فال روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403

  دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 ID  کد خبر 385128
فال روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403
ساعد نیوز: فال روز و طالع بینی 4 اردیبهشت 1403 را مطالعه می فرمایید.

از دیرباز همواره مردم معتقد بودند که پدیده‌های اخترشناسی روی اتفاقات زندگی آن‌ها اثرگذار است. هنوز هم هستند که براساس نجوم و وضعیت ستارگان در آسمان طالع بینی می‌کنند. برخی از آن‌ها طالع بینی و فال افراد براساس ستارگان آسمان و ماه تولد افراد را در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. ما هم در پایگاه خبری - تحلیلی ساعدنیوز این مطالب را برای متولدین ماه‌های مختلف از همان منابع معتبر خارجی گردآوری و روزانه به صورت ترجمه شده به فارسی در اختیار شما می‌گذاریم. امید آنکه دنیا به کام شما همواره شیرین و روزگار بر وفق مرادتان باشد. با ما همراه باشید.

فال

استخاره

فال حافظ

برای مشاهده فال روزانه ماه‌های تولد مختلف کلیک کنید


فروردین

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین فروردین ماه


مشخصه که حسابی توی این مدت سخت کار کردی و بدنت کم آورده. امروز یه روز عالیه که یه نفس عمیق بکشی و حسابی استراحت کنی. آسمون امروز یه جوری دلربا شده که انگار داره تورو به یه ماجراجویی دونفره با عشقت دعوت می‌کنه. پس دست یارت رو بگیر و برین یه جایی که حسابی حالتون رو خوب می‌کنه. شاید یه پارک قشنگ، یه کافه دنج یا هر جای دیگه‌ای که دلتون می‌خواد. اواخر روز هم یه خبر داغ و خوشحال‌کننده در انتظارت هست که حسابی حالت رو خوب می‌کنه. پس منتظر یه سورپرایز قشنگ باش! اما یه کوچولو حواست باشه یهو یه چیزی نگو که بعداً پشیمون بشی. اگه ازت سوالی نپرسیدن، فعلاً سکوت اختیار کن و بعداً در یه فرصت مناسب در موردش حرف بزن. یه موضوعی توی ذهنت داری که هنوز کامل بهش مطمئن نیستی؟ هنوز یه کم بیشتر در موردش تحقیق کن تا خیالت راحت بشه.

نماد فروردین

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

قوچ

نوزاد طبیعت

من هستم

مارس (مریخ)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

یاقوت، الماس قرمز

صورتی روشن

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین اردیبهشت ماه


عشق توی وجودت موج میزنه و انگار امروز میخواد یه عالمه اتفاقای قشنگ برات رقم بزنه. پس معطل چی هستی؟! پاشو یه کم از این هوای پاک و دل‌انگیز بیرون بگیر و برو دل طبیعت. اینجوری هم حالت حسابی خوب میشه و هم انرژی‌ت چند برابر می‌شه. یادت هست یه زمانی یه آدمی رو از زندگیت بیرون کردی؟ حالا انگار دلت یه جور شده که می‌خوای دوباره باهاش ارتباط برقرار کنی. اگه هم عقلت و هم دلت میگن که این کار درسته، پس معطل چی هستی؟! شاید یه فرصت دوباره برای یه شروع قشنگ باشه. یه خبر دیگه هم دارم که حالت رو خوب می‌کنه بالاخره تکلیف اون قضیه مالی که از مدتها پیش ذهنت رو مشغول کرده بود روشن میشه و خیالت راحت میشه. اما یه کوچولو حواست باشه: یه دوست یا یکی از اعضای خانواده‌ت یه گرفتاری قانونی پیدا کرده و میخواد پای تورو هم توی این قضیه بکشونه. اصلاً به حرفاش گوش نده و تا می‌تونی از این قضیه دور باش. ‍ رودرواسی رو بذار کنار و یه کم قاطع‌تر باش. اگه یه چیزی درست نیست، به زبون بیار و نذار حقوقت ضایع بشه.

نماد اردیبهشت

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

گاو نر

طفل شیرخوار طبیعت

همه چیز مال من است

ونوس (زهره)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس

یاقوت کبود

آبی آسمانی، صورتی، بنفش

6

جمعه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین خرداد ماه


امروز یه روز عالیه که توی خونه بمونی و حسابی بهش نظم بدی. شاید فکر کنی که کار بیهوده‌ایه و وقت تلف کردنه، اما بعداً می‌فهمی که چه کار مفیدی انجام دادی. همه‌چیز مرتب و منظم میشه و یه آرامش عجیبی توی وجودت حس می‌کنی. ‍یه مدتیه که یه آدم توی زندگیت خیلی روت تاثیر گذاشته. حواست باشه که باهاش چطور رفتار می‌کنی. به یه سری خط قرمزها احترام بذار و ازشون رد نشو. هر چی عاقلانه‌تر رفتار کنی، به نفع خودته. یه نفر حسابی عصبانیت کرده و تو هم فقط داری حرص می‌خوری و توی خودت غرق شدی. به جای این کار، سعی کن ذهنت رو یه چیز دیگه مشغول کنی. الان وقت قهر و دعوا نیست. صبور باش و یه کم که آروم شدی، بعداً تو یه فرصت مناسب حرفتو بزن. یه معامله هم توی ذهنت داری که نگرانت کرده. اما نگران نباش، همه چی درست پیش میره. راستی، یه خبر خوب هم برای تو دارم: یه جابجایی توی زندگیت اتفاق می‌افته. از تغییر نترس و با آغوش باز استقبالش کن.

نماد خرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دوقلوها

کودک طبیعت

من فکر می‌کنم

مرکوری (عطارد)

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

جیوه

زمرد کبود

زرد، سبز، آبی

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین تیر ماه


امروز یه روز عالیه که یه نفس عمیق بکشی و حسابی استراحت کنی. اصلاً به کار و فکر و خیال کاری نداشته باش. خودت رو برای یه اتفاق بزرگ آماده کن. امروز یهو یه آدم جدید سر راهت قرار می‌گیره و یه پیشنهادی بهت میده که اصلاً انتظارش رو نداری. اگه میخوای تو زندگیت مثل یه ستاره بدرخشی، حتماً به این پیشنهاد جواب مثبت بده. شاید این همون فرصتی باشه که همیشه منتظرش بودی. راستی، یه کم بیشتر به خودت و سلامتیت اهمیت بده. ورزش‌های سبک رو توی برنامه‌ت بذار و هر روز یه کم تحرک داشته باش. ‍ یه کار نیمه‌تمام هم داری که حسابی فکرت رو مشغول کرده. امروز یه فرصت عالیه که برای انجامش وقت بذاری و تمومش کنی. می‌دونم که یه جوابی رو خیلی زود می‌خوای و حاضر زمین و زمان رو به هم بدوزی تا بهش برسی. اما صبور باش و عجله نکن. آروم باش و یه کم منطقی فکر کن. اگه رفتارت تند باشه، فقط همه چیز رو خراب‌تر می‌کنی.

نماد تیر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

خرچنگ

تازه بالغ طبیعت

من احساس می‌کنم

ماه

هوا

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

نقره

مروارید

سایه ای از رنگ‌های خاکستری و آبی و سبز

2

دوشنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین مرداد ماه


می‌دونم که مشکلات مالی حسابی اذیتت می‌کنه و یه گوشه گیر انداختت. اما غصه نخور، این راهی که داری میری درست نیست. به شغلت اعتماد داشته باش و با قدرت و اراده به کارت ادامه بده. مطمئن باش که بزودی تغییرات بزرگی توی زندگیت اتفاق میافته و همه چی رو به راه میشه. یه نصیحت هم برای تو دارم: به ظاهر چیزها اکتفا نکن. دنبال عمق مسائل برو و یه کم بیشتر تحقیق کن تا یه تصمیم درست بگیری. راستی، الان وقت بستن قرارداد یا امضای هیچ برگه ای نیست. هر چی که هست رو بذار برای یه وقت دیگه. مطمئن باش که اینجوری نتیجه بهتری می‌گیری. یه مدتیه که فکرت مشغول یه آدمه، اما انگار هیچ راهی برای ارتباط باهاش وجود نداره. تو هم بهتره کاری نکنی که بعداً پشیمون بشی. یه حرف هم داری که می‌خوای توی جمع بزنی، اما حواست باشه که با گفتنش ممکنه نه تنها خودت بلکه بقیه رو هم ناراحت کنی. پس یه کم صبر کن و یه جوری حرف بزن که به کسی توهین نشه.

نماد مرداد

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

شیر

جوان طبیعت

من اراده می‌کنم

خورشید

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

طلا

یاقوت زرد

رنگ‌های غروب خورشید

1

یکشنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین شهریور ماه


امروز بهترین فرصته که یه کم از همه چیز و همه کس فاصله بگیری و یه روز رو به تنهایی خودت بگذرونی. تو مدتیه که خیلی استرس و فشار رو تحمل کردی و دیگه طاقت هیچ چیز رو نداری. پس یه نفس عمیق بکش، همه چی رو رها کن و بذار زمان خودش گره از کارهات باز کنه. اگه توی خونه‌تون مشکلی پیش اومده، سعی کن خودت رو توی قِیل و قالش دخالت ندی. فقط یه گوشه بشین و تماشاچی باش. دخالت تو ممکنه فقط اوضاع رو بدتر کنه و یه عالمه سوتفاهم به وجود بیاره. به جای این کار، برو سراغ عشقت و یه کم باهاش وقت بگذرون. این روزها خیلی به تو احتیاج داره و دلتنگی‌تون رو می‌تونه حس کرد. یه کاری هم هست که مدتیه داری امروز و فردا می‌کنی و شروعش رو هی عقب می‌اندازی. امروز یه روز عالیه که یه تصمیم جدی بگیری و بالاخره شروعش کنی. دیگه بهونه نیار و زمان رو از دست نده. یه معامله هم هست که طبق انتظارت پیش نمیره. اما غصه نخور. اوضاع از چیزی که فکر می‌کنی خیلی بهتر میشه.

نماد شهریور

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

فرشته

بالغ طبیعت

من تجزیه و تحلیل می‌کنم

ولکان و مرکوری

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

پلاتین

عقیق سبز

سایه‌ای از خاکستری، سبز، نقره‌ای

5

چهارشنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین مهر ماه


امروز یه روز سخت در انتظارته. قراره حسابی با بقیه بحث و گفتگو کنی و اعصابت هم حسابی خورد بشه. راستی، یه سری ایده‌های جدید برای رابطه‌ات با عشقت داری که می‌تونه خیلی چیزا رو تغییر بده و رابطه‌تون رو خیلی بهتر کنه. اگه شک داری که آیا این ایده‌ها کار درستیه یا نه، زیاد فکر نکن و زودتر دست به کار شو. مطمئن باش که پشیمون نمیشی. این روزها توی رابطه‌ات با عشقت یه حس‌های عجیبی داری و نمی‌دونی چی کار کنی. بهتره که زودتر تکلیفت رو با خودت روشن کنی و بفهمی که واقعاً چه حسی داری. معلومه که نگران وضعیت مالی‌ات هستی، اما غصه نخور. چند روز دیگه یه نفر از نزدیکانت بهت کمک میکنه و همه چی درست میشه. یه مسئله‌ی کاری هم توی ذهنت داری که حسابی نگرانت کرده. اما یادت باشه که همه چی رو ول نکن و یه جا متمرکز نشو. راستی، یه نصیحت هم برای تو دارم: در مورد یه مسئله‌ای که اصلاً به تو ربطی نداره زیادی کنجکاوی نکن و پرس و جو نکن.

نماد مهر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ترازو

با آرمان ازدواج

من تعادل برقرار می‌کنم

ونوس (زهره)

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

مس درخشان

الماس، اوپال

بژ، قهوه‌ای

6

جمعه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین آبان ماه


انگار این روزها فقط به فکر پول درآوردن هستی و بس. تمام فکر و ذکرت شده پول و دیگه هیچ چیز برات مهم نیست. اینجوری که فقط داری خودت رو عصبی و خسته میکنی. تو به یه حس امنیت و آرامش توی زندگیت نیاز داری و این حس رو فقط می‌تونی توی کنار خانواده و دوستانت پیدا کنی. پس یه کم از خودت و کار و دنیای پرمشغله‌ات فاصله بگیر و برو سراغشون. باهاشون وقت بگذرون و از بودن باهاشون لذت ببر. مطمئن باش که بعد از یه مدت می‌بینی که چقدر حالت بهتر شده و چقدر زندگیت قشنگ‌تر شده، حتی اگه یه کم پولت کمتر بشه. یه آدم توی اطرافت هست که خیلی مرموزه و هیچی از خودش و برنامه‌هاش به کسی نمیگه. بهتره که باهاش خیلی با احتیاط رفتار کنی و زیاد بهش اعتماد نکنی. راحت در مورد برنامه‌ها و کارهای آینده‌ات باهاش حرف نزن. هنوز معلوم نیست که واقعاً چه توی سرش داره و دنبال چیه.

نماد آبان

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

عقرب

با آرمان ...

من آرزو می‌کنم

پلوتو

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

آهن

سیلیس

قرمز تیره

9

سه شنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین آذر ماه


امروز حس می‌کنی که هیچ چیز نمی‌تونه جلوی تو رو بگیره و یه قدرت و شجاعت عجیبی توی وجودت هست. از این حال خوب و پرانرژی نهایت استفاده رو ببر و برو سراغ کاری که تا حالا جرات انجامش رو نداشتی. امروز یه فرصت عالیه که با آدم‌هایی که دیدگاه‌های متفاوتی با تو دارن ملاقات کنی و حرف بزنی. این کار باعث میشه که از زاویه دید جدیدی به دنیا نگاه کنی و از محدودیت‌های خودت فراتر بری. مطمئن باش که این کار توی پیشرفت کارت هم خیلی موثره. راستی، یه مسئله‌ای توی ذهنت داری که امیدت رو ازش ناامید کردی. اما غصه نخور، یه کم صبر داشته باش و ناامید نشو. همه چی درست می‌شه. دیدن یه عکس قدیمی یه عالمه خاطرات خوب رو برای تو زنده میکنه و حسابی حالت رو خوب میکنه. یه پیشنهاد کاری هم بهت می‌شه که حسابی گیجت میکنه و نمی‌دونی چی کار کنی. فعلاً یه نفس عمیق بکش، دست پاچه نشو و هیچ تصمیمی نگیر. یه کم فکر کن و بعد با یه عقل و منطق درست تصمیم بگیر که پشیمون نشی.

نماد آذر

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

تیر و کمان

با آرمان کسب اطلاعات

من می‌بینم

ژوپیتر (مشتری)

آتش

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

قلع

فیروزه

ارغوانی

3

پنج‌شنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین دی ماه


یه روز مرخصی حسابی به خودت بده، بذار بدنت و ذهنت یه نفس راحت بکشه. می دونم کارای واجب یه گوشه وایسادن التماس که انجامشون بدی، ولی یه ذره صبر داشته باش، الان وقتش نیست. تلفنت هم ول کن، بذار زنگ بزنه، تو جواب نده! یه فرصت طلاییه که با اون آدمی که دلت براش تنگ شده حرف بزنی. یه حرفای ناگفته ای تو دلت مونده که باید بهش بگی، یه حرفایی که یه جورایی خجالتت میشه ازشون حرف بزنی. یه دل و قلوه ای بده، یه زنگ بزن، یه پیام بده، مطمئن باش پشیمون نمیشی. راستی، یه چیزی که خیلی ذهن تو رو مشغول کرده به زودی به نتیجه میرسه، فقط کافیه یه ذره صبر و حوصله داشته باشی. یهو میبینی یه اتفاقی میفته که اصلا انتظارش رو نداری و همه چی درست میشه. ممکنه یه خرید کوچولو هم داشته باشی، یه چیزی که خیلی وقته دلت می خوادش رو بخری، حالشو ببر! یه کار خیر هم بکن، مطمئن باش ثوابش رو تو همین دنیا می بینی.

نماد دی

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

بز

با آرمان تجربه کردن

من به کار می‌گیرم

ساترن (زحل)

خاک

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

سرب

عقیق رنگارنگ

سیاه، قهوه‌ای

8

شنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین بهمن ماه


امروز قید حرف زدن و درد دل کردن با هر کی که می خوای رو بزن! نه حال تو خوبه، نه حال اون طرف! بذار یه روز دیگه که هر دوتون سر حال بودین، بعد با هم حرف بزنین. یه حرفی شنیدی که دلت شکسته، حرف مردم رو ول کن، برو دنبال کار خودت. گوشاتو ببند و فقط به خودت و هدف هات فکر کن. با غصه خوردن و گوشه گیری هیچ چی درست نمیشه، فقط خودت رو اذیت می کنی. اگه دنبال عشق و عاشقی هستی، فعلا ولش کن! الان وقتش نیست، صبر داشته باش. اگه مجردی که اصلا بهش فکر نکن، بذار یه ذره به خودت برسی، بعد ببین چی میشه. اگه هم تو یه رابطه ای، یه ذره بیشتر صبر داشته باش، یه کم بیشتر تحمل کن، همه چی درست میشه. یه خبر خوب هم برات دارم: یه مسافر عزیز داری که به زودی میاد دیدنت! حسابی خوشحال میشی، کلی ذوق می کنی.

نماد بهمن

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

دلو

با آرمان ایده‌آلیستی

من می‌دانم

اورانوس

هو

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

اورانیوم

یاقوت کبود

آبی آسمانی

4

شنبه

فال روزانه در روز 4 اردیبهشت 1403 برای متولدین اسفند ماه


امروز به حرفای مردم توجه نکن! هر چی بیشتر بهشون فکر کنی، بیشتر اعصابت خورد میشه. یه نفس عمیق بکش، بذار یه ذره ریلکس کنی. پول و پله یه ذره ذهنت رو مشغول کرده؟ غصه نخور! دور و اطرافت پر از آدمای باحاله که می تونی بهشون اعتماد کنی و ازشون کمک بخوای. مطمئن باش که کمکت می کنن. تو رابطه عاطفیت یه چیزایی یه جوریه؟ یه ذره صبر داشته باش، دست از پیش داوری بردار. بذار همه چی طبق روال خودش پیش بره، یه ذره ازش لذت ببر. یه زخم کهنه داری که اذیتت می کنه؟ دنبال مسکن موقتی نباش، یه جوری حلش کن که دیگه ازش خبری نباشه. چند ساله داری زحمت می کشی؟ دیگه وقتش رسیده که یه ذره استراحت کنی، یه ذره از زندگیت لذت ببری. حالا که وقت داری، برو دنبال اون کاری که همیشه آرزوش رو داشتی، یه حرفه ی جدید رو شروع کن، یه کار جدید بکن. مطمئن باش که پشیمون نمیشی.

نماد اسفند

سمبل

معروف به

شعار

ستاره حاکم

عنصر وجود

ماهی

با آرمان تفویض

من باور دارم

نپتون

آب

فلز وجود

سنگ خوش یمن

رنگ محبوب

عدد خوش یمن

روز مبارک

تشعشعی از فلزات مصنوعی

زمرد

سایه آبی و سبز دریایی

7

پنج شنبه


فال چیست؟


فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال

فال و فالگیری موضوعی است که همه ما کم و بیش با آن سرو کار داشتیم و این سوال همیشه بی پاسخ باقی مانده که : آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا فال علم است یا خرافات ؟ آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه ؟ شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید با به فال اعتقاد راسخ دارید؟ یا اینکه به بعضی فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال قهوه یا فال ورقهای تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند در کشور ما هم فال حافظ و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردارند.

البته فال های بسیار دیگری هم هستند که در جهان فراوانند مانند فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با خوراکیهایی مثل چای ، نخود و …

نظر اسلام در خصوص فال چیست؟


اسلام دینی است که بر فطرت و حقانیت بنا شده است و از هر نوع توهم و ساده‌انگاری دور است. اسلام تلاش و کوشش را برای انسان ضروری می‌داند تا از این طریق زندگی خوبی برای خودش رقم بزند. در مورد فال هم باید دانست که فال بد به شدت از سوی اسلام نهی شده است چون اثر روانی منفی برای فرد به همراه دارد. اما فال خوب که موجب شادی و امید افزایی شود، آن هم با شرایطی که هزینه‌ای در آن وجود ندارد جایزاست.

به عنوان مثال روزی پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با جمعی سفر می‌کردند. در میان راه یک سواری را دیدند و حضرت نام او را پرسیدند. آن مرد خودش را «سعد» معرفی کرد. پیامبر صلی‌الله علیه و آله با شنیدن نام او فرمودند: «سعدنا» یعنی خوشبخت شدیم و همین نام را به فال خوب گرفتند که ان‌شاءالله سفر خوب و خوشی خواهیم داشت.

منظور از فال خوب در اسلام این است، نه اینکه افراد با صرف هزینه‌هایی به افرادی مراجعه کنند که هیچ علمی ندارند و مطالبی را عنوان می‌کنند که هیچ بنای عقلی و درستی ندارد. این کار درواقع فریب‌کاری است و اسلام هر نوع فریبکاری را به شدت نفی کرده است.

سخن آخر


در انتهای این بحث بد نیست بدانید نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و آنها را فال ساز مینامیم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد. به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند. در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و ازاین بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار مانند هیپنوتیزم کردن است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

شما هم اگر تجربه‌ای درخصوص فال‌ها دارید، یا احیاناً گرفتار فالگیرهایی شیاد شده‌اید، یا نظراتی در خصوص فال‌های ساعدنیوز دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

فال حافظ

استخاره


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
ناگفته هایی از ساده زیستی سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس‌‌جمهوری که سال‌ها اجاره‌نشین بود! (154 نظر) نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... (76 نظر) رونالدو کچل کرد ؛ چهره ابرستاره فوتبال جذاب‌تر شد (69 نظر) زیباترین اسم های فرزندان بازیگران ایرانی همراه با معنا/ از محسن تنابنده تا شهاب حسینی و ... (41 نظر) نگاهی به حیاط باصفا و دلباز ویلای زیبای بیرانوند و اکرم بانو با نگهبان مجهز +عکس/ دارندگی و برازندگی یعنی این! (36 نظر) دیدار خصوصی خانواده ابراهیم رئیسی، امیرعبداللهیان، آل هاشم و دیگر شهدای خدمت با رهبر انقلاب+عکس/ چهره غمگین پسران وزیر امورخارجه و امام جمعه شهید (11 نظر) دانلود آهنگ جدید "خداحافظ" عرفان طهماسبی/ در سکوت شب خانه زد فریاد اما تو نشنیدی...+فیلم (10 نظر) خلاقیت باحال بهرنگ علوی برای تبریک گفتن تولد بهرام افشاری/ اگه فرانسه به ایفل می‌نازه و ...+عکس (8 نظر) نگاهی به عروسک بامزه و گوگولی پسر مینا مختاری و بهرام رادان/ الهی چه لُپی داره آقا پسر+ عکس (7 نظر) صدای بهشتی پسر معلول با آهنگ کردی محلی +ویدئو/چه خوب میخونه... (7 نظر) یک روایت تاریخی : 70 سال پیش، ملاقات خصوصی آقا تختی و شاه مخلوع در رامسر (6 نظر) واکنش بسیار جالب نوازنده خیابانی به حضور عادل فردوسی پور در میان مردم عادی/آهنگو کوبید از نو ساخت+ فیلم (6 نظر) جسد سید محرومان غرق در طلا و مرمر! تحمیق کاربران فضای مجازی به شیوه اینترنشنال (5 نظر) نگاهی به کیک تولد با کلاس با طراحی زیبا سپیده بزمی پور مادر نبات و پناه/ مبارکا باشه خانووم +عکس (5 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای بی نظیر هندونه فروش دوره گرد/ دیشب با دلم خلوتی داشتم... چه خوش احوالی داشتم+فیلم (5 نظر)
دیگران می‌خوانند   
4 قاب متفاوت از مادرانی که فرزندانشان معادلات دنیا را بهم ریختند+عکس ظاهر جذاب و زیبای کیسان دیباج، سهراب سریال از سرنوشت بدون گریم تلویزیونی/ مگه داریم این همه تغییر؟+عکس گشت و گذار جذاب همسر شاهرخ استخری با خواهرشوهرش در طبیعت زیبای بلژیک/ عروس نمونه ایرانی+عکس تعریف و تمجید شهید ابراهیم رئیسی از دخترانش و نظرش درباره فرزند پسر و دختر+ویدئو شوخی جالب محمدرضا گلزار با تاریخ ازدواجش در برنامه صدا و سیما+ویدیو (فیلم) گریه های مردانه یک بچه در مترو بعد از اینکه فهمید رئیس جمهور شهید شده/ خاله چرا سقوط کرد؟ از بهشتی تا رئیسی، شباهت‌ها و عبرت‌ها... دعوت از رهبر معظم انقلاب برای صرف لوبیا پلو وسط برنامه +ویدئو خاطره اخلاقی میثم مطیعی از شهید رئیسی + فیلم کنایه سنگین و نفس گیر اطلاعات به محمود احمدی نژاد /قرار نیست روز از نو، روزی از نو شود! نگاهی به چمدون و کیف مارکدار و باکلاس رضا گلزار و همسرش آیسان خانوم مخصوص سفرهای خارجی+عکس خبری بد از مازیار لرستانی؛ رابعه اسکویی مقصر است؟! میز صبحانه رنگارنگ و متنوع سپیده بزمی پور برای خانواده همسرش+عکس /تزئین املت عالی شده... کنایه سنگین و تند و تیز عادل فردوسی‌پور به صدا و سیما+ویدیو فیلم نوازندگی مرد عاشق پیشه که تماشاگران را شگفت زده کرد لنگه کفش رونالدو از جنس طلا+عکس/ قبول دارین لیاقتشو داشت؟😎 معرفی بامزه‌ترین مهمان احسان علیخانی در جوکر 2 با کلاه جوجه‌ای و عربده های پر سرو صداش+ویدیو تشکر علی دایی به زبان انگلیسی از هدیه لاکچری باشگاه الهلال+ویدیو اعترافات جدید کلثوم اکبری قاتل زنجیره ای مردان مازندرانی/ من پسرم را هم کشتم! عکس های هنری مژده لواسانی با چاشنی شعر در اصفهان/ از من نخواه بی تو به پا خیزم... شباهت عجیب بازیگر نقش شاه پهلوی در سریال امریکایی آخرین شاه ! + عکس آیا واقعا انقلاب ایران کار خارجی‌ها بود؟! چیدمان میز صبحانه مینا مختاری به سبک رستوران های 5 ستاره /خیلی هم خوش سلیقه+عکس بیوگرافی و زندگی خصوصی حامیم، خواننده جوان ایرانی و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی رونمایی از معشوقه زیبای ایرانی که رقیب عشقی فرهاد شد+عکس صحبت های خنده دار آقای موسوی واعظ: وقتی امام جماعت نیت پشت سری رو میشنوه که میگه هر چی گناه کردم به گردن امام جماعت الله اکبر+ویدئو😂👌 شهید رئیسی به دنبال حقوق زنان در سینما شعر احساسی امید عالیشاه برای پرسپولیس/ مهاجم پرسپولیسی گُل کاشت +عکس دانلود آهنگ جدید «منو تو شاید دنیامون یکی بود» حامیم +فیلم/ قصه عشق من و تو عشق تو یه نگاهه... بغض سنگین همسر و پسر حسین امیرعبداللهیان در دیدار با هنرمندان در منزلشان با دیدن تابلوی چهره ایشان+عکس مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از خوانندگی پسر خوش صدا با آهنگ شیرین لبی شیرین تبار مست و می آلود و خمار +ویدئو دو نفر از یک گروه سریال ساز غرق شدند! پیش بینی جالب شهید آل هاشم از شهادت خود!+ فیلم بشقاب غذای سالم و آبمیوه طبیعی مرتضی پورعلی گنجی مدافع پرسپولیس در یک رستوران/آقای سالم خور +عکس همسر وفادار آیت الله رئیسی به درس و دانشگاه خودش برگشت+عکس نگاهی به تیپ تازۀ «سوسانو» به عنوان داور «عصر جدید» +عکس تهران قدیم؛آب تنی در جوب، آفتاب گرفتن در خیابان؛ 60 سال قبل یخ در تهران کمیاب شد+عکس ماجرای فیلم عجیب پخش شده از داخل زندان قزل حصار/ زندانیانی که دو قورت و نیمشون هم باقیه (تصاویر) سفر به تهران قدیم؛ آگهی کافه مشهور تهران: من که هر شب می‌روم! سنگ تمام ناصر زینعلی برای حامیم خواننده جوان ایرانی بعد از تصادف شدید/ بخاطرش آهنگ قلب منی رو خوند+ویدیو
تیتر امروز   
از بهشتی تا رئیسی، شباهت‌ها و عبرت‌ها...
کنایه سنگین و نفس گیر اطلاعات به محمود احمدی نژاد /قرار نیست روز از نو، روزی از نو شود!
خبری بد از مازیار لرستانی؛ رابعه اسکویی مقصر است؟!
اعترافات جدید کلثوم اکبری قاتل زنجیره ای مردان مازندرانی/ من پسرم را هم کشتم!
آیا واقعا انقلاب ایران کار خارجی‌ها بود؟!
بیوگرافی و زندگی خصوصی حامیم، خواننده جوان ایرانی و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی
رونمایی از معشوقه زیبای ایرانی که رقیب عشقی فرهاد شد+عکس
شهید رئیسی به دنبال حقوق زنان در سینما
دانلود آهنگ جدید «منو تو شاید دنیامون یکی بود» حامیم +فیلم/ قصه عشق من و تو عشق تو یه نگاهه...
دو نفر از یک گروه سریال ساز غرق شدند!
همسر وفادار آیت الله رئیسی به درس و دانشگاه خودش برگشت+عکس
ماجرای فیلم عجیب پخش شده از داخل زندان قزل حصار/ زندانیانی که دو قورت و نیمشون هم باقیه
ماجرای اخراج 6 ایرانی از عربستان پس از بازداشت و بازجویی + فیلم
نامه مهم و تاریخی رهبر انقلاب به دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا
اختلاف شدید مازیار لرستانی با منوچهر هادی بر سر رابعه اسکویی در حواشی داغ پنجشنبه 10 خرداد 1403
منتخب روز   
سلیقه تحسین برانگیز همسر و دختران سید ابراهیم رئیسی در چیدن میزعزای رئیس جمهور شهید با عکسی مشهور از ایشان در سازمان ملل + عکس مراعات همسر به سبک رئیس جمهور شهید؛ از عدم مخالفت با تغییر رشته جمیله علم الهدی از مامایی به علوم انسانی تا کنار آمدن با روزهایی که غذایی در خانه پخته نمیشد+ویدیو سینه زنی شهید آیت الله آل هاشم در مراسم شاخسی (عزاداری شاه حسین گویان)+ویدئو/ لحظات تکان‌دهنده وداع پدر شهید مالک رحمتی با پسرش ... +ویدئو شهید آل هاشم، امام‌ شنبه تا جمعه!+ویدئو/پدر معنوی آذربایجان... حیات وحش بدون سانسور/ ترس، دلهره + فیلم تصاویر باورنکردنی از دوقلوهایی با سه پا و چهار دست مداحی شهید مالک رحمتی در مراسم پیاده روی اربعین در کربلا+ویدیو نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... دروغ مصلحتی حاج آقا دانشمند به همسرش که 30 سال سر به مهر ماند و اکنون فاش شده است/ خانومم ناراحت شد و گریه کرد+ فیلم تولد 5 قلوهای یک مادر 30 ساله در تبریز+عکس حضور شهید مالک رحمتی در مراسم شاخسی (عزاداری شاه حسین گویان)+ویدئو