ساعدنیوز
ساعدنیوز

کالکشن معروف ترین طراحان مد با الهام از دریا! طبیعتی که منبع الهام طراحان لباس و دنیای مد شد

  یکشنبه، 10 مهر 1401   زمان مطالعه 5 دقیقه
کالکشن معروف ترین طراحان مد با الهام از دریا! طبیعتی که منبع الهام طراحان لباس و دنیای مد شد
ساعد نیوز: طبیعت مملو از زیبایی‌های بی‌بدیل و جزئیات خیره کننده‌ای است. این دنیا هر بیننده‌ای را به حیرت وا‌‌می‌دارد. طبیعت یک ظرفیت بالقوه به عنوان منبع الهام برای کسانی است که در زمینه هنر فعالیت دارند. در این مقاله از ساعدنیوز به بررسی ارتباط طبیعت و دنیای هنر و تاثیری که بر خانه‌های مد داشته است، می‌پردازیم.

انتخاب ترکیب های رنگی و الگو های جهان زیر آب مدت هاست که راه خود را به مسیر اصلی دنیای مد و فشن باز کرده است. در ادامه به بررسی خانه های مدی می پردازیم که دنیای زیر آب و موجودات آن را منبع الهام بخشی برای ایده پردازی های خود عنوان کرده اند.

آیریس ون هرپن و برش های فوق العاده لباس ها

Iris Van Herpen طراحی که به برش های فوق العاده لباس هایش معروف است. در یکی از کالکشن های بهار و تابستان خود از دنیای زیر آب و همچنین از سبک کارهای هنرمندی به نام KIM KEEVER برای طراحی الهام گرفته بود.

لباسی با لایه های شفاف و برش های لیزری شبیه به حباب یا مرجان های دریایی که در اغلب آن ها از پارچه “سیلک ارگانزا ” استفاده شده بود. بیشترین تکنیک استفاده شده در این مجموعه برش های سه بعدی با لیزر است.

“آیریس ون هرپن” تکنیکی از خیاطی را به کار گرفته است که ابزارهای مدرنی مانند مدل سازی سه بعدی، چاپ سه بعدی، برش لیزری در آن به چشم می خورد.

خلاقیت دیگر این مجموعه در به کار رفتن پارچه های ابریشم ارگانزا شفاف با رنگ های خاصی چون آبی و بنفش است. این کارها با استفاده از نقاشی رنگ روغن خلق شده و به صورت دیجیتالی چاپ شده اند. در نهایت با برش های لیزری سه بعدی پارچه به منصه ظهور در آمده اند.

شو لباس آیریس ون هرپن

کالکشن بهار و تابستان 2021 برند “ورساچه”

این مجموعه بازآفرینی یک مجموعه قدیمی از همین برند است که در سال 1992 به نام “گنجینه دریاها” به نمایش درآمده بود. دامن های لایه لایه با برش هایی از خطوط مورب صدف ها الهام گرفته است. همچنین پلیسه های بسیار ریز به کاربرده شده در لباس ها از مرجان های دریایی الهام گرفته شده بود.

مدل لباس ورساچه
کالکشن ورساچه

دریایی از خلاقیت در خیاطی با الهام از طبیعت

شاید اولین بار انیمیشن “پری دریایی کوچک” از کمپانی والت دیزنی بود که به ما یادآور شد که جهان زیرآب پر از زیبایی های حیرت انگیز است.

حالا اگر دلتان بخواهد به یک پری دریایی بر روی خشکی بدل شوید، بد نیست نگاهی به طراحی های الی صعب بیندازید. لباس های زنانه با نگاره هایی انعطاف پذیر، درخشان و بعضا سنگ ها یا مرجان های دوخته شده بر روی پارچه هایی به رنگ آبی دریاها.

کالکشن بهار و تابستان 2019 الی صعب را شاید بتوان ترجمان جلوه های دنیای زیر آب بر روی خشکی به حساب آورد. همان ظرافت های خوش رنگ و لعاب دریاها و اقیانوس ها حال در شکل لباس و از جنس پارچه به قالب تن در می آمدند و ملموس تر می شدند.

شو لباس

مجموعه بهار و تابستان 2019 ژان پل گوتیه

مجموعه بهار و تابستان 2019 Jean Paul Gaultier نیز پیوند هنر خیاطی به والاترین شکل با زیبایی های شگفت آور دنیای زیر آب بود. در این مجموعه حتی به آرایش سر و صورت مدل ها دقت شده بود. طراح تلاش کرده تا تصوری که ما انسان ها از شمایل پری دریایی ها داریم، همخوانی داشته باشد. در این مجموعه از پارچه های تافته استفاده شده بود. شانه ها و آستین های لباس های این مجموعه با طراحی لبه دار و تیز (الهام گرفته از باله کوسه ها) جلب توجه می کرد.

این طراح یک بار دیگر در سال 2008 نیز از همین حیطه برای منبع الهام خود استفاده کرده بود. گویی که ذهنش برای الهام گرفتن به آبی ترین عمق دریاها سفر کرده باشد.

شو لباس با الهام از کوسه

الهام از دریاها توسط الکساندر مک کویین

همان طور که در تصاویر می بینید، عنصر طبیعت از مولفه های پررنگ هنر الکساندر مک کویین است. او هنرمندی بی نظیر با نگاهی دقیق بود که می توانست از همه اجزای طبیعت الهام بگیرد.موضوع موجودات دریایی بیگانه بود و فضای آن شبیه به غواصی در صخره های مرجانی بود. لباس ها دارای نقش های درخشان و رنگارنگ بودند که ما را به یاد زیر آب بودن و نگاه کردن به نوری که بر فراز دریا در بالای سرمان موج می زند، می اندازد. موها را به صورت باله های بلند یا جلبک دریایی بافته می کردند. آرایش شامل آبشش های مصنوعی صورت بود. استفاده از رنگ مرجانی در لباس ها و دقت به جزییات آرایش سر و صورت مدل ها بر اساس منبع الهام یعنی دنیای زیر آب و جزییات آن

شو لباس مک کوئین

جهان مد و کمک به پاکی زیستگاه های آبی

با رشد آگاهی مردم، همزمان که غول صنعت مد و فشن در حال پیشروی است، رویکردهایی نیز وجود دارند که انسان ها را به خرید آگاهانه و دوری از مصرف گرایی تشویق می کنند. در این سال ها که استفاده از خز طبیعی حیوانات توسط بسیاری از خانه های مد کنار گذاشته شد، هیچ بعید نیست که انتظار تولید دوباره پوشاک از پلاستیک و زباله های دریاها و اقیانوس ها (که البته توسط انسان ها به وجود آمده است) را داشته باشیم.

  • Fair Harbor یک برند آمریکایی است که با بازیافت پلاستیک و تبدیل آن ها به پلی استر، به تولید لباس های مربوط به حوزه شنا و موج سواری می پردازد. برای مثال شلوارک های ساحلی تولید شده از بازیافت بطری های پلاستیکی سطح اقیانوس ها.
  • Karun کارون نیز یک کارخانه تولید عینک است که از بازیافت قلاب های ماهیگیری رها شده در دریاها استفاده می کند.
  • Parley for the Oceans و کمپانی آدیداس نیز در یک همکاری از همین مواد و بازیافت آن ها به تولید کفش رسیده اند.

الهام از جهان زیر آب و طبیعت در شاخه های دیگر هنری

آنچه ما در این مقاله از نظر بگذراندیم تاثیر زیبایی های بی نظیر جهان زیر آب بر دنیای مد و فشن بود. اما بسیاری از شاخه های دیگر هنر نیز از این دنیای پر رمز و راز غافل نمانده اند. از جمله در طراحی لوازم دکوراسیون داخلی خانه ها نیز از دنیای زیر آب و رنگ های آن بسیار استفاده شده است.

همچنین مشاهده با دقت محیط اطراف ما همیشه می تواند در انتخاب پالت رنگی برای استایل یا ست کردن لباس راهنمای ما باشد. الهام از طبیعت زیر آب نیز از این قاعده مستثنی نیست.

فشن شوی لباس

استایل و سبک پوشش نیمی از هویت و شخصیت شما را شکل می دهد بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز یک پلتفرم برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما در زمینه مد و فشن است ما در کنار شما هستیم تا بهترین ها را با یکدیگر تجربه کنیم. برای پیگیری جدید ترین اخبار، ترند های مد و فشن و تحلیل استایل سلبریتی ها با بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز همراه باشید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

21 دیدگاه
  دیدگاه ها
بازدیدکننده
2 سال پیش

من هم چادری هستم .درود بر زنان ودختران با حیا وفهمیم
بازدیدکننده
2 سال پیش

منم چادر میپوشم
بازدیدکننده
2 سال پیش

بسیار عالی زیر سایه حضرت زهرا باشید
بازدیدکننده
2 سال پیش

برای منم دعا کنید که بتونم . تازه دارم می فهمم که چقدر با ارزشم. خدا منو دوست داره.
زهرا
2 سال پیش

چرا ؟؟
...
2 سال پیش

فقط اولی قشنگه
بازدیدکننده
2 سال پیش

من دوست دارم حضرت زهرا راخشنودکنم دوست دارم چادربپوشم
مدیر
2 سال پیش

اینا بده
بازدیدکننده
2 سال پیش

بله درسته
بازدیدکننده
2 سال پیش

آفرین عزیزم
مریم مهدوی
2 سال پیش

منم چادری میشم
مریم مهدوی
2 سال پیش

من ازاین به بعدمی خوام چادری شم حالا می فهمم چرا ازچادر واهمه دارن وشهدا چکار کردن ..من نمی تونم اون دنیا جواب خون شهدا روبدم تصمیم گرفتم چادر سرکنم
سما
2 سال پیش

اینا رو واقعا میپوشن؟
بازدیدکننده
2 سال پیش

منم همیشه چادر میپوشم
بازدیدکننده
2 سال پیش

خوب بپوش
بازدیدکننده
2 سال پیش

حجاب باارزش و دوسداشتنی😍 فقط مسائل باارزش هستند که بخاطرشون هیاهو میشه
سحر
2 سال پیش

آفرین دختر خوب خوب بپوش
بازدیدکننده
2 سال پیش

منم دوست دارم😂 اینا چه لباسهای عجیب غریبی بود
مصطفی
2 سال پیش

از مد و فشن چیزی نفرست
الهام
2 سال پیش

من خیلی حجاب دوست دارم من دوست دارم چادر بپوسم
پربحث های هفته   
درختان میوه حیاط باصفای خانه رهبر معظم انقلاب که بابتش به بیت المال هزینه می پردازد (249 نظر) مهران رجبی: حضورم در بیمارستان موجب خنده رهبر معظم انقلاب شد (116 نظر) نگاهی به پژوی تهران پلاک رهبر معظم انقلاب+عکس/اولین ماشینی که از ایرانشهر خریدند! (101 نظر) رونمایی از تیپ باکلاس و شیک دامادی رضا داوودنژاد درکنار عزیزترین زن زندگیش/ مادربزرگی که جای مادر نداشته اش رو پُر کرد+عکس (47 نظر) حضور پرافتخار مژده لواسانی در موزه لوور فرانسه با چادر/ باعث افتخارین خانوم! +عکس (43 نظر) نگاهی به خانه 4 طبقه محمود احمدی نژاد در نارمک تهران+عکس (34 نظر) خوشحالی و ذوق غیرقابل وصف علی دایی در افتتاحیه رستورانش در اردبیل+عکس/ از بوسیدن قرآن تا خنده هایش موقع پیتزا خوردن (31 نظر) چرا رهبر انقلاب در زمان ایراد خطبه نماز عید فطر بغض کردند؟ (28 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده شیرازی، با نوشته جالب پشت خاور اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (28 نظر) حیاط باصفا و دلباز خانه زیبای سانیا سالاری ارغوان سریال دلدادگان/ خونه نگو باغ بگو!+عکس (25 نظر) شباهت بی حد و اندازه گندم، تنها یادگار آزاده نامداری به مادرش/ چقدر زیبا و نازه+عکس (22 نظر) دلنوشته احساسی و جانسوز پدر غزل بدیعی برای دامادش رضا داوودنژاد (16 نظر) خلاقیت منحصربفرد شهرداری کرمانشاه با رنگ آمیزی پیاده راه برای زیباسازی/ماشالله به این هنر+عکس (15 نظر) نگاهی به گالری طلا و جواهرات علی دایی و همسرش مونا خانوم/ چه گالری اعیان و لوکسی+ عکس (14 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: وقتی دختره بهش میگه به فوکول من گیر نده +ویدئو😂👌 (13 نظر)
دیگران می‌خوانند   
فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم خلاقیت خنده دار شرکت نایک در ساخت کتونی با الهام از کفش دومادای دهه شصتی/ لامصب تصوراتمو آتیش زد😂 تجربه ترسناک مهراوه شریفی نیا از گریم مادرش در پشت صحنه فیلم دزد عروسک ها/ انصافا هم ترس داره+فیلم اثبات کدبانویی و همسر دوستی به سبک ستاره سادات قطبی+ویدئو/ سوپ رو پسراش و خودش خوردن تموم شده دوباره برای همسرش پخته خلاقیت منحصر به فرد یک مرد فروشنده با نوشته جالب پشت شیشه مغازه‌اش در بازار تهران/ همه رو شرمنده درک و شعورش کرد+عکس (تصاویر) رشد باورنکردنی ریش مرد فرانسوی که نه تنها قلب‌ها را تسخیر کرد، بلکه جایگاه او را در تاریخ تثبیت کرد/ ریش یا خانه ی گربه! فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 (تصاویر) با گوشت‌ چرخ کرده چه غذایی درست کنیم؟/ 7 غذای خوشمزه و پرطرفدار با گوشت چرخ کرده برای مقابله با فوبیای کنکور ابتدا باید آن را بشناسیم هزینه‌ها در دبی چگونه اند؟ مسکن، حمل‌و‌نقل، بیمه و مواد غذایی (عکس) مشهورترین لباس باستانی در موزه نیویورک/ تن پوش منحصربفرد یک شاهزاده ساسانی از جنس ابریشم با رنگها و نقوش خاص اقدام جالب و منحصربفرد پیرمرد موتورسوار در اصلاح موهایش به شکل کلاه کاسکت+ویدئو/ عمرا از دور بشه تشخیص داد موهاشه یا کلاه🤣 کیک تولد باکلاس و 5 طبقه بهنوش بختیاری با ورقه های طلا در رستوران مجلل/ مبارکا باشه+ عکس کولر گازی کریر ساخت کجاست؟ یادی کنیم از خونسردی کامل و جالب بهاره رهنما در درگیری لفظی با فلور نظری سر میز شام+ویدئو/ خونه چه کسی هم دعوا کردن، مریم امیرجلالی مژده لواسانی خطاب به وزیر ارشاد: یک سوال بپرسم ممنوع التصویر نمیشم +ویدئو مدل موی جدید سعید عزت اللهی ستاره تیم ملی/ چه بهش میاد +فیلم استوری های جدید منوچهر هادی و یکتا ناصر از دخترشان سوفیا/ ماجراهای این زوج جنجالی تمامی ندارد+ویدیو تصاویر جذاب و خوشمزه هانده ارچل بازیگر فیلم "مست عشق" در سفر به اوزاکا ژاپن تمومی نداره (عکس/فیلم) با دهکده رویایی ارباب حلقه ها در دنیای واقعی آشنا بشین / از فیلماشم خوشگلتره 😍 (فیلم) لحظه هولناک انفجار یک ستاره بزرگ در نزدیکی زمین / چه بلایی سرمان خواهد آمد؟! هدیه تولد متفاوت سپهر حیدری برای پسر موفرفری اش دیاکو در دوبی +تصاویر اینفلوئنسر معروف اینستاگرام؛ خود و خانواده‌اش را قربانی کرد+عکس/ کشتن شوهر و دو فرزند! (عکس) ویوی زیبای خانه بهرام رادان بعد از یک روز بارانی / آقای بازیگر عجب جایی زندگی میکنه 😍 مرگ مشکوک مرد جوان در انفجار گاز شهری/کشف آثار بریدگی روی جسد، مقتول تازه همسرش را طلاق داده بود (عکس) دیدار سیاوش خیرابی رامین سریال "دلنوازان" و طرفدارش بعد از 15 سال در خیابان (فیلم) بازسازی علت و نحوه برخورد و غرق شدن کشتی تایتانیک که به عنوان یکی از فاجعه های بزرگ دنیا شناخته می شود شعرخوانی بامزه سوفیا، دختر یکتا ناصر و منوچهر هادی برای پدرش+ویدئو/ باباش چه قربون صدقه‌ای هم میره براش (ویدئو) لحظه فوق احساسی دیدار دو دختر با پدرشان پس از آزادی از زندان+ فیلم/ فقط خوابشون که تعبیر شد... تعطیلات آخر هفته آزاده نامداری با دختر خوشگلش گندم در دشت گل های لاله+عکس بیوگرافی و زندگی خصوصی هدیه بازوند، روژان سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی سلفی ساده و صمیمی هادی چوپان با همسر و فرزندانش داخل لندکروز میلیاردی اش/ زیبایی طبیعی ببینید بدون آرایس و روتوش و فیلتر/ قهرمان جهان اینقدر صمیمی خوابیدن با آرایش چه عوارض وحشتناکی برای پوست دارد (ویدئو) سبک مدرن دکوراسیون خانه صبا راد، مجری و گوینده سابق، و همسرش مانی رهنما، خواننده/ چه رنگ عجیبی رو واسه مبلمان انتخاب کردن! جایزه 50 میلیون تومانی برای عکس گرفتن از برنج خوردن سرمربی تیم ملی! دانلود آهنگ جدید «مال من باش» معین زد+فیلم/ مال من باش تو آسمون بشو منم ابراش ... سوژه شدن مهدی قائدی در خیابان های دبی درلباس شیخ بن سلمانی اماراتی/ فقط ژست گرفتنش که شکار شده🤣 + ویدئو تصویر دیده نشده و قدیمی از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در کنار دریا با کاپشن و کلاه +عکس (تصویر) معادلۀ سمی/ گربۀ زیر رادیکال مساوی است با مجذور همان گربه
تیتر امروز   
تمدید مجدد ثبت‌نام برای نوبت دوم کنکور سراسری دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند/ این دو اکنون آزاد شده اند فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال روزانه امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 استوری های جدید منوچهر هادی و یکتا ناصر از دخترشان سوفیا/ ماجراهای این زوج جنجالی تمامی ندارد+ویدیو اینفلوئنسر معروف اینستاگرام؛ خود و خانواده‌اش را قربانی کرد+عکس/ کشتن شوهر و دو فرزند! مرگ مشکوک مرد جوان در انفجار گاز شهری/کشف آثار بریدگی روی جسد، مقتول تازه همسرش را طلاق داده بود بیوگرافی و زندگی خصوصی هدیه بازوند، روژان سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی جایزه 50 میلیون تومانی برای عکس گرفتن از برنج خوردن سرمربی تیم ملی! دانلود آهنگ جدید «مال من باش» معین زد+فیلم/ مال من باش تو آسمون بشو منم ابراش ... تمام آن چیزی که شما باید درباره درگیری نظامی ایران و اسرائیل بدانید اعلام تقویم برگزاری آزمون‌های زبان تخصصی دکتری دانشگاه پیام‌‌ نور دانلود آهنگ جدید "مست عشق" علیرضا قربانی/ تو مرا جان و جهانی چه کنم جان و جهان را... +فیلم