فال روزانه امروز سه شنبه 5 تیر ماه 1403

  دوشنبه، 04 تیر 1403 ID  کد خبر 394243
فال روزانه امروز سه شنبه 5 تیر ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 5 تیر 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین فروردین ماه


امروز یکی از نزدیکانتان احتیاج به همدلی و حمایتی گرم از جانب شما دارد. اوضاع روحی او به شدت آشفته است و در این شرایط سخت، حضور و توجه شما می‌تواند مرهمی بر زخم‌هایش باشد. شما که به انتقال انرژی مثبت مشهور هستید، بهتر است در این موقعیت حساس او را تنها نگذارید و با دلسوزی و محبت، در کنارش باشید. از طرفی، یکی از آشنایانتان که مدتی است در تلاش برای صحبت با شما در مورد موضوعی مهم است، بالاخره شجاعت لازم را پیدا می‌کند و امروز فرصتی برای بیان حرف‌هایش خواهد داشت. شاید در ابتدا نسبت به صحبت‌های او کمی گارد بگیرید، اما بهتر است با ذهنی باز به حرف‌هایش گوش فرا دهید. چه بسا که این گفتگو به نفع شما تمام شود و دریچه‌های جدیدی را به روی شما بگشاید. با وجود غم و اندوهی که این روزها بر دلتان سنگینی می‌کند، نباید زمان را به سوگواری و افسوس گذشته تلف کنید. قوی باشید و برای احقاق حقوق خود تلاش کنید. به یاد داشته باشید که فرصت زندگی کوتاه و ارزشمند است و نباید آن را با غم و اندوه هدر داد. به نظر می‌رسد که حل و فصل یک مشکل اداری یا حقوقی شما را به شدت کلافه کرده است. با صبر و حوصله و پیگیری نتیجه خواهید گرفت.

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


امروز در زمینه شغلی به پیشرفت‌های چشمگیری دست پیدا می‌کنید، گویی که ریشه‌هایتان در خاک موفقیت عمیق‌تر شده و با گام‌های استوارتر و اعتماد به نفسی مثال‌زدنی به سوی قله‌های ترقی گام برمی‌دارید. این دستاوردها انگیزه شما را دوچندان می‌کند و به شما قدرت می‌دهد تا با جسارتی مثال‌زدنی، چالش‌های پیش رو را پشت سر بگذارید. اما به یاد داشته باشید که با افزایش موفقیت‌ها، مسئولیت‌های شما نیز سنگین‌تر خواهد شد. هوشیار باشید و با جدیت و تعهد کامل به وظایف خود عمل کنید تا از این فرصت طلایی به بهترین نحو استفاده کنید. در کنار تمام این مشغله‌ها، از دوستان و عزیزانتان غافل نشوید. در انتهای روز، زمانی را به معاشرت با آنها اختصاص دهید و از فضای پر فشار کار فاصله بگیرید. لحظات شاد و صمیمی با دوستان، روحیه شما را تازه می‌کند و به شما انگیزه مضاعف برای ادامه مسیر می‌دهد. از “نه” گفتن نترسید. اگر انجام کاری خارج از توان شماست یا با ارزش‌ها و خط قرمزهایتان مغایرت دارد، بدون رودربایستی آن را رد کنید. به یاد داشته باشید که فرصت‌های از دست رفته هرگز به عقب باز نمی‌گردند، پس اجازه ندهید هیچ کس شما را از مسیر اهدافتان منحرف کند.

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین خرداد ماه


امروز هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی پیشرفت شما را بگیرد و با قدرت و سرعتی خیره‌کننده به سوی اهدافتان گام برمی‌دارید. اما مراقب باشید که بیش از حد توانتان از خودتان کار نکشید. غرق شدن در کار و تلاش بی‌وقفه، نه تنها سودی برای شما ندارد، بلکه می‌تواند منجر به افزایش استرس و اضطراب شده و آرامش شما را برهم زند. پس در کنار تمام تلاش‌هایتان، زمانی را نیز به استراحت و تفریح اختصاص دهید. امروز فرصت مناسبی است تا از همراه و همسرتان غافل نشوید. اوقات خوشی را با او سپری کنید، فیلم مورد علاقه‌تان را ببینید، در طبیعت قدم بزنید و از لحظات عاشقانه در کنار یکدیگر لذت ببرید. بری افراد مجرد منتظر نمانید تا معجزه عشق از راه برسد و تیری از جانب الهه عشق بر قلب یارتان بنشیند. خودتان ابتکار عمل به خرج دهید و با شجاعت و جسارت، گامی در جهت رسیدن به عشقتان بردارید. همچنین، اگر کسی در قبال شما رفتاری نادرست و غیرمنصفانه دارد، بهتر است او را به حال خود رها کنید و برای حفظ آرامش خود، از هرگونه بحث و جدل بی‌موردی پرهیز کنید. در این میان، یکی از دوستان شما به پاس محبتی که در گذشته از شما دریافت کرده، لطف بزرگی در حقتان انجام می‌دهد.

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین تیر ماه


امروز منتظر شنیدن خبرهای فوق‌العاده‌ای در زمینه مالی باشید. گره‌ای از کارتان باز می‌شود و آرزویی که مدت‌ها در دل داشتید به حقیقت می‌پیوندد. این اتفاق، نگرانی‌های مالی شما را تا حد زیادی از بین می‌برد و موجی از شادی و رضایت را در وجودتان سرازیر می‌کند. اما در رابطه عاطفی‌تان، شرایط کمی متفاوت است. درست است که در حال حاضر، فاصله‌ای بین شما و عشق زندگی‌تان ایجاد شده است، اما هر دوی شما به خوبی می‌دانید که این دوری گذراست و ذره‌ای از عشق و تعهدتان نسبت به یکدیگر کم نخواهد کرد. به یاد داشته باشید که شما و عشق‌تان هر دو به عهد و پیمانی که بسته‌اید پایبند هستید و برای عبور از این دوران سخت، تلاش خواهید کرد. پس به جای غرق شدن در غم دوری، انرژی خود را صرف کارتان کنید و با جدیت و پشتکار بیشتری به دنبال اهدافتان بروید. موفقیت شما در کار، نه تنها به لحاظ مالی برایتان مفید خواهد بود، بلکه می‌تواند به شما در حل مشکلات و نزدیک شدن به همسرتان نیز کمک کند. در ضمن، توجه داشته باشید که این روزها عشق شما نیز به دلیل مشغله‌ها و گرفتاری‌های زندگی، خسته و کسل است.از هرگونه بحث و جدل و رفتار تهاجمی که می‌تواند فاصله‌ها را بیشتر کند، دوری کنید.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین مرداد ماه


افراد نزدیک به شما، از سنگینی بار مسئولیت‌هایی که بر دوشتان است و تلاش‌های بی‌وقفه شما برای انجام آن‌ها به تنهایی، نگران هستند. امروز زمان آن است که با آن‌ها صحبت کنید و نگرانی‌هایشان را برطرف کنید. به خودتان استراحت دهید و اجازه دهید تا برای مدتی کوتاه از این فشارها رها شوید. نترسید که کارهایتان عقب بیفتند. همه چیز سر جای خود باقی خواهد ماند تا زمانی که شما با روحیه‌ای شاداب و پرانرژی بازگردید. امروز در جمعی، فردی توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. اگر مجرد هستید، این فرصت را از دست ندهید و سر صحبت را با او باز کنید. شاید این آغازی برای یک عشق زیبا و پرفروغ باشد. برای یک روز هم که شده از شهر خارج شوید و از هیاهوی زندگی روزمره فاصله بگیرید. در طبیعت قدم بزنید، هوای تازه را تنفس کنید و از زیبایی‌های اطراف لذت ببرید. این کار به شما کمک می‌کند تا انرژی از دست رفته‌تان را بازیابید و با روحیه‌ای شاداب‌تر به زندگی ادامه دهید. در نهایت، به خاطر داشته باشید که شما با افرادی که همه چیز را با معیارهای مادی می‌سنجند، اشتراک عقیده ندارید. وقتتان را با چنین افرادی تلف نکنید و به دنبال کسانی باشید که ارزش‌های والاتری در زندگی دارند.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین شهریور ماه


امروز همه چیز طبق میل شما پیش می‌رود. احساس قدرت و امیدواری در وجودتان موج می‌زند و آماده‌اید تا با انگیزه‌ای مضاعف به سوی اهدافتان گام بردارید. با این حال، به یاد داشته باشید که امروز زمان مناسبی برای شروع پروژه‌های جدید کاری نیست. بهتر است تمرکزتان را روی کارهای نیمه‌تمام و عقب‌افتاده‌تان بگذارید و از این فرصت برای تکمیل آن‌ها استفاده کنید. اگر امروز قرار ملاقاتی دارید، نگران نباشید و بیش از حد به آن فکر نکنید. مطمئناً همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت و شما از این ملاقات نتیجه‌ای درخشان خواهید گرفت. در محل کار یا تحصیل، مراقب شخصی باشید که نگرانتان می‌کند. سعی کنید به او بهانه‌ای ندهید و با هوشیاری و احتیاط با او رفتار کنید. به یاد داشته باشید که دروغ بزرگترین گناه است و هیچ توجیهی برای آن وجود ندارد. اگر در اطرافتان کسی را می‌شناسید که به دروغگویی عادت دارد، با او مدارا نکنید و از او فاصله بگیرید. در نهایت، به خاطر داشته باشید که زمان برای انجام برخی از کارها بسیار محدود است و فرصت‌ها به سرعت از دست می‌روند. پس قدر لحظاتتان را بدانید و با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده بهینه از زمان، برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین مهر ماه


در دنیای امروز که مادیات حرف اول را می‌زند، اسراف و ولخرجی به بلایی فراگیر تبدیل شده است. غرق شدن در دریای وسوسه‌انگیز کالاها و خوراکی‌های رنگارنگ، جیبمان را خالی می‌کند. هوشیاری و تدبیر در خرج کردن ریال به ریال پولتان، ثبات و آرامش مالی را برای ما به ارمغان می‌آورد. شما فرد اجتماعی هستید و تمایل به برقراری ارتباط با افراد مختلفی را دارید. جذب شدن به افراد خاص و منحصر به فرد، برایتان لذتی وصف‌ناپذیر دارد، اما نباید فراموش کرد که هر رابطه‌ای برای ماندگاری به تفاهم و درک متقابل نیازمند است. در رابطه با مسئله عاطفی تان، شجاعت ابراز وجود و گفتگوی صادقانه، کلیدی است که قفلِ سوءتفاهم‌ها را می‌گشاید و مسیر صمیمیت و همدلی را هموار می‌کند. در برابر خودخواهی و بی‌تفاوتی کسانی که جز خودشان هیچ چیز را نمی‌بینند، نباید سکوت کرد. صبر و بردباری حدی دارد و باید در برابر چنین رفتارهایی ایستادگی کرد و از عزت نفس خود دفاع کرد. به زودی اتفاقات مثبتی در زندگی‌تان رخ خواهد داد. شاید مشکلی که شما را آزار می‌دهد حل شود و یا در جمعی با آغوش باز پذیرفته شوید. همچنین ممکن است فرصتی برای انجام یک کار خیر به شما داده شود.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین آبان ماه


هر اتفاق خوشی که برای شما یا عزیزانتان رخ می‌دهد، نوری از امید به آینده را در دلتان روشن می‌کند. اگر در یک رابطه عاطفی هستید، این حسِ مثبت را فرصتی برای تقویت و تحکیم پیوندتان بدانید. به یاد داشته باشید که روابط سالم نیازمند مراقبت و تلاش هستند. اگر برای شریک زندگی خود ارزش قائل هستید، برای حفظ و ارتقای رابطه‌تان وقت بگذارید و از هیچ تلاشی دریغ نکنید. در حال حاضر با مشکلی روبرو هستید که ذهنتان را به خود مشغول کرده و آرامش را از شما گرفته است. در چنین شرایطی، به خود یادآوری کنید که “این هم می‌گذرد”. دیر یا زود، راه حلی برای مشکل پیدا خواهید کرد و از این مرحله عبور خواهید کرد. به یاد داشته باشید که زندگی کوتاه‌تر از آن است که به ترس‌ها و تردیدها اجازه دهیم ما را از مسیر خواسته‌هایمان دور کنند. به ندای قلبتان گوش فرا دهید، شجاعت قدم برداشتن در مسیر آرزوهایتان را داشته باشید و از فرصت‌های ناب زندگی به بهترین نحو استفاده کنید. به زودی شاهد تغییری در زندگی یکی از نزدیکانتان خواهید بود. این تغییر، به طور غیرمستقیم، در زندگی شما نیز انعکاس خواهد یافت و تحولات مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین آذر ماه


به نظر می‌رسد امروز در انتقال افکارتان به دیگران با چالش‌هایی روبرو هستید. برخی افراد ایده‌هایتان را مغرضانه و خودخواهانه می‌دانند، در حالی که عده‌ای دیگر تصور می‌کنند نسبت به ظرافت‌های موضوع بی‌تفاوت هستید یا منطقی رفتار نمی‌کنید. مهم است که به یاد داشته باشید این سوءتفاهم‌ها نه به خاطر نقص ایده‌های شما یا دشمنی دیگران، بلکه به دلیل عدم درک متقابل ایجاد شده است. شاید شما به اندازه کافی منظورتان را واضح بیان نمی‌کنید و یا با دقت به صحبت‌های طرف مقابل گوش نمی‌دهید. سعی کنید با صبر و حوصله دیدگاه دیگران را درک کنید. از زاویه دید آنها به موضوع نگاه کنید و با لحنی آرام و منطقی به تبادل نظر بپردازید. در کنار این چالش‌ها، در روابط عاطفی‌تان نیز با موقعیت‌های جدیدی روبرو خواهید شد که ممکن است باعث نگرانی شما شود. به جای اینکه با عجله تصمیم بگیرید، به خودتان زمان بدهید تا اوضاع را به درستی ارزیابی کنید و با تفکری عمیق، بهترین راه حل را انتخاب کنید. همچنین، فرصتی برای حضور در مکانی که آرزویش را داشتید برایتان فراهم می‌شود. این فرصت را از دست ندهید و از آن برای لذت بردن و تجربه لحظات شاد استفاده کنید.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین دی ماه


احساس می‌کنید که توانتان برای ادامه مسیر کم شده است. اما این به معنای کمبود توانایی شما نیست، بلکه ناشی از کمبود وقت کافی است. مطمئن باشید که اگر برای هدفتان وقت بگذارید و تلاش کنید، به هر آنچه که می‌خواهید خواهید رسید. همانطور که می‌دانید، برای برداشت محصول باید به زمینتان رسیدگی کنید و از آن مراقبت کنید. این موضوع در مورد رابطه عاطفی نیز صدق می‌کند. اگر از طرف مقابل خود انتظار توجه و محبت دارید، شما نیز باید متقابلاً برای او وقت بگذارید و عشق و توجه خود را به او نشان دهید. به زودی فرصتی برای کمک به کسی که در روزهای سختی یار و یاور شما بوده است به دستتان خواهد آمد و می‌توانید محبت و قدردانی خود را به او نشان دهید. منتظر یک تغییر بزرگ و یا شنیدن یک خبر مهم باشید. این خبر می‌تواند زندگی شما را به طور کلی دگرگون کند و شما را به سمت مسیر جدیدی هدایت کند. با وجود اینکه از روی محبت و نیت خیرخواهانه برای کسی کاری انجام می‌دهید، اما ممکن است نتیجه دلخواهتان را به دست نیاورید و از او پاسخی درخور دریافت نکنید. اما دلسرد نشوید و به یاری رساندن به دیگران ادامه دهید، زیرا نیت خیر شما در نهایت پاداش خود را خواهد گرفت.

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین بهمن ماه


احساسات ناپایدار امروز ممکن است میل شما به ساختن دنیای رؤیایی‌تان را کمرنگ کند. اما به یاد داشته باشید که این شما هستید که باید این رویاها را پرورش دهید و بستر تحقق آنها را فراهم کنید. نگذارید نوسانات عاطفی، برنامه‌هایتان را برای رسیدن به ارزشمندترین اهدافتان زیر سوال ببرد و به خودتان و توانایی‌هایتان شک کنید. کمی خلوت و تأمل می‌تواند به شما کمک کند، فقط تسلیم نشوید! از ترس از دست دادن کسی در زندگی‌تان سکوت اختیار نکنید و رنج را به جان بخرید. اگر همینطور ادامه دهید، دیر یا زود متوجه خواهید شد که عمرتان را هدر داده‌اید. وقت آن رسیده که با شجاعت بر ترس خود غلبه کنید و خواسته‌هایتان را به زبان بیاورید. در کنار تمام تلاش‌ها، به سلامت روحی و جسمی خود نیز توجه بیشتری داشته باشید. مراقبت از خودتان به شما قدرت و انگیزه لازم برای عبور از چالش‌ها و رسیدن به اهدافتان را خواهد داد. این روزها نظم و ترتیب بخشیدن به افکار و محیط زندگیتان از اهمیت بالایی برخوردار است. بی‌نظمی می‌تواند کنترل اوضاع را از دستتان خارج کند و شما را در گردابی از آشفتگی فرو ببرد. با وجود نیت خیرخواهانه شما، گاهی لازم است که در امور دیگران دخالت نکنید و اجازه دهید آنها مسیر خود را طی کنند.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 5 تیر 1403 برای متولدین اسفند ماه


شنیدن اخبار امروز حالتان را گرفته و دچار تردید و دوگانگی بین دل و عقلتان شده‌اید. در این شرایط سعی کنید واقع‌بین باشید و با اتکا به منطق پیش بروید. اگر قرار است برای اولین بار به ملاقاتی بروید، شانس با شماست! چرا که همه چیز طبق خواسته شما پیش خواهد رفت و این اتفاق تاثیر مثبتی و ماندگاری بر زندگی شما خواهد گذاشت. بین شما و یکی از اطرافیانتان دلخوری پیش آمده است. سعی کنید موضوع را بزرگ نکنید و با سعه صدر و در نظر گرفتن ارزش دوستی، برای حل مشکل و آشتی پیشقدم شوید. اگر خواهان آرامش اوضاع هستید، باید هر چه سریع‌تر کار نیمه‌تمامتان را به سرانجام برسانید، حتی اگر به سختی و تلاش مضاعف نیاز داشته باشد. امروز از انجام هر گونه معامله، چه خرید و چه فروش، خودداری کنید. فعلاً دست نگه دارید تا زمان مناسب‌تری فرا برسد. به زودی با فردی که بسیار دلتنگ او هستید ملاقات خواهید کرد. این دیدار سرشار از شادی، خاطرات خوش و لحظات ناب خواهد بود. از این دیدار لذت ببرید و قدر لحظات با هم بودن را بدانید. این ملاقات می‌تواند سرآغازی برای اتفاقات خوب و تحولات مثبت در زندگی شما باشد.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب بعد از خریدن مبل دست دوم توسط رهبری: تا الان زندگی ‌ما طلبگی بوده، الان هم مبل در خانه نیاورید! (144 نظر) روایتی از عصبانیت رهبر معظم انقلاب از عوض کردن فرش کهنه و نخ نمای خانه شان: اشتباه کردید که عوض نمودید بروید همان زیلوها را بیاورید (125 نظر) رهبر معظم انقلاب: ما درخانه تنها یک فرش دستباف داریم که جهیزیه همسرم بوده بقیه خانه موکت است/ ساده زیستی ایشان مثال زدنی است (116 نظر) تزئین میز عزای سعید راد با شمع و گل و خرما و عکس های یادگاری در خانه مجللشان/ خدا رحمتشون کنه+عکس (91 نظر) خلاقیت خنده دار مغازه دار اردبیلی برای کشاندن مشتری به مغازه حماسه آفرید/ مغز نیس که معدن طلاست😂👌+عکس (85 نظر) ابتکار جالب یک مرد خلاق در دادن انواع لقب به مسعود پزشکیان حماسه آفرید+ویدئو/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (62 نظر) نگاهی به اعلامیه ترحیم مادر جوان حمید گودرزی که دیشب خبر فوتش را آقای بازیگر اعلام کرد +عکس/ روحش شاد (61 نظر) خلاقیت خنده دار هندونه فروش شیرازی، برای فرار از گرما حماسه آفرید/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (60 نظر) عروسِ رهبر معظم انقلاب: بچه ام اسباب بازی ندارد، در اتاق آقا یک میز هست و 6 تا صندلی پلاستیکی و یک تلفن که به دیوار وصل است+عکس (55 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (45 نظر) خلاقیت خنده دار هندوانه فروش سمنانی برای جذب مشتری حماسه آفرید/ مغز نیست که معدن طلای خالصه😂+عکس (37 نظر) نگاهی به جشن تولد عاشقانه 45 سالگی الهام چرخنده بازیگر سریال آوای باران و باکس گل شیک روی میز/ مبارکا باشه+عکس (29 نظر) رونمایی از همزاد و بدل ایرانی هانده ارچل، بازیگر ترکیه‌ای محبوب ایرانی ها/ ایشون هم بازیگر خیلی معروفیه+عکس (27 نظر) استوری تبریک خاص سرلشگر باقری به مناسبت روز چپ دست‌ها به رهبر معظم انقلاب+عکس (20 نظر) تصویری از خانه ابدی برادر زاده نرگس محمدی / روحش شاد و یادش گرامی (18 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 4 مرداد 1403
فال روزانه امروز پنجشنبه 4 مرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403
فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 4 مرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403+فیلم
تکلیف سربازی مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند مشخص شد / پاسخ قاطع مدیران تراکتور به یک سؤال حیاتی
خاطره تکان دهنده ناصرالدین شاه از موزه لوور
راستی آزمایی ادعای جنجالی مجری تلویزیونی پرسپولیسی علیه مهدی ترابی / آیا خرید 70 میلیاردی زنوزی مجبور به رفتن به فجر سپاسی شیراز می شود؟
تماس تلفنی سیدمحمد خاتمی با علی دایی برای عیادت از شهریار فوتبال ایران/ بسیار علاقه‌مند بودم که شخصاً به عیادت شما بیایم اما...+عکس
تعریف و تمجید عاشقانه رهبر معظم انقلاب از همسرشان: وقتی من زندان بودم همسرم مریض بوده، بی‌پول بوده اما به من چیزی نمی‌گفت
تابستان و نوشیدنی‌های خنک: آب بهتر است یا شربت؟!
تفاوت گوشی ویتنام و چین چیست: کدام مونتاژ ارزش خرید دارد؟
(عکس) رونمایی از عروسک خوشگل المپیک 2024 پاریس/ چه رنگ جذابی داره + تصاویر کارخانه تولید کننده عروسک المپیک
(عکس) میز عسلی های سنگی و گلدان بسیار خوشرنگ خانه بهرام رادان و همسرش، مینا مختاری/ تاثیر حیرت‌انگیز اکسسوری‌های آبی رنگ درخانه‌ای با مبلمانی به رنگ خنثی
یکی از شاهکار های دانش آموز دوازدهمی در امتحانات نهایی!/ نمراتی که حتی بالای 7 هم نمیشوند!
منتخب روز   
ابتکار جالب یک مرد خلاق در دادن انواع لقب به مسعود پزشکیان حماسه آفرید+ویدئو/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (فیلم) سکانس فوق عاشقانه شهاب حسینی و لیلا حاتمی در فیلم "پرسه در ماه" / ما کاملا شبیه همیم طرز نگاهامون دو دو زدن چشامون ...😍 استارت تمرینات سخت علیرضا بیرانوند در تراکتور +فیلم/ آقای دروازه بان آمادگی بدن بالایی دارد! سکانس عاشقانه دل باختن قباد به شهرزاد/ نشود فاش کسی آنچه میان من و توست (فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان....