ساعدنیوز
ساعدنیوز

چگونه یک خانم با کلاس و با شخصیتی باشیم؟

  شنبه، 30 مرداد 1400   زمان مطالعه 22 دقیقه
چگونه یک خانم با کلاس و با شخصیتی باشیم؟
هر خانومی حتماً می خواهد که رفتار نیکو و متشخص باشد اما واقعا چگونه یک خانوم متشخص و واقعی باشیم ؟ با ما همراه باشید تا ویژگی های زنان با شخصیت را بررسی کنیم.

در بیشتر اجتماعات خانم ها نسبت بـه اقایان بیشتر مورد توجه هسـتند و خانومانه رفتار کردن گاهی پر اهمیت است. اگر خانم هسـتید حتما با چالش هایی زیادی رو بـه رو هسـتید تا بـه شخصیت مورد نظر خود برسید. این نکته راهم نمـی توان کم اهمـیت دانسـت که نظر دیگران برای شما کم اهمـیت اسـت. فارق از اینکه در جسـتجوی چه ویژگی هایی و شخصیتی هسـتید یکسری نکات عمومـی وجود دارند که بـه هر خانمی در راسـتای مبدل شدن بـه یک فرد کاریزماتیک و با شخصیت کمک بسیاری مـی کند.

بـه نظر شما یک بانوی با وقار، چه ویژگی هایی دارد؟ چه رفتار ها و حرکت هایی، یک دختر را بـه یک بانوی با شخصیت تبدیل مـی کند؟ مطمئنا شما هم دوسـت دارید که در عین باوقار بودن، جذاب و با شخصیت هم بـه نظر برسید، اولین جنبـه های باشخصیت بودن، ظرافت های زنانه، ادب و احترام نسبت بـه خود و دیگران اسـت پس در اولین گام باید همثل یک بانوی باوقار رفتار کنید.

رفتار خانم های باشخصیت

در اولین گام برای اینکه با کلاس به نظر برسید باید مانند یک خانم با وقار رفتار کنید و برای با وقار بودن، ظرافت های زنانه، ادب داشته باشید و نسبت به خود و دیگران احترام بگذارید.

با دیگران با احترام رفتار می کند

برای اینکه بدانیم چگونه یک خانم با شخصیت باشیم لازم است بدانید که طرز رفتار یک خانم با شخصیت به گونه ای است که با دیگران با احترام رفتار می کند و او علاوه بر اینکه خودش را دوست دارد و برای خود ارزش و احترام قائل می باشد این احترام را نیز برای دیگران نیز قائل می باشد و در حقیقت یکی از رازهای جذابیت این خانم ها همین نوع نگرش و رفتارشان می باشد بنابراین اگر می خواهید فردی با شخصیت باشید و دیگران به شما احترام بگذارند همان گونه با دیگران رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.

ویژگی های زنانه خود را حفظ می کنند

برخی از زنان زمانی که وارد دنیای کسب و کار و دنیای مردانه می شوند زنانگی خود را فراموش می کنند و روحیات مردانه پیدا می کنند زیرا تصور می کنند این نقطه ضعف محسوب می شود و باید در دنیای تجارت شبیه مردان شد این یک تفکر اشتباه است بنابراین درحالی است که زنان قدرتمند و با شخصیت به هیچ عنوان روحیه زنانگی خود را فراموش نمی کنند و آن را از دست نمی دهند زیرا روحیه زنانگی قدرت آن ها محسوب می شود برتری آن ها نسبت به مردان محسوب می شود و یکی از علت های جذابیت زنان همین روحیه زنانگی و قدرت آفرینش شان می باشد.

فروتن و صبور هستند

دختران با شخصیت و قدرتمند صبور و فروتن هستند آن ها همواره رفتاری متواضعانه دارند و از تکبر و غرور بی جا دوری می کنند آن ها به هیچ عنوان خود را برتر از دیگران نمی دانند و تلاش ندارند که به دیگران فخر بفروشند بلکه خود را همرنگ دیگران می دانند و سعی می کنند به آن ها کمک کنند و با فروتنی با دیگران در تعامل هستند آن ها رفتاری دوستانه با دیگران دارند و اطرافیان خود با مهربانی و خوش رویی برخورد می کند و در مواجهه با چالش هایی که پیش رو دارند صبور و مقاوم هستند و هیچ گاه دست از تلاش برنمی دارند و با فروتنی و اقتدار به مسیر خود ادامه می دهند و تلاش می کنند که مشوق دیگران باشند و آن ها را نیز به سمت اهدافشان متمایل کنند.

فقط روی ظاهر و مد نیستند

امروزه بسیاری از خانم ها برای متفاوت بودن از دیگران وقت خود را در سالنهای زیبایی صرف رنگ کردن موها و کاشت ناخن و سشوار وموج موها و... می کنند و برای اینکه ظاهری چشمگیر برای خود بسازند ، لباس هایی تنگ و عذاب آورو کفش های پاشنه بلند می پوشند اما یک «خانم باکلاس واقعی» هیچوقت برای چشمگیر بودن هیچ وقت تمام تمرکز و وقتش را روی ظاهرشان نمیگذارند زیرا اینگونه به یک مانکن معمولی تبدیل می شوند.

زنان باکلاس فضولی نمی کنند

زنان با کلاس شاد، مثبت اندیش و واقع بین هستند که از زندگی با انسانهای دیگر و زیست مسالمت آمیز اجتماعی درک درستی دارند؛ بنابراین به خوبی قادرند که احساسات زنانه مثبت و منفی شان را کنترل کنند.زنان با کلاس هیچوقت غیبت، بدگویی و حسادت برای تسکین درد ناشی از حسرتها و نداشته هایشان نمی کنند.زنان باکلاس واقعی ممکن است پولدار نباشند بلکه طبعی بلند دارند و دست و دلبازند و در پی کشف عیب ها و رازهای دیگران نیستند و در کار دیگران فضولی نمی کنند مثلا برای فهمیدن وضعیت سلیقه صاحبخانه در مهمانی ها کابینت ها را باز نمی کنند.

خوش پوش و با سلیقه اند

با کلاس های واقعی با سلیقه هستند و عیوب بدنشان را می شناسند و با توجه به آن لباس می پوشند مثلا اگر شکم تخت ندارند ، از لباس هایی که کمربند شان روی شکم بسته می شود دوری می کنند اما زنان باکلاس نما برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب هر لباسی را که مد می شود را می پوشند .برای ست کردن لباسها، خوش پوشی، خودارایی و رفع نواقص ظاهری باید دانشی در مورد رنگ شناسیداشته باشید . به علاوه برای اینکه همیشه در مقابل دیگران خوشبو باشید از عطرهای ملایم و با کیفیت استفاده کنید.

از نکاتی که برای شیک پوشی باید رعایت کنید کیفیت کیف و کفش است یعنی شما باید کیف دستی با کیفیتی از برندی مناسب که به تیپ تان بیاید در دست بگیرید و شیک باشید. برای با کلاس بودن شما باید با ست کردن درست رنگ ها، لباسی معمولی اما برازنده به تن کنید.

آرایش های سنگین نمی کنند

بسیاری از زنان با کلاس نما برای رفتن به سوپرمارکتها ، سمینارهای علمی، مترو جلسه کنکور و سالن دفاعیه ، پایان نامه در دانشگاههای معتبر در آرایش کردن افراط می کنند و بیشتر از اینکه آراسته وزیبا به نظر بیایند مضحک و عجیب به نظر می آیند . خانم های با کلاس به خوبی می دانند برای هر موقعیتی چه تنوع و چه میزان آرایش و آراستگی مناسب است؛ بنابراین قبل از آرایش کردن به اینکه کجا می خواهند بروند و اینکه فضای آنجا چگونه است ، فکر می کنند.

در همه چیز سر رشته دارند

امروزه خانم هایی که می خواهند با کلاس و متفاوت به نظر برسند بلد بودن خیاطی، گلدوزی و به خصوص آشپزی و آنچه زنان قدیم انجام می دادند را عیب و ننگ می دانند و آنها را یادنمی گیرند و فقط وقت خود را صرف رفتن به کلاس های فشرده زبان و یوگا و تای چی می کنند .برای باکلاس بودن باید هنرهای خانگی را بیاموزید زیرا آموختن هنر های خانگی و سرآمد بودن در همه چیز نشان دهنده هوش، استعداد و مهارت بالا است و نشانه بی کلاسی نیست. زنانی که ضمن شیک بودن دست پخت بسیار خوبی دارند بسیار جذاب هستند .

زبان بدن شیکی دارند

یکی از اولین و موثرترین تصویرها برای معرفی شخصیت فرد به دیگران زبان بدن آنها است پس برای اینکه باکلاس باشید به نکات زیر دقت کنید:

 • افراد با کلاس در همه مواقع برای نشان دادن اعتماد بنفشان درست می ایستند و می نشینند پس حتما برای ایستادن و نشستن موزون و درست تمرین کنید.
 • برای با کلاس به نظر رسیدن در مهمانی ها یا اماکن عمومی هیچ وقت به افراد متفاوت خیره نشوید.
 • یکی از رفتارهایی که نشان دهنده بی کلاسی افراد و آشنا نبودن با آداب معاشرت است در گوشی حرف زدن با دوستان صمیمی یا همسر در جمع است .
 • هیچگاه موقع غذا خوردن صحبت نکنید و هنگام خوردن غذا عجله نکنید و صدای خود را موقع صحبت با تلفن همراه با دوستان و خانواده تان بالا نبرید.
 • برای عادت کردن به استفاده از کلمات احترام آمیزی مثل «لطفا» و «متشکرم» آنها را در خانه و بیرون به کار ببرید.

عاقل هستند و اطلاعات عمومی خوبی دارند

برای اینکه زنی دوست داشتنی و قابل احترام به نظر برسید فقط ظاهرتان را زیبا نشان ندهید بلکه باید فکر، هوش و عمق وجود شما هم دیدنی باشد . خانم های شیک پوشی که جذابیت اولیه دارند به مرور زمان کسالت بار می شوند اما افرادی که اطلاعات عمومی خوبی دارند و ذهنی فعال دارند همیشه در اوج باقی می مانند .پس بهتر است مرتب مطالعه کنید و در شبکه های اجتماعی و گروههایی که بار علمی یا اخبار عمومی دارند، شرکت کنید تا اطلاعاتتان به روز باشد و مهارتهای تازه ای بیاموزید.

دروغ نمی گویند

اگر می خواهید بدانید چگونه یک خانم با شخصیت باشید باید از دورغ گفتن بپرهیزید زنان و دختران جذاب به هیچ عنوان دورغ نمی گویند زیرا می دانند که یکی از رازهای جذابیت و محبوبیت داشتن صداقت در کلام و رفتار می باشد. این را بدانید که اگر صداقت نداشته باشید مردم به راحتی متوجه این موضوع می شوند و از محبوبیت و جذابیت شما کاسته می شود زیرا برای اینکه جذاب باشید باید بتوانید مورد اعتماد دیگران قرار بگیرید باید قادر باشید که اعتماد و احترام آن ها را بدست آورید بنابراین با دورغ گفتن و عدم صداقت کلام شما هرگز نمی توانید اعتماد دیگران را بدست آورید.

رازدار هستند

زنان با کلاس قابل اعتمادند و راز داری از مهم ترین ویژگی آنهاست . این خانم ها هیچ گاه اسرار زندگی شخصی دیگران را برای نزدیکترین کسان خودشان تعریف نمی کنند و هیچوقت برای افراد دیگر اسرار محرمانه بین خود و نزدیکانش را بازگو نمی کند.

در کار و زندگی دیگران دخالت نمی کنند

افراد با شخصیت و زنان با شخصیت ، هرگز حسرت زندگی دیگران را نمی خورند و از دیگران بدگویی نمی کنند. آن ها در کنترل رفتار خود مهارت داشته و همیشه از جملات مثبت استفاده می کنند و سعی می کنند در کنار افراد دیگر با افکار مثبت زندگی کنند.

حتی وقتی عصبانی هستند لحنشان ملایم است

خانم های با وقار هنگام حضور در جمع حتی اگر همسرتان، بهترین دوست خود خشمگین هستند ، یک نفس عمیق میکشند، چشمان شان را می بندند، آرام حرف می زنند و خونسردی شان را حفظ می کنندو هرگز کسی آنها را در حال داد و فریاد زدن نمی ببیند.

در مورد میزان درآمد حرف نمی زنند

خانم های با کلاس هیچگاه درباره داشته های خود و در مورد میزان درآمدشان و میزان سرمایه شان حرف نمیزنند. صحبت در مورد میزان درآمد پدر و مادرتان، همسرتان، دوست صمیمی تان اصلا باکلاس نیست.

مسئولیت پذیر هستند

افراد باکلاس کارهای مربوط به خودشان را خود انجام می دهند و خودشان را مسئول زباله ای که تولید کرده اند می دانند یا وسایل شان را خودشان حمل می کنند و انتظار ندارند دیگران برای شان این کار را انجام بدهند اما افراد بی کلاس و مغرور کارِ انجام شده را وظیفه می دانند و کمک و لطف دیگران را نادیده می گیرند.

چگونه یک خانم با کلاس و با شخصیتی باشیم؟

نیازی نیسـت تا شما یخواهید اصل خودتان را تغییر دهید بلکه با چند راهکار ساده مـی توانید با وقار تر بـه نظر برسید و بتوانید در هر جمعی بدرخشید و بـهتر در هر موقعیتی ظاهر شوید و با لطافت زنانه خود بـه بـهترین شکل عمل کنید.

خانم

مهارت خوب گوش دادن رابیاموزید

گوش دادن عملی فعال است . گوش دادن به حرف های دیگران به این معناست که شما افکار دیگران را از ذهن دیگران بیرون می کشید و به چیزهایی که دیگران قصد دارن به شما انتقال دهند دقت کنید . اکثراوقات در گفتگوها نظرات یک فرد سبب تحریک افکار شخصی که می شنود می شود و او همچنین قصه ای را که در مورد آن کسب تجره کرده را در همان مورد بیان می کند.به جای اینکه همیشه خودتان شروع کنید و داستان بگویید با سوال کردن گوینده را تشویق می کنید تا چیزهای بیشتری به شما بگوید .

به دیگران خدمت کنید

اشخاصی که به دیگران خدمت می کنند و مفید واقع می شوند و در هر شرایطی آماده یه کمک به دیگران هستند .احترام بیشتری را دارندو مردم معمولا افراد مسئولیت پذیر را بیشتر دوست دارند.مسولیت کارها و رفتارهای خود را بپذیرید.مسئولیت تمام کارهایی که در طول روز انجام می دهید را بپذیرید . پس بهانه تراشی نکنید . مثلا اگر همیشه دیر به قرار ملاقات های خود می رسید پس در مدیریت زمان خود مشکل دارید.

همدلی کنید

سعی کنید به صورت همدلانه به حرف های دیگران گوش فرا دهید . هر کسی حق دارد که حرفهایش شنیده شود . اگر با نظر و یا حرفهای کسی مخالف هستید ادب حکم می کند که با این حال باز هم شنونده حرفهایش باشید تا دیگران نیز به صحبت های شما احترام بگذارند . در این رابطه مطالب ارتباط موثر کمک شایانی می کند.

در مقابل بی احترامی دیگران مقابله به مثل نکنید

گاهی بعضی برای شما احترام زیادی قائل هستند و بعضی بی احترامی می کنند . شما نمی توانید که رفتار دیگران را کنترل کنید. پس در صورتی که دیگران به شما بی احترامی می کنند احساس کم ارزشی نکنید . ارزش و احترام شما با رفتار دیگران مشخص نمی شود . قبول کنید که همواره انسان ارزشمندی هستید.

عزت نفس داشته باشید

همه تمرکز و حواستان را روی داشتن یک حس خوب نسبت به خود جمع کنید . پس به خودتان اهمیت دهید و همیشه لباس های مرتب و اتوکشیده و مناسب با شخصیتتان بپوشید و برای خود خوب خرج کنید. راه های افزایش اعتماد بنفس را تمرین کنید و اعتماد بنفس خود را افزایش دهید .مردم شما را همانگونه که خود را ارزیابی می کنید ، تعریف می کنند.

تصور مثبت داشته باشید

اگر تصور می کنید که هیچ گونه مهارت ارتباطی با مردم ندارید، تصور مردم نیز در مورد شما همینگونه است .اگر فکر می کنید که حرفی برای گفتن ندارید ، قطعا دیگران هم شما را اینگونه تصور می کنند.
شما در ابتدا باید خود را دوست داشته باشید تا دیگران هم شمارا دوست داشته باشند.مردم وضعیت احساسی و عاطفی شما را درک می کنند و آن را به خود شما بر می گردانند .اگر شما خودتان را علاقه مند و مشتاق نشان دهید دیگران هم به صحبت های شما مشتاق و علاقه مند خواهند بود.اگر شما ناراحت باشید دیگران هم ناراحت خواهند بود.

همیشه لبخند بزنید

لبخند زدن معجزه می کند.خنده بهترین زبان بدنی است که به مخاطبتان می فهماند که شما انسان مهربان ، خوش اخلاق و راحت هستید.اگر لبخند بزنید احتمالا طرف مقابلتان نیز به شما لبخند خواهد زد .

در گروه های کوچک و دوستانه باید با همه افراد گروه خداحافظی کنید

در گروه های اجتماعی و بزرگتر این کار عملی نیست .در مکانهای عمومی با اشخاص مختلف به گفتگو بپردازیدهیچگاه کسی را که نمی شناسید لمس نکنیدهر گاه طرف مقابلتان اشتیاقی به گفتگو ندارد از صحبت کردن با آنها بپرهیزیداز صحبت کردن در مورد موارد نامناسب پرهیز کنید .به تاخیرها اعتراض نکنیددر مورد مطالب بحث برانگیز صحبت نکنید

حرف های منفی نزنید

در مورد موضوعاتی مثل بیماری ، لطیفه های زشت یا امور سیاسی و… صحبت نکنید .از موضوعاتی مثل کتابی که خوانده اید رستوران یا پارک یا سالن های ورزشی که رفته اید صحبت کنید .زمانی که با مخاطبتان خداحافظی می کنید از جملاتی مثل امیدوارم در کارتان موفق باشید ، از آشنایی با شما خیلی خوشحالم ، مواظب خودتان باشید و جملات اینچنینی استفاده کنید.

از عبارات ” لطفا ” و ” ممنونم ” استفاده کنید

مخصوصا به انهایی که خیلی به شما نزدیک هستند.در را برای افراد پشت سرتان باز نگه داریدو یا اگر کسی در را برای شما باز نگه داشت از او تشکر کنید .

در جمع تلفن خود را پاسخ ندهید

گاهی اوقات مجبور هستین که تلفن خود را سریع جواب دهید ، اما همیشه که اینگونه نیست . برای همین بهتر است که بیرون از جمع به تلفن خود پاسخ دهید.

از اشتباهات افراد بگذرید

آیا با فروشنده بداخلاقی سرو کار دارید؟ آیا راننده ماشینی که سوار آن شده اید خیلی عصبانی است ، خب قطعا چون نمی دانید که آن شخص چند دقیقه یا چند ساعت پیش چه مشکلی داشته شاید یکی از اطرافیانش را از دست داده و یا از نظر روحی شرایط مناسبی ندارد پس شما جواب بداخلاقی آن ها را با بدی ندهید بهتر است با اخلاق خوب با آن شخص رفتار کنید .

نگاه کردن به فردی که با شماصحبت می کند

حتما هنگام صحبت کردن به طرف مقابلتان نگاه کنید و به صفحه موبایلتان نگاه نکنید .اجازه بدهید که کسی که عجله دارد از شما جلوتر برود.باور کنید چیزی از شما کم نمی شود وقتی در صف هستید و کسی واقعا عجله دارد به او اجازه دهید که بیاید جلوی شما بایستد در عوض روز شما بهتر می شود .

موقع عطسه زدن یا سرفه کردن بازوتون رو بیارید جلو

اگر دستمال ندارید و عطسه شما گرفت خیلی سریع با بازویتان جلوی دهانتان را بگیرید که ویروس را به بقیه منتشر نکنید.نام اشخاص را به خاطر بسپارید برای تشکر از آن ها استفاده کنید .در هنگام صرف غذا موبایلتان را کنار بگذارید.خیلی کار بدی است که هنگام غذا خوردن موبایلتان در دستتان باشد.

وقت شناس باشید

همه یه ما سرمان شلوغ ا ست .بنابراین به جای عذر و بهانه آوردن برای دیر کردن، وقت شناس باشید .قبل از پست کردن عکس اشخاص از آنها سوال کنید.همه دوست ندارند که عکس هایشان در فضای مجازی منتشر شود پس قبل از انتشار عکس دیگران حتما از آنها اجازه بگیرید.

لباسی متناسب با محیط بپوشید

 • همیشه مراقب باشید که در چه مکانی قرار است حاضر شوید مثلا برای خرید از بقالی محلتان لباس بیرون بپوشید و با بیژامه بیرون نروید. در مراسم عروسی و مهمانی و محل کار لباس مناسب آن مکان را بپوشید
 • دستهاتون رو بعد از دستشویی رفتن حتما بشویید برای صدا زدن اسم کوچک طرف مقابل حتما از ان شخص اجازه بگیرید .
 • هر چیزی را که بر می دارید حتما سرجایش بگذارید .
 • بعد از بلند شدن از صندلی حتما صندلی را سر جای اولش قرار دهید .
 • اجازه ندهید که کسی اینکار را برایتان انجام دهد.
 • قبل از مهمانی رفتن اگر مهمانی دیگر به خانه صاحبخانه خواستید ببرید حتما از آنان اجازه بگیرید.

صبر کنید همه غذا بکشند بعد شروع به خوردن کنید

 • فرق نمی کند که چقدر گرسنه هستید باید به میزبان احترام بگذارید.
 • هنگامی که سرماخورده هستید در خانه بمانید.
 • قبل از وارد شدن در بزنید .هیچکس دوست ندارد که به صورت ناگهانی وارد اتاق شوید.
 • کمتر حرف بزنید .این به این معنا نیست که اصلا حرف نزنید و یا در لاک خود فرو روید . بلکه هر جا نیاز به حرف زدن هست باید خودتان را نشان دهید . متاسفانه افرادی هستند که فکر می کنند کم گویی یعنی هیچ گویی و این امر سبب منزوی شدن و دور شدن از اجتماع می شود .

قبل از شروع حرف زدن لا اقل ۳۰ ثانیه فکر کنید

فکر کردن قبل از حرف زدن هر چند کم و کوتاه سبب گزیده گویی شده و هر گونه سوتی دادن جلوگیری می کنید و همچنین بیهوده و با عجله حرف نزنید . حتما دیده اید که بعضا اشخاصی هستند که بعد از شنیدن حرف یا سوالی مدتی مکث میکنند و سپس پاسخ می دهند و اکثر اوقات جواب آنها خیلی درست است و هیچ جای ایرادی ندارد.
اما امان از افرادی که هر آنچه به ذهنشان می رسد می گویند . بدون اینکه حتی لحظه ای به آن فکر کنند . به اصطلاح با صدای بلند به آن فکر می کنند و اکثر اوقات حرفهایی میزنند که بعدا از زدن آن پشیمان می شوند. قبل از حرف زدن فکر کردن را تمرین کنید.

با صدای بلند نخندید

خنده با صدای بلند زیبا نیست و شخصیت انسان را زیر سوال می برد . هیچ انسان باشخصیتی را نخواهید دید که با صدای بلند بخندد . با صدای بلند خندیدن سبب جلب توجه می شود و با توجه به اینکه دیگران نمی دانند که مطلب شما چقدر خنده دار است ممکن است باعث سو برداشت آنها شود .

شوخ طبع باشید ولی خیلی کم شوخی کنید

شوخی هر چقدر هم کم باشد ممکن است سبب رنجش شود . مثلا شوخی هایی که با شخصیت افراد رابطه دارد ممکن است سبب خوار شدن شخصیت مخاطبتان شود . شوخی زیاد انرژی ذهن را کم می کند و جذابیت را از بین می برد . شوخی بتدریج حرمتها را از بین می برد و کم کم سبب بی احترامی می شود. با این حال تبسم به چهره جذابیت می بخشد .در تبسم سنگینی و متانت موج می زند ولی در خنده زیادی و شوخی سبب کم شدن جذابیت می شود .

قاطعانه رفتار کنیم و کلام قاطعانه داشته باشیم

سست عنصر نبودن و پای تصمیمات و تعهدات ماندن سبب جذابیت میشود . افرادی که قاطع هستند هدفهای مشخص و و ارزشهای معینی دارند و بلا استثنا جذابند . قدرت نه گفتن داشتن به خواسته های بی ارزش دیگران سبب افزایش جذابیت می شود . برخی از افراد خود را فدای این و آن می کنند و هر کار مثبتی و یا منفی را قبول می کنند و اینگونه می خواهند که در دل دیگران جا باز کنند که اینگونه نمی شود . جذابیت یعنی مصمم بودن و قاطع بودن در گفتار .

مراقب امیال و غرایز خود باشیم

افرادی که بر امیال جنسی و عواطف و احساسات خود مسلط هستند، جذابیت معنوی دارند . کسانی که نمی توانند در پاسخ به امیال خود خود را کنترل نمایند و خصوصا به زبان و نگاه خود مسلط نیستند ، هیچ وقت به جذابیت دلخواه خود نمی رسند.قطعا اینگونه افراد تاثیر گذار نیستند.اگر می خواهید که یک زن یا مرد جذاب باشید اول باید طرز فکر خود را تغییر دهید جذابیت نه به ثروت است نه به زیبایی صورت و نه به پیدا کردن مدلهای به روز لباس و حتی نه یک جایگاه شغلی و اجتماعی

سعی نکنید که دیگران را تغییر دهید

زنان جذاب و باوقار میدانند که انسانها بر اساس خواسته خود رفتار خود را تغییر می دهند بنابراین تلاش نمی کنند که دیگران را تغییر دهند.بیشتر این افراد روی رفتارهای خود تمرکز دارند و دقت می کنند که احساسات و رفتارهای خود را کنترل کنند و به بهترین شکل ممکن رفتار کنند .آنها خود را مسئول رفتارها و زندگی خود می دانند.

معرفی افراد را به همدیگر

اگر هنگام حرف زدن با شخصی هستید و شخص دیگری به شما ملحق می شود آنها را به یکدیگر معرفی کنید.در دنیای اجتماعی همیشه از افراد با سن بالا شروع کنید و آنها را به یگدیگر معرفی کنید .
در دنیای کسب و کار افراد را بر اساس شان و مقامشان به یکدیگر معرفی کنید.مثلا در ابتدا باید رئیس تان را به همکار تازه خود معرفی کنید و در ادامه عکس این کار را انجام دهید .درحوزه کاری همیشه مشتریان از مقام بالاتری برخوردار هستند که بدون در نظر گرفتن مقام آنها باید ابتدا آن ها را معرفی کنید .و با گفتن نام و مشخصات و شرح برخی از جزئیات مثل نحوه آشنایی شما با ایشان را نیز در معرفی کردن آن ها مطرح کنید .خانوم های باشخصیت تشکر می کنند.

لطفا و متشکرم را به یاد داشته باشید

هر زمانی که شخصی لطفی در حق شما می کند هر چند آن لطف از نظر شما کوچک باشد، از او تشکر کنید . این کار نشان می دهد که شما از زحمات او قدرشناسی می کند .اگر چه استفاده از این عبارات تکراری است ولی با استفاده از آنها ادب خود را نشان میدهید.

در شرکت کردن در مراسم ها به نکات زیر توجه کنید

بعد از رفتن به یک مهمانی و یا مراسم خاص مثل عروسی و عزا از میزبان تشکر کنید . اگر هم در مراسم نتوانستید این کار را انجام دهید حتما با میزبان تماس بگیرید و از او تشکر کنید و یا پیامی را در مورد این موضوع برای او بفرستید.در استفاده کردن از برخی کلمه ها دقت بخرج دهید :در استفاده کردن از بعضی کلمه ها مثل ممنونم ، متشکرم ، لطف کردید ، خواهش می کنم و… زیاده روی نکنید .مثلا اگر در یک رستوران گارسون میز شمارا چید و در لیوان برای شما نوشیدنی ریخت و .. نیاز نیست برای هر کدام از این کارها از او تشکر کنید.صبور باشید و بعد از اتمام همه این کارها از او تشکر کنید .

در حین صحبت کردن نکات زیر را توجه کنید

 • شمرده شمرده صحبت کنید .
 • وسط حرف دیگران نپرید .
 • ساکت و آرام نباشید با دیگران ارتباط برقرار کنید . با سوال پرسیدن از دیگران نشان دهید که از جمع جدا نیستید .
 • با تبسمی خودتان را جذاب نشان دهید.
 • در صحبت کردن با دیگران دقت به خرج دهید و قبل از حر ف زدن با دیگران خوب فکر کنید .
 • هیچگاه از لحن تند در صحبت کردن با دیگران استفاده نکنید .
 • لحن تند خیلی در تخریب شخصیت شما در نزد دیگران موثر است .
 • از کلمات مناسب در حرفهایتان استفاده کنید . اعتماد بنفس داشته باشید .

آداب غذا خوردن

 • صبور باشید
 • در رستوران منتظر باشید که غذای همه افرادی که با شما هستند را سرو کنند و بعد غذا خوردن را شروع کنید .
 • در مهمانی ها منتظر بمانید تا میزبان شروع به غذا خوردن کنید .
 • اگر خودتان میزبان هستید حتما به عنوان آخرین فرد غذای خود را تمام کنید .
 • هنگام غذا خورد ن صحبت نکنید و هنگام غذا خوردن یک دستمال همراه خود داشته باشید و بعد از خوردن هر غذا لبهای خود را تمیز کنید .
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

4 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
بازدیدکننده
2 سال پیش

بسیارعالی
Hadisoo
2 سال پیش

عالی بود
بازدیدکننده
2 سال پیش

عالی خیلی استفاده کردم
پربحث های هفته   
(عکس) تصاویر جالب از رهبر انقلاب هنگام رای دادن / هر کسی پیر شود، از بر رو می‌افتد؛ پیر میخانه‌ی ما، اشرف مخلوقات است ... (784 نظر) حماسه دختر مازندرانی با موتورسیکلت در راه مدرسه+ویدئو/ به سن و سال نیست که به جربزه اس! (448 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (321 نظر) کودکی که با سوال هوشمندانه خود انگشتر رهبر معظم انقلاب را هدیه گرفت+ویدئو/ماشاءالله... (218 نظر) (عکس) عاشقانه های سنگین و رنگین فاطمه دانش پژوه برای همسرش سید احمد خمینی (180 نظر) محسن تنابنده، نقیِ پایتخت با انتشار این عکس از فوت پدرش خبر داد+عکس/ روحشون شاد چقد پدر و پسری شبیه هم بودن (176 نظر) خلاقیت جالب و هوشمندانه شهرداری در ایجاد دستگاهی برای گرم کردن دست شهروندان در زمستان +عکس/ طراح این خدمت بزرگی به مردم کرده (162 نظر) ماجرای زنی که از امام زمان (عج) برای امام خمینی (ره) پیغام آورده بود! (150 نظر) خلاقیت خنده دار میوه فروش وانتی برای اعلام قیمت میوه/خلاقیت مساویست با موفقیت+ عکس (123 نظر) ابتکار جالب و منحصر به فرد شاطر اصفهانی برای سرگرم کردن صف نانوایی/ هنر نزد ایرانیان است و بس+ویدیو (117 نظر) روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... (104 نظر) (فیلم) حماسه آفرینی در خنده دارترین دعوای خانوادگی بالای تیر چراغ برق/ لامصب چطوری رفتی اون بالا😂 (92 نظر) عاشقانه جذاب هاشمی رفسنجانی و همسرش سر سفره ساده صبحانه +عکس (78 نظر) همسر احمد خمینی کیست؟ + عکس (59 نظر) ایده تحسین برانگیز پاکبان مشهدی در هوای سرد برفی+ عکس/قشنگ ترین قاب از انسانیت😍 (56 نظر)
دیگران می‌خوانند   
خانواده پر جمعیت کاریماما، ندیمه زلیخای سریال یوسف پیامبر/ ماشالا چه خونواده صمیمی (ویدئو) آوازخوانی علیرضا بیرانوند در کنار دختر نازش/ چه با احساس هم میخونه (ویدئو) رَپ خواندن بچه ی "مهمونی" برای پردیس احمدیه/ ممنون بچه جان ما رو با معنای پردیس هم آشنا کردی سامان صفاری، امیر عاشق پیشه "دلدادگان"، در پشت صحنه فیلم سینمایی پارادیس عکس لو رفته از بهرام رادان با یک کلاه بخصوص/ بنظرتون توضیحی که دادن قانع کننده بود؟ (ویدئو) جو عجیب دو طلبه در جشن تکلیف دختران در حسینیه معلی/عروس چقد قشنگه ایشالا... ایده تحسین برانگیز راننده کردستانی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا تصاویری حاشیه ای از حمیدرضا رسایی، نفر دوم حوزه انتخابیه تهران در ادوار قبلی مجلس توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم تصاویری از سید محمود نبویان، نفر اول انتخابات مجلس از تهران بدون لباس روحانیت در یک سفر خارجی (عکس) شکار محمدباقر قالیباف در موقعیتی که تصورش هم نمی توانید بکنید / رئیس مجلس در حال انجام بی سر و صدای کار خدماتی روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... بادی اسپلش چیست و روش استفاده از آن چگونه است (عکس) ادای نذر هر ساله محمدباقر قالیباف با حضور در یک مکان بهشتی در ماه رمضان تیکه خنده دار و باحال محسن تنابنده، نقیِ پایتخت به حسن روحانی+ویدئو/ من تازه صبح جمعه فهمیدم... فال انبیاء روزانه دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 خلاقیت راهگشا و خنده دار یک مادر برای مقابله با کار کلافه کننده‌ی بچه های دوقلویش در کشیدن موی همدیگه +ویدئو/ فقط واکنش بچه ها😂 وقتی خواهر بزرگتری و از دست داداش کوچکترت دلت پُر از خونه+عکس/ خلاقیتش منو کُشته😂 علت علاقه و روی آوردن مردم قدیم به خوردن اجساد مومیایی چه بود؟ جذابترین سکانس دلدادگان؛ رویارویی فرزانه و مرضیه بعد از مدت ها+ویدئو/ رفتی با خاطرخواه من ازدواج کردی؟؟ ویدیویی که محسن تنابنده با انتشار آن خوشحالیش رو از خوردن قرمه سبزی مامان پز اعلام کرد/ فقط پسرش که دنیا عین خیالش نیست😍 شنلِ عروس ساده و بدون تجملات عروس ترکیه‌ای احمدی نژاد در مراسم عقدش+عکس/ پدر عروس تاجر معروف و پولدار ترکیه ست لایو اینستاگرامی هادی چوپان برای توضیح تبلیغاتش برای کوروش کمپانی+ویدئو/تبلیغات را برای جیبم نکردم، شغل من هر روز 1000 برابر تبلیغ این کمپانی هزینه دارد (عکس) اولین کفش پاشنه بلند جهان، میراثی از ایران زمین/ تعجب می‌کنید اگر بدانید هدف از تولید کفش پاشنه بلند چه بوده است 50 میلیارد تومان جایزه یک ساعت ماندن در ساکت‌ترین اتاق جهان+ویدئو/ هیچکس نتونسته بیشتر از 45 دقیقه دووم بیاره (عکس) تصاویر جالبی از حضور مردم در خانه موزه هاشمی رفسنجانی فال روزانه امروز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 طراحی لوگو بسیار جذاب و زیبا رستوران مهدی طارمی ستاره تیم ملی در بوشهر/ چه خلاقیتی+ عکس واکنش خنده دار علی ضیا به شباهت جالبش به مخمل خونه مادربزرگه/ چه شباهتی😂+عکس رونالدو پسر تبریزی را سورپرایز کرد/ وقتی میفهمه مبتلا به سرطان هست غافلگیرش میکنه+ویدیو فال شمع روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 حضور جنجالی بازیکن آرسنال در ایران برای تلاوت قرآن در برنامه محفل/تلاوت سخت است یا فوتبال؟ + فیلم فال قهوه با نشان روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 دکوراسیون شیک و امروزی گوشه ای از خانه رضا گلزار و چیدمانی زیبا با ویو ابدی+ عکس فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 14 اسفند 1402 + فیلم فال ابجد روزانه دوشنبه 14 اسفند 1402 دنیز دایی دختر بزرگ علی دایی اسطوره فوتبال در آغوش رضا گلزار/ باورکردنی نیست + عکس خلاقیت جالب شهرداری شیراز با ایجاد نیمکت موزیکال برای زیباسازی شهر / فقط تو ایران میشه این منظره زیبا رو دید!+ویدئو تفریح و گشت و گذار شبنم قلی خانی در موزه خاص صدا و نور/ چه جای منحصر به فرد و زیبایی+ویدیو تصاویری جذاب از آیت الله آل‌هاشم سوار بر قطار اتوبوسی دانشجویان شهید مدنی آذربایجان
تیتر امروز   
توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم (عکس) ادای نذر هر ساله محمدباقر قالیباف با حضور در یک مکان بهشتی در ماه رمضان روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... فال روزانه امروز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال شمع روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 14 اسفند 1402 + فیلم فال ابجد روزانه دوشنبه 14 اسفند 1402 متولدین این ماه ها جزو خجالتی ترین آدم ها هستند / خجالتی ترین آدم ها متولد کدوم ماه هستن؟ مصرف 5 فنجان قهوه ابتلا به سرطان روده را 30 درصد کاهش می دهد / خواص بی نظیر قهوه که از آن غافل بودید فال انبیاء روزانه دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 (عکس) هدیه ویژه و خاص ستاره بی همتای تیم ملی سردار آزمون به الهه منصوریان بعد از خداحافظی! علت علاقه و روی آوردن مردم قدیم به خوردن اجساد مومیایی چه بود؟ خون‌آشام مشهد اعتراف کرد ؛ همه را گاز گرفتم اما پدرم را نکشتم بیوگرافی و زندگی خصوصی هادی چوپان و همسرش،از مدال طلا آرنولد کلاسیک تا مهاجرت+ عکس و فیلم جذاب
منتخب روز   
عکس‌های خاطره‌انگیز از کلوپ بازی بچه‌های دهه 60 و 70 / آره ما با هم فرق می‌کنیم، تو یه همچین شرایطی بزرگ شدیم! سکانس خنده دار برنامه اسکار با سوال مهران مدیری از امیرعلی نبویان: عمه نیما کجای نیماست؟🤣 (فیلم) وقتی افسانه دوباره حلقه مالک رو دست کرد / دیگه عاشق شدن فایده نداره ... عکس دیده نشده از ژست جالب دهه شصتی لیندا کیانی و حمید گودرزی در پشت صحنه سریال دلدادگان (عکس) تصویری از اولین روز پدربزرگ شدن سید حسن خمینی، نوه حضرت امام (ره) / خوشحالی جالب سید حسن از دیدن ایران خانم (عکس) استایل کژوال امید عالیشاه در مراسم عروسیش در یک تالار مجلل با ترکیب جالب کت و شلوار با تی شرت / کاپیتان باس خوشتیپ باشه❤❤❤ پشت صحنه خنده دار برنامه اسکار مهران مدیری: وقتی فرناز رهنما با لبخند به نیما شعبان نژاد میگه ایکبیری تا از غلظت توهینش کم کنه🤣 (فیلم) تشویق بازیکن قطری پرسپولیس در اصفهان به سبک آهنگ معروف بندری / حسن، حسن، یا حسن، حسن عبدالکریم ... واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی