ساعدنیوز
ساعدنیوز

جدال نفس گیر از حمله گاوکوسه ها به یک غواص +فیلم

  سه شنبه، 11 بهمن 1401
جدال نفس گیر از حمله گاوکوسه ها به یک غواص +فیلم
ساعد نیوز: یک غواص باتجربه که برای صید ماهی‌های ارزشمند به عمق ۳۰ متری آب رفته بود هدف حملات گروهی از گاوکوسه‌ها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از فرارو، تریستان گاندی درحال ماهیگیری در آب های پاناما واقع در ایالت فلوریدا بود که برای جستجوی یک کشتی متروکه به عمق ۳۰ متری آب رفت.

فیلم دراماتیک منتشر شده در رسانه های اجتماعی در ابتدای ژانویه نشان می دهد که یک گاوکوسه به گاندی حمله می کند و انتهای نیزه در دست او را گاز می گیرد.

در طول دو دقیقه دیوانه وار، غواص از حملات بیشتر گاوکوسه ها جلوگیری کرد و در نهایت مجبور شد ماهی های صید شده خود را رها کند تا حواس تعقیب کنندگانش را پرت کند.

او گفت: واقعاً رفتار بسیار تهاجمی بود. گاوکوسه ها معمولاً فقط برای بررسی وارد می شوند و سپس صحنه را ترک می کنند، اما آن ها این کار را نکردند.

من معتقدم که یک یا چند مورد از این کوسه ها به جای ماهی، بر روی چشیدن طعم من تمرکز داشتند. آن ها قبل از اینکه به ماهی شلیک کنم به شدت به من حمله می کردند.

معمولاً این کوسه ها فقط دنبال ماهی هایی هستند که از قلاب من آویزان شده اند و روی شاخه نیزه ام آویزان شده اند، اما این کوسه ها به دلیل نامعلومی حمله ور شدند.

من می توانم بگویم اندازه این کوسه ها تا ۳ متر طول داشتند. به عنوان یک غواص، ما با برخورد کوسه ها غریبه نیستیم. ما در خانه های آن ها هستیم و باید با آن ها این گونه رفتار شود و به آن ها احترام گذاشته شود.

کوسه ها معمولاً من را آزار نمی دهند، و معمولاً همانطور که در ویدئو دیده می شوند، رفتار نمی کنند.

خونسردی تنها واکنش مطلوب به چنین برخوردی است. در واقع چندین کار وجود داشت که من می توانستم در این برخورد متفاوت انجام دهم. اول از همه، بعد از اینکه متوجه شدم این کوسه ها چقدر تهاجمی هستند قبل از نیزه زدن باید به سطح آب می رفتم و مکان خود را تغییر می دادم.

کار دیگری که باید انجام می دادم این بود که ماهی ها را زودتر رها می کردم، اما خیلی مردد بودم فقط به این دلیل که صید من احتمالاً حدود ۳۰۰ دلار در بازار ارزش داشت. اما هیچ ماهی یا پولی هرگز ارزش امنیت و حتی جان شما را ندارد.

صرف نظر از این تجربه، من از کوسه ها متنفر نیستم، اما حتی برای آن ها و محیطی که در آن زندگی می کنند احترام بیشتری قائل هستم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (71 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (27 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (12 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (11 نظر) حمله منصوریان به بازیکن روسیه: مرتیکه چطوری تونستی تشخیص بدی ما تو ایران چطور زندگی می کنیم؟! (8 نظر) استوری جنجالی‌ مژده لواسانی در واکنش به شیطون بلای بشیر حسینی! (7 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (7 نظر) گریه تلخ نجم الدین شریعتی در برنامه سمت خدا + فیلم (6 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (6 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (6 نظر) تیپ تنگ و کوتاه و برند نجمه جودکی (6 نظر) ویدئویی از چند زن بی‌حجاب در مسجد مکی زاهدان! (5 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (5 نظر) بخشی از سخنرانی حجت الاسلام رفیعی: تابستون لب دریا بی حجابی رو چطور میخواهید جمش کنید! (5 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (4 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/