فال روزانه امروز دوشنبه 4 تیر ماه 1403

  یکشنبه، 03 تیر 1403 ID  کد خبر 394105
فال روزانه امروز دوشنبه 4 تیر ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 4 تیر 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین فروردین ماه


اخبار نگران‌کننده‌ای که به گوشتان می‌رسد، ذهنتان را در مورد آینده شغلی خود آشفته کرده است. اعتمادتان به مسیر فعلی سلب شده و در مورد ادامه راه دچار تردید شده‌اید. شاید زمزمه‌های تغییر شغل و یا حتی ورود به حوزه‌ای کاملاً جدید در گوشتان نجوا می‌شود. درست در همین حین، پیشنهادی وسوسه‌انگیز به شما ارائه می‌شود. این پیشنهاد فرصتی نو به نظر می‌رسد، اما عجله در تصمیم‌گیری می‌تواند پشیمانی به بار آورد. دست کم چند روزی به خود فرصت دهید تا جوانب مختلف را به دقت بررسی نمایید. هنوز زمان مناسبی برای مطرح کردن خواسته‌ها و ایده‌هایتان با دیگران نیست. شکیبایی پیشه کنید و منتظر فرصتی مناسب برای بیان ایده‌هایتان باشید. در زمینه حل یک مشکل خانوادگی، یاری یک متخصص راهگشا خواهد بود. اعتماد به تخصص و تجربه افراد کاردان، گره از مشکلات پیچیده خواهد گشود. به یاد داشته باشید که یاری رساندن به دوست، نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده است. کمک به دیگران نه تنها فضیلتی اخلاقی است، بلکه در بلندمدت منافع متقابلی را به ارمغان خواهد آورد.

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


امروز در زمینه انجام امور مربوط به مسائل مالی با چالش‌هایی روبرو خواهید شد. پیچیدگی و طاقت‌فرسایی این امور ممکن است شما را به تسلیم و رها کردن کار در نیمه راه سوق دهد. اما تسلیم نشوید! امروز فرصتی برای ابراز وجود و جسارت در تفاوت است. از پوشیدن لباس‌های رنگارنگ و متفاوت نترسید و کاری را که دوست دارید انجام دهید. شاید در ابتدا ترس از قضاوت دیگران شما را از این کار باز دارد، اما به یاد داشته باشید که شجاعت در متفاوت بودن، کلید رهایی از قید و بندهای ذهنی و کشف زیبایی‌های منحصر به فرد است. در رابطه با شخصی که بسیار دوستش دارید، با چالش اختلاف نظر در مورد یک موضوع مهم روبرو هستید. جنگ و جدل و تلاش برای تحمیل نظر خود، نه تنها سودی ندارد، بلکه اختلافات را عمیق‌تر خواهد کرد. به جای تعصب و لجاجت، سعی کنید مسئله را از دیدگاه او نیز ببینید. با صبر و حوصله به حرف‌های او گوش فرا دهید و تلاش کنید تا درک متقابل و همدلی بین خودتان ایجاد کنید. از افرادی که با لحن تند و شوخی‌های نامناسب شما را آزار می‌دهند، دوری کنید. معاشرت با چنین افرادی، سمی برای روح و روان شماست و آرامش شما را مختل می‌کند.

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین خرداد ماه


شاید در ابتدا تصور کنید که بودن در کنار دوستان می‌تواند حال شما را بهتر کند، اما متوجه خواهید که اینگونه نیست. بی‌قراری شما در جمع دوستان، حاکی از آن است که ریشه مشکل در جای دیگری است. به جای اتکا به دیگران برای حل مشکلتان، فعالیت‌های مثبتی را در برنامه‌ی امروز خود بگنجانید که شور و هیجان را به شما هدیه می‌کنند. وقت آن رسیده که سوءتفاهمات بین خود و یکی از دوستانتان را حل کنید. ادامه‌ی این وضعیت و رها کردن آن به حال خود، فقط کدورت و کینه را در دل‌ها انباشته خواهد کرد. با صداقت و فروتنی به گفتگوی رو در رو با دوستتان بپردازید و برای حل مشکل تلاش مشترک کنید. در بین آشنایان خود فردی نیازمند یاری است. جویای احوال او باشید و در حد توانتان به او کمک کنید. این عمل نیکو نه‌تنها ثواب اخروی به همراه دارد، بلکه درهای خوشبختی و موفقیت را نیز به روی شما خواهد گشود. در رابطه با نیت و خواسته تان به یاد داشته باشید که اهداف و آرزوهایتان با تلاش و پشتکار به ثمر خواهند نشست. صبوری پیشه کنید و ایمان داشته باشید که نیت خیر شما به نتیجه خواهد رسید.

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین تیر ماه


قدر عشق بی‌منت و همیشگی کسی را که دوستتان دارد بدانید. این عشق واقعی، گوهری ارزشمند است که باید قدر آن را بدانید و از آن محافظت کنید. حواستان به عزیزانتان باشد. در این روزها، تا حد امکان آن‌ها را از اتفاقات ناخوشایند و نامناسب دور نگه دارید. امنیت و آرامش آن‌ها، برای شما از هر چیز دیگری مهم‌تر است. موضوعی احساسی به شدت نگرانتان کرده است. نگران نباشید، این طوفانی است که می‌گذرد. با اعتماد به نفس و شجاعت با این چالش روبرو شوید و به دنبال راه‌حلی برای حل مشکل باشید. بی‌منظور حرفی زده‌اید که برازنده شما نبوده. از اشتباه خود درس بگیرید و در آینده مراقب رفتارتان باشید. تا دیر نشده دست به کار شوید و برای عملی کردن نیتی که در سر دارید کاری ترتیب دهید. شاید لازم باشد از خواب و خوراکتان بزنید، اما این کار در نهایت نتایج بسیار خوبی برایتان به همراه خواهد داشت. شجاعت شما در عبور از مرزهای ترستان ستودنی است. به این روند ادامه دهید و از چالش‌های پیش رو نهراسید. با قدرت و اراده‌ای قوی، می‌توانید به قله‌های موفقیت دست یابید.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین مرداد ماه


امروز در مواجهه با مشکلات و چالش‌ها، احساسات خود را کنترل کنید. غرق شدن در احساسات منفی، شما را در باتلاقی از ناامیدی و اضطراب گرفتار می‌کند. نگرانی‌های بی‌مورد و منفی راجع به کاری که در حال انجام آن هستید، کنار بگذارید. شما برای انجام این کار تلاش بسیاری کرده‌اید و به زودی نتیجه‌ی زحمات خود را خواهید دید. امروز با حوصله و دقت به انجام کارها بپردازید و از کمال‌طلبی و وسواس بیش از حد خودداری کنید. گاهی اوقات تمرکز بیش از حد بر جزئیات، پیشرفت را کند می‌کند و باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما می‌شود. برخی افراد بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد مسائل مختلف، اظهار نظر می‌کنند. به حرف‌های این افراد توجه نکنید و اجازه ندهید که نظرات آن‌ها شما را از مسیرتان منحرف کند. در انجام برخی کارها نیاز به کمک و یاری دیگران دارید. اعتماد به فردی کاردان و باتجربه می‌تواند مشکلات شما را حل کند و به تسریع روند کارها کمک کند. شاید به دلیل مشغله‌های کاری، نتوانید وقت کافی را به عشق و همسرتان اختصاص دهید. این موضوع طبیعی است، اما سعی کنید فردا برای ابراز محبت و توجه به او وقت بگذارید.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین شهریور ماه


امروز روزی سرشار از انرژی مثبت و شادابی برای شماست. این انرژی را در وجودتان احساس کنید و اجازه دهید که بر کل زندگی شما تأثیر بگذارد. با اعتماد به نفس و نگرشی مثبت به دنیای اطرافتان نگاه کنید. گذشته‌ی خود را رها کنید. هر چیزی که در گذشته شما را آزرده خاطر کرده است، در پرونده‌ای کهنه قرار دهید و آن را ببندید. به آینده‌ای روشن و پر از امید فکر کنید. شاید مجبور باشید برنامه‌ی سفرتان را به تعویق بیندازید. این موضوع ممکن است ناخوشایند باشد، اما صبور باشید. به زودی فرصتی برای انجام این سفر خواهید داشت. برای تحقق آرزوهایتان منتظر معجزه نباشید. با تلاش و پشتکار، می‌توانید به آنچه که می‌خواهید دست پیدا کنید. شکرگزار نعمت‌هایی باشید که در زندگی‌تان دارید و به جای مقایسه‌ی خود با دیگران، روی نقاط قوت و دستاوردهای خودتان تمرکز کنید. در زمینه‌ی مسائل عاطفی، توقعات خود را کنترل کنید. هیچ کس بی‌عیب و نقص نیست و در هر رابطه‌ای چالش‌هایی وجود دارد. ممکن است ناچار به فروش چیزی باشید. نگران نباشید. فرصت‌های دیگری برای جبران این ضرر در آینده وجود خواهد داشت.

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین مهر ماه


امروز راضی کردن همه افراد و جلب نظر همگان، امری غیرممکن است. در مورد نیت خود، به ندای قلبتان گوش فرا دهید و در انجام تصمیم خود قاطع باشید. تصمیم نهایی را با در نظر گرفتن خواسته‌های خود و بدون توجه به نظرات منفی دیگران اتخاذ کنید. ایده‌ای برای سرمایه‌گذاری به ذهنتان خطور کرده است. هنوز خام و ناپخته است و به پردازش بیشتری نیاز دارد. با هوشیاری و دقت می‌توانید از این ایده برای بهبود وضعیتتان استفاده کنید. در رابطه عاطفی‌تان، حرف‌های تکراری شما را خسته کرده‌اند. کمی سکوت و فاصله می‌تواند مفید باشد. نیازی نیست در این سکوت حرفی زده شود یا شنیده شود. گاهی اوقات تنهایی می‌تواند فرصتی برای بازنگری و درک بهتر یکدیگر باشد. احتمالاً در خانه و بین اعضای خانواده درگیری‌هایی پیش خواهد آمد. همه عصبی هستند و منتظر بهانه‌ای برای دعوا راه انداختن هستند. نگران نباشید. تا پایان روز اوضاع دوباره روبراه خواهد شد. در مورد نیتی که در ذهن دارید، بهتر است دست از لجبازی و یکدندگی بردارید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. گذشته را رها کنید.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین آبان ماه


امروز تمایلی به تبعیت از دیگران در انجام کارها ندارید و ترجیح می‌دهید روزتان را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که تا حد امکان تنها باشید و با دیگران ارتباطی نداشته باشید. امروز از شرکت در نشست‌ها و جلسات غیرضروری خودداری کنید. حضور در جمع‌های متعدد شما را خسته می‌کند و انرژی‌تان را می‌گیرد. با خودتان مهربان‌تر باشید و به هر دعوتی پاسخ مثبت ندهید. زمان خود را صرف کارهایی کنید که برایتان لذت‌بخش و مفید هستند. احتمالاً امروز اگر عشقتان در کنار شما نباشد، احساس تنهایی شدیدی خواهید کرد و حتی ممکن است از زندگی کردن سیر شوید!!. فاصله‌ها را با استفاده از تکنولوژی کم کنید. یک تماس تصویری با محبوبتان می‌تواند حال شما را بهتر کند. امروز برخلاف عادت همیشگی‌تان که ترجیح می‌دهید به آرامی و پیوسته مسیرتان را طی کنید، ممکن است لازم باشد چند بار از میانبرها استفاده کنید. فرصت‌هایی به طور غیرمنتظره و ناگهانی در مسیرتان قرار می‌گیرند. به شانس خود اعتماد کنید و ببینید که شما را به کجا خواهد برد. کمی ریسک‌پذیری و ماجراجویی ضرری ندارد.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین آذر ماه


امروز، دریچه‌ای نو به سوی فرصت‌های جدید در مسیر شغلی شما گشوده می‌شود. ملاقات‌هایی کاری در انتظار شماست که می‌تواند نقطه‌ی عطفی در زندگی حرفه‌ایتان باشد. با ذهنی باز و قلبی پذیرا، به استقبال این فرصت‌ها بروید. اطلاعات و ایده‌های جدیدی که در این دیدارها به دست می‌آورید، می‌تواند مسیر رسیدن شما به اهدافتان را هموارتر کند. اما مراقب حاشیه‌روی باشید. تمرکز خود را حفظ کنید و از غرق شدن در بحث‌های غیرمرتبط دوری کنید. هدف اصلی این دیدارها، ارتقای شغلی شماست و هرگز آن را از یاد نبرید. افراد منفی زندگی خود را رها کنید. آنها فقط شما را از رسیدن به آرزوهایتان باز می‌دارند. به جای هدر دادن وقت و انرژی خودتان با آنها، به دنبال افراد مثبت و سازنده باشید. هیچ چیز به اندازه ی مهربانی و محبت در خاطره ها ماندگار نمی ماند، پس امروز سخاوتمندانه عشق خود را نثار کنید. لبخند بزنید، شاد باشید و این روز زیبا را به دیگران نیز هدیه دهید. مراقب روابط عاطفی خود باشید. غفلت از عشق و محبت می تواند فرصتی برای سوء استفاده ی افراد مغرض ایجاد کند. قدر یار و همراه خود را بدانید.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین دی ماه


امروز ممکن است در مورد اعتمادتان به اطرافیانتان، به خصوص نزدیکانتان، دچار تردید شوید. این حس تا اواخر هفته نیز با شما همراه خواهد بود. اگرچه بازنگری در روابط و زیر سوال بردن آنها گاهی اوقات ضروری است، اما مراقب باشید که این موضوع به بی اعتمادی مطلق و قربانی کردن روابطتان منجر نشود. در زمینه ی مسائل مالی، خبر چندان جالبی در انتظار شما نیست. پولی که منتظر دریافت آن بودید امروز به دستتان نخواهد رسید و در نتیجه اگر قصد خریدی را دارید، فعلا باید آن را به تعویق بیندازید. همچنین در این روز ملاقاتی خواهید داشت که باید در آن بسیار محتاط باشید و با درایت و درستی عمل کنید تا موقعیتی که برایتان به وجود آمده را از دست ندهید. امروز مراقب باشید که بیش از حد توانتان به خود فشار نیاورید. حفظ این انگیزه و شور و اشتیاق برای روزهای آتی نیز ضروری است. به توانایی های خود ایمان داشته باشید و با امیدواری به آینده قدم بردارید. از افراد مدعی و بی مایه که فقط وعده های پوچ می دهند دوری کنید و به دنبال یارانی قابل اعتماد و حامی باشید. این افراد را شما بهتر از هرکسی می شناسید!!

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین بهمن ماه


امروز مراقب مسائل مالی و شغلی خود باشید. اجازه ندهید که احساساتتان بر عقلتان غلبه کند و قبل از بررسی دقیق شرایط، دست به شکایت و گلایه بزنید. در اتفاقی که امروز رخ خواهد داد، فقط و فقط خودتان مقصر هستید. پس مسئولیت اشتباهاتتان را بر عهده بگیرید و به جای سرزنش دیگران، به دنبال راه حلی برای جبران آن باشید. در خصوص تصمیم مهمی که باید بگیرید، دچار تردید هستید. برای رسیدن به جمع بندی درست، تحقیقات بیشتری انجام دهید و از نظرات افراد مورد اعتمادتان، خصوصاً کسانی که در این رابطه باتجربه هستند، بهره ببرید. همیشه به نیمه ی پر لیوان نگاه کنید و با مثبت اندیشی، بر مشکلات غلبه کنید. لبخند بر لب داشته باشید و شادی را به خودتان و اطرافیانتان هدیه دهید. اگر در این روز مورد انتقاد عزیزان و دوستان قرار گرفتید، خونسردی خود را حفظ کنید. شاید به دلیل حساسیت های این روز، انتقادها را به دل بگیرید، اما به یاد داشته باشید که آنها دلسوز شما هستند و فقط خیر و صلاحتان را می خواهند. در ضمن، این هفته فرصتی برایتان پیش می آید که با فردی غیرمنتظره ارتباطی عمیق و صمیمی برقرار کنید.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 4 تیر 1403 برای متولدین اسفند ماه


امروز به جای اینکه در تاریکیِ افکارتان غرق شوید و به تنهایی به دنبال راه حل بگردید، علامت سوال هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که هیچ کس به اندازه شما درک درستی از مشکلات دنیا ندارد، اما این تفکر اشتباه است. با دیگران صحبت کنید و از نظرات و دیدگاه های آنها بهره ببرید. شاید در حال حاضر با موانع و چالش هایی روبرو شده اید که پیش بینی آنها را نکرده بودید. اما به یاد داشته باشید که شما از آن دسته افرادی نیستید که به راحتی تسلیم شوند و میدان را خالی کنند. فاصله ی بین دنیای فعلی شما و دنیای رویاهایتان هر روز بیشتر و بیشتر می شود و این موضوع باعث شده است که از نظر عاطفی حساس تر شوید. اما قوی باشید و بدانید که مسیری که در پیش رو دارید، هرچند دشوار و پر از پیچ و خم باشد، به تلاش و پشتکار شما می ارزد. موانع کوچک نباید شما را از حرکت باز دارند و به تردید در مورد اهدافتان بیندازند. با اراده ای قوی تر از قبل، خودتان را جمع و جور کنید، روش کاریتان را دوباره بررسی کنید و در صورت نیاز تغییراتی در برنامه هایتان ایجاد کنید. صداقت شما در رفتار با دیگران، باعث شده است که دوستان زیادی داشته باشید.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


  دیدگاه ها
آیسان میرزایی
4 هفته پیش

🌟✨💫🌟✨💫🌟✨💫🌟✨💫🌟✨💫🌟✨ عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی 💫✨🌟💫✨🌟💫✨🌟💫✨🌟💫✨🌟💫✨
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب بعد از خریدن مبل دست دوم توسط رهبری: تا الان زندگی ‌ما طلبگی بوده، الان هم مبل در خانه نیاورید! (141 نظر) روایتی از عصبانیت رهبر معظم انقلاب از عوض کردن فرش کهنه و نخ نمای خانه شان: اشتباه کردید که عوض نمودید بروید همان زیلوها را بیاورید (124 نظر) رهبر معظم انقلاب: ما درخانه تنها یک فرش دستباف داریم که جهیزیه همسرم بوده بقیه خانه موکت است/ ساده زیستی ایشان مثال زدنی است (114 نظر) تزئین میز عزای سعید راد با شمع و گل و خرما و عکس های یادگاری در خانه مجللشان/ خدا رحمتشون کنه+عکس (90 نظر) خلاقیت خنده دار مغازه دار اردبیلی برای کشاندن مشتری به مغازه حماسه آفرید/ مغز نیس که معدن طلاست😂👌+عکس (85 نظر) ابتکار جالب یک مرد خلاق در دادن انواع لقب به مسعود پزشکیان حماسه آفرید+ویدئو/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (61 نظر) نگاهی به اعلامیه ترحیم مادر جوان حمید گودرزی که دیشب خبر فوتش را آقای بازیگر اعلام کرد +عکس/ روحش شاد (61 نظر) خلاقیت خنده دار هندونه فروش شیرازی، برای فرار از گرما حماسه آفرید/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (60 نظر) عروسِ رهبر معظم انقلاب: بچه ام اسباب بازی ندارد، در اتاق آقا یک میز هست و 6 تا صندلی پلاستیکی و یک تلفن که به دیوار وصل است+عکس (55 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (45 نظر) خلاقیت خنده دار هندوانه فروش سمنانی برای جذب مشتری حماسه آفرید/ مغز نیست که معدن طلای خالصه😂+عکس (36 نظر) نگاهی به جشن تولد عاشقانه 45 سالگی الهام چرخنده بازیگر سریال آوای باران و باکس گل شیک روی میز/ مبارکا باشه+عکس (29 نظر) رونمایی از همزاد و بدل ایرانی هانده ارچل، بازیگر ترکیه‌ای محبوب ایرانی ها/ ایشون هم بازیگر خیلی معروفیه+عکس (27 نظر) استوری تبریک خاص سرلشگر باقری به مناسبت روز چپ دست‌ها به رهبر معظم انقلاب+عکس (20 نظر) تصویری از خانه ابدی برادر زاده نرگس محمدی / روحش شاد و یادش گرامی (18 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 4 مرداد 1403
فال روزانه امروز پنجشنبه 4 مرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403
فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 4 مرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403+فیلم
تکلیف سربازی مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند مشخص شد / پاسخ قاطع مدیران تراکتور به یک سؤال حیاتی
خاطره تکان دهنده ناصرالدین شاه از موزه لوور
راستی آزمایی ادعای جنجالی مجری تلویزیونی پرسپولیسی علیه مهدی ترابی / آیا خرید 70 میلیاردی زنوزی مجبور به رفتن به فجر سپاسی شیراز می شود؟
تماس تلفنی سیدمحمد خاتمی با علی دایی برای عیادت از شهریار فوتبال ایران/ بسیار علاقه‌مند بودم که شخصاً به عیادت شما بیایم اما...+عکس
تعریف و تمجید عاشقانه رهبر معظم انقلاب از همسرشان: وقتی من زندان بودم همسرم مریض بوده، بی‌پول بوده اما به من چیزی نمی‌گفت
تابستان و نوشیدنی‌های خنک: آب بهتر است یا شربت؟!
تفاوت گوشی ویتنام و چین چیست: کدام مونتاژ ارزش خرید دارد؟
(عکس) رونمایی از عروسک خوشگل المپیک 2024 پاریس/ چه رنگ جذابی داره + تصاویر کارخانه تولید کننده عروسک المپیک
(عکس) میز عسلی های سنگی و گلدان بسیار خوشرنگ خانه بهرام رادان و همسرش، مینا مختاری/ تاثیر حیرت‌انگیز اکسسوری‌های آبی رنگ درخانه‌ای با مبلمانی به رنگ خنثی
یکی از شاهکار های دانش آموز دوازدهمی در امتحانات نهایی!/ نمراتی که حتی بالای 7 هم نمیشوند!
منتخب روز   
ابتکار جالب یک مرد خلاق در دادن انواع لقب به مسعود پزشکیان حماسه آفرید+ویدئو/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (فیلم) سکانس فوق عاشقانه شهاب حسینی و لیلا حاتمی در فیلم "پرسه در ماه" / ما کاملا شبیه همیم طرز نگاهامون دو دو زدن چشامون ...😍 استارت تمرینات سخت علیرضا بیرانوند در تراکتور +فیلم/ آقای دروازه بان آمادگی بدن بالایی دارد! سکانس عاشقانه دل باختن قباد به شهرزاد/ نشود فاش کسی آنچه میان من و توست (فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان....