فال روزانه امروز چهارشنبه 9 خرداد ماه 1403

  سه شنبه، 08 خرداد 1403 ID  کد خبر 390478
فال روزانه امروز چهارشنبه 9 خرداد ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 9 خرداد 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین فروردین ماه


امروز موضوعی ذهنتان را به خود مشغول کرده که نیاز به بیان آن داربد. تعلل در بیان این افکار به بهانه صبر برای زمان مناسب، ممکن است فرصت ابراز آنها را به طور کامل از بین ببرد. اگرچه ممکن است بیان آنها با واکنش دلخواهتان روبرو نشود، اما زمینه را برای گفتگو و رسیدن به تفاهم فراهم خواهد کرد. امروز از مخالفت دیگران هراسی ندارید و برای مقابله با آنها آماده هستید. با این حال، بهتر است احتیاط کنید، زیرا ممکن است فردی که شما را دشمن می‌دانید، در واقع دوست خیرخواهی باشد که قصد کمک به شما را دارد. در حال حاضر از روابط عاشقانه خود رضایت دارید و به آینده‌ای روشن با عشق زندگی‌تان امیدوار هستید. با این حال، برای مطرح کردن بحث ازدواج هنوز زود است. امروز هدیه‌ای دریافت خواهید کرد که از نظر معنوی برای شما ارزشمند خواهد بود، حتی اگر ارزش مادی چندانی نداشته باشد. اگر در حال برنامه‌ریزی برای معامله یا انجام کار جدیدی هستید، در انجام آن تعلل نکنید و فرصت را از دست ندهید. حفظ آرامش: در شرایط سخت، آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید.

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


امروز کلماتتان وزنی دوچندان یافته و با نفوذی عمیق در مخاطب، اثرات شگفت انگیزی بر جای می‌گذارند. در طول روز گویی فرشته های بخت و اقبال در مسیرتان پرواز می‌کنند و فرصت های فوق العاده ای را پیش روی شما قرار می‌دهند. شرکت در فعالیت های اجتماعی، حضور در رویدادها و یا حتی یک مهمانی ساده، می‌تواند دریچه‌ای نو به سوی موفقیت و پیشرفت بگشاید. از این فرصت ها برای نشان دادن توانایی ها و استعدادهای خود به دیگران استفاده کنید. مراقب باشید که احساسات خود را به طور کامل و بدون مدیریت بروز ندهید. هیجانات افراطی و عدم کنترل احساسات می تواند باعث سوء تفاهم و برداشت نادرست دیگران از شما شود و به عنوان نقطه ضعفی در شخصیتتان تلقی گردد. انجام کارهای تکراری و یکنواخت می تواند مانند زنجیری نامرئی روح شما را در بند بکشد و خلاقیت و شادابی را از وجودتان ربوده، به تاریکی و کسالت فرو ببرد. هوشیاری و ذکاوت ذاتی شما یاریگر شماست تا دریابید که چه چیزی برایتان بهتر است و چه مسیری شما را به سوی خوشبختی و شکوفایی رهنمون می کند.

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین خرداد ماه


امروز دریچه‌ای نو به روی شما گشوده می‌شود و درک می‌کنید که گاه اتکا به احساسات و شهود می‌تواند در مسیر کسب دانش و معرفت، راهگشاتر از اتکا به عقل صرف و منطق خشک باشد. از جمود تفکر منطقی خود رها شوید و به ندای قلبتان گوش فرا دهید. امروز احتمال بروز تنش و چالش در روابطتان وجود دارد. مراقب باشید که با بی‌احتیاطی و تندخویی، صلح و صفا را به خصومت و جدل تبدیل نکنید. نسبت به رفتار و گفتار اطرافیانتان حساسیت بیش از حد نشان ندهید. به یاد داشته باشید که حل برخی مسائل زمان‌بر است و شکیبایی در این مسیر، فضیلتی ارزشمند است. از تلاش دست نکشید و اجازه دهید گذر زمان، پیچیدگی‌های مشکل را تلطیف کند و راه حلی مناسب پیش رویتان قرار دهد. نگرانی‌ها و دغدغه‌های ذهنی خود را نادیده نگیرید. شجاعت به خرج داده و با آن‌ها روبرو شوید. به جای غرق شدن در اضطراب، به دنبال راه‌حلی منطقی و کارآمد باشید. وفاداری در عشق، کلید رسیدن به آرامش و خوشبختی است. تردیدها و دودلی ها را کنار بگذارید و با قاطعیت و صداقت مسیر خود را در عشق پیش ببرید.

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین تیر ماه


امروز قلمرو ستاره‌ها حاکی از آن است که ابتکار عمل و پویایی کلید گشایش بخت و اقبال شما خواهد بود. منتظر ماندن برای اینکه فرصتی از راه برسد و یا اینکه دیگری قدم اول را بردارد، سودی به حال شما نخواهد داشت. انرژی نهفته در وجودتان شما را به سوی فعالیت و کار سوق می‌دهد. این اشتیاق درونی را دست کم نگیرید و از آن به عنوان نیروی محرکه‌ای برای پیشرفت و تعالی خود استفاده کنید. کارهای زیادی در انتظار انجام شدن هستند. از جای خود بلند شوید و دست به کار شوید. اما به یاد داشته باشید که شما مجبور نیستید تمام بار مسئولیت‌ها را به تنهایی بر دوش بکشید. برخی از وظایف را به دیگران واگذار کنید تا سرعت پیشرفت خود را افزایش دهید. همچنین ذهن خود را برای ایده‌های جدید باز نگه دارید. اگر کسی با پیشنهادی خلاقانه نزد شما آمد، پیش از آنکه به طور کامل آن را بررسی کنید، آن را رد نکنید. ستاره‌ها در این روز به شما نویدبخش فرصت‌های جدید و موفقیت‌هایی هستند که در انتظار کسانی است که با شجاعت و ابتکار عمل گام برمی‌دارند.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین مرداد ماه


امروز احتمالات و موقعیت‌های جدیدی در مسیرتان قرار خواهند گرفت که اگر با ذهنی باز و پذیرا آنها را بپذیرید، شگفت‌زده خواهید شد. این روز فرصتی طلایی برای رها کردن قضاوت‌ها و پیش‌داوری‌ها در مورد دیگران و تمرکز بر روی جنبه‌های مثبت آنهاست. با نگرشی مثبت و اجتماعی به افراد و اتفاقات اطرافتان نزدیک شوید و از شوخ‌طبعی خود برای ایجاد فضایی صمیمی و دلنشین استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هیچ مشکلی بزرگتر از آن نیست که نتوانید از عهده آن برآیید. با اعتماد به نفس و نگرشی واقع‌بینانه به چالش‌ها و موانع پیش رویتان نگاه کنید و در صورت نیاز از دیدگاه‌های دیگران برای حل آنها بهره‌مند شوید. کلماتی که امروز به کار می‌برید، قدرتی شگفت‌انگیز در تاثیرگذاری بر اطرافیانتان دارند. در انتخاب کلمات خود دقت کنید و از زبان مناسب و محترمانه استفاده کنید تا ناخواسته کسی را از خود دلخور نکنید و یا پیامی اشتباه به او منتقل نکنید. امروز تصمیمات شما قاطع و غیرقابل تغییر هستند و هیچ کس به راحتی نمی‌تواند شما را از مسیرتان منحرف کند. به اعتماد به نفس خود ایمان داشته باشید و با شجاعت و عزم راسخ به دنبال اهداف و آرزوهایتان بروید.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین شهریور ماه


امروز قلمرو ستارگان بر اهمیت تعادل در روابط تاکید می‌کند. عشق و محبت عنصری ضروری در هر رابطه‌ای است، اما نباید به بهای فداکاری بی‌حد و حصر و نادیده گرفتن ارزش‌های خود تمام شود. بخشش بی‌منت و یاری رساندن به دیگران از خصایص نیکو و پسندیده است، اما زمانی که این امر به سوء استفاده و عدم قدردانی از سوی طرف مقابل منجر شود، نه تنها سودی به حال شما نخواهد داشت، بلکه احترام و منزلت شما را نیز در نزد او خدشه‌دار خواهد کرد. به یاد داشته باشید که شما نیز دارای ارزش و احترام هستید و شایسته دریافت محبت و توجه متقابل در هر رابطه‌ای هستید. برای خودتان ارزش قائل شوید و از هدر رفتن بی‌رویه انرژی و محبتتان خودداری کنید. مدتی است که تمرکز خود را صرف امور دیگران کرده‌اید و شاید اکنون زمان آن فرا رسیده باشد که تغییری در این رویه ایجاد کنید. اگر احساس می‌کنید که نیاز به تنهایی و استقلال دارید، ترسی از تجربه آن نداشته باشید. گاه تنهایی فرصتی برای خودشناسی و تمرکز بر نیازها و خواسته‌های خود فراهم می‌کند و می‌تواند قدرت و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین مهر ماه


امروز شرایط کیهانی نیاز شما به خلوت و تنهایی را به وضوح نشان می‌دهد. احساس خستگی و نیاز به تجدید قوا شما را به سوی انزوا و دور شدن از تعاملات اجتماعی سوق می‌دهد. اما شرایطی برای شما پیش خواهد آمد که مجبور به همکاری با افرادی خواهید بود که شاید تمایل چندانی به معاشرت با آنها نداشته باشید. حضور در جمع آنها ممکن است حس ناخوشایندی در شما ایجاد کند. با این حال، شما فردی قوی و قاطع هستید و به خوبی از خود و حریمتان محافظت خواهید کرد. به هیچ کس اجازه نخواهید داد که شما را آزار دهد یا به آرامش شما خدشه‌ای وارد کند. به دنبال راه‌هایی برای اثبات توانایی‌ها و مهارت‌های خود به عنوان عضوی ارزشمند از گروه باشید. شما از دو رنگی و بی‌وفایی بیزارید و خواهان صداقت و وفاداری در روابط خود هستید. انتظار دارید که دیگران نیز با شما رفتاری مشابه داشته باشند. زندگی فقط کار و تلاش نیست. محدود کردن خود به انجام وظایف و نادیده گرفتن نیازهایتان، نه تنها سودی به حال شما نخواهد داشت، بلکه در طولانی‌مدت می‌تواند منجر به فرسودگی و افسردگی شما شود.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین آبان ماه


امروز روزی سرشار از اعتماد به نفس، قدرت اراده و فرصت‌های طلایی در پیش دارید. اجازه ندهید که هیچ چیز یا هیچ کس شما را آزار دهد و به مسیر درست خود ایمان داشته باشید. اراده‌ی محکم و عادت‌های مثبت شما در این روز که اوضاع آشفته و تصمیم‌گیری دشوار است، یاری‌گر شما خواهند بود. از این فرصت استفاده کنید و از موقعیت‌هایی که دیگران رها کرده‌اند، به نفع خود بهره ببرید. احتمال دارد که امروز در مرکز توجه قرار بگیرید. اما این امر برای شما آزاردهنده نخواهد بود، چرا که به خوبی می‌دانید چه باید بکنید و چه باید بگویید. در واقع، مورد توجه قرار گرفتن توسط دیگران برای شما خوشایند نیز خواهد بود. احساساتی که نسبت به شخص خاصی دارید کاملاً درست و واقعی هستند. اما اگر بخواهید فقط بر اساس احساسات خود رفتار کنید، ممکن است رابطه‌ی شما با او دچار آشفتگی‌های بیشتری شود. کنترل احساساتتان و اتخاذ تصمیمات عاقلانه می‌تواند سیاستی کاملاً معقول و کارآمد در این روز باشد. از لذت بردن از زندگی غافل نشوید. زمانی را برای خودتان و علایقتان اختصاص دهید.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین آذر ماه


امروز قلمرو ستارگان نشان می‌دهد که خانواده‌ی شما در حال تلاش برای متقاعد کردن شما به تجدید نظر در برخی از برنامه‌های بلندمدتتان هستند. نیازهای آنها در حال تغییر است و شما هنوز راه حلی مناسب برای سازگاری با این شرایط جدید پیدا نکرده‌اید. احساس دوگانگی و کشمکش درونی شما را در بر گرفته است. از یک سو، جنبه آرام و منطقی وجودتان به صبر و خویشتن‌داری دعوت می‌کند، و از سوی دیگر، جنبه قاطع و جنگجوی شما خواهان ایستادگی و دفاع از نظراتتان است. برای غلبه بر این کشمکش، از اقدامات عجولانه و واکنش‌های تهاجمی به تحریکات دیگران خودداری کنید. صبوری و سنجیدگی را پیشه کنید و با گفتگو و تفاهم به دنبال راه حلی مناسب برای همه باشید. اگر قصد سفر یا نقل مکان دارید، چند روزی آن را به تعویق بیندازید. فردی در مورد شما اشتباهی کرده است، اما خجالت از بیان آن دارد. شما نیز به روی او نیاورید و با گذشت و بزرگواری، روابطتان را مانند سابق حفظ کنید. فردی به موقع و در زمانی که به شدت به آن نیاز دارید، به شما کمک خواهد کرد. قدردان این یاری باشید و از آن به بهترین نحو استفاده کنید.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین دی ماه


امروز در تقابل با چالشی احساسی قرار خواهید گرفت. شما که معمولاً سعی می‌کنید احساسات خود را از کارتان جدا نگه دارید، در این روز قادر به سرکوب عواطف خود نخواهید بود. به جای مبارزه با احساسی که نمی‌توانید آن را شکست دهید و هدر دادن انرژی خود، به ندای قلبتان گوش فرا دهید و اجازه دهید احساسات درونیتان برایتان تصمیم بگیرند. اعتماد به حس ششم شما در این روز می‌تواند راهگشای مسیرتان باشد. روحیه‌ی ماجراجویانه‌ای در شما بیدار شده است. میل به انجام کارهای جدید یا انجام کارهای قدیمی با روش‌های نوآورانه در شما وجود دارد. اگر با احتیاط و سنجیدگی عمل کنید، درس‌های ارزشمندی در انتظار شما خواهد بود. بیش از حد درگیر مشکلات دیگران نشوید. این امر نه تنها به نفع شما نیست، بلکه می‌تواند روحیه‌ی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. از ایفای نقش دائمی فرشته نجات خودداری کنید و به خودتان نیز توجه کافی داشته باشید. این روزها پس‌انداز و صرفه‌جویی برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است. از منابع مالی خود به درستی استفاده کنید و برای آینده‌ی خود برنامه‌ریزی داشته باشید.

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین بهمن ماه


امروز با حقایقی غیرمنتظره روبرو خواهید شد. مشکلاتی که در گذشته تصور می‌کردید حل شده‌اند، همچنان سر جای خود باقی مانده‌اند. اما نگران نباشید، شما از قدرت و آگاهی لازم برای مبارزه با این چالش‌ها و غلبه بر آنها برخوردار هستید. با صحبت و مشورت با فردی که به او اعتماد دارید، می‌توانید در نگرش خود نسبت به این مشکلات تغییراتی ایجاد کنید که به شما در حل آنها کمک خواهد کرد. در خانواده‌ی شما درگیری‌هایی به وجود آمده است. شما در این تردید هستید که آیا باید در این تنش‌ها دخالت کنید یا از آنها دوری کنید. در هر صورت، از جانبداری از هر یک از طرفین خودداری کنید و سعی کنید بی‌طرفانه به این موضوع نگاه کنید. از افکار بلندپروازانه و غیرقابل‌دسترسی دوری کنید. در حال حاضر، شما به کسی دل بسته‌اید که نمی‌تواند شما را به آرزوهایتان برساند. اگر به این رابطه ادامه دهید، فقط منجر به سرخوردگی و افسردگی شما خواهد شد. بهتر است با شجاعت از این رابطه ناسالم خارج شوید و به دنبال فردی باشید که شما را در مسیر رسیدن به آرزوهایتان همراهی کند.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 9 خرداد 1403 برای متولدین اسفند ماه


امروز برای حل تنش‌های عاطفی، گفتگویی منطقی و عاقلانه به مراتب مفیدتر از داد و فریاد و بحث خواهد بود. شاید در ابتدا تصور کنید که عملکرد شما گویای همه چیز است و نیازی به گفتگوی کلامی نیست، اما طرف مقابل شما سکوت شما را تاب نمی‌آورد و شما را به صحبت وا می‌دارد. امروز بالاخره از تلاش‌های چند هفته‌ی گذشته خود نتیجه می‌گیرید و به موفقیتی که در انتظارش بودید دست پیدا می‌کنید. این موفقیت اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. از ایجاد دشمنی بیهوده برای خود پرهیز کنید. از کنجکاوی‌های بی‌جا که باعث می‌شود در نظر دیگران سبک جلوه کنید، دوری کنید. به کار خودتان مشغول باشید و در زندگی خصوصی دیگران دخالت نکنید. امروز ممکن است در تعاملات خود با دیگران با چالش‌هایی روبرو شوید، چرا که به نظر می‌رسد آنها بیش از هر چیز به خودشان، برنامه‌ها و خواسته‌هایشان اهمیت می‌دهند. اما سعی کنید صبور و بردبار باشید و از قضاوت دیگران خودداری کنید. به یاد داشته باشید که همه گاهی دچار خودخواهی و غفلت از دیگران می‌شوند. در رونزهای آتی، منتظر شنیدن خبر خوشی درباره یکی از عزیزانتان باشید.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
دورهمی صمیمی شهید رئیسی با سعید جلیلی در اتاق کارش و ناهار ساده آن ها با نان خالی و بیسکوئیت+ویدئو/سفره غذایی که سادگی چاشنی اصلی آن بود... (23 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز اوستا بنا برای حفظ پرندگان از گرما و سرما/ اشک تو چشم آدم جمع میشه+ویدئو (22 نظر) شعری که استاد شهریار با خواندن آن اشک ریخت و تا آخر به صورت گریان ادامه داد/ طفل بودم دزدکی پیر و علیلم ساختند (23 نظر) خلاقیت های زیبا و رنگارنگ یک مادر ایرانی با قوطی شیرخشک/ هنر نزد ایرانیان است و بس+عکس (18 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی پسر حامد آهنگی برای تولد 10 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (18 نظر) آشتی کردن آشا محرابی، فروغ سریال هشت‌ونیم دقیقه با پدرش بعد از 40 سال (16 نظر) نگاهی به حلقه ازدواج شلوغ و زیبای آزاده نامداری و همسرش با نگین های ظریف/ چه سلیقه منحصر به فردی+عکس (16 نظر) خلاقیت خنده دار پدر ایرانی با پارک زانتیا وسط پذیرایی خانه اش حماسه ساز شد+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت🤣 (15 نظر) (عکس) ماشین های شیک و باکلاس سهیلا منصوریان، بانوی قهرمان ووشو و دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2024👌 (13 نظر) نگاهی به خونه زندگی مجلل کاظم نوربخش، سلمان سریال نون خ+ویدیو/ چه چیدمانی، خوش سلیقگی از در و دیوار میباره (16 نظر) دورهمی خانوادگی علی دایی در خانه ابدی پدرش +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (12 نظر) نگاهی به کیک تولد چند طبقه و هزار رنگ رضا داوودنژاد/ لبخندهای از ته دل آقای بازیگر کنار همسرش غزل بانو (12 نظر) بازیگر زنِ جوانِ سینما: من نماز خوندن رو از شهاب حسینی یاد گرفتم+ویدیو (10 نظر) خلاقیت منحصربفرد مادر ایرانی برای ترک سیگار فرزندش حماسه آفرید/ دست همه سازمان های ترک اعتیاد رو از پشت بست😂 (10 نظر) رونمایی از خواهر باکلاس فاطمه گودرزی، توران سریال لحظه گرگ و میش/ مگه داریم انقد شباهت+عکس (9 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
فال روزانه امروز سه شنبه 5 تیر ماه 1403
فال شمع روزانه امروز سه شنبه 5 تیر 1403
روایتی تاریخی از کاندیدای ریاست جمهوری ایران که افغانی از آب درآمد!
جانور عجیب الخلقه ای با چشمان زیبا که جایزه بزرگ زشتی را از آن خودش کرد+عکس
اسامی کامل بازیگران معروفی که سید هستند/ از شهاب حسینی تا نرگس محمدی و ستاره سادات قطبی+عکس
افشاگری علیرضا زاکانی از ایستادگی رهبر انقلاب در برابر طرح‌های دولت احمدی‌نژاد در سال 88
4 کشته در جنایت خانوادگی بیضا/ پدر بی رحم همسر و 3 دخترش را کشت
پارتی شبانه زندگیم را به باد داد ؛ از استادی دانشگاه تا کارتن‌خوابی/ ماشین خارجی و آپارتمان بالای شهر داشتم
پسر جوان از کانال کولر وارد اتاق خواب دختر شیرازی شد
انتشار وصیت نامه آیت الله آل هاشم برای اولین بار: می دانم شهید می شوم
ماجرای جنگ 300 ساله برای تصاحب 200 تن طلا و جواهرات
هشدار جدی وزیر بهداشت درباره پشه آئدس و شیوع تب دنگی در ایران/ همه چیز درباره پشه آئدس و راهکارهای جلوگیری از ابتلا به تب دنگی بویژه در مناطق گرمسیری
تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه و رساله در دانشگاه پیام‌نور
نمای دانشگاه کمبریج غرق در خون شد...
نظام سلامت در گفتار نامزدهای انتخابات و آنچه که نگفتند