ساعدنیوز
ساعدنیوز

مهم ترین نکات حیاتی که قبل از کاهش وزن و خرید قرص لاغری باید بدانیم!

  دوشنبه، 16 آبان 1401   زمان مطالعه 12 دقیقه
مهم ترین نکات حیاتی که قبل از کاهش وزن و خرید قرص لاغری باید بدانیم!
لاغری، موضوعی که همیشه بر سر زبان‌هاست اما لاغر شدن به چه قیمت؟ در این محتوا راه و روش‌های لاغری را بررسی کرده و خواهیم دید که داروهای لاغری چگونه عمل می‌کنند. در ابتدا بررسی می‌کنیم که ما اصلاً چگونه و چرا چاق می‌شویم؟ همراه ساعدنیوز باشید.

چگونه چاق می شویم؟ و عوامل آن

اینکه ما چگونه چاق می شویم یک جواب دارد: جمع شدن بیش از حد بافت چربی در بدن. سلول های بدن برای مقابله با شرایط سخت و انجام کارهای سنگین بدن چربی ذخیره می کنند تا در مواقع ضروری توسط بافت های مختلف بدن استفاده شوند. اما زمانی که میزان ذخیره این چربی ها بیشتر از میزان مصرفشان باشد، بدن کم کم به مرحله اضافه وزن وارد می شود. در این مرحله اگر فرد جلو فرایند ذخیره چربی ها مقاومت نکند به زودی چاق خواهد شد. البته میزان چاقی در افراد مختلف و در ژنتیک های مختلف، متفاوت است. برای بررسی میزان چربی در بدن و اینکه افراد را در دسته های لاغر، دارای اضافه وزن و چاق قرار دهیم، یک شاخص به نام BMI یا شاخص توده بدنی وجود دارد. در BMI وزن فرد تقسیم بر توان دو قد فرد می شود. اگر شاخص توده بدنی فرد حدود ۲۰ تا ۲۵ باشد، وزن متعادلی دارد. شاخص بین ۲۵ تا ۳۰ نشان دهنده اضافه وزن فرد بوده و بالاتر از ۳۰ نیز مشخص می کند که فرد چاق است.

۱- ژنتیک خانوادگی:

طی تحقیقاتی که بر روی دو برادر دوقلو انجام شد، مشخص شد که میزان و طریقه افزایش بافت چربی بدن آن ها شبیه به یکدیگر است. با تحقیقات وسیع تر مشخص شد که شباهت ژنتیکی این دو برادر موجب به وجود آمدن این مسئله می شود. پس اگر شنیدید که فردی به شما گفت چاقی نسل اندر نسل در خانواده ماست، تعجب نکنید.

۲- استرس و چاقی:

استرس در بدن سه کار انجام می دهد تا ما به شدت چاق شویم. البته طبق تحقیقات اضطراب سوخت و ساز بدن را کمی زیاد می کند، اما این در مقابل آن سه کار گفته شده بی اثر است. استرس در مرحله اول باعث بی تحرکی می شود، سپس فعالیت های گوارشی را کند می کند که در نتیجه تجزیه و جذب بافت های چربی غذاها کمتر می شود و چربی های موجود در غذا شروع به ذخیره شدن در بافت ها می کنند و در در وهله سوم باعث ترشح هورمون کورتیزول می شود. این هورمون بافت های چربی را در ناحیه شکمی جمع کرده و از تجزیه آن توسط سلول های بدن جلوگیری می کند. پس بدیهی است که با ترشح مداوم هورمون کورتیزول بدن دچار اضافه وزن و چاقی شود.

۳- به هم خوردن ترشح هورمون های مختلف:

نظم در ترشح هورمون ها بسیار مهم است و اگر هورمونی بیشتر از حد یا کمتر از حد نیاز بدن ترشح شود، خطرات بسیار جدی برای بدن خواهد داشت. چند نمونه از هورمون هایی که ترشح بیجای آن ها موجب چاقی می شود عبارتند از:

  • هورمون های تیروئیدی: هورمون های تیروئیدی یا هورمون های t3 و t4 موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شوند. پس اگر فردی کم کاری تیروئید داشته باشد یکی از عواقب آن افزایش وزنش خواهد بود.
  • انسولین: انسولین در واقع هورمونی است که واسطه ورود گلوکز از خون به سلول های مختلف بدن است. پس اگر انسولین مورد نیاز بدن ترشح نشود، گلوکز از خون به سلول های بدن وارد نشده و تمامی این مراحل موجب افزایش وزن می شود.
  • لپتین: وظیفه اصلی لپتین رساندن پیام سیری به مغز است، اما این وظیفه زمانی خوب اجرا می شود که بافت های چربی لپتین اضافی تولید نکنند با ترشح لپتین از بافت های چربی اضافه بدن مغز به جای اینکه از ترشح لپتین پیام سیری بگیرد، اینگونه دریافت می کند که هنوز نیاز به مصرف غذا و چربی هست.

چگونه لاغر شویم؟

همه می دانیم که برای لاغر شدن لازم است که رژیم غذایی خود را تغییر دهیم، اما طبق عنوان مطلب ما قرار نیست در مورد رژیم غذایی صحبت کنیم بلکه در ادامه خواهیم دانست که بهترین قرص های لاغری در بازار چه قرص هایی هستند و چه قرص های لاغری را به هیچ عنوان نباید مصرف کرد.

اگر نتوانید از طریق رژیم و ورزش، وزن کم کنید یا یکی از شرایط زیر را داشته باشید، ممکن است پزشک برای شما قرص لاغری را تجویز کند:

  • شاخص توده بدنی (BMI) شما بیشتر از ۳۰ باشد.
  • BMI شما بیش از ۲۷ است و یک مشکل پزشکی جدی در زمینه چاقی مثل دیابت یا فشار خون بالا دارید.

حواستان باشد که به هیچ وجه سرخود نباید سراغ داروهای چربی سوزی و قرص لاغری بروید. چون پزشک قبل از انتخاب داروی مناسب، سابقه پزشکی و چالش های سلامتی شما را در نظر می گیرد. سپس درباره مزایا و معایب قرص لاغری با شما صحبت می کند و کمکتان می کند بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. قرص لاغری برای همه مناسب نیست. مثلاً زنان باردار، شیرده یا زنانی که تصمیم به بارداری دارند، نباید از قرص لاغری استفاده کنند.

پوستر لاغری با قرص

قرص لاغری چقدر در کاهش وزن مؤثر است؟

تحقیقات نشان می دهد که قرص لاغری تاییدشده و استاندارد، در صورت استفاده بیش از ۱۲ هفته، در مقایسه با درونما باعث کاهش وزن قابل توجه می شوند. بنابراین مصرف این قرص ها در کنار تغییر سبک زندگی توصیه می شوند. مثلاً کاهش وزن با قرص لاغری و سبک زندگی متفاوت در طول یکسال ۳ تا ۷ درصد بیشتر از وقتی است که فقط سبک زندگیتان را تغییر می دهید. به نظر ناچیز می رسد؟ اما کاهش وزن ۵ تا ۱۰ درصد به طور مداوم، فواید بسیاری مثل کاهش فشار خون، قند خون و سطح تری گلیسیرید دارد.

عوارض قرص لاغری چیست؟

عوارض جانبی خفیف مثل حالت تهوع، یبوست و اسهال در افرادی که قرص لاغری مصرف می کنند، شایع است. عوارض جانبی جدی و خطرناک به ندرت اتفاق می افتند. اما اگر نگران هستید می توانید درباره گزینه های درمانی جایگزین با پزشک خود صحبت کنید. مقداری از وزن برخی از افراد پس از قطع مصرف قرص های لاغری، مجدداً برمی گردد. بنابراین تغییر سبک زندگی به ثبات وزن کمک شایانی می کند.

قرص های لاغری آری یا خیر؟ و انواع آن

برای تأیید قرص های لاغری ما به تأیید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو احتیاج داریم، پس بدیهی است که آن دسته از قرص های لاغری که در ماهواره یا سایت های غیر مجاز تبلیغ می شوند را نباید مصرف کرد. از بین قرص های لاغری مجاز هم پیشنهاد اغلب پزشکان این است که قرص های لاغری گیاهی مصرف کنید و از مصرف قرص های شیمیایی اجتناب کنید، زیرا قرص های شیمیایی گاهی عوارض جانبی ناخوشایندی دارند.

۱. قرص لاغری هزال سینافرآور

قرص لاغری هزال از محبوبترین قرص های لاغری بین مردم ایران است. تمامی مواد تشکیل دهنده این قرص گیاهی بوده و از زنیان، رازیانه، زیره سیاه، مرزنجوش، سداب، اشق و… تشکیل شده است. قرص هزال برای کاهش وزن، کاهش اشتها، پاکسازی بدن و بهبود عملکرد به گوارش تجویز می شود و لازم به ذکر است که هیچ گونه عارضه جانبی در اثر مصرف این قرص گزارش نشده است. قرص لاغری هزال توسط یکی از معتبرترین شرکت های سازنده داروهای گیاهی یعنی سینافراور تولید شده است و مورد تأیید سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت و آموزش پزشکی است. از دیگر فواید قرص لاغری هزال سینافرآور می توان به کاهش جذب قند، کاهش کلسترول، کاهش تری گلیسیرید و تقویت معده اشاره کرد.

۲- قرص لاغری فلوردو

قرص لاغری فلوردو ۱۰۰% طبیعی و گیاهی بوده و و با کاهش جذب قند و رفع اشتهای کاذب چربی های زائد بدن را از بین می برد. این قرص حاوی ۶ گیاه دارویی متفاوت است که حکیمان و اطبا طب سنتی از این داروها برای ناراحتی های دستگاه گوارشی و کاهش چربی بدن استفاده می کنند. این گیاهان عبارتند از سیاه توسه، نعناع فلفلی، ختمی، چای سبز، علف طلایی و انجدان. قرص لاغری فلوردو را برای کاهش وزن، کاهش کلسترول، تری گلیسیرید، اسید اوریک و درمان ناراحتی های گوارشی از جمله نفخ، ترش کردن، التهاب گوارشی و کبد چرب و همچنین تقویت معده و رفع رفلکس های معده و رفع اشتهای کاذب استفاده می کنند. قرص لاغری فلوردو سینا فرآور با افزایش فعالیت ماهیچه های معده باعث کاهش جذب قند و چربی می شود. یکی از مهم ترین عملکردهای این قرص تنظیم چهار خلط اربعه که مانع از تولید رسوب و چربی مفرط در بدن می شوند، است. قرص فلوردو سینا فرآور در طولانی مدت نه تنها عوارضی ندارد بلکه موجب کنترل قند، فشار و چربی نیز می شود.

۳- کپسول اسلیم مکس قائم دارو

کپسول اسلیم مکس قائم دارو یک لاغرکننده کاملاً طبیعی است که هم خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و هم ضد سرطان می باشد. کپسول اسلیم مکس از ترکیب دانه گشنیز، رازیانه، ریشه کاسنی و عصاره چای سبز تهیه می شود. کپسول اسلیم مکس قائم دارو از چندین طریق موجب کاهش وزن بدن می گردد. این دارو با کاهش سوخت و ساز کربوهیدرات ها، کاهش جذب روده ای گلوکز و مهار فعالیت آنزیم آمیلاز در طول لوله گوارشی، موجب لاغری بی ضرر برای شما می شود. علاوه بر خواص گفته شده، قرص اسلیم مکس آرام بخش، مقوی قلب و عروق و مستحکم کننده دندان ها نیز می باشد. شرکت قائم دارو که یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید داروهای گیاهی است، کپسول اسلیم مکس را با استفاده از تجربیات بهترین پزشکان و محققان ایرانی تولید کرده است.

4- قرص لاغری گارسینیا کامبوجیا

قرص رژیمی و لاغری گارسینیا کامبوجیا حاوی اسید هیروکسی تریک می باشد. این قرص با کنترل آنزیم های تولیدکننده چربی و افزایش میزان سروتونین در بدن، اشتها را کاهش داده و باعث لاغری می شود. قرص گارسینیا کامبوجیا، عوارض جدی خطرناکی ندارد اما بعضی از مصرف کنندگان مشکلات گوارشی خفیف را گزارش کرده اند. اگر مبتلا به بیماری های گوارشی هستید، پیش از مصرف قرص گارسینیا کامبوجیا با پزشک خود مشورت کنید. شیوه مصرف: برای دوز مصرفی روزانه باید به دستورالعمل پزشک و برچسب روی دارو توجه کنید. این قرص را باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از غذا همراه با یک لیوان آب میل کنید.

5- قرص لاغری هیدروکسی کاست

یکی از شناخته شده ترین برندهای چربی سوزی، قرص لاغری هیدروکسی کات است. کافئین و عصاره های گیاهی موجود در این قرص، اشتهای شما را کاهش می دهند. مطالعات اثربخشی این قرص را پس از طی یک دوره ۱۲ هفته ای نشان می دهند. از عوارض این قرص می توان به اضطراب، خارش، لرزش، تهوع، اسهال و تحریک پذیری اشاره کرد. شیوه مصرف: دوز مصرفی دقیق این قرص، توسط پزشک تعیین می شود. هیدروکسی کات را در هفته اول باید پیش از صبحانه یا ناهار مصرف کنید. این قرص لاغری باید حتماً همراه آب مصرف شود و میزان نوشیدن آب را به ۸ تا ۱۰ لیوان در طول روز برسانید.

6- قرص لاغری زنیکال

این قرص که به نام ارلیستات یا ونوستات هم به بازار عرضه می شود، مانع از تجزیه چربی ها و جذب آن ها در روده می شود. سازندگان قرص لاغری زنیکال ادعا می کنند که این قرص به جز کاهش وزن، فشار خون را کم کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را نیز کم می کند. از عوارض جانبی این دارو می توان به چرب شدن مدفوع، شلی مدفوع، فتق و حرکات مکرر روده اشاره کرد. شیوه مصرف: حتماً باید تحت نظر پزشک و طبق دستور مصرف کنید. اما معمولاً این قرص را باید هر روز، یک عدد همراه ناهار و یک عدد همراه شام بخورید.

7- قرص لاغری قهوه سبز

کافئین و اسیدکلرژونیک موجود در این دارو، با افزایش چربی سوزی و ممانعت از جذب کربوهیدرات ها در روده باعث کاهش وزن می شوند. مطالعات نشان می دهد که مصرف این قرص در مقایسه با سایر قرص های لاغری، باعث کاهش ۵/۲ کیلوگرم وزن بیشتر می شود. همچنین، دانه قهوه سبز، میزان قند خون و فشار خون را هم کاهش می دهد. قهوه سبز سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. از عوارض جانبی این قرص می توان به اسهال و واکنش های آلرژیک اشاره کرد. شیوه مصرف: به میزان توصیه شده توسط پزشک دقت کنید. حتماً ۳۰ دقیقه پیش از غذا به همراه یک لیوان آب مصرف کنید.

8- قرص لاغری گلوکومانان

گلوکومانان با کاهش اشتها و میل به غذا، باعث کاهش وزن می شود. در واقع گلوکومانان نوعی فیبر است که با ورود به روده شروع به جذب آب می کند و به ماده ژلی تبدیل می شود. این ماده به شما احساس سیری می دهد و باعث می شود کالری کمتری مصرف کنید. از مزایای این قرص لاغری می توان به کاهش سطح قند خون، کلسترول و تری گلیسیرید اشاره کرد. باکتری های مفید روده از قرص گلوکومانان تغذیه می کنند و در رفع یبوست تأثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که مصرف این قرص در کنار رژیم غذایی مناسب باعث کاهش ۴/۵ تا ۳/۶ کیلوگرم می شود. از عوارض جانبی این قرص می توان به التهاب، استفراغ و مدفوع نرم اشاره کرد. ضمناً این قرص با برخی از داروها تداخل نشان می دهد. بنابراین پیش از تهیه این قرص حتماً فهرست داروهای خود را به پزشک بدهید. شیوه مصرف: نیم ساعت پیش از غذا با یک لیوان آب مصرف کنید.

بنابراین اگر به چاقی و اضافه وزن مبتلا هستید، ابتدا بهتر است که از روش های قطعی و بدون خطر استفاده کنید و مصرف داروهایی نظیر قرص لاغری wisser را به عنوان آخرین راه انتخاب کنید. امیدوارم از محتوای کنترل وزن نهایت لذت را برده باشید و برای کسانی که به تناسب اندام خود اهمیت میدهند، میتوانید ارسال نمایید. همچنین برای مشاهده ی مطالب پر محتوای دیگر میتوانید به بخش دنیای ورزش ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (73 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (27 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (13 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (11 نظر) حمله منصوریان به بازیکن روسیه: مرتیکه چطوری تونستی تشخیص بدی ما تو ایران چطور زندگی می کنیم؟! (8 نظر) استوری جنجالی‌ مژده لواسانی در واکنش به شیطون بلای بشیر حسینی! (7 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (7 نظر) گریه تلخ نجم الدین شریعتی در برنامه سمت خدا + فیلم (6 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (6 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (6 نظر) تیپ تنگ و کوتاه و برند نجمه جودکی (6 نظر) ویدئویی از چند زن بی‌حجاب در مسجد مکی زاهدان! (5 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (5 نظر) بخشی از سخنرانی حجت الاسلام رفیعی: تابستون لب دریا بی حجابی رو چطور میخواهید جمش کنید! (5 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (4 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/