستان را خدشه‌دار می‌کند، بلکه طعم شیرین استقلال را نیز از کامتان می‌رباید. مخصوصاً در روابط عاطفی، این تسلیم محض در برابر خواسته‌ها و نظرات طرف مقابل، می‌تواند زمینه‌ساز سوءاستفاده و تحقیر شما شود. گویی با عدم ابراز وجود و عدم پذیرش مسئولیت، به طور ناخودآگاه به او پیام می‌دهید که برای تعیین مسیر زندگی‌تان به او نیازمندید و ارزش و احترام چندانی برای خود قائل نیستید. به یاد داشته باشید که هر انسانی، فارغ از جنسیت یا جایگاهش در زندگی، مُستحق احترام و ارزش است. اعتماد به نفس و استقلال، نه تنها در روابط عاطفی، بلکه در تمامی جنبه‌های زندگی، رمز خوشبختی و کامیابی است. برای افزایش درآمد و رشد شغلی از متخصصان و افراد باتجربه در حوزه کاری خود راهنمایی بخواهید. انتظار معجزه نداشته باشید: موفقیت و کامیابی یک شبه به دست نمی‌آید و نیازمند تلاش و پشتکار است. به زودی خبر خوشی به گوشتان خواهد رسید که موجب شادی و خرسندی تان می‌شود. این خبر می‌تواند آغازگر تحولات مثبت در زندگی‌تان باشد.

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین خرداد ماه


مراقب باشید که در رویاپردازی غرق نشوید و از مسیر زندگی واقعی عقب نیفتید. اگر در رابطه عاطفی خود با چالش تصمیم گیری مهمی روبرو هستید، شجاعت و صراحت را در پیش بگیرید. با ساده سازی رویکردتان و پرهیز از پیچیدگی های غیرضروری، می توانید به وضوح بیشتری در تصمیم گیری دست یابید. در روابط عاطفی خود با دیدی مثبت و خوش بینانه به آینده نگاه کنید. بدبینی و تردید می تواند تاریکی را به روابط شما سرایت دهد و مانع از صمیمیت و تعهد عمیق تر شود. احتمال وقوع جابجایی یا تغییر در زمینه شغل یا محل سکونت شما وجود دارد. این جابجایی می تواند فرصت های جدید و تجربیات ارزشمندی را برای شما به ارمغان آورد. با آغوش باز از این تغییرات استقبال کنید و از آنها به عنوان سکوی پرتابی برای پیشرفت و ارتقای خود استفاده کنید. از مقایسه کردن خود با دیگران و شرایط زندگی آنها خودداری کنید. به یاد داشته باشید که هر فرد مسیر و تجربیات منحصر به فرد خود را دارد. به جای مقایسه، بر روی اهداف و مسیر زندگی خود تمرکز کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. انجام یک عمل خیرخواهانه و کمک به دیگران می تواند حس رضایت و خرسندی عمیقی را در شما به وجود آورد.

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین تیر ماه


امروز با کمی تأمل در مورد زندگی خود، متوجه خواهید شد که تکلیف بسیاری از مسائل برایتان روشن شده است. این وضوح ذهنی می تواند انگیزه ای برای ایجاد تغییرات مثبت و سازنده در زندگی شما باشد. به ندای قلب خود گوش فرا دهید و اجازه دهید که احساساتتان شما را راهنمایی کنند و در تصمیم گیری هایتان نقش داشته باشند. به زودی شاهد پیشرفت های مثبت در رابطه عاطفی خود خواهید بود. اوضاع مطابق میل شما پیش خواهد رفت و از این بابت احساس خوشبختی و رضایت خواهید کرد. گاهی لازم است اولویت را به خودتان و نیازهایتان بدهید. از ابراز خواسته ها و علایقتان واهمه نداشته باشید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید. به زودی پیشنهادی دریافت خواهید کرد که می تواند مسیر زندگی شما را به طور کلی تغییر دهد. این فرصت را دست کم نگیرید و با دقت و وسواس در مورد آن بررسی و تفکر کنید. در جمعی تازه حضور خواهید یافت و با افراد جدیدی آشنا خواهید شد. این آشنایی ها می تواند منشأ دوستی ها و همکاری های مثمر ثمر در آینده باشد. تلاش کنید تا از روزمرگی و یکنواختی زندگی خود فاصله بگیرید. به دنبال علایق و سرگرمی های جدید باشید و از انجام فعالیت های متنوع و چالش برانگیز نترسید.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین مرداد ماه


امروز از خودتان بپرسید که چه چیزی برایتان در زندگی از همه چیز مهمتر است و چه مسیری را می خواهید در آینده دنبال کنید. ممکن است در بزنگاه مهمی قرار بگیرید که مجبور به انتخاب بین مسیر فعلی زندگیتان و یک زندگی با ثبات تر باشید. این انتخاب می تواند دشوار باشد، زیرا ترس از ناشناخته ها شما را احاطه کرده است. به یاد داشته باشید که رسیدن به ثبات و آرامش در زندگی گاه مستلزم تغییر برخی از عادت ها و الگوهای رفتاری شماست. از این تغییرات نترسید و با آغوش باز آنها را پذیرا باشید. به جای اینکه مدام در مورد عشق و تعهد همسرتان تردید داشته باشید، به رفتار و اعمال او توجه بیشتری کنید. گاهی اوقات، رفتارها به مراتب گویاتر از کلمات هستند و می توانند حقایق را به شما نشان دهند. اگر تمایل دارید برای کسی که دوستش دارید کاری انجام دهید، درنگ نکنید و آن کار را انجام دهید. ابراز محبت و انجام کارهای نیک برای عزیزان می تواند شادی و رضایت زیادی را به ارمغان بیاورد. اگر کسی با حرف ها یا رفتار خود شما را عصبانی یا آزرده می کند، از او فاصله بگیرید. این افراد به جای خیر شما، به دنبال منافع خود هستند و می توانند آرامش شما را برهم بزنند.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین شهریور ماه


امروز آرامش و خونسردی شما در برابر چالش ها و تحریکات احتمالی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. مراقب باشید که در دام عصبانیت و واکنش های احساسی نیفتید. در موقعیت های مختلف، سعی کنید با حفظ آرامش و متانت، ظرافت و پختگی خود را به دیگران نشان دهید. هیچ نیازی نیست که برای جلب رضایت دیگران یا اثبات خودتان، رفتار و نظراتتان را تغییر دهید. به ارزش ها و باورهایتان پایبند باشید و با قاطعیت و احترام از آنها دفاع کنید. رویای سفر به مکانی هیجان انگیز ذهن شما را به خود مشغول کرده است. اما در حال حاضر شرایط لازم برای تبدیل این رویا به واقعیت مهیا نیست. به جای غرق شدن در فانتزی های غیرقابل دسترس، بر روی اهدافی که در دسترس شما هستند تمرکز کنید. به زودی به یک مراسم دعوت خواهید شد. قبل از قبول این دعوت، به شرایط خودتان و میزان تمایل و انرژی تان برای حضور در این مراسم خوب فکر کنید. در محیط کار یا در مورد مسائل خانوادگی، از پافشاری بیش از حد بر روی فرضیه ها و ایده هایتان خودداری کنید. ذهنتان را باز نگه دارید، به دیدگاه های دیگران گوش فرا دهید و برای رسیدن به یک درک مشترک و راه‌حل مناسب تلاش کنید.

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین مهر ماه


به یاد داشته باشید که شما تنها فردی نیستید که می توانید از پس مشکلات خود بربیایید. یاد بگیرید که به اطرافیان و عزیزانتان اعتماد کنید. آنها از اینکه دائماً نگران شما باشند و درگیر مشکلاتتان شوند، خوشحال نمی شوند. آنها نیز مانند شما یاد گرفته اند که با شرایط زندگی خود کنار بیایند و خود را با آن وفق دهند. امروز زمانی مناسب برای رسیدگی به امور مالی و برنامه ریزی برای ماه آینده است. هزینه های زیادی در انتظار شما هستند و اگر حواستان را جمع نکنید، ممکن است با مشکل مواجه شوید. بودجه بندی دقیق و مدیریت صحیح پول می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان و جلوگیری از مشکلات مالی در آینده کمک کند. مراقب باشید که تحت تاثیر حسادت و غبطه اطرافیانتان قرار نگیرید. همیشه به یاد داشته باشید که زندگی هر کس منحصر به فرد است و مقایسه کردن خود با دیگران فقط باعث رنجش و ناراحتی شما می شود. اخیراً حرفی شنیده اید که شما را ناراحت کرده است. قبل از اینکه واکنش نشان دهید و یا اقدامی انجام دهید، به این موضوع خوب فکر کنید. ممکن است منظور گوینده آن چیزی نباشد که شما برداشت کرده اید. با صبر و حوصله به حرف های او گوش فرا دهید و سعی کنید از دیدگاه او به موضوع نگاه کنید.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین آبان ماه


شما همیشه به دنبال راه هایی برای متمایز شدن از دیگران هستید. این تمایل به خاص بودن می تواند شما را به سمت چالش ها و تجارب جدید سوق دهد و زندگی تان را پربارتر و هیجان انگیزتر کند. با وجود تمایل به خاص بودن، شما نیز مانند هر انسان دیگری به محبت و تایید اطرافیانتان نیاز دارید. دوست دارید که مورد تحسین و قدردانی آنها قرار بگیرید و احساس کنید که برایشان ارزشمند هستید. متفاوت بودن با دیگران همیشه آسان نیست و گاه با چالش ها و سختی هایی همراه است. ممکن است اطرافیانتان شما را درک نکنند و یا از ایده ها و رفتارهای شما انتقاد کنند. برای غلبه بر این چالش ها، باید صبور باشید و با اطرافیانتان صحبت کنید و آنها را از دیدگاه و احساسات خود آگاه کنید. برای حل مشکلات موجود در رابطه عاطفیتان، باید سعی کنید که با دیدگاهی بی طرفانه به مسائل نگاه کنید. به حرف های کسی که به شما می گوید دوستتان دارد، گوش فرا دهید و به او اعتماد کنید. عشق یک احساس قوی و ارزشمند است و می تواند زندگی شما را به کلی تغییر دهد. در روزهای آینده بیشتر مراقب مال و اموالتان باشید. احتمال گم شدن یا دزدیده شدن وسایلتان وجود دارد.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین آذر ماه


امروز روز شماست! روزی پر از فرصت های جدید و شگفت انگیز. بدون هیچ نگرانی به آینده فکر کنید و با اعتماد به نفس به دنبال اهدافتان بروید. به یاد داشته باشید که تنها خودتان مسئول زندگی تان هستید و اکنون زمان آن است که از این فرصت ها برای پیشرفت و رسیدن به آرزوهایتان استفاده کنید. اگر احساس می کنید که در مسیر زندگی تان به بن بست رسیده اید، ترسی از شروع دوباره نداشته باشید. با اعتماد به نفس و با استفاده از تجربیات گذشته تان، می توانید مسیر جدیدی را برای خودتان ترسیم کنید و به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید. همه چیز در حال حاضر به نفع شما پیش می رود. از این فرصت استفاده کنید و با تلاش و پشتکار به اهدافتان برسید. به خودتان ایمان داشته باشید و از هیچ تلاشی برای موفقیت دریغ نکنید. یکی از نزدیکان شما با مشکلاتی روبرو شده است و به کمک و حمایت شما نیاز دارد. با صبوری به او گوش فرا دهید و سعی کنید تا جایی که می توانید به او کمک کنید. امروز ارتباطتان با شخصی که باورش برایتان سخت است برقرار می شود و او را ملاقات خواهید کرد. سعی کنید تا می توانید خودتان باشید و بیش از حرف زدن گوش کنید. این ملاقات می تواند شروع یک دوستی جدید یا یک رابطه عاطفی باشد.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین دی ماه


این روزها دریچه ای نو به سوی تحولات مثبت در زندگی تان گشوده شده است. تمام شرایط برای یک شروع تازه مهیا است. با جسارت و پشتکار، گام در این مسیر بگذارید و از گذشته درس بگیرید تا آینده ای درخشان برای خود رقم بزنید. در اعماق وجودتان، قدرتی بی کران نهفته است که یارای خلق شگفت انگیزترین ایده ها را دارد. به ندای قلبتان گوش فرا دهید و از قوه تخیل خود برای خلق دنیایی ایده آل استفاده کنید. شاید درک ایده های شما برای دیگران دشوار باشد، اما تا زمانی که نیازی به اثبات آن ها نباشد، رازتان را در قلب خود حفظ کنید. ضرر مالی اخیر هرچند تلخ بود، اما درس های ارزشمندی را به ارمغان آورد. از این پس با عقلانیتی مضاعف گام بردارید، در معاملات مالی احتیاط کنید و هرگز کورکورانه به کسی اعتماد نکنید. به زودی در مسیر شغلی یا محل زندگیتان تغییری رخ خواهد داد. اگر از شرایط فعلی ناراضی هستید و به دنبال تحولی اساسی در زندگی تان می گردید، از این فرصت نهایت استفاده را ببرید و با شجاعت به سوی خواسته هایتان حرکت کنید. در انتخاب دوست دقت بیشتری به خرج دهید. همه افرادی که در اطرافتان هستند لزوماً دوستان واقعی شما نیستند.

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین بهمن ماه


تغییرات چشمگیری در عرصه های اجتماعی و اقتصادی در حال وقوع هستند که ذهن شما را به تکاپو انداخته تا نقش خود را در بهبود زندگی عزیزان تان بیابید. تفکر در مورد گام هایی که می توانید در این مسیر بردارید به شما کمک می کند تا آینده خود را همانگونه که می خواهید طراحی کنید. شما آماده اید تا با هر کسی که قصد دارد کنترل امور را از دست شما خارج کند مقابله کنید. با وجود این عزم راسخ، به یاد داشته باشید که امروز بهترین برنامه ها نیز بدون در نظر گرفتن محدودیت هایتان و با بار بیش از توان شما به ثمر نخواهند رسید. صبر پیشه کنید و گام هایتان را با دقت بر دارید. رابطه عاطفی شما در گذشته با چالش های زیادی روبرو بوده است. از این پس سعی کنید از عشقتان دور نشوید و به او آزاری نرسانید. هر دوی شما سزاوار زندگی در آرامش و صلح هستید. نگرانی هایتان را با فردی خردمند و باتجربه در میان بگذارید و از او مشورت بخواهید. کمک و راهنمایی این فرد می تواند به شما در حل مشکلات و یافتن مسیر درست کمک کند. اوضاع بهتر از آنچه که شما فکر می کنید پیش خواهد رفت. با امید و اعتماد به نفس به آینده نگاه کنید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 30 خرداد 1403 برای متولدین اسفند ماه


شرایط فعلی نویدبخش تحولات بزرگی در آینده نزدیک زندگی شماست. به نظر می رسد این تغییرات بیشتر در حوزه روابط اجتماعی شما، به خصوص رابطه عاطفی تان رخ خواهند داد. اگر در حال حاضر در تار و پود عشق گرفتارید، این دگرگونی‌ها می‌تواند به معنای عمیق‌تر شدن تعهدات، عبور از چالش‌ها و گذر از فراز و نشیب‌ها باشد و یا حتی ممکن است نویدبخش داستانی تازه و عشقی عمیق‌تر برای افراد مجرد باشد.شما قلبی مهربان و روحی بخشنده دارید و همواره در تلاش هستید تا به هر طریق ممکن به اطرافیانتان یاری برسانید. اگر یاری رساندن به دیگران و دیدن لبخند بر لبانشان به شما آرامش می‌دهد، دریغ نکنید و با تمام وجود به آنها کمک کنید. یکی از دوستانتان با انجام کاری یا گفتن حرفی خیالتان را از مسئله ای که نگران آن هستید راحت می کند. این امر می‌تواند شامل ارائه راهنمایی، کمک مالی، میانجی‌گری و یا هر اقدام دیگری باشد که به حل مشکل شما یاری رساند. برنامه‌ریزی برای سفری در سر دارید. سفری برای دیدار با شخصی خاص، سفری برای یافتن گمشده‌ای، سفری برای آغاز داستانی تازه. این سفر هر چه که باشد، نویدبخش تحولات و تجربیات جدیدی است.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (644 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (111 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (89 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (63 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (61 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (44 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (39 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (29 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (23 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (20 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (20 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (16 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (15 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (13 نظر) نگاهی به حضور صبحگاهی بازیگران و چهره‌های مشهور در کله‌پزی+عکس/ از الناز شاکردوست و المیرا شریفی مقدم تا احسان خواجه امیری و نسرین مقانلو (12 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
نجات گروگان 50 میلیارد تومانی از چاه 3 متری
دولت پزشکیان چگونه دولتی خواهد بود؟
قتل دلخراش و هالیوودی توسط پسر 17 ساله در شیراز
هیچ رهبری جرأت شلیک موشک به اسرائیل را نداشت!
توصیه پورمحمدی به پزشکیان برای چینش اعضای کابینه
اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد
توقف پذیرش دانشجو در دورۀ شبانۀ دانشگاه شهید باهنر کرمان
ویدیو/ شبیه‌سازی عواقب وحشتناک بمباران هسته‌ای/ قیامت مصنوعی یا پایان جهان در آمریکا
بایدن: نه تنها در مبارزات انتخاباتی هستم بلکه جهان را اداره می‌کنم
(ویدئو) وقتی سلبریتی‌های مرده دوباره زنده می‌شوند/ هوش مصنوعی کتاب‌ها را با صدای بازیگران فقید روایت می‌کند!
(ویدئو) جوانمردی بی‌نظیر شهریار ایران‌زمین کوروش کبیر در برابر زیباترین اسیر خود، پانته‌آ / داستانی که قرن‌هاست ستایش می‌شود!
زیبایی دختر ورزشکار برای تیمش دردسر آفرین شد
(ویدئو) الماس سیاه؛ راز سلامتی و زیبایی با نادرترین سیب جهان که همه را شگفت‌زده کرده است!
مسعود پزشکیان: کسانی که با ما نیستند هم مردم هستند/ پست و مقام برای قیافه گرفتن نیست، برای خدمتگزاری است
ویدیو/ تلفیق علم و فناوری در تولید هنر به وسیلۀ ربات‌های مجسمه‌ساز
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان